Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 May 2011, 18:50   #61
ulrich
Guru
 
ulrich
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 430
urasc moartea. nu boala, batranetea, saracia sau uratenia, precum printul siddhartha. nu, ma enerveaza moartea, ca n-ai cum sa lupti cu ea. lovesti in gol. si ma scoate din pepeni genul asta de adversar.
__________________
Our lives begin to end the day we become silent about things that matter.
ulrich is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 19:00   #62
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
ulrich,
ai insirat efectul si patru potentiale cauze ale lui.poti muri de batranete,boala,saracie sau uratenie.daca incerci sa lupti cu ele si reusesti sa le invingi,poate mai elimini din riscurile de a ajunge s-o vezi si ai tot mai multe sanse sa nu ajungi in cea din ultima faza,aia in care sa o intalnesti pe Doamna cu Coasa.
moartea este inevitabila,dar putem sa trisam un pic:o putem ocoli.si asta e o tactica in lupta.derutarea adversarului parca de numeste, nu?

Last edited by rvn : 19 May 2011 at 19:02.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 19:52   #63
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by dragonfly_drk:
da unde scrie ca danonino are 15-16 ani? ahhh... sunt curioasa. mie ce varsta imi dai? si vezi, ca te prind daca te uiti la profilul meu,(tu sau oricare din prietenii pe care ii ai in lista) asa ca nu trisa

Da vad ca iti tot place sa framanti "aluatul" de pomana...parca te deranja discutia?!Am mentionat ca varsta ar fi o scuza pentru comportamentul lui...de aceea da-mi voie sa cred ca asa e...altfel vai de...

Azi imi ceri sa-ti ghicesc varsta, maine viitorul...s-ar putea sa te taxez, nu fac gratuitati.

Originally Posted by dragonfly_drk:
hai sa vedem... daca tot suntem la topicul despre moarte. chiar mi-a venit o idee misto. daca tu poti ghicii cati ani au anumiti useri... oare poti ghicii si cand vor muri?

nu, dar daca asta iti debiteaza tie mintea sa intrebi, s-ar putea sa-ti ghicesc "culoarea părului"



Originally Posted by dragonfly_drk:
well.. thank you. now i am blushing
P.S. poate ne vedem la o cafea some day... - si ca sa fiu on-topic - ca sa discutam despre teoria "danocucu" care mai e intitulata si "o sa mori"...

dano-cum? Pai luati-l si Cucu-Dano si vedeti ce iese S-ar putea sa fie mai predispus ca mine la ghicit date de deces sau alte chestii ce va pasioneaza...
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 20:48   #64
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by AndreiStefan:
nu, dar daca asta iti debiteaza tie mintea sa intrebi, s-ar putea sa-ti ghicesc "culoarea părului"

la faza asta, trebuie sa recunosc ca ai fost foarte tare... ... thumbs up for that

in alta ordine de idei, gata, ma opresc. m-am amuzat destul. acum totul incepe sa devina plictisitor...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 21:35   #65
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
actimelas,
cand ti-am zis ca esti diliu,n-am exagerat deloc.chiar esti,dar iti sade bine.
cu alte cuvinte, la tine poate veni moartea oricand,ca tu o vei primi cu zambetul pe buze.
te invidiez,iaurtelas...si-mi pare rau ca n-ai stari febrile mai des.imi plac poezioarele tale!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 21:46   #66
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
degeaba... orice ar zice toata lumea, atunci cand nu injura, danonino e chiar amuzant...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 22:25   #67
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by danonino:

"Noo, no es amor,
lo que tu sientes se llama obsession,
una illusion, en tu pensamiento"
Sunt eu nebun, sau ce? (Sanse mari sa fiu : , faceti abstractie de "eu")
Ok, partea cu versurile, recunosc, a fost ciudata. Am o scuza buna, sunt bolnav... bine, si daca nu as fi fost, tot as fi pus acelasi lucru.

@ Mai Stefanel.
E nasol cand uiti sa iti iei medicatia. Nu de alta, dar ai umplut 2 pagini de unul singur, cu incercari disperate de a-mi capta atentia. Sincer, daca vroiai sa fim amici, ai fi putut sa ma intrebi frumos... bine, tot te-as fi refuzat, dar as fi facut-o intr-un mod politicos astfel incat sa ne scutesti de traumele copilariei tale. Dar, hei, poate te face sa te simti mai bine, iar eu nu vreau sa stau in calea fericirii tale.

Deci se poate sa vorbesti si fara sa-ti bagi si sa-ti scoti in tot ce te inconjoara?! Atunci e bine, inseamna ca te-am "pasteurizat" si chiar ai inceput sa ai haz

Mersi de dedicatie Jose Armando Te-ai gandit sa incerci sa joci in telenovele?! S-ar putea sa te angajeze ca "menajera parşiva cu ganduri criminale"...

Cate despre pastile...vestea buna e ca m-ai nimerit, sunt un vânător gay-pedofil(adica imi placa baieteii ca tine ) si daca nu-mi iau pastilele, nu se stie cum ajung sa-ti bat la usa..."Hai te rog deschide, E o gagica bine care intreaba de tine...Totul ti se trage de la prea mult bine, am o presimtire ca patesti ceva" (ca sa fiu si on topic )
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2011, 14:14   #68
jansic
Guru
 
jansic
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bright Side of the Moon
Posts: 1,026
Originally Posted by danonino:
Dar cand?

Ai initiat topicul la fix!

Ce vrei sa spui prin cand? Maine! Pe 21 mai 2011!
http://www.jurnalul.ro/stiri/externe...11-573311.html

I'm gonna diiiiiiiie!
Eu nu cred ca voi fi printre cei 2%...:-s
jansic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2011, 14:54   #69
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
da maine 21 mai vine sfarsitu, pazea ca vine sfarsitu ). Mda apropo de asta, oricine poate veni cu o teorie a apocalipsei si sa convinga oamenii ca are dreptate in acea privinta. Parca sfarsitul era in 2012. oricum can o fi sa murim....murim si gata
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2011, 15:16   #70
jansic
Guru
 
jansic
 
Join Date: Mar 2010
Location: Bright Side of the Moon
Posts: 1,026
Pai sfarsitul din 2012 s-a reprogramat maine.
We're doooomed! We're gonna diiiiiiie!
jansic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2011, 18:53   #71
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Originally Posted by jansic:
Originally Posted by danonino:
Dar cand?

Ai initiat topicul la fix!

Ce vrei sa spui prin cand? Maine! Pe 21 mai 2011!
http://www.jurnalul.ro/stiri/externe...11-573311.html

I'm gonna diiiiiiiie!
Eu nu cred ca voi fi printre cei 2%...:-s

Nici eu nu ma prea regasesc printre cei 2 %. Oare cum o fi vremea in perioada asta in iad? Inca nu stiu ce sa-mi pun in valiza
Presimt ca va fi mare inghesuiala la muzee, poate il vor aduce pe Hitler ca ghid, din moment ce a fost pomenit pe la Cannes
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Dec 2013, 22:05   #72
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
ma intreb cat de ghinionist poti fi, daca in seara de Craciun ti se darama apartamentul, sau si mai rau, intr-o secunda fatitidica, aprinzand lumina, pur si simplu, te trezesti cu peretele prabusindu-se peste tine? este sarbatoare. este iarna. lumea petrece sau doarme. este liniste. este Craciunul. si totusi, o femeie moare in mod stupid, intr-o fractiune de secunda.cui ii pasa? si de ce i s-a intamplat asta tocmai ei? putea fi oricine...si la cateva zeci de metri de gaura neagra in care s-au transformat doua apartamente de bloc, concertul in aer liber al nu stiu caror artisti muritori de foame, nu se intrerupe nicicum. sticla, bucati de zid si metal aruncate in toate directiile. este Craciunul. tot omul petrece, mananca si se bucura c-a venit Mosul. oare se gandea femeia aceea, azi dimineata, ca pana seara va muri?
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Dec 2013, 22:52   #73
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Sper ca nu cunosti pe cineva din blocul ala :-s
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Dec 2013, 23:00   #74
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
rvn, exista o gramada de moduri mai neplacute de a muri.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Dec 2013, 23:32   #75
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by copila_satanista:
Sper ca nu cunosti pe cineva din blocul ala :-s
cunosc destui. si am fost extrem de aproape. am avut senzatia ca mi-a explodat propria bucatarie.
T.,nu te contrazic. ma refeream strict la fatalitate.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:59.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells