Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Sep 2013, 12:53   #3301
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Am trecut si eu printr-o poveste de genul asta prin clasa a 12-a, cand era sa fiu matrasit de vreo 15 insi (daca nu mai multi), unul dintre ei, capetenia slehtei, Napoleon pe numele sau, avand ceva antecedente, taindu-i gatul unuia, baiat la locul sau, si scapand basma-curata, cu ceva in timp in urma. Intamplarea o avut loc pe terenul de fotbal (un mediu propice, nu-i asa?), unde, in timpul unui meci, imi pune unul piedica in timp ce alergam, de era sa-mi rup gatul, moment in care-l injur urat pe individ. Nu obisnuiesc, dar e scuzabil, zic. N-o reactionat in niciun fel atunci tipul, am continuat sa jucam. Dupa meci, pleaca asta si se intoarce dupa vreo 10 minute cu trupa, in frunte cu francezu. Incerc sa le explic ce s-o intamplat, ca reactia mea o fost pe undeva fireasca, dar tipii erau deja in the mood for blood. Imaginati-va, eu, un pispirel de 1.70 si 60 de kile, inconjurat de spartanii aia
Dupa ceva discutii inutile, Imparatul scoate cutitul, moment in care, chestie de fractiune de secunda, realizez ca nu-i a buna si o iau frumos la fuga Usain ar fi fost invidios. Nu mai spun ca am alergat pe o strada in panta, derbedeii oprindu-se epuizati pe la jumatatea ei. Ah, si inca o chestie, am fost atat de rapid, incat, in momentul demararii, mi-am luat si hainele (o pereche de pantaloni si o bluza de trening) ce erau aruncate undeva pe-o banca, la vreo 2 metri de mine. Era trening Adidas, nu-l puteam lasa acolo Am alergat cu ele-n brate. Amintiri..
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2013, 13:35   #3302
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Ca tot suntem la sectiunea amintiri din copilarie provocate de bullies.

Quote:
inconjurat de spartanii aia

Eh, eu cu cei 300 de eroi am avut probleme.Adica cu astia.

http://www.antena3.ro/romania/sparta...oto-55913.html

Numai un skill magnific in ale diplomatiei m-a salvat de la o mama bataie sora cu moartea.Si asta nu numai odata .Mai e o gasca in zona asta de Costesti Arges pe unde habitez eu.Se numesc Gladiatorii din Buzoiesti.

Last edited by MikkaelWolfganger : 23 Sep 2013 at 13:38.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2013, 20:01   #3303
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
Fight Club

Ma bucur ca cei mai multi dintre voi sunteti interesati si dispusi sa aduceti argumente noi in subiectul "Fight Club", ca sa-i dam si o denumire .
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2013, 19:04   #3304
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Radio Guerrilla emite doar online
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2013, 02:04   #3305
MariaMona
Crazy Mama
 
MariaMona
 
Join Date: Feb 2010
Location: Timisoara
Posts: 1,541
__________________
"Căci nu este alta, mai frumoasă și mai de folos în toată viața omului zăbavă, decât cetitul cărților". Miron Costin
MariaMona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2013, 09:58   #3306
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
ghita ciobanul. la inceput a fost simpatic, dar acum deja mi se pare prea mult.
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2013, 19:16   #3307
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
pentru baiatu cu fight club : baga sala. stii cum se cumintesc baietii cand te vad esti malac? Mai ales daca esti si inalt. daca nu dai in ala care-l consideri tu cel mai "jmecher" cat sa cada. Restul raman prosti si tu fugi. Sau iti cumperi pistol. Sau umblii cu arma alba. Cine crezi tu ca te da la garda ca umbli cu cutterul dupa tine ?
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2013, 20:40   #3308
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
Originally Posted by reivan:
pentru baiatu cu fight club : baga sala. stii cum se cumintesc baietii cand te vad esti malac? Mai ales daca esti si inalt. daca nu dai in ala care-l consideri tu cel mai "jmecher" cat sa cada. Restul raman prosti si tu fugi. Sau iti cumperi pistol. Sau umblii cu arma alba. Cine crezi tu ca te da la garda ca umbli cu cutterul dupa tine ?
Stiu ca sala ar fi o solutie, dar daca te gandesti logic, iti dai seama ca nu faci nimic cu sala ! Mai bine te antrenezi singur in lupte stradale sau te duci la scoli speciale pentru asa ceva . Arme albe cred ca poarta oricine, dar trebuie sa fi foarte rapid cand le folosesti, altfel le folosesti de geaba . Ar fi o solutie armele de foc, dar si pe acestea trebuie sa stii cand le folosesti . Totusi cea mai buna solutie este sa nu dai importanta acestor situatii, sa te bucuri de viata si de tot ce-ti ofera aceasta . Cel mai bine cand ai probleme de felul acesta iti protejezi singur spatele !
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Sep 2013, 09:44   #3309
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
For the lol.Baga-te la sala.Fa masa si mers.Sa vezi cum se uita baietii din fata blocului dupa tine .Sa vezi ce se cumintesc dupa,intrebandu-se cine e smecherul ala de se misca ca pe podium.I-ati cutter, poate reusesti sa ii intepi, dar tare ma tem ca iti trebuie sange in vene pentru a-l manui, mai ales cand esti la stramtoare.Dar gandeste-te ca mai sunt 5-10 pe langa el,care te vor maltrata doar din principiu.Pistol nu primesti ca nu ai varsta si nu se dau la orisicine(sau se dau,dar nu ai bani sa fii orisicine).

Last edited by MikkaelWolfganger : 26 Sep 2013 at 09:46.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Sep 2013, 22:19   #3310
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
@MikkaelWolfganger
Realizezi ca traiesti in Romania , nu? Nu cred ca ai experienta mea...
In plus daca emani sictir prin comportament si ii iei de la un nivel apropiat de al lor o sa vada ca stii ce si cum si probabil ai "spate" chiar daca nu e asa. Asta e teama , teama altora nu o castigi stand ca o balega - actionezi. Am luat si eu bataie , dar am si dat. daca dai in omul potrivit nu mai ai treaba toata viata. tre' sa arati ca ai coaie.

Last edited by reivan : 26 Sep 2013 at 22:22.
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Sep 2013, 22:24   #3311
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
For the lol.Baga-te la sala.Fa masa si mers.Sa vezi cum se uita baietii din fata blocului dupa tine .Sa vezi ce se cumintesc dupa,intrebandu-se cine e smecherul ala de se misca ca pe podium.I-ati cutter, poate reusesti sa ii intepi, dar tare ma tem ca iti trebuie sange in vene pentru a-l manui, mai ales cand esti la stramtoare.Dar gandeste-te ca mai sunt 5-10 pe langa el,care te vor maltrata doar din principiu.Pistol nu primesti ca nu ai varsta si nu se dau la orisicine(sau se dau,dar nu ai bani sa fii orisicine).

Cand am adus asa zisul subiect "Fight Club" in discutie, nu m-am referit doar la mine, m-am referit in general la toate persoanele ce ar putea patii asa ceva ! Urasc foarte mult acest lucru deoarece am vazut si am auzit multe intamplari de genu, si nu sunt de acord cu o asemenea abordare ! Sa se inteleaga ca nu am patit asa ceva , dar totusi sunt precaut pentru ca stiu unde traiesc si alaturi de cine traiesc ! Cand eram mai mic s-a intamplat sa ma cert cu cineva si ca de nicaieri au aparut inca 3 persoane si ne-am batut . Binenteles c-am incasat-o , dar nu la modul referitor din mesajul aleator ! Da, ai nevoi de vana ca sa folosesti arme albe, dar ca sa detii o arma de foc nu ai neaparata nevoie de varsta necesara sau bani . Poti fi orisicine, fara bani, dar cel mai bine este sa fi tu insuti ! Atunci am observat, pe pielea mea, faptul ca aveam capul plin de ura si nu mai rationam cum trebuie . Am avut multe dispute neplacute, inca m-ai am... si cu toate astea nu le m-ai dau importanta, incerc sa fiu calm si sa gandesc logic . Nu trebuie sa ne temem orice ar fi, mai ales de asa ceva, fiindca teama este ca o boala ! In asemenea situatii, totul se rezolva de la sine daca ramai calm si cu capul pe umeri sau daca te astepti la ce urmeaza si dai fara frica . Asta insesmns sa fi pe pumnul tau .

Last edited by Tyson_Kyd : 26 Sep 2013 at 22:37.
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 08:36   #3312
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Originally Posted by reivan:
@MikkaelWolfganger
Realizezi ca traiesti in Romania , nu? Nu cred ca ai experienta mea...
In plus daca emani sictir prin comportament si ii iei de la un nivel apropiat de al lor o sa vada ca stii ce si cum si probabil ai "spate" chiar daca nu e asa. Asta e teama , teama altora nu o castigi stand ca o balega - actionezi. Am luat si eu bataie , dar am si dat. daca dai in omul potrivit nu mai ai treaba toata viata. tre' sa arati ca ai coaie.

Neah, eu credeam ca traiesc in Neverland.Sunt convins ca ai o vasta experienta in domeniu.Nu contest asta, dar cred ca tu traiesti in zone foarte..cum sa le zic...pasnice.Cel putin mai pasnice fata de zona unde habitez eu.La mine in town sunt 3 sali de forta....60% din tinerimea orasului face sala si si-o ia pe coaja in acelasi timp: de la tipii aia din link-ul de mai sus, de la tigani(mai ales, you dont wanna mess with them) sau de la baietii veniti din zonele rurale adiacente.Daca vrei neaparat sa bagi teama in oameni atunci cu siguranta ca la un moment dat ti-o si iei,pentru ca mai sunt cativa care vor acelasi lucru sa il faca cu tine.

Balega poti sa stai si pe patul de spital, in coma, mutilat sau poate mort.

Ma rog, cam dubioasa discutia, banuiesc ca Twinsen da loluri peste loluri.

Last edited by MikkaelWolfganger : 27 Sep 2013 at 09:56.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 09:50   #3313
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Acum ceva timp, m-am certat pe net cu un tip, folosind identitatile noastre reale. Evident mi-o trimis mesaj ca imi rupe capul cand ma prinde, etc etc. O luna mai tarziu ne-am intalnit in real life, avand amandoi acelasi hobby. Avea cam 1.60 m si probabil vreo 55 de kg. N-a zis nici pas, chit ca nici eu nu sunt prea impresionant.

Pe net toti sunt zmei... Si cu cat se da unul mai smecher, cu atat e mai slab de fapt. Dar nu ma lasati sa va intrerup discutia cu arme albe si omoruri...
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 10:16   #3314
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Aici nu e vorba de cat de smecher e unu' sau altu'.Si nici de rupere de oase intre noi.Aici vorbim de niste realitati (ma rog , cel putin eu vorbesc sigur de niste realitati) care se intampla zilnic in orasul meu minunat numit Costesti.Si nu o spun ca unul care a participat la omoruri sau care s-a batut, ci ca unul care(nici eu nu stiu cum) a reusit sa evite conflictele majore,desi a asistat la destule,intr-o zona, unde ele sunt la ordinea zilei.Si incerc sa ii explic lui Tyson(in zadar, cred) ca sala si sisul nu-i o alternativa,

Apropos, Tyson...ai ascultat prea multa Mafia, mai incearca si ceva pacifist.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 10:20   #3315
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
twinsen : in spatele unui monitor toti sunt zbiri. duri. etc.
am mai cunoscut eu pe un alt forum de rockeri sa zicem asa.. un zbir de asta care facea ce vroia el mai ales ca era si moderator. se baga in toate discutiile si cine nu era de acord cu el,era jignit si commenturile sterse.
si era ciumeg..dar in realitate cand am fost la un forum meeting am zis ca nu e adevarat : un rocker de cam 40-45 de ani, frustrat pe orice era nou. la forum meeting a tacut mai tot timpul, nu intervenea in nici o discutie, ba ca era de o trupa, ba de un concert, ba de bilete la concerte.
apoi pe forum... zilele urmatoare jale mare! mai orice se posta se modera. si aici nu vb de injurii sau etc.

asta e ideea cu zbirii din spatele unui monitor.

sa nu mai zic pe siteurile de fotbal.. unde posteaza toti injurii, ultraserii, ca tin cu steaua dar niciodata nu au fost la un meci...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 10:31   #3316
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Steaua!Mi-ai adus aminte..

Ma enerveaza ingrozitor suporterii de duzina al Stelei.Nu cred ca e echipa in Romania mai plina de suporteri falsi.Suporteri de victorie, femeiusti care habar n-au cu ce se mananca fotbalul, pustani care au vazut si ei odata Steaua la tv.Toti se dau suporteri pe viata.Mor cand vine vreunu si intreaba cu cine tii?Si din 30 de insi 29 tipa Steaua.

Nu te supara iiii, stiu ca esti stelist si nu ma refer la tine.De altfel, cred ca ai si tu ceva probleme cu astia
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 10:50   #3317
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
man,
ca sa te fac sa intelegi ca eu am studiat problema grav , ia sa fi atent :

sunt suporterii care merg la meci.
sunt suporterii care au vazut steaua numai la tv. mai ales cei din alte orase.
sunt suporterii care tin cu cine bate
sunt suporterii de peste noapte . cand echipa lor mai misca ceva... hop se umple stadionu (vezi cazu petrolul. cand erau in B , gol. nimeni , si cand au revenit isterie )
sunt sustinatorii : care le zici : "e meci azi" si intreaba : "cu cine jucam? " le raspunzi . cu x echipa... si raspunsul classic : " ii batem"
sunt suporterii halitori de cancanisme fotbalistice : care citesc tot ce scrie pe prosport / gsp . si care cred tot ce se zice acolo : gen... iese mitica si zice ca x jucator a jucat prost si ca nu are ce cauta in lotul unei echipe... hop si ei cand vb la bere fix aia zic.
sunt suporterii echipei liverpool din romania care au acaparat half time.. un pub dragutel , care era dragutel.
sunt femeile... care sa te oftice, se bucura cand echipa ta pierde , de parca ar avea ceva de castigat.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 11:05   #3318
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Mai sunt si femei care nu o fac sa te enerveze, ci pentru ca undeva in adancul lor simt ca a sustine o echipa are ceva legatura cu feminismul.Strange...
Cu Petrolul nu stiu ce sa cred.Am un unchi in Ploiesti si mi-a zis ca si cand erau in Liga a 2-a, suporterii veneau.Poate nu ca acum cu zecile de mii, dar mii se faceau.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 18:22   #3319
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Ieri pe la munca ma suna unul care-mi baga un text ademenitor in urechi :''il cheama xxx si e de la Cosmote , de la departamentul premieri , situat pe Calea Mosilor , nr......; tocmai am castigat nu stiu ce premiu si are nevoie de datele mele '' Incerc sa-l intreb niste lucruri mai concrete si tipu-mi inchide telefonul in nas.
Ii povestesc unui coleg intamplarea si asta il suna pe'' tipul de la Cosmote '' si ii spune ca a fost sunat mai devreme in legatura cu un premiu . Escrocul de la celalalt capat o intoarce si dand vina pe o greseala inchide telefonul.
Colegul nu se lasa si suna la Cosmote ,vorbeste cu o operatoare si o intreaba care e treaba cu premiile. Aia ii explica ce stiam /banuiam deja - o escocherie care nu are legatura cu Cosmote .
Numarul de pe care am fost sunat este 0769.952.578
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2013, 19:55   #3320
Tyson_Kyd
Senior
 
Tyson_Kyd
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 104
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Aici nu e vorba de cat de smecher e unu' sau altu'.Si nici de rupere de oase intre noi.Aici vorbim de niste realitati (ma rog , cel putin eu vorbesc sigur de niste realitati) care se intampla zilnic in orasul meu minunat numit Costesti.Si nu o spun ca unul care a participat la omoruri sau care s-a batut, ci ca unul care(nici eu nu stiu cum) a reusit sa evite conflictele majore,desi a asistat la destule,intr-o zona, unde ele sunt la ordinea zilei.Si incerc sa ii explic lui Tyson(in zadar, cred) ca sala si sisul nu-i o alternativa,

Apropos, Tyson...ai ascultat prea multa Mafia, mai incearca si ceva pacifist.

Chiar nu stiu de unde sa incep !! Eu am adus acest subiect in discutie deoarece sunt tot mai multe intamplari de genu si am vrut sa aflu strict sugestiile voastre !! Cred ca nu mi-ai inteles bine mesajele Wolf, sau nici nu le-ai citit ca sa vezi ce fel de om sunt . Nu-i genul meu sa ma bat ca sa arat ca sunt un nimic . Daca o fac, o faca pentru autoaparare, dar vad ca n-ai cum sa intelegi . Ascult muzica agresiva, dar asta nu inseamna ca sunt agresiv , iar B.U.G. nu se afla in playlistul meu . Cand ascult muzica agresiva, o ascult fiindca sunt drepimat si asta ma calmeaza . N-am nevoie de sala, de arme sau de alte ramaturi, am nevoie de linisite sa-mi traiesc viata !
Mi s-a spus ca am tupeu si ca nu-s nici un zmeu.
Nu contest. Ma rog la Dumnezeu fara frica.
Vreau capul de pisica, nu poftesc la coada de leu.

Last edited by Tyson_Kyd : 29 Sep 2013 at 20:49.
Tyson_Kyd is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:41.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells