Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Jan 2008, 21:34   #1
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Heath Ledger

Heathcliff Andrew Ledger, ne-ai facut pe toti sa ne simtim bine cand am urmarit filmele in care ai jucat!
Un lucru putem sa facem si noi pentru tine: un omagiu.

Propun ca in luna iulie/august cand va aparea "The Dark Knight" in Romania sa ne strangem mai multi fani de-ai lui in fata cinema-ului unde va avea loc premiera si sa-i aducem un omagiu. Vom veni cu flori si fotografii de-ale lui. Le vom pune inauntru cinema-ului alaturi de un banner pe care va scrie "He always had a smile on his face".

Heath Ledger, an actor never to forget!
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2008, 21:58   #2
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Dupa cum stim cu totii, rolul Joker-ului din "Batman" i-a apartinut si lui Jack.
Jack Nicholson despre moartea lui HL: "I warned him"


http://www.thesun.co.uk/sol/homepage...icle717685.ece
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2008, 22:03   #3
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Pentru unul dintre cei mai buni actori...si cel mai bun din 2008, Oscarul de anul viitor pentru cel mai bun actor in rol secund e al lui.

http://www.youtube.com/watch?v=Ma5IO3A2ElE

Ce pacat...
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Feb 2008, 13:52   #4
cassanova
Novice
 
cassanova
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2
Heath Ledger

Da, ar fi bine la premiera sa il omagiem asa. A fost un actor cu charisma, sarm :love: ...era destept, talentat si un devotat tata 8) . Pacat ca a trebuit sa se stinga asa...si mult prea devreme!
Era un tip caruia nu prea puteai sa ii rezisti. Primul film pe care l-am vazut cu el a fost "A Knight`s Tale" . Super film!! Si de atunci...nu ratez nici un film cu el.
Oricum...premiera filmului este in iulie..Mai este pana atunci, dar este bine sa il omagiem asa!!
__________________
22021978
cassanova is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Feb 2008, 10:06   #5
cassanova
Novice
 
cassanova
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2
heath ledger

Floares...ai postat niste videoclipuri cu actorul meu preferat....de iti dau lacrimile.....nu prea mai pot sa ma uit....
__________________
22021978
cassanova is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2008, 09:42   #6
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Azi ar fi fost ziua lui Heath...inca sunt marcat de moartea lui...medicamente stupide
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2008, 23:25   #7
primafragolina
Novice
 
primafragolina
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1
omagiu

Crezi ne-ar fi permis sa aducem un astfel de omagiu? Totusi sala de cinema este proprietatea cuiva...nu cred ca ne putem desfasura chiar asa...Oricum ma bucur ca suntem mai (*) multi fani care ne gandim inca la el...
primafragolina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2008, 22:26   #8
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
[b]Action...and cut![/b]

Oameni buni,nu trebuie sa va fie jena de ceea ce simtiti.Era un baiat fain.."De la sublim la ridicol nu e decat un pas"(zicea Napoleon).Ridicolul se face atat de mic in comparatie cu sentimentele umane.Era un om in primul rand si unul tanar pe deasupra.Sunt sigura ca daca ar putea ar da toate dovezile de dragoste post-mortem si toate parerile de rau si celebritatea chiar pentru a mai trai un an macar cu fetita lui.
Omagiati-l cum va vine,poate asa ajunge ceva energie si acolo unde e.Dupa moartea mea nu mi-ar placea sa ma uite lumea a doua zi..

Batman cu el va veni pe la sfarsitul lui august ,cred..Cred ca (plina de subiectivism ,spun) a fost mai bun decat Jack Nicholson.Lui Jack i-a fost usor sa joace,a fost el insusi cu rictus sardonicus care l-a consacrat.dar Heath...s-a consumat,a murit..intai in el.(se pare ca si rolul,presiunea la care s-a supus i-a fost fatala si de aceea a recurs la calmante)
Si inca un film,ultimul si cel din urma:
http://www.imdb.com/title/tt1054606/
The Imaginarium of Doctor Parnassus
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jul 2008, 14:14   #9
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Mi-am luat deja bilet la avanpremiera de joi, 24 iulie la Hollywood Multiplex. Eu am de vreo 2 luni un tricou cu doua poze imprimate pe el cu Joker-ul dar cred ca la film imi fac si un machiaj de joker
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jul 2008, 14:23   #10
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by E.Floares:
Mi-am luat deja bilet la avanpremiera de joi, 24 iulie la Hollywood Multiplex. Eu am de vreo 2 luni un tricou cu doua poze imprimate pe el cu Joker-ul dar cred ca la film imi fac si un machiaj de joker

Inseamna ca ai curaj Numai sa nu te duci singur.Originala idee.Sa ne povestesti...
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2008, 23:54   #11
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
M-am mai machiat o data...nu era prea reusit. (am facut si un filmulet...la fel, nu prea reusit). Joker-ul de anu' asta e unic. Totusi, eu voi incerca sa ma machiez mai bine, o fac ca sa-l comemorez pe Heath (macar atat) si ma gandesc ca daca oamenii care vor veni in seara aceea la film se vor simti mai bine si ei sa stie ca Joker-ul nu e mort ci ca traieste in continuare in gandurile noastre...la fel cum sunt aia care se imbraca la Elvis...daca stau bine si ma gandesc aia sunt mai ciudati decat mine :happy:
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 00:05   #12
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by E.Floares:
M-am mai machiat o data...nu era prea reusit. (am facut si un filmulet...la fel, nu prea reusit). Joker-ul de anu' asta e unic. Totusi, eu voi incerca sa ma machiez mai bine, o fac ca sa-l comemorez pe Heath (macar atat) si ma gandesc ca daca oamenii care vor veni in seara aceea la film se vor simti mai bine si ei sa stie ca Joker-ul nu e mort ci ca traieste in continuare in gandurile noastre...la fel cum sunt aia care se imbraca la Elvis...daca stau bine si ma gandesc aia sunt mai ciudati decat mine :happy:
Vino sa te pup.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 00:31   #13
Supastar
Guru
 
Supastar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Timisoara
Posts: 1,286
Send a message via Yahoo to Supastar
mai, mai, mai.... pe toate ai vrea tu sa le pupi!
Supastar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 05:44   #14
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Originally Posted by E.Floares:
M-am mai machiat o data...nu era prea reusit. (am facut si un filmulet...la fel, nu prea reusit). Joker-ul de anu' asta e unic. Totusi, eu voi incerca sa ma machiez mai bine, o fac ca sa-l comemorez pe Heath (macar atat) si ma gandesc ca daca oamenii care vor veni in seara aceea la film se vor simti mai bine si ei sa stie ca Joker-ul nu e mort ci ca traieste in continuare in gandurile noastre...la fel cum sunt aia care se imbraca la Elvis...daca stau bine si ma gandesc aia sunt mai ciudati decat mine :happy:

Originally Posted by Supastar:
mai, mai, mai.... pe toate ai vrea tu sa le pupi!

e baiat... Floares..
in ciuda faptului ca a zis ca s-a machiat..de fapt..el nu s-a machiat; si-a desenat fata in chip de.. hmm..Joker si .. cica o sa-si mai deseneze fata, like Joker, wich is cool, dupa parerea mea.
Bravo Joker!
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 16:01   #15
E.Floares
Guru
 
E.Floares
 
Join Date: Jan 2008
Location: Ploiesti
Posts: 674
Send a message via Yahoo to E.Floares
Pai sa vedem: creion negru, ruj rosu...si...fard. Nu e machiaj?
E.Floares is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 16:25   #16
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
e machiaj..dar ai grija cum folosesti termenul ca zice lumea ca esti de sex feminin.
wich is not.
dar daca vrei sa lasi impresia asta sa ma anunti si pe me.. ca sa nu ma intervin pacilea...
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 16:37   #17
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Da, la femei se zice machiat, iar la bärbati, machit.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 16:45   #18
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
:lol: si la animale?
ca si animalele mai sunt machiate, pregatite pt tot felul de productii..
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 16:50   #19
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Animachiat.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2008, 16:52   #20
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
credeam ca bullshitat
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:14.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells