Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Clasic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Oct 2010, 02:50   #41
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Dar si Illo (apropo, pe unde umbla?) a scris ca nu ii place si a explicat de ce. A pus intrebarea De ce ne place Mad Max, pentru ca ea nu a gasit nimic de placut in film. In cazul meu, sunt atatia ani de cand am vazut Mad Max-urile, ca nici nu mai imi amintesc daca mi-au placut sau nu .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Oct 2010, 11:24   #42
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Mi-au placut cä erau gigea.

...Nu, pe bune: deserturi postapocaliptice bine lucrate - spre deosebire de liota dudelor ce le-au urmat.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Oct 2010, 14:38   #43
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Illo ne-a intins o capcana, ne-a ademenit mai intai pe noi, "baieteii amatori de actiune si masini si eroi", sa ne desfasuram, pentru a ne distruge dupa. Femeie vicleana.
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Oct 2010, 21:30   #44
SMC
Guru
 
SMC
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 491
Mie mi-a placut (mai ales) ca a inspirat Bunul,Raul si Ciudatul,care mi-a placut... mai mult.
SMC is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2011, 14:17   #45
adiman83
Novice
 
adiman83
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 21
a fost primul film din categoria SF Post-Apocaliptic vazut de mine si de aceea seria Mad Max intotdeauna o sa aibe un loc special rezervat in mintea mea.

mi-a placut pentru ca mi s-a parut un scenariu destul de credibil si posibil: o societate umana distrusa si aruncata in haos de imputinatea combustibilului

vreo scena preferata din toate cele trei? din partea mea ... povestea de final a copiilor care au ajuns in Sidney - nu mai traiau in lumea lor ideala din oaza aceea asteptandu-si adultii sa se intoarca si au devenit foarte constienti de realitatea din jurul lor si si-au adaptat povestea spusa in fiecare noapte corespunzator
adiman83 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:33.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells