Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 Mar 2011, 16:28   #1021
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
ignoranta sau incultura e acelasi lucru
Daca vrei sa schimbi ceva trebuie sa nu faci acelasi lucru ca oamenii pe care ii critici. Jignind pe cineva nu vei obtine nimic si in niciun caz nu le vei schimba mentalitatea
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 18:08   #1022
Twisted_Smile
Senior
 
Twisted_Smile
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 110
Daca ceea ce am scris eu se numeste "jignire" atunci a numi pe cineva "bolnav psihic" numai pentru ca simte altfel decat tine,ce mai numesti?Cei jigniti oare cum ar trebui sa riposteze?Tacand?Nimic nu e corect si nu va fi niciodata.Atata timp cat in secolul 21 lumea e atat de obtuza,normal ca nu se va schimba nimic nici in urmatorul secol.Dar banuiesc ca am libertatea de a-mi exprima punctul de vedere pe un ton mai dur Totusi nu inteleg de ce te-ai simtit lezata de comentariul meu,pana la urma nu tu ai fost cea vizata.
Twisted_Smile is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 19:49   #1023
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
pe nu m-a deranjat scopul tau, ci mijlocul prin care ai ales sa faci asta
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 19:52   #1024
Twisted_Smile
Senior
 
Twisted_Smile
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 110
Am ales sa folosesc acest ton pentru ca spre deosebire de ceilalti vorbesc in cunostinta de cauza.Ar fi si alte mijloace dar ma indoiesc ca am cu cine discuta.

Last edited by Twisted_Smile : 19 Mar 2011 at 19:56.
Twisted_Smile is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 20:01   #1025
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
si eu mi-am expus punctul de vedere in privinta asta: nu cred ca, cu violenta opresti violenta. Daca vrei sa schimbi ceva cred ca ar fi mai potrivit ca atitudinea ta sa fie un exemplu pt. ceilalti(vb. in general)
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 20:09   #1026
Twisted_Smile
Senior
 
Twisted_Smile
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 110
Originally Posted by klaudya_e:
si eu mi-am expus punctul de vedere in privinta asta: nu cred ca, cu violenta opresti violenta. Daca vrei sa schimbi ceva cred ca ar fi mai potrivit ca atitudinea ta sa fie un exemplu pt. ceilalti(vb. in general)

Ce te face pe tine sa crezi ca sunt pro violenta?Doar pentru ca stiu ce vorbesc si am folosit un ton mai dur inseamna ca sunt violenta?Te rog nu-mi atribui insusiri pe care nu le am.Asta-i greseala tuturor:isi dau cu parerea prea mult.Degeaba vreau sa schimb ceva,ca n-am nici o sansa,indiferent de atitudinea adoptata.E destul de evident asta.Pur si simplu n-ai cu cine.
Twisted_Smile is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 21:09   #1027
robbiex2
Guru
 
robbiex2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 340
Ok, Twisted_Smile.am inteles cu totii ca nu suporti forumistii, oamenii prefacuti si majoritatea romanilor (ca deh...majoritatea au spiritul de turma) iti admir personalitatea dar stiai ca spiritul de zana buna nu merge pe forum? fie aici sau fie oriunde
robbiex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 21:36   #1028
Twisted_Smile
Senior
 
Twisted_Smile
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 110
Originally Posted by robbiex2:
Ok, Twisted_Smile.am inteles cu totii ca nu suporti forumistii, oamenii prefacuti si majoritatea romanilor (ca deh...majoritatea au spiritul de turma) iti admir personalitatea dar stiai ca spiritul de zana buna nu merge pe forum? fie aici sau fie oriunde

Daca asta ai inteles tu,atunci imi pare sincer rau.Nu stiu de unde ai dedus asta.Eu mi-am expus punctul de vedere in legatura cu un ANUME subiect.Nu discutam despre forumisti aici.Spirit de zana buna? Asta a fost chiar amuzant.Aparent daca nu sunt in asentimentul majoritatii in legatura cu un subiect mi se atribuie niste insusiri tare interesante.
Twisted_Smile is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2011, 23:02   #1029
Ami85
Junior
 
Ami85
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 69
Da' de ce nu avem voie sa ne dam si noi cu parerea? Doar de-aia e forum, nu?
Ami85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2011, 03:00   #1030
aliku23
Novice
 
aliku23
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 17
Originally Posted by FreakDoll:
Nu stiu de ce te tot grabesti sa tragi concluzii.Daca n'aveam treaba cu ea, nu ma luam de ea.E la mintea cocosului.
Eu am presupus din start ca ai treaba cu ea . Nu stiam in ce circumstante si eram putin curios .
Exista posibilitatea si sa fi vorbit doar din auzite . Aglomeratia din Bucuresti e celebra si are numai publicitate negativa (tot meritul) , dar in acest caz ai fi fost un fel de ipocrita din cauza comentariului anterior despre capra vecinului . Sper ca ma intelegi .
P.s.:Am putea sa facem din nou on-topic si sa nu mai discutam despre minoritati ?
aliku23 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2011, 06:01   #1031
mvpsebi
Guru
 
mvpsebi
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 759
Ca m'a tradat alarma de la telefon si am ratat meciul lui Bute! Si ca sa fie maxim in ciuda magarului, 'ceva' ma trezeste la mai putin de sfert de la ora de la terminarea meciului, pfuai! F..CK this si bravo lui Bute! Now let's get back to sleep #:-s zZzZzZzZ
mvpsebi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2011, 23:52   #1032
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Cand nu gasesc telecomanda de la televizor, dar nu pentru ca as fi un uituc care nu stie pe unde si-a pus telecomanda, ci pentru ca sunt sigur ca are picioare si fuge, fiindca atunci cand o gasesc sunt convins ca m-am uitat in locul respectiv si nu era.

Last edited by indiferrent : 21 Mar 2011 at 00:18.
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2011, 00:12   #1033
aaandra.
Senior
 
aaandra.
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 148
ca in ultimele 2 saptamani nu reusesc sa adorm decat pe la 4-5 dimineata.
si cand trebuie sa ies la 1 noaptea pan' la supermarket dupa tigari. grrrr.
aaandra. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2011, 01:27   #1034
mvpsebi
Guru
 
mvpsebi
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 759
Originally Posted by aaandra.:
ca in ultimele 2 saptamani nu reusesc sa adorm decat pe la 4-5 dimineata.

same here
mvpsebi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2011, 12:23   #1035
zgubi
Veteran
 
zgubi
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 178
Originally Posted by indiferrent:
Cand nu gasesc telecomanda de la televizor, dar nu pentru ca as fi un uituc care nu stie pe unde si-a pus telecomanda, ci pentru ca sunt sigur ca are picioare si fuge, fiindca atunci cand o gasesc sunt convins ca m-am uitat in locul respectiv si nu era.

suspecta telecomanda ai
zgubi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2011, 12:46   #1036
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Originally Posted by zgubi:
Originally Posted by indiferrent:
Cand nu gasesc telecomanda de la televizor, dar nu pentru ca as fi un uituc care nu stie pe unde si-a pus telecomanda, ci pentru ca sunt sigur ca are picioare si fuge, fiindca atunci cand o gasesc sunt convins ca m-am uitat in locul respectiv si nu era.

suspecta telecomanda ai
De cand am televizorul are ceva cu mine.A inceput prin a nu mai functiona butonul de off, crezand ca o sa-si bata joc de mine obligandu-ma sa ma ridic mereu din pat sa sting tv-ul, dar nu i-a iesit ca ii programez stingerea, si a continuat cu tot felul de ascunzisuri.E smechera, dar i s-au cam terminat optiunile ca i-am invatat ascunzatorile. O caut rapid in toate si nu mai apuca sa fuga.Am vrut sa o schimb pentru butonul ala de off, dar dintr-o relatie de ura si dusmanie se creeaza intotdeauna si una de afectiune si nu m-a lasat inima.

Last edited by indiferrent : 21 Mar 2011 at 13:21.
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2011, 15:17   #1037
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2011, 15:48   #1038
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759

acum se poate inchide topicul
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2011, 15:52   #1039
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Aaa, sa nu uit...

omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2011, 18:56   #1040
the_fairy
Guru
 
the_fairy
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lothlorien
Posts: 750
Acum 5 min ascultam si ma uitam hipnotizata la un clip dintr-un concert al Larei Fabian si ma incumet sa ma uit si pe la comentarii la un moment dat! Oare de ce am vrut sa fac asta? Dau peste un idiot afon care zice ceva de genul :" florin salam nooo1 :X ".... I am speechless! ......
__________________
Don't kick the goddamn baby!!!
the_fairy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells