Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Nov 2011, 23:13   #261
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Quote:
Bai, ar trebui sa stii ca primaria plina de intelegere si onestie pentru bolnavi si suferinzi, inainte sa dea bani pentru scoli si spitale , isi trag ei cam 70% asa, din care o parte se duc la partid, o parte la consilieri si ce mai ramane la primari.
Ok, unii au furat banii. Acum sa zicem ca maica-ta se imbolnaveste, ceea ce nu ii doresc. Vrei ca spitalul sa aiba medicamente sa o trateze sau vrei ca un caine sa aiba adapost?
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:13   #262
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Twinsen, problemele pe care le pui tu nu sint rezolvabile in sensul in care lasi tu sa se inteleaga. Daca se vor economisi bani vreodata nu se vor duce sa rezolve problemele din alta parte, indiferent ca s-ar economisi de la adaposturile de ciini, curatenia oraselor sau mai stiu eu ce.

Nu vreau sa crezi ca intreb cu rautate, dar as vrea sa stiu, in cei 30 de ani ai tai, din cunostintele tale apropiate, nu ce citesti in ziare sau vezi la TV, cite persoane au fost muscate/atacate de ciini vagabonzi?

Am avut si eu citeva intilniri cu ciini mai fiorosi si recunosc ca mi-a fost frica, odata eram singura, nimeni in zona, un ciine foarte agresiv, dar eu eram cea care intrasem pe teritoriul lui, nu el pe al meu, in final m-a lasat in pace. Eu stiu o singura persoana muscata de un ciine de pe strada, copilul meu cind avea doi ani si jumate, dar catelul era schiop, batut de oameni probabil, a sarit de sub o masina si s-a repezit la cel mai mic si mai la indemina om in cale. In schimb stiu multe cazuri de ciini de curte care au sarit la cunostinte de-ale stapinilor, cu aia ce sa facem?
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:15   #263
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by FreakDoll:
Si, dragule moderator, te rog, fara apelative gen "papausa"

Originally Posted by FreakDoll:
Liviu cu cratima

Putina ipocrizie nu strica, nu?

Hai ca te-am lasat oricum. Delir placut

Originally Posted by anaemona:
nimeni in zona, un ciine foarte agresiv, dar eu eram cea care intrasem pe teritoriul lui, nu el pe al meu

Cum adica ai intrat pe teritoriul lui? Si-a cumparat teritoriul sau... ?
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:17   #264
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Aia a fost o intrebare retorica? Cred ca da, desi ai uitat si "!". Chiar daca in cazul tau se poate vorbi de putin mai multa, nu doar de putina.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:19   #265
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Ba Twinsen Are Perfecta Dreptate.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:19   #266
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Mai, cristi88, de ce te apuci sa ii explici? Nu vezi ca nu e capabil sa inteleaga? Nu vezi ce intrebari redundante pune? Nu pot sa creeeeed ca are 30 de ani!! Nu pot sa creeed!!) Ahahaha, bancul noptii!!
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:20   #267
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by White1:
Originally Posted by AndreiStefan:
Si ca sa fiu un pic on-topic...intr-o haita de caini mai sper ca n-or sarii toti pe mine...dar in una de fatalai, nu stiu la ce sa ma astept...oricand pot sarii toti sa ma su...pardon...mulga!
Ohh, acum inteleg ce cauti pe forum.
Sa nu vorbim de cine alimenteaza albia de porci pentru ca eu stiu un singur user care se baga in absolut orice conflict care apare aici.
Intreaba-te daca ai macar doua posturi consecutive in care sa nu fi jignit pe nimeni.

Greu mai apari!

Am impresia ca am ratat destule conflicte...mai ales cele cu tente de gay...dar daca a fost unul catusi de putin interactiv, nu ezita sa ma indrumi catre ele.

Din punctul meu de vedere, nu conflictele sunt o problema intr-un subiect ca acesta, atat timp cat taberele sunt impartite relativ egal(nu 3 limbisti de genul tau/Liviu contra unui singur user) sau ideile expuse contin ceva mai mult decat o dejectie verbala exprimata in 3 cuvinte, ce e deranjant e faptul ca tu si multi altii ca tine, propagati un stil pervers/monoton si lipsit de personalitate/originalitate/credibilitate de a comunica.

In subiectul asta n-am intervenit pentru a sustine o cauza/idee sau pentru a ma lua de "partenerul tau de dans" cu un scop precis...am spus nu odata, ca nu suport "oile", dar mai ales Ciobanul. Cand iti vad prietenul cu al sau avatar "emoficat" servind dejectii verbale in 3 cuvinte,"sublime" ca vantul in cucuruzul ce i-a batut in geam nestigherit, ma apuca o pofta teribila de a-i delecta privirea cu cateva ganduri "placute".

Promit ca am sa incerc sa nu trec bariera de 2 posturi consecutive fara a te/a va "alinta".

Originally Posted by Liviu-:
Uh, ce destepti suntem noi, ne luam de greseli de tastare. I are genius. De ce va ascundeti dupa generalizari, spuneti pe nume, care imi sunt acolitii? Nu stiu de unde le scoateti, pe Andrei il inteleg in confuzia lui ca e mai nou si se ia dupa altii fara sa-si dea seama ca persoana respectiva sufera de o criza acuta de paranoia.

PS: Vezi ca ai scris "sarii". Cum se poate asa ceva? Chiar tu?

Nu te simti gay daca nu impleticesti limba romana cu limba engleza? Ca sa-l subliniez pe al tau limbist(uite unu mai sus ), chiar nu poti formula 2 posturi consecutive fara a ne delecta cu replici din desene animate? Mai schimba limba ca te-a lins destul engleza.

M-ai prins cu "sarii", din moment ce am comis-o de 2 ori...ce sa mai zic...mi-a placut gramatica cum iti plac tie femeile.
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:21   #268
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Originally Posted by Liviu-:

Cum adica ai intrat pe teritoriul lui? Si-a cumparat teritoriul sau... ?

Tu nu stii cum e treaba cu teritoriul la animale? cind apare un ciine nou intr-un cartier unde deja e un grup de ciini, n-ai vazut ce se intimpla? la fel, un om care nu-i de-al blocului si e un ciine in fata blocului?
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:24   #269
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
Originally Posted by Twinsen:
Quote:
Bai, ar trebui sa stii ca primaria plina de intelegere si onestie pentru bolnavi si suferinzi, inainte sa dea bani pentru scoli si spitale , isi trag ei cam 70% asa, din care o parte se duc la partid, o parte la consilieri si ce mai ramane la primari.
Ok, unii au furat banii. Acum sa zicem ca maica-ta se imbolnaveste, ceea ce nu ii doresc. Vrei ca spitalul sa aiba medicamente sa o trateze sau vrei ca un caine sa aiba adapost?

again, obvious troll is obvious
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:25   #270
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Te-am inteles perfect Dar de ce sa fie teritoriul cainelui? Ce a facut maidanezul ala ca sa merite acel teritoriu? De ce sa nu am eu voie sa trec pe acolo? Nu ai vrea sa-mi si cer scuze cainelui ca am intrat pe teritoriul lui?

@Andrei - Esti o oaza de inteligenta. Bravo (fara semnul exclamarii o nu! o sa fiu un doctor prost acum )

LE: Acum serios, chiar esti inteligent. Pacat ca n-ai nimic mai bun de facut decat sa jignesti gratuit pe forum.

Last edited by Liviu- : 23 Nov 2011 at 23:27.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:25   #271
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by anaemona:
Nu vreau sa crezi ca intreb cu rautate, dar as vrea sa stiu, in cei 30 de ani ai tai, din cunostintele tale apropiate, nu ce citesti in ziare sau vezi la TV, cite persoane au fost muscate/atacate de ciini vagabonzi?
"Prefectura Capitalei a anunţat vineri că 1.468 de persoane au fost muşcate de câini fără stăpân în primele două luni ale anului 2011, conform datelor oferite de Institutul Naţional de Boli Infecţioase Prof. Dr. Matei Balş prin Centrul Antirabic, dintre aceştia 274 fiind copii."

Deci 1500 de oameni, doar in Bucuresti, doar in primele doua luni ale anului...
Quote:
Eu stiu o singura persoana muscata de un ciine de pe strada, copilul meu cind avea doi ani si jumate, dar catelul era schiop, batut de oameni probabil, a sarit de sub o masina si s-a repezit la cel mai mic si mai la indemina om in cale.
Sunt convins ca si copilul tau a fost la fel de intelegator si rational. Precis nu s-a speriat si nu l-a durut. Inteleg ca tu ca mama consideri ca e prioritar sa te gandesti la problemele cainelui, nu la efectul asupra copilului? Care apropo la varsta aia putea sa o pateasca mult mai rau, daca cainele era mai mare sau mai agresiv. Sau daca rana se infecta, ceea ce nu e tocami un risc neglijabil la muscaturi de animale.

Quote:
eu eram cea care intrasem pe teritoriul lui, nu el pe al meu
Aha, pai eu in naivitatea mea consider strazile orasului meu ca fiind teritoriul meu. Adica ultima data cand am verificat oamenii au fost cei care au construit dremuri, cladiri, iluminare publica etc, nu cainii.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:27   #272
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Logic ca esti prost, Andrei, fiindca ai avut tupeul sa nu fii acolitul lui. Maine sa te astepti si la un bann, ok?
__________________
Why so serious?

Last edited by FreakDoll : 23 Nov 2011 at 23:30.
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:28   #273
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by anaemona:
Originally Posted by Liviu-:

Cum adica ai intrat pe teritoriul lui? Si-a cumparat teritoriul sau... ?

Tu nu stii cum e treaba cu teritoriul la animale? cind apare un ciine nou intr-un cartier unde deja e un grup de ciini, n-ai vazut ce se intimpla? la fel, un om care nu-i de-al blocului si e un ciine in fata blocului?

Totul sta in urina.Daca a insemnat in mai multe locuri,deja e al lui teritoriul.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:28   #274
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Ai scris "fi". O sa fii un "orice chestie inutila o sa fac" prost!
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:31   #275
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Cine, ma, eu?? Esti dus!? (nu trebuie sa-mi raspunzi!)
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:33   #276
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
De ce trisezi? Nu jucam cu edit

Hai ca eu am iesit. It was fun, we should do this again sometime
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:38   #277
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Eu nu fac greseli de genul asta! Faceam mai multe lucruri deodata, m-am grabit si nu s-a tastat. Daca mai asteptai 1 minut ca sa-mi recitesc comentariul, observai ca editam si fara sa-mi atragi tu atentia. Tu esti la medicina si n-ai habar sa scrii, deci vezi-ti lungul nasului, mai, moderatorule corect care esti. Lasa brasoavele astea cu iesitul ca stim ca dormi pe forum!!
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:39   #278
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by Liviu-:

@Andrei - Esti o oaza de inteligenta. Bravo (fara semnul exclamarii o nu! o sa fiu un doctor prost acum )

LE: Acum serios, chiar esti inteligent. Pacat ca n-ai nimic mai bun de facut decat sa jignesti gratuit pe forum.

Ai un umor si sarcasm de invidiat!

Iti tin si eu companie odata...de doua ori pe luna si repede te aprinzi. Ce naibii ma Liviu?

Pana la urma cum ramane cu femeile? Le-ai dat uitarii cum am dat eu gramatica?

Originally Posted by FreakDoll:
Logic ca esti prost, Andrei, fiindca ai avut tupeul sa nu fii acolitul lui. Maine sa te astepti si la un bann, ok?

Am limba aspra, nu ma primeste

Ban? Merit! Sa-l dea el macar, ca sa stiu ca l-a dat cu sete!
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:42   #279
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Il aveai(m) de mult daca ar fi putut sa faca asta. Dar, stai linistit! Liviu, cu cratima, e baiat valabil si trage el sforile necesare. Stie sa "opereze" ca doar e la medicina.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:45   #280
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
repet, imi rezerv dreptul de a baga in adaposturi ( a se citi lagare de concentrare) oamenii care:

imi respira aerul
ma enerveaza
ma fura
put
prostii
galatenii
cine face mai mult de 2 plozi si nu are resursele sa-i intretina

Daca in decurs de 4 saptamani nu se observa o imbunatatire in comportament, or sa fie batuti cu levieru, arsi cu plumb topit pe retina ochiului, legati gura in anus ca in centipedul uman, strict pentru amuzamentul meu.

Sunt imoral daca imi doresc asta ?
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:12.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells