Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 Jun 2011, 11:21   #441
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Primesc DVD-uri in schimbul punctelor, altfel nu cred ca s-ar mai stresa
Am mai semnalat problema asta, dar cred ca am facut-o in locul nepotrivit: acelasi Bunuel are doua pagini separate (asta si asta). La "Filme Regizate" fiecare are filmele care ii lipsesc celuilalt.
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 12:04   #442
Namaste
Guru
 
Namaste
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,240
Inca un sinopsis aberant:
"The Wind Will Carry Us spune povestea lui Behzad, un nerespectuos inginer de oras, care se muta la tara pentru a avea grija de o ruda aflata pe patul de moarte. In urma eforturilor de a se integra in comunitate, Behzad este nevoit sa isi schimbe atitudinea si comportamentul fata de semenii lui... "
Am semnalat problema asta pe pagina filmului Bad ma ra khahad bord (1999) - inca o dovada ca cei care intocmesc sinopsisurile nu se uita la filmele despre care scriu. Ce-i drept, mai exista varianta cu traducerea din engleza, care pentru multi se dovedeste a fi o incercare peste puterile lor.
Revenind la filmul de mai sus, Behzad nu este nici pe departe "un nerespectuos inginer de oras, care se muta la tara pentru a avea grija de o ruda aflata pe patul de moarte", ba din contra, motivul pentru care soseste in oraselul respectiv e tocmai pentru a astepta moartea unei localnice pentru a-i putea filma si documenta funeraliile precum si obiceiurile care se practica in acele locuri la moartea cuiva.
Namaste is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2011, 10:15   #443
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
http://www.cinemagia.ro/filme/skammen-21096/postere/
posterul nu e al filmului respectiv
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2011, 19:29   #444
sidonella
Junior
 
sidonella
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 33
Pe pagina serialui lui trei regate (http://www.cinemagia.ro/filme/san-guo-566624/) am incarcat din neglijenta si din nestiinte, postere de la un alt film cu acelas titlu. Acum am incarcat si un poster de la acest serial si sper sa le stergeti pe celelalte.
sidonella is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jul 2011, 16:40   #445
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Nu sunt sigur daca astfel de poze ar trebui acceptate pe site. Ar putea exista minori care dau de ele:

http://www.cinemagia.ro/filme/zombie...magini/848000/

Nu mi se pare normal.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2011, 18:40   #446
Crist11
Novice
 
Crist11
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 11
Salut.
Am adaugat in jur de 30 de poze la profilul lui Amaury Nolasco, si nu au fost acceptate nici acum.
Am inteles de la Stefan, ca au fost ceva probleme si ca o colega lipseste, am inteles, dar de 1 luna astept, va puteti uita si peste problema mea, pls!
Crist11 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2011, 12:23   #447
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Voi va mai chinuitii sa mai puneti poze ori cum e in zadar
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2011, 14:03   #448
Crist11
Novice
 
Crist11
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 11
De ce este in zadar?
Crist11 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Aug 2011, 14:02   #449
xerses
Veteran
 
xerses
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 176
Pe pagina acestui actor , la bibliografie Michael G. Hagerty. este un sinopsis la filmul Triunghiul mortii".
xerses is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2011, 21:03   #450
linde-mona
Novice
 
linde-mona
 
Join Date: May 2011
Posts: 9
Buna,

Am si eu o intrebare. De ce nu se aproba toate adaugarile propuse. Adica m-am chinuit toata noaptea sa va ajut, am gasit la unele filme poze si postere ce nici macar pe IMDB nu au, am adaugat o gramada de actor din filme, pentru ca erau filme doar cu 2 actori din 20, am adaugat regizori, scenaristi, tot......si s-a aprobat doar un amarat de sinopsis pentru care am primit un amarat de punct?????
Nu ma intereseaza punctele, nu vreau DVD-uri, doar vroiam sa ajut, ca un site romanesc sa fie mai bun in unele lucruri decat cele de afara. Insa in ritmul acesta, eu personal, am renuntat la aceasta idee. Chiar nu are rost sa va ajutam cu poze, filme, descrieri, actori, regizori etc. Oricum nu dati nici macar 2 bani. Daca ati aprecia ajutorul oferit de multi de pe site, cred ca era un site mult mai complex. Pacat.
linde-mona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2011, 21:36   #451
ChristianCage00
Novice
 
ChristianCage00
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 4
http://www.cinemagia.ro/actori/brad-lewis-60902/

Sa modifice cineva poza, s-au incurcat persoanele. Tipul din poza este Brad Bird, un alt regizor-scenarist Pixar, in niciun caz Brad Lewis.
ChristianCage00 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Aug 2011, 18:09   #452
catalin89
Novice
 
catalin89
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 3
Postere Breaking Dawn si Hunger Games

Am incarcat posterele oficiale de la Breaking Dawn Part 1 si The Hunger Games insa nu mi se aproba, in schimb apar cele fanmade postate pe site-uri inca inainte sa inceapa filmarile. De ce nu verifica nimeni ce se intampla?
catalin89 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2011, 00:59   #453
Crist11
Novice
 
Crist11
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 11
Catalin, ai auzit de ignoranta?
Crist11 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2011, 14:43   #454
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
Scarecrow (2002) link-ul paginei de pe imdb trebuie inlocuit cu asta
http://www.imdb.com/title/tt0070643/
si filmul e din '73
de fapt trebuie stearsa fisa pt ca exista o alta fisa aici http://www.cinemagia.ro/filme/scarecrow-133057/

Last edited by klaudya_e : 09 Aug 2011 at 14:48.
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2011, 11:55   #455
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
imaginea asta http://www.cinemagia.ro/filme/exotica-2571/imagini/ nu e din filmul exotica
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2011, 10:09   #456
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Am completat informaţii la Haven [2010], adică la distribuţie acum vreo trei săptămâni. Informaţiile sunt în curs de validare. Dacă nu sunt acceptate apare cumva sau rămân aşa pentru totdeauna?
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2011, 11:02   #457
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Nu stiu unde sa ridic problema asta, asadar intreb aici: explicati-mi un pic ce-i cu filmul asta:

http://www.cinemagia.ro/filme/gigola-31350/

Regizorul nu corespunde, actorii nu corespund. Care-i faza? Si nu e primul caz intilnit.
Cine-i responsabil de sectiune? Spânzuraţi-i sus şi scurt.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Aug 2011, 10:15   #458
marllenn
Guru
 
marllenn
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 571
Exclamation

Au aparut trailere pentru underworld 4, Ghost Rider 2
marllenn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2011, 02:40   #459
guesswh0
Novice
 
guesswh0
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 11
faza cu pozele

Cum suntem la sectiunea de "SUGESTII si Reclamatii", la "Probleme legate de sectiunea wiki" si am observat ca este o problema pentru cei care uploadeaza poze, sau incearca sa modifice un sinopsis, si in unele cazuri primesc si depunctari, o sugestie ar fi:

- sa apara in zona wiki a unui film/actor fie numarul de utilizatori a caror poze sunt in proces de acceptare, si numarul de poze pe care incearca sa le ridice pe site...fie chiar numele utilizatorilor aflati in situatia aceasta,si eventual numarul de poze pentru fiecare;
(aceasta ar fi o solutie pentru cei care incearca sa urce poze la filmele cu mai putin de 30 de poze ca banuiesc ca acolo se ingramadesc toti - scrierea si testarea unui astfel de cod php nu cred ca e greu,si nici nu cred ca incarca cu mult serverul,totul tinand de vointa (a.k.a chef) )
- pentru cei care incearca sa modifice un sinopsis,a trebuit sa caut vreo cateva ore pentru a-mi da seama care este problema; apare la un moment dat mesajul "Acest sinopsis nu mai poate fi modificat.",chiar si la filmele care aparent nu au nici un fel de sinopsis. Am inteles ca acest mesaj apare la filmele care au un sinopsis complet si "bun", care nu mai are nevoie de modificari, dar in cazul in care nu prezinta nici un fel de sinopsis si totusi apare acel mesaj, sa fie precizat macar " Acest sinopsis este deja in curs de prelucrare" (pentru ca am inteles ca aceasta este cauza aparitiei mesajului - daca exista si alta cauza,ar fi interesant daca s-ar preciza-). Dar poate chiar si dupa acest proces, daca cineva a dat ce "era mai bun din el" si totusi aceasta nu este de ajuns, sa poata aparea pe acolo o "varianta alternativa".Dar stiu ca acest lucru ar manca mult timp din timpul pretios,si "time means money"(sunt total de acord cu acest lucru), asa ca o propunere mai simpla ar fi ca in review-urile filmelor sa mai existe si un buton de votare al raspunsului ca, in cazul in care cineva scrie un sinopsis bun in acel review,sau cel putin mai multi incearca sa faca asta(asta fiind scopul review-ului intr-o oarecare masura, nu doar o simpla parere), cel cu cele mai multe voturi(ar trebui buton de vot si pentru sinopsis-ul initial) sa fie urcat (eventual automat daca faci un astfel de cod) pe locul castigator,acolo unde i-ar fi locul.Acest lucru poate ar stimula mai mult imaginatia,sau cel putin interesul unor useri care nu spun decat ca "da, a fost bun filmul..sau nu".Desigur,secretul aici ar fi ca nimeni sa nu isi poata vota propriul review,pentru ca altfel toti s-ar vota fiecare pe sine insusi (va dati seama daca toata Romania ar participa la votare,in sensul in care fiecare ar putea fi candidat, ce s-ar intampla? --spoiler: acelasi lucru ca si pana acum--)

Am mai observat la un moment dat aici pe acest thread ca se preciza la un moment dat ca "tu chiar daca ai respectat tehnic regulamentul" (aici era vorba de incarcare de poze..sper sa nu se intample asta si la sinopsisuri sau biografii), daca moderatorul a pierdut timp ( "pretios") cu verificarea acelor poze, care in cele din urma au reiesit in viziunea moderatorului "inadecvate pentru site",tot poti fi depunctat. Nu vreau sa trag de urechi pe nimeni, dar mai intai ar trebui precizat asta in regulament,si in special ce inseamna "inadecvat pentru site", pentru a avea cu totii o viziune comuna.

Am mai observat la un moment dat ca se preciza ceva despre o "bulina verde" si o "bulina rosie" in baza de date. Cea verde era pentru cei care au contributii cantitative,dar in special pentru cei care respectau regulamentul, iar cea rosie pentru cei care nu au respectau regulamentul SAU cei care nu au o istorie bogata in ceea ce priveste contributiile.Ultima parte nu am inteles exact la ce se refera,sau cel putin modul in care se aplica,referindu-ma aici la userii noi sa zicem.Sau,cazul meu mai exact: sa zicem ca sunt utilizator cinemagia mult mai vechi (batran ), dar ma apuc abea acum de treaba.In primul si in primul rand intru aici mai mult pentru stiri,si nu m-am gandit sa imi fac cont decat mai tarziu,si de multe ori chiar nu dadeam "log in",chiar daca intram pe site (si daca eu fac lucrul acesta,banuiesc ca sunt multi altii,deci ar trebui evaluata si chestia asta,even).In fine,ceea ce vreau sa zic este ca, din cate am inteles, sunt mari sanse sa am o bulina rosie in baza voastra de date,dar nici nu am sa imi fac un cont nou acum pentru a scapa repede de problema.

Ceea ce am vrut sa zic per total este ca poate ati dori sa ne dezvaluiti mai multe despre modul vostru de a "a(bo)rde les users" . IT should be fun for everybody
Sper ca nu am deranjat..prea tare, cu aceste sugestii si evidentieri de fapte,dar stiu ca nu am jignit pe nimeni.

KEEP UP THE GOOD WORK!
guesswh0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2011, 13:02   #460
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Thumbs down

Nu va mai CHINUITI chiar nu vedeti ca astea nu dau doi bani pe ce scrieti si faceti voi pe acest site o faceti in zadar ca nu va apreciaza munca si pt ce atunci aa, stiu pt un DVD de 55 de ron ca doar asa e romanu ce nu face pt ceva ce e gratis in loc sa mergeti sa il cumparati ca pana va vine dvd ala in 2 3 luni sau 4 luni de zile apare el in magazine si mai ieftin de 55 de ron la reducere sau daca nu exista site de torrent ce va mai obositi pt nimic pt 55 de ron va stresati si aștea nici nu va baga in seama.

Last edited by tantibus : 30 Aug 2011 at 13:10.
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:45.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells