Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Jul 2011, 16:21   #1
claudelina
Novice
 
claudelina
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Gilmore Girls

Bine ati venit in Stars Hollow – orasul perfect din New England. Intemeiat in 1979. Populatia: 9973. Orasul lui Lorelai, o femeie de 32 de ani si al fiicei sale de 16 ani, Rory – adica Fetele Gilmore.

Suflet. Umor. Lawren Graham o interpreteaza pe descurcareata Lorelai, manager al hotelului Indepencence Inn., situat intr-o cladire istorica.

Ea este mama lui Rory (Alexis Bledel) si in acelasi timp cea mai buna prietena a fiicei sale - confidenta si mentor in acelasi timp – si determinata sa o ajute sa nu faca aceleasi greseli pe care ea insasi le-a facut in adolescenta. O echipa minunata da viata vecinilor din Stars Hallow.

Iar Kelly Bihop si Edvard Herrmann joaca rolurile parintilor de vita nobila ai lui Lorelai. Tinuti la distanta pentru o vreme de Lorelai, acum s-au intors in viata ei. Si odata cu ei, problemele care i-au despartit odinioara.


Cam asta e descrierea de pe Cinemagia.Un serial de viata si de suflet.Cine il mai urmareste?Ce credeti despre acest serial? Eu cred ca ar fi trebuit sa continue ....Ce alte seriale in acest gen mai stiti?
claudelina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jul 2011, 11:24   #2
Namaste
Guru
 
Namaste
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,240
Serial bun, sinopsis prost.

E un serial bun, intr-adevar.

Pacat ca cel/care care a redactat rezumatul nu a fost mai atent:

Lauren Graham, nu Lawren

Stars Hollow, nu Stars Hallow

Kelly Bishop, nu Bihop

Edward Herrmann, nu Edvard

o data cu ei, nu odata cu ei

Daca-i asa greu, exista google: un simplu copy/paste al numelor si problema e rezolvata.
Namaste is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jul 2011, 13:47   #3
claudelina
Novice
 
claudelina
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Le-am vazut si eu,dar am zis sa le las asa..?.
Ce seriale de acest gen mai stii?
claudelina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2011, 08:10   #4
Namaste
Guru
 
Namaste
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,240
Nu-mi vin in minte alte seriale bune fix cu aceeasi tematica, dar daca vrei seriale amuzante cu replici inteligente si situatii tragi-comice, recomand cu drag: Frasier, House M.D., Californication si Seinfeld.
Ar mai fi cateva pe care le-am urmarit (din punctul meu de vedere nu sunt la fel de bune ca cele enumerate mai sus, dar le poti incerca): Friends, The Big Bang Theory, Lost, Lie to Me.
Tu ce altceva ai urmarit cu placere?
Namaste is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2011, 10:40   #5
claudelina
Novice
 
claudelina
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Originally Posted by Namaste:
Nu-mi vin in minte alte seriale bune fix cu aceeasi tematica, dar daca vrei seriale amuzante cu replici inteligente si situatii tragi-comice, recomand cu drag: Frasier, House M.D., Californication si Seinfeld.
Ar mai fi cateva pe care le-am urmarit (din punctul meu de vedere nu sunt la fel de bune ca cele enumerate mai sus, dar le poti incerca): Friends, The Big Bang Theory, Lost, Lie to Me.
Tu ce altceva ai urmarit cu placere?

Being Erica-mi-a placut foarte mult,astept sezonul patru :X
Friends am vazut putin si mi-a placut foarte mult urmeaza sa-l termin
Lie to me mi-a placut foarte mult,un film bun
Mai urmaresc The nine lives of Chloe King,e nou ...au aparut doar 6 episoade,dar e frumos,merge.
House nu imi place,am mai vazut Hellcats care e slab si Grey's Anatomy care iarasi e un serial de suflet.
Mai am in plan sa vad cat de curand One Tree Hill la recomandarea unei prietene.
claudelina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2011, 10:40   #6
claudelina
Novice
 
claudelina
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 15
Da,si Seinfeld il am in calculator sa-l vad,dar nu stiu de ce tot il aman
claudelina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:22.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells