Păreri RoboCop

(1987)

RoboCop

alin_06 pe 02 Martie 2010 20:56
Filmul e chair bun. Daca ar exista roboti si in politia romana.
Manusa pe 07 August 2011 13:47
Un sf clasic, care mi-a placut mult si pe care l-am mai vazut cand eram mic :) si care m-a impresionat la acea vreme. Actiunea filmului este foarte buna si interesanta. Murphy pana la urma s-a razbunat....
eduard_stratan pe 13 aprilie 2017 19:06
Acum ti-a crescut barba!
DragonMaster pe 09 Ianuarie 2012 21:03
Vechi dar foarte bun
Este un film foarte bun si cand ma gandesc la el i-mi aduc aminte de copilarie iar in acea vreme era foarte iubit si este pacat ca au stricat celelalte parti dar sper ca Darren Aronofsky va face in 2013 un remake bun al primei parti.Il recomand tuturor persoanelor iar nota oferita de mine acestui film este 8.
deadlord pe 03 Septembrie 2012 19:47
Un film foarte bun. Interesanta idee.................
catasmile17 pe 02 Octombrie 2011 20:19
un film foarte bun !!!!! Te tine in suspans !!!! Mi-a placut foarte mult !!!!
CoCo_XPS pe 14 Iunie 2010 13:36
cand eram mic ma uitam mereu la robocop :)) il dadea des la tv
chiba_florin pe 16 Ianuarie 2011 19:40
SUPER SUPER SUPER
capodopera "ROBOCOP" nu te lasa o clipa
mereu cu sufletul la gura, il face un FILM cu MAREA tenta a istorioarei "politzistului de rand", shi apoi a superpolitistului

XxRedBullxX pe 08 Februarie 2014 14:41
RoboCop (1987)
Un film bunicel, chiar daca e un sf gen exagerat...pentru vremea lui efectele nu sunt chiar rele...un film bun .

Dar hai frate, al dracu om...Au tras aia 20 de gloanțe in el, a rămas fără mana, a luat si headshot si el inca trăiește :)) Totuși a fost un film bun la vremea lui.

Ella.15 pe 14 Martie 2012 23:40
Robocop are nominalizare la Oscar? Interesant. Ma simt mandra sa aflu acum,dupa atatia ani,ca toate filmele pe care le-am indragit ca si copil au fost nominalizate/au luat premiul Oscar. :]]
legolas05 pe 02 Ianuarie 2011 21:50
un film bun ....................................mia placut
Denis pe 05 Iulie 2004 14:27
Deci filmul este o actiune cu roboti in loc de politisti.RoboCop E super,deci cu siguranta merita vazut.
alex_il_fenomeno pe 29 Octombrie 2010 20:04
Un film de actiune foarte reusit , cu multe momente de tensiune maxima ! Cine il urmareste nu o sa fie dezamagit !
AlexandruDragosStegaru pe 26 Ianuarie 2016 21:25
RoboCop
cosmin_kedii pe 01 Octombrie 2013 10:13
întreaga distribuție a eclipsat in film ,Peter Weller e bine sa obișnuit in rolul lui Alex Murphy . Și apoi el a jucat rolul lui Robocop - chiar dincolo de laudă , mișcările lui , mersul , vorbirea sa calibrat astfel încât să rămână o minune la acel momrnt
Efectele speciale sunt revoluționare pur și simplu pentru timpul său . Filmul conține o mulțime de împușcături , urmăriri de mașini și violență

Stefan_Adrian_Iliescu pe 21 Decembrie 2017 13:46
Un film original care a meritat într-adevăr oscarul !
crome pe 26 Ianuarie 2024 16:19
Foarte bun acest prim film , in top 10 cele mai bune filme SF all time.
Marius_Miguel pe 14 Noiembrie 2023 05:02
Multi ar avea nevoie de Robocop
Imaginati-va prezentul dupa 35 de ani in care tehnologia ar face posibila crearea unei masinarii capabila sa detecteze intentiile negative ale infractorilor, inainte ca acestia sa comita fapte ireparabile. Parca seamana cumva cu 'Minority Report'. Oare s-ar putea crea un robot capabil sa previna infractiunile in desfasurare? Eu cred ca da, daca s-ar dori. In fond, chiar si Robocop s-a bazat pe scenariul unei inteligente automate predictibile.asupra comportamentului uman distructiv.
TitoJacksana pe 19 Martie 2022 18:22
Un film foarte bun pentru vremea lui care se menține si in ziua de azi chiar daca nu are efecte speciale asa wow
Andrei_Filmagica pe 31 Octombrie 2020 19:04
Paul Verhoeven
Un sf polițist clasic pe care aproape toată lumea îl știe sub tutela regizorului Paul Verhoeven
catalin2010cata pe 30 Noiembrie 2019 00:38
Unul dintre cele mai frumoase si bune filme facute vreodata...
Decibalus pe 30 Octombrie 2019 16:36
copilarie
a fost odata un cop, RoboCop :)
amintiri din copilarie , l-am vazut si revazut cu placere de multe ori

carmen_angelus_romila pe 05 Septembrie 2018 09:22
"RoboCop" este punctul de plecare intr-o aventura mai ampla al personajului politist, devenit robot uman, Alex Murphy in lupta sa permanenta cu ilegalitatile de orice fel.
Dragos.87 pe 28 Iulie 2017 20:30
Este un film de actiune acceptabil de categoria B pentru ca are o actiune stearsa si un scenariu demn de filmele de actiune ale anilor '90.Efectele vizuale modeste dar ritmul filmului e bun pentru ca mereu iti mentine curiozitatea.In orice caz e bun pentru vremea lui insa asta nu inseamna ca nu poate fi vizionat!
Infinity pe 24 Septembrie 2013 20:00
RoboCop (1987)
Inca un film bun pentru anii' 80 in care efectele si actiunea faceau legea. O idee foarte indrazneata exploatata asa cum trebuie. Si povestea a fost buna. Inca un film cu care am crescut. Il aveam pe o caseta video si il urmaream aproape zi de zi. Imi era imposibil sa ma plictisesc de el.
reivan pe 10 Septembrie 2011 21:06
Cand eram copil pt mine era filmul suprem..e nu e chiar asa da` oricum filmul merita o vizionare
rares tileaga pe 30 Iulie 2004 00:18
RoboCop pare un joc in graba pe computer.
Dar e cea mai mitica imagine a disperarii PD-urilor americane. Ma mir chiar cum de nu s-a realizat atunci, in al doilea Ev Mediu (anii 80), un film despre impasul inteligentei in regia de film. Servus!

ambulantier pe 2 martie 2013 16:19
tu traiesti in Evul mediu,acum sint 2 posibilitati,ori esti prea mic ca sa-ti dai seama de un film ori esti prea suparat pe acest film.Ideea si montajul filmului la acea vreme au fost inedite si excelente.