Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Sep 2004, 16:28   #41
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Originally Posted by KORBEN:
1 muzica Nu e scrisa de nicolaescu

Unde am scris ca este muzica scrisa de Nicolaescu? Am zis ca e foarte buna doar. Si ca sa lamurim: compozitorul ei este Petre Margineanu.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2004, 16:51   #42
zizi
Guru
 
zizi
 
Join Date: Mar 2004
Location: cum unde?
Posts: 451
Originally Posted by emanuel:
[ Am zis ca e foarte buna doar. .


si asta e discutabil. foarte buna nu e, in nici un caz, poate comparativ cu alte filme romanesti, dar si asa, e destul de proasta. petru margineanu, a compus si chestii mult mai bune, de pilda pt "maria".

in ceea ce priveste restul filmului, eu nu stiu la ce s-ar fi putut astepta cineva din partea d-lui senator.........dar in timp ce noi vorbim, filmul face incasari, sergiu se pregateste de alte filme si tot asa.
__________________
zizi
zizi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2004, 18:11   #43
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
Originally Posted by zizi:
[...] ..............dar in timp ce noi vorbim, filmul face incasari, sergiu se pregateste de alte filme si tot asa.

si vezi... d-aia am asteptat sa vad ce se scrie aici, ca sa nu-mi pierd si eu banii, si ca sa nu-l motivez sa mai faca altele...
astept pana dau si eu de o piraterie, si atunci o sa ma uit la ea sau ca sa rad, sau ca sa plang (de mila pentru cinematografia romaneasca).

p.s. emanuele... tie chiar ti-a placut filmul, sau vrei numai sa-l pui intr-o lumina buna pe sergiulica?
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2004, 18:23   #44
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Originally Posted by Nae:
p.s. emanuele... tie chiar ti-a placut filmul, sau vrei numai sa-l pui intr-o lumina buna pe sergiulica?

1. Numele meu e emanuel
2. Nu incerc sa pun intr-o lumina buna pe nimeni, iar filmul are multe minusuri (poate foarte multe) dar nici nu poate fi numit o ghena, cum i-am auzit pe unii. Am vazut si filme mai proaste...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2004, 18:31   #45
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
Originally Posted by emanuel:
1. Numele meu e emanuel
2. Nu incerc sa pun intr-o lumina buna pe nimeni, iar filmul are multe minusuri (poate foarte multe) dar nici nu poate fi numit o ghena, cum i-am auzit pe unii. Am vazut si filme mai proaste...

da da, asta am intels... dar hai zi si tu daca asa un film poate fi facut, investind zeci de milliarde de lei, cand mai sunt si altii pe lume care sunt ceva mai talentati, mai tineri si mai destepti decat srgiulica...

P.S. emanuel, sper ca nu iei nimic tare personal, dar totusi tu esti singurul de pe toate forumurile care ii ia apararea lu' sergiulica mic si senator destept, sa nu mai vorbin de geniu cineast :hmm: .
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2004, 07:57   #46
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Normal ca nu se justifica cum spui tu atatia bani pentru un film teatral. Poate drumurile pana la Paris au mai papat din buget. Ma rog, nu cunosc...

Nu o iau personal, si nici nu ma supar. Si daca te duci la pagina filmului de pe CineMagia ai sa vezi ca nu toate parerile sunt negative.
Anca , Iulian, Livia, CIPRYX, Alina Mater, etc...
Citeste-le. Unele sunt chiar la obiect.
A, si apropo, fratelui meu i-a placut! Mie asa si asa, dar lui la nebunie!
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Sep 2004, 09:58   #47
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
pe pagina filmului mesajele sunt impartzite dar m-a bufnit rasul knd am citit k Bitman este idolul unei tipe Kitty ... shi k d-abia ashtepata sa-l vada in acest superb film... :lol:
Sunt multe minusuri precum Emanuel spunea dar peste tot se poate citi "film sec" shi
"scenariu sau film infantil".
Coincidentza ?

P.S. - M-am strofocat un pic shi am numarat cate mesaje in prea slavesc pe Sergiu... 10
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2004, 08:04   #48
EgoN
Guru
 
EgoN
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 740
sau cum le zice frumos chirilov , "Un film scump care reuseste sa fie si ieftin in acelasi timp, cam asta e filozofia lui".
__________________
I smile and I sip my opium tea.
EgoN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2004, 14:16   #49
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Originally Posted by emanuel:

mie pot sa spun ca nu am fost prea incantat de el... Raman la Nea Marin miliardar...

a dracu' limba romana ...
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2004, 16:00   #50
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Da ma... a dracu' limba asta romana...si eu o chinui in fiecare zi...
Noroc cu tine ca o mai aperi din cand in cand ca altfel saracuta de ea...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2004, 16:23   #51
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Gandalfe, tu chiar crezi ca emanuel isi permite sa spuna parerea lui SINCERA despre acest film? Sigur nu, si nu trebuie sa-ti amintesc ca politica e o curva si ca publicitatea naste din pisica. So, termina cu intrebarile astea semi-puerile si nu-l mai pune pe PREZIDENTE intr-o postura ingrata, adica sa nici nu injure dar nici sa nu-l laude; una peste alta - sa ne abureasca.

succes, kiddo.
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2004, 17:16   #52
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
io ama uzit aseara la tele,la un post local,unde domnu' comisar si gazda sa,matroana-moderatoare au comentat in draci problemele filozofice din orientexpres,ca dom' Nicolaescu si-a propus sa scoata de-acu' inainte in fiecare an cite un film...anul viitor va fi un musical,iar peste 2 ani un feelm de actiune tot despre trenuri...

Cit priveste oreentecspresu ,n-am fost,n-am gustat, nu cunosc.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2004, 23:39   #53
Scorpion
Senior
 
Scorpion
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 83
Un muzical ? Omul asta s-a sonat ?
Un film de actiune m-ar tenta mai mult, dar un muzical mi se pare chiar stupid.
Scorpion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2004, 09:42   #54
elilenus
Novice
 
elilenus
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 10
Vai de capu' meu, nu aveti ce face decat sa va impungeti ca niste adolescenti aruncandu-va replici zice-se inteligente si usturatoare. Sunteti niste pusti fara minte. Mai bine ati vorbi despre filme, daca mai puteti. Ma refer la Emanuel si Gaandalf.
elilenus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2004, 12:17   #55
jackpot
Guru
 
jackpot
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 390
orient exxx

Inca nu l-am vazut, acum ruleaza si la noi, dar azi sau maine dupa ce il vad promit sa revin cu comentarii........ daca o sa am ce comenta........
poate nu e de criticat.....
jackpot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Oct 2004, 23:24   #56
Mala Portugal
Guru
 
Mala Portugal
 
Join Date: Nov 2003
Location: Vanity Case
Posts: 1,445
Originally Posted by raptor:
dom' Nicolaescu si-a propus sa scoata de-acu' inainte in fiecare an cite un film..
Il auzisem pe undeva pe dom' senator spunand ca pe vremea ai'lalta facea "cate 2,4 filme pe an" si mai adauga cu naduf ca, daca n-ar fi facut politica, facea 20 si ceva de filme de la revolutie pana acum :shock: .
Sergiu Nicolaescu - senator pe viata!
__________________
"Someone has to kick the Mickey Mouse out of our heads"
Mala Portugal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2004, 00:37   #57
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
despre sergiu express: mi-a facut cineva zilele acestea "o lectura" psiho-biografica a lui Nicolaescu prin prisma ultimului sau film. sergiu a inceput sa-si scrie scrisori deschise de dragoste (pe banii noistri!), simte el asa ca mai poate fi iubit...
uranismul camuflat/reprimat al personajului e chiar simpatic - pana la un punct - pentru mediul romanesc, dar e lipsit, din pacate, de nobletea unui dandy adevarat. daca n-ar filma (si, vai, ne promite atatea) - nu m-ar enerva deloc.

@Mala
de ce naiba oare am simtit ca mi-ai lipsit?
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2004, 10:42   #58
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Originally Posted by elilenus:
Vai de capu' meu, nu aveti ce face decat sa va impungeti ca niste adolescenti aruncandu-va replici zice-se inteligente si usturatoare. Sunteti niste pusti fara minte. Mai bine ati vorbi despre filme, daca mai puteti. Ma refer la Emanuel si Gaandalf.

Ai 8 mesaje pe forum! Clona cui esti?
De unde ne cunosti tu asa de bine?
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2004, 11:40   #59
ioo
Novice
 
ioo
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1
Milionari de Weekend

puteai alege sa nu citesti ...

Originally Posted by Scorpion:
Apropo de "Milionari de Weekend" ... Nu a fost prea frumos din partea voastra sa povestiti tot filmu in revista (inclusiv sfarsitul). Acum ca stiu cum se termina nu cred ca mai mai deranjez sa-l vad la cinema
ioo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2004, 16:31   #60
elilenus
Novice
 
elilenus
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 10
Originally Posted by emanuel:
Originally Posted by elilenus:
Vai de capu' meu, nu aveti ce face decat sa va impungeti ca niste adolescenti aruncandu-va replici zice-se inteligente si usturatoare. Sunteti niste pusti fara minte. Mai bine ati vorbi despre filme, daca mai puteti. Ma refer la Emanuel si Gaandalf.

Ai 8 mesaje pe forum! Clona cui esti?
De unde ne cunosti tu asa de bine?

Ce se-ntampla, maestre, te trage de urechi un nimeni de pe forum... cu doar opt mesaje...cata neobrazare din partea mea...cu doar opt mesaje. Las-o balta, domnu' "moderator" (a se citi ghilimelele) si vezi-ti de treaba ta. By the way, nu cred ca stii prea bine care este de fapt treaba ta pe forum de te ataci mereu atat de dornic sa arati de ce esti in stare: "moderator=persoanã care modereazã, pondereazã, frâneazã, potoleºte, conduce o dezbatere, de obicei, publicã, o masã rotundã, o emisiune cu mai mulþi participanþi".
Get it?
elilenus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:48.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells