Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Jan 2014, 22:25   #141
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by shobby13:
Buna seara. De cateva zile mi-am amintit de un film pe care l-am vazut acum destul de mult timp.. din pacate nu-mi amintesc numele nici-unui actor si nici cum se numeste filmul.

Era ceva gen un el si o ea; el vroia sa ajunga candva mare doctor si din cate imi amintesc inca studia. a fost trimis in practica la o morga ,din cate tin eu minte, undeva ori in alta tara ori in alt oras. "colegii lui" erau cam dubiosi si nu prea il acceptau pe "noul lor coleg". Grupul asta de colegi l-au provocat pe baiat sa "joace" de-a "ghici cum l-am omorat" pana cand din joaca au trecut la lucruri serioase pana au inceput sa se omoare intre ei si au ajuns sa-i omoare si iubita ..

Cam atat tin minte din film, sper sa va ajute sa ma puteti ajuta si voi pe mine. E un film psihologic ft bun, sau cel putin mie mi-a placut mult! Multumesc din suflet!

http://www.cinemagia.ro/filme/pathol...tologie-18065/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2014, 20:04   #142
DarkNight00
Junior
 
DarkNight00
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 29
Salut! Caut un film cu un echipaj pe o nava merg spre centrul pamantului.Este un SF.Nu e The Core dar ceva de genu pe aceeasi tema..Pe drum din nava se dezintegreaza etc.Pur si simplu nu imi amintesc cum ii zice
DarkNight00 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2014, 13:40   #143
costymann
Novice
 
costymann
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 1
film de dragoste necunoscut

Salut, am vazut acum ceva multi ani un film interesant pe care-l tot caut fara succes. E vorba despre 2 tipi care isi scriu niste scrisori pe care le ascund la radacina unui copac batran intr-un parc. Nici unul nu stie ce-a scris celalalt si isi promit ca dupa un anume timp se vor intoarce sa dezgroape "capsula timpului". Any help? Mai mult de atat nu mai stiu
costymann is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2014, 15:41   #144
grotesQue
Senior
 
grotesQue
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 124
Originally Posted by costymann:
Salut, am vazut acum ceva multi ani un film interesant pe care-l tot caut fara succes. E vorba despre 2 tipi care isi scriu niste scrisori pe care le ascund la radacina unui copac batran intr-un parc. Nici unul nu stie ce-a scris celalalt si isi promit ca dupa un anume timp se vor intoarce sa dezgroape "capsula timpului". Any help? Mai mult de atat nu mai stiu

My Sassy Girl (2008) sau My Sassy Girl (2001).
grotesQue is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2014, 21:12   #145
beecul_clau
Novice
 
beecul_clau
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 1
salut

caut un film despre o echipa care lucreaza in afara legii de care stie doar primarul si ei omoara infractorii care gresesc a 2a oara filmu ste mai vechi ani 2000 si parca juca keanu reeves da nu il gasesc in lista lui pe imdb deci e posibil sa gressc. multumesc anticipat
beecul_clau is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jan 2014, 14:21   #146
dogaru_lucian_costel
Novice
 
dogaru_lucian_costel
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 2
Film cu concursuri de masinute din lemn

Buna , ma ajuta si pe mine cineva este vorbe despre un film cu concursuri de masinute din lemn initial concursul era facut pentru copii dar parintii lor ajung sa construiasaca ei pt copii lor aceste masinute devenind practic obsedati de construirea lor care defapt masinuta era pusa pe o scundura si lasata sa vina la vale si cea care mergea mai mult aceea castiga
dogaru_lucian_costel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jan 2014, 16:03   #147
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by dogaru_lucian_costel:
Buna , ma ajuta si pe mine cineva este vorbe despre un film cu concursuri de masinute din lemn initial concursul era facut pentru copii dar parintii lor ajung sa construiasaca ei pt copii lor aceste masinute devenind practic obsedati de construirea lor care defapt masinuta era pusa pe o scundura si lasata sa vina la vale si cea care mergea mai mult aceea castiga

Down and Derby (2005)

http://www.youtube.com/watch?v=sutDTlmq5ZM
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2014, 10:08   #148
FlorinMovieFreak
Veteran
 
FlorinMovieFreak
 
Join Date: Mar 2011
Location: BU***ESTI
Posts: 176
Salut .. caut si eu un film pe care l-am vazut cand eram mic .. este vorba de o jefuire de banca .. pelicula este in alb-negru .. si la un moment dat dupa ce-au furat banii .. inclusiv sacii .. si teancurile ... nu mai stiu ce sa faca cu monezile .. care erau foarte multe ..

Daca stie cineva .. sau are idee .. oricat de mica .. il/o rog sa nu ezite ..

Sanatate !
__________________
I don't design clothes .. I design dreams ..
FlorinMovieFreak is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2014, 18:36   #149
SmarandaParincu
Novice
 
SmarandaParincu
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 1
Buna caut si eu un film in care niste fete erau rapite de o banda de traficanti si erau trimise la produs , ei le ademeneau prin castinguri spunandu-le ca le angajeaza . Fica unui barbat a fost si ea atrasa si atunci barbatul a inceput sa o caute si a incercat sa o scoata de acolo . Poate sa ma ajute cineva, va rog ?
SmarandaParincu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2014, 19:38   #150
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by SmarandaParincu:
Buna caut si eu un film in care niste fete erau rapite de o banda de traficanti si erau trimise la produs , ei le ademeneau prin castinguri spunandu-le ca le angajeaza . Fica unui barbat a fost si ea atrasa si atunci barbatul a inceput sa o caute si a incercat sa o scoata de acolo . Poate sa ma ajute cineva, va rog ?


http://www.cinemagia.ro/filme/human-...ic-uman-22342/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Feb 2014, 19:33   #151
budur_oana
Novice
 
budur_oana
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 1
Salut, caut un film psihologic si nu stiu cum se numeste, 9 insi se trezesc intr-o camera fiecare sunt legati de o bara si la fiecare 10 minute vine rapitorul si ucide cate unu daca nu isi dau seama de ce sunt acolo. Va multumesc anticipat
budur_oana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Feb 2014, 18:19   #152
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Nine Dead (2010)
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2014, 22:53   #153
MariaMona
Crazy Mama
 
MariaMona
 
Join Date: Feb 2010
Location: Timisoara
Posts: 1,541
Caut un film in genul lui "2 Days in the Valley" http://www.youtube.com/watch?v=umjwm08s104 (cred?! sau asa imi amintesc) cu un tip care umbla jumatate de film cu un cutit infipt in cap - in amintirile mele tipul seamana cu Stifler din American Pie, dar poate memoria imi joaca feste. Oricum, daca va amintiti filmul, va rog sa dati un link, un titlu, ceva. Mersi!
__________________
"Căci nu este alta, mai frumoasă și mai de folos în toată viața omului zăbavă, decât cetitul cărților". Miron Costin
MariaMona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Feb 2014, 17:43   #154
Rippa
Senior
 
Rippa
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 104
si eu il cautam filmu asta..ms ca ai stiut care era;;GG!!
Rippa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2014, 02:28   #155
radu9884
Novice
 
radu9884
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 1
Numele La Filmul Asta Plssss

Film cu un individ care scapa de un ecuson pe care era scris un nume de doctor si pe care vrea sa il uite din cauza unei esuari. Mai tarziu in gangul unde si-a aruncat ecusonul apare o limuzina din care se da jos un negru care se duce sa ia o fetita de langa mama ei si sa o duca la un tip care spune ca e tatal ei. Tipul care se data drep tatal ei rapeste tipului care si-a aruncat la inceputul filmului ecusonul, parintii batranii si ii pune intr-un taxi cu bomba in scimbul la o discheta de calculator ce contine conturi a unor sefi de stat

Plssssssssss
radu9884 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2014, 21:58   #156
libi75
Novice
 
libi75
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 1
salut!caut de mult timp un film vazut prin ani "80 pe caseta vhs filmul tin minte se numea "Furt de diamante" dupa cum spunea traducatorul.
Era vorba despre o femeie ce ajunge la inchisoare pt o crima ce i-a fost inscenata de sotul(sau iubitul ei)ea fiind insarcinata si pierde sarcina.
Scapa de inchisoare pt ca salveaza fetita directorului inchisorii de la moarte,fiind libera se razbuna pe sotul ei ea devenind o hoata.Cam atat ce-mi aduc aminte.
libi75 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2014, 22:06   #157
kapi29
Novice
 
kapi29
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 1
buna! In jurul anilor 2000 am vazut farame dintr-un film de groaza in care era vorba despre un criminal care isi ucidea fostii colegi de promotie cu un aparat special care era un fel de sarma care se strangea automat in jurul gatului si decapita. individul nu ucidea decat pe ploaie si protagonista e o tipa, din aceeasi promotie, ajutata de un fel de psiholog. Imi puteti spune, daca stiti, numele filmului, va roog?
kapi29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Mar 2014, 23:33   #158
zemuF
Novice
 
zemuF
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 2
Salut , mi-am aminit de un film vechi dar numai ii stiu titlul si nici multe faze nu-mi amintesc . Stiu doar ca era un baiat super sarac si mai avea un frate , locuiau intr-un bloc de nefamilisti si in loc de mancare decupau pozele din cartea de bucate si mancau hartia , imi mai amintesc ca se jucau cu niste bilute de sticla si mama lor era bolnava intr-un spital. Multumesc anticipat.
zemuF is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2014, 08:28   #159
grotesQue
Senior
 
grotesQue
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 124
Originally Posted by zemuF:
Salut , mi-am aminit de un film vechi dar numai ii stiu titlul si nici multe faze nu-mi amintesc . Stiu doar ca era un baiat super sarac si mai avea un frate , locuiau intr-un bloc de nefamilisti si in loc de mancare decupau pozele din cartea de bucate si mancau hartia , imi mai amintesc ca se jucau cu niste bilute de sticla si mama lor era bolnava intr-un spital. Multumesc anticipat.
King of the Hill ?
grotesQue is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2014, 14:31   #160
zemuF
Novice
 
zemuF
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 2
Multumesc , asta e !!!
zemuF is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:05.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells