Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Nov 2011, 20:33   #241
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by FreakDoll:
Repet: Iti recomand sa citesti primele pagini ale acestui topic si, in special, comentariile lui Pitbull si sa nu mai aberezi fara masura pe-aici. Nu mai strica acest thread cu ineptiile tale.
Scuze, nu stiam ca sunt deja alte ineptii.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 20:34   #242
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
Scrisoarea unuia care uraste cainii


''''Trebuie, deci, sa va dau o explicatie pentru faptul ca urasc cainii. De mic i-am urat! Pe vremea cand ma ridicam, catinel, in doua picioare, spre surprinderea maica-mii, care ma credea soarece, cainele nostru venea langa mine, ridica piciorul si se usura, foarte satisfacut, in capul meu. Mai tarziu, cand am inceput sa sar gardul pe la vecini, dupa furat, cainii lor ma fugareau si ma muscau de qur. La scoala, invatatoarea imi spunea mereu ca pana si cainele din curte e mai inteligent decat mine. Singura fata pe care am iubit-o nu m-a lasat sa-i trag un caine si, cand m-am dus s-o petesc, taica-su a pus cainii pe mine. Serviciu nu mi-am gasit decat la hinghieri. Noroc ca, mai tarziu, m-a angajat o familie foarte simandicoasa sa-i curat zilnic curtea de excrementele celor 20 de caini pe care ii avea. Cand ma vedea cainii, ii apuca diareea, spontan, si in timp ce eu curatam de zor, ei ma priveau foarte amuzati si faceau glume pe seama mea. Cand incercam sa ripostez, sareau toti pe mine. Precizez ca ei mi-au mancat si oole, fapt pentru care am fost parasit de iubita mea Vasile. Pe scurt, cainii mi-au facut viata un cosmar. Ii urasc!'''


true story
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 20:37   #243
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by cristi88:
true story
amen, bro!
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 21:13   #244
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by Twinsen:
Eu iti recomand perfuzia cu glucoza. -S
acum vreo 20 de ani ma uitam cu gura cascata la Arabela. la un moment dat era o secventa pe care n-o s-o uit niciodata: Rumburak manca un gel verde dintr-un tub. pai, e foarte simplu sa facem si noi asta, ca sa nu ne mai simtim criminali daca mancam o rosiuta sau un mic copanel..
@ doll, ce bine ar fi daca ai face o excursie in tara Marelui Zid.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 21:41   #245
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by Twinsen:
Da, nu-ti pui problema ca din para pe care ai ingurgitat-o azi, ar fi putut iesi un copac minunat. Albinele ar fi zumzait vioaie printre florile sale inmiresmate. Porumbeii si-ar fi facut un cuib intre crengile sale si ar fi crescut pui. Dar nu, tu cu egoismul tau incredibil, ai infulecat-o intr-un minut. Crimina-l-o!
offf. uitasem cat de poet esti! amatorule de sange! tantarule!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 21:42   #246
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
'''iubesti cainii dar dc mananci alte animale ? '''' este cea mai maxim de retardata acuza morala care poate fi spusa.
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 21:44   #247
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by FreakDoll:
In fine. Cred ca ati observat multi (excluzandu-i pe acolitii lui si pe cei care nu sunt obiectivi de frica de bau-bau) ca Liviu cu cratima taie si spanzura doar pe unde are el chef si-si aplica propriile reguli tot pe-acolo.

"Multi" ? iti faci sperante degeaba. Pe forum cinemagia trebuie sa intri ca la ZOO...dornic(a) de a vedea si studia tot felul de specimene.

"Acoliti"? Un mod placut de a-i descrie. Mai simplu i-as numi lingai...limbisti...nu acoliti.Fara ei, cum am mai putea sa ne scaldam in albia de porci pe care tocmai "Al mai mare GURU" a alimentat-o cu mare succes cu talentul sau de ...cum era?...psiololog? pisiolog?(sper c-a deslusit misterul...)

Si ca sa fiu un pic on-topic...intr-o haita de caini mai sper ca n-or sarii toti pe mine...dar in una de fatalai, nu stiu la ce sa ma astept...oricand pot sarii toti sa ma su...pardon...mulga!
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 22:10   #248
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Originally Posted by AndreiStefan:
Si ca sa fiu un pic on-topic...intr-o haita de caini mai sper ca n-or sarii toti pe mine...dar in una de fatalai, nu stiu la ce sa ma astept...oricand pot sarii toti sa ma su...pardon...mulga!
Ohh, acum inteleg ce cauti pe forum.
Sa nu vorbim de cine alimenteaza albia de porci pentru ca eu stiu un singur user care se baga in absolut orice conflict care apare aici.
Intreaba-te daca ai macar doua posturi consecutive in care sa nu fi jignit pe nimeni.
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 22:13   #249
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Uh, ce destepti suntem noi, ne luam de greseli de tastare. I are genius. De ce va ascundeti dupa generalizari, spuneti pe nume, care imi sunt acolitii? Nu stiu de unde le scoateti, pe Andrei il inteleg in confuzia lui ca e mai nou si se ia dupa altii fara sa-si dea seama ca persoana respectiva sufera de o criza acuta de paranoia.

PS: Vezi ca ai scris "sarii". Cum se poate asa ceva? Chiar tu?
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 22:32   #250
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Problema e simpla: nu vreau ca eu, sau prietena mea sau vreun copil sa fim atacati pe strada de un caine. Cred ca e rezonabil sa nu vrei asta.

Un caine nu are nici pe departe inteligenta sau capacitatea de comunicare a unui om. Prin urmare nu poti avea vreo garantie ca nu va reactiona stupid sau agresiv, iar faptele concrete arata ca o si face. Zeci de mii de oameni muscati, dintre care foarte putini jupuiau animale sau le faceau injectii cu soda. Deci e simplu: caini vagabonzi pe strada = risc de atac asupra oamenilor nevinovati. Asta n-o poate contesta nimeni.

Concluzia: cainii vagabonzi trebuie luati de pe strada, pentru a indeparta pericolul. Ce facem cu ei dup-aia? Pai putem sa-i tinem in adaposturi, sa le dam mancare, caldura, lumina, conditii bune de trai. Dar eu prefer sa dau asta oamenilor in principal copii orfani, batrani, bolnavi etc. Daca voi tineti mai mult la caini decat la aceste categorii nu e nici o problema, construiti adaposturi private, din banii vostri personali, nu ai statului. Iata ca pot sa scriu si un post coerent. Yay!!

Last edited by Twinsen : 23 Nov 2011 at 22:35.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 22:42   #251
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Vai, tu, mai ca mi-au dat lacrimile! Dar bag mana in foc ca n-ai ajutat niciodata un batran, un orfan/orfelinat, un bolnav, o persoana cu probleme pe care n-o cunosteai absolut deloc. Asa ca nu-ti mai ascunde ura pentru caini nascuta din frustrari personale sub acest fals altruism si falsa iubire pentru oameni.

Andrei Acum sa te astepti la o programare la psihiatru (pentru ca nu se stie diferenta dintre psiholog si psihiatru) pentru ca ai avut tupeul sa spui asta.

rvn, soon!
__________________
Why so serious?

Last edited by FreakDoll : 23 Nov 2011 at 22:44.
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 22:44   #252
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by Twinsen:
Problema e simpla: nu vreau ca eu, sau prietena mea sau vreun copil sa fim atacati pe strada de un caine. Cred ca e rezonabil sa nu vrei asta.

Un caine nu are nici pe departe inteligenta sau capacitatea de comunicare a unui om. Prin urmare nu poti avea vreo garantie ca nu va reactiona stupid sau agresiv, iar faptele concrete arata ca o si face. Zeci de mii de oameni muscati, dintre care foarte putini jupuiau animale sau le faceau injectii cu soda. Deci e simplu: caini vagabonzi pe strada = risc de atac asupra oamenilor nevinovati. Asta n-o poate contesta nimeni.

Concluzia: cainii vagabonzi trebuie luati de pe strada, pentru a indeparta pericolul. Ce facem cu ei dup-aia? Pai putem sa-i tinem in adaposturi, sa le dam mancare, caldura, lumina, conditii bune de trai. Dar eu prefer sa dau asta oamenilor in principal copii orfani, batrani, bolnavi etc. Daca voi tineti mai mult la caini decat la aceste categorii nu e nici o problema, construiti adaposturi private, din banii vostri personali, nu ai statului. Iata ca pot sa scriu si un post coerent. Yay!!

Coerent,dar plin de baliverne.Nu are rost sa mai dezbat,cred ca m-am facut inteles prin postarea de mai devreme si mai ales nu vreau sa hranesc troll-ul.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 22:55   #253
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Fata mea, spitalul public din orasul unde locuiesc are datorii de milioane de dolari. Nu sunt bani pentru medicamente sau echipamente medicale. Si criza de fonduri e in tot sistemul medical, nu doar in orasul meu.

Acum eu te intreb, din banii de la stat luam medicamente pentru oameni (adica tu sau parintii tai sau fetita de 5 ani din vecini) ori facem un adapost pentru caini? E o intrebare foarte serioasa, nu un trolling.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 22:59   #254
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Renunta la apelativul "fata mea" ca nu pari mai jmecher, din contra.
Sincer, toate intrebarile tale sunt redundante si nu cred ca meriti sa ti se raspunda la nesfarsit fiindca oricum tu nu intelegi nimic si o tii pe-a ta.

Eu ti-am scris foarte clar: "bag mana in foc ca n-ai ajutat niciodata un batran, un orfan/orfelinat, un bolnav, o persoana cu probleme pe care n-o cunosteai absolut deloc. Asa ca nu-ti mai ascunde ura pentru caini nascuta din frustrari personale sub acest fals altruism si falsa iubire pentru oameni."
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:00   #255
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Draga papusa, faza cu psihologul nu are legatura cu tine, e o chestie mai veche. Faza cu psihiatrul e pentru cazuri mai severe...

@Twinsen - De ce iti bati gura cu chestii serioase? Eu deja stiu raspunsul pe care o sa-l primesti. Pastreaza-le pentru cand vine cineva capabil sa-ti raspunda serios...

Last edited by Liviu- : 23 Nov 2011 at 23:03.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:04   #256
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Fata mea, eu platesc luna de luna asigurarea medicala la stat. Deci da, contribui la tratamentul bolnavilor. Asta insa e irelevant pentru ce discutam aici. Trebuie sa intreb din nou:

Din banii de la stat luam medicamente pentru oameni (adica tu sau parintii tai sau fetita de 5 ani din vecini), ori facem adaposturi pentru caini?
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:05   #257
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
I-auzi! Stii si tu d-astea? Ma bucur! Si, dragule moderator, te rog, fara apelative gen "papausa", moderatorule serios si corect care esti. Ptiu, sa nu te deochi!!

Twinsen, toate intrebarile tale sunt redundante si nu cred ca meriti sa ti se raspunda la nesfarsit fiindca oricum tu nu intelegi nimic si o tii pe-a ta.

Eu ti-am scris foarte clar: "bag mana in foc ca n-ai ajutat niciodata un batran, un orfan/orfelinat, un bolnav, o persoana cu probleme pe care n-o cunosteai absolut deloc. Asa ca nu-ti mai ascunde ura pentru caini nascuta din frustrari personale sub acest fals altruism si falsa iubire pentru oameni."

E grea limba romana, nu? Nu prea o intelegi.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:09   #258
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Din banii de la stat luam medicamente pentru oameni (adica tu sau parintii tai sau fetita de 5 ani din vecini), ori facem adaposturi pentru caini?
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:10   #259
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Twinsen, toate intrebarile tale sunt redundante si nu cred ca meriti sa ti se raspunda la nesfarsit fiindca oricum tu nu intelegi nimic si o tii pe-a ta.

Eu ti-am scris foarte clar: "bag mana in foc ca n-ai ajutat niciodata un batran, un orfan/orfelinat, un bolnav, o persoana cu probleme pe care n-o cunosteai absolut deloc. Asa ca nu-ti mai ascunde ura pentru caini nascuta din frustrari personale sub acest fals altruism si falsa iubire pentru oameni."

E grea limba romana, nu? Nu prea o intelegi.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 23:10   #260
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
Originally Posted by Twinsen:
Fata mea, spitalul public din orasul unde locuiesc are datorii de milioane de dolari. Nu sunt bani pentru medicamente sau echipamente medicale. Si criza de fonduri e in tot sistemul medical, nu doar in orasul meu.

Acum eu te intreb, din banii de la stat luam medicamente pentru oameni (adica tu sau parintii tai sau fetita de 5 ani din vecini) ori facem un adapost pentru caini? E o intrebare foarte serioasa, nu un trolling.

Altu care a gasit solutia ca solutie la bugetul de stat eliminarea adaposturilor de caini

Bai, ar trebui sa stii ca primaria plina de intelegere si onestie pentru bolnavi si suferinzi, inainte sa dea bani pentru scoli si spitale , isi trag ei cam 70% asa, din care o parte se duc la partid, o parte la consilieri si ce mai ramane la primari. In timp ce tu te rostogolesti de grija altuia din spitale, un nene primar se plimba prin Viena, Brazilia, Bora Bora. Apoi apare pe post si spune ''nu sunt bani domne ! '' si fraierii pun botu...

Pe aia de la putere pe care tu ii judeci ca dau bani pentru adaposturi, in realitate nu ii intereseaza nici de tine, nici de fetita de 5 ani, nici de caini. Pana in 2008 au fost bani cat sa se rezolve o mare parte din problemele din tara asta.

Cand n-au mai fost, au dat vina pe caini, lol
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:51.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells