Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Nov 2001, 15:54   #1
fane
Novice
 
fane
 
Join Date: Nov 2001
Posts: 1
Salutare celor care citesc acest mesaj.

Am si eu o intrebare pentru voi: aveti sau ati avut vreodata probleme cu primirea premiilor castigate la emisiuni de la televizor ?

Ei bine, eu am avut si inca mai am. Aveam de primit niste casete video de la top10video de la MCM din decembrie 2000. Dupa indelungi tergiversari si ploconiri emailate am primit in sfarsit acum 1 luna doua casete. Stupoare: una dintre ele era defecta ca mi-o scotea VCR-ul urgent plus ca erau niste porcarii de filme de categoria C. Cica se chema ca e premiu de fidelitate.

Am castigat la ANTENA 1 4 casete video si tot asa nu le-am primit nici pana-n ziua de azi desi au trecut 6 luni. Cand am sunat acolo acum cateva zile n-aveau habar, cica le-au trimis de cand haul, ca cica posta e de vina si ca oricum n-am cum sa mai aflu eu ce s-a intamplat acum cu coletul. Le-am cerut nr trimiterii ca sa fac reclamatie si tipa zice: "Sunati-ma peste 2 zile"... cand o sun imi zice centralista ca a intrat in concediu. Pai asta-i televiziune serioasa ? Se bucura la niste casete amarate ? Ma si miram eu de unde avea prezentatoarea emisiunii biblioteca plina cu casete cand am citit revista Viva undei era prezentata casa. Eu stiu cand esti o firma serioasa trimiti pachetul cu Prioripost si cu confirmare de primire ca sa poti face dovada ca ai trimis. Da nuuu baietii fac economie la cateva zeci de mii ca sa te faca apoi sa dai telefoane disperat si practic sa platesti astfel premiul la Romtelecom. Ingenios nu ?

Am casigat la Online pe TVR2 prin martie un abonament la o revista: la fel, nici urma de ea desi au trecut 9 luni.

Am mai castigat la Cinemagia la Prima TV 2 casete si la fel nu le-am primit. Tot posta bat-o vina. E destul de comod sa dai vina pe posta nu credeti ?

Concluzia mea este ca cei care fac aceste concursuri aplica o procedura standard care suna cam asa: tzipa careva dupa premiu i-l trimitem, nu tzipa nimeni, il pastram oleaca si dupa aia il luam acasa.


Si cand te gandesti ca lumea te invidiaza ca ai castigat. Va spun este o adevarata industrie de tras tzaca din care castiga firmele care isi promoveaza produsele care sunt "date" ca premiu, casiga televiziunea respectiva prin cresterea audientei si implicit tarifelor reclamelor, castiga manipulantii de premii care stau la tira si isi trag ei premiile, casiga posta prin timbrele si plicurile vandute pentru ca sa trimiti raspunsurile la concursuri, castiga providerii de internet ca te duci si platesti ca sa trimiti raspunsurile, castiga Romtelecom ca incepi sa suni disperat la Ana si la Caiafa ca sa-ti recuperezi premiile de la shnapani si ... guess what? Cine pierde ? Tu amice si eu care participam la aceste asa-zise concursuri. Ma intreb in final care este premiul nostru ? Stresul nu-i asa ?
fane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells