Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Mar 2010, 12:16   #101
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
nu
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2010, 21:45   #102
radu_ionascu
Novice
 
radu_ionascu
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 16
nesimtiti

nu suport!
radu_ionascu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2010, 16:02   #103
Radu1711
Banned
 
Radu1711
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 58
Wink radu1711

in cazul in care ma uit cu o fata la film nu vorbesc dar se uita filmul la noi, cand ma uit singur iara nu vorbesc
Radu1711 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2011, 14:18   #104
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Am patit si eu sa stau langa d'astia care le merge gura in timpul filmului. Mi se pare lipsa de bun simt, dar nu mi se pare ci este o lipsa de bun simt din partea celor care vorbesc in timpul filmului. Ce nu poti sa discuti dupa film? Ceea ce ma mai enerveaza este si faptul ca unii aduc diferite chipsuri sau alte lucruri in punga si se pun pe fosnit pe toata durata filmului, astia ma dispera mai mult decat cei care vorbesc .
Manusa is online now   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2011, 14:24   #105
Mellia
Junior
 
Mellia
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 25
Pe mine ma enerveaza cel mai mult aia care se trezesc, dupa vreo scena mai importanta, sa zica "ba, ce m-am speriat" sau "doamne, esti nebun" in asa fel incat se aude perfect oriunde ai sta in sala de cinema. Daca nimeresti mai multi deja devine superb. Iar la animatii ma enerveaza teribil copiii, pentru ca sunt mega rasfatati si au niste parinti prosti care nu-s in stare sa le explice niste reguli de bun-simt. Am renuntat sa mai merg la animatii tocmai din cauza asta.

In rest, acasa, daca sunt cu prietenii comentam in general ce se intampla in film, si nu ma deranjeaza deloc, e chiar mai placut sa vezi un film asa. Daca vad filmul cu o alta persoana, n-am nicio problema sa nu zic nimic sau sa nu comentez. Cand sunt singura mai scap niste replici fara sa-mi dau seama, in rest rad destul de zgomotos.
Mellia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2011, 06:23   #106
FlorinMovieFreak
Veteran
 
FlorinMovieFreak
 
Join Date: Mar 2011
Location: BU***ESTI
Posts: 176
Discutia in timp filmului poate sa fie constructiva .. daca o faci cu discretie .. gen te apropii de urechea persoanei cu care esti si vorbesti in soapta .. astfel nu uiti ideea care ai avut-o si sa astepti pana la final .. si nici nu deranjezi pe ceilalti

La comedii nu cred ca se opune nimeni unor rasete, discutii and so on .. aici totul e relaxant .. n-ai nevoie sa fii piesa de mobila ca sa intelegi ceva ..

La horror, sf, action sau alte genuri .. chiar daca nu-i o scena foarte hazlie .. atmosfera de acolo .. ecranul mare .. bezna .. amplifica orice chichitza si-o poate face very funny

In fine .. e frumos sa avem libertate .. nu sa stam sub impresie ca-i cineva langa noi cu un pistol la tampla ..
Faza asta cu nu vorbi mi se pare comunista ..
__________________
I don't design clothes .. I design dreams ..
FlorinMovieFreak is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2011, 15:51   #107
ionutt-
Senior
 
ionutt-
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 113
Am grija sa nu se vorbeasca pe langa mine dinainte de a incepe filmul.
ionutt- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Apr 2011, 23:57   #108
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Rezervi tot in jurul tau, pe o raza de 5 scaune?
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2011, 02:17   #109
FlorinMovieFreak
Veteran
 
FlorinMovieFreak
 
Join Date: Mar 2011
Location: BU***ESTI
Posts: 176
Eu zic c-o da in smardoiala
__________________
I don't design clothes .. I design dreams ..
FlorinMovieFreak is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2011, 22:52   #110
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
nu practic asa ceva
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jun 2011, 09:32   #111
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Deci in general evit situatii de genul (in care se vorbeste pe langa mine) pentru ca de obicei mai duc la film singura, si ma duc in zilele si la orele in care stiu ca nu prea e lume si evit multiplexurile din mall-uri.

Going to the movies is a very solitary experience for me.

Dar din putinele ori cand am avut de-a face cu asa ceva... daca este vreun gen de vorbitor la film care ma enerveaza mai rau si mai rau este dobitocul atotstiitor care tipa in gura mare ce se intampla in film cu 5 minute INAINTE sa se intample. De obicei pampalaul asa a iesit ori cu o gagica ori cu un grup de prieteni si vrea sa se dea el mare ce mari cunostinte de cinefil are.

Asa mi s-a intamplat cand am castigat o invitatie la POTC 3 si din pacate fiind o vizionare mai speciala, sala avea sa fie plna. Si am stat langa un cretin care era acolo bineinteles cu o tipa. Si intotdeauna inainte sa se intample orice in film gen plot twist, il auzeam pe idiotul asta:
"Ah sa vezi ca e Barbossa"
"Ah, sa vezi ca e taica-su"
"Ah sa vezi ca de fapt Bruce Willis era mort"



Problema nu este ca ma spoilereste, pentru ca sunt destul de inteligenta cred sa-mi dau si eu seama de chestiile astea. Dar cand cineva le da glas si le spune cu voce tare, sunt cu atat mai putin impresionante cand in sfarsit se intampla. In plus, tipii de genul asta se cred the ultimate shit pentru ca si-au dat ei seama ce o sa se intample in filmele americane pe care trebuie sa fi oligofren sa NU iti dai seama din minutul in care a inceput sau din trailer EXACT cum se va desfasura actiunea.

Unless it's made by Nolan or Lynch or some shit.

Deci da, astia care mergeti la film cu alti oameni pe care vreti sa-i bateti la fun cu enciclopedia de ciudatenii si interesting trivia pe care o aveti in cap.... stfu.
__________________
Tis better to be brief then tedious.

Last edited by Lady_Skar : 04 Jun 2011 at 09:34.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2018, 19:16   #112
carmen_angelus_romila
Guru
 
carmen_angelus_romila
 
Join Date: Dec 2017
Posts: 576
Strict instinctual, depinde ce film vizionezi si cu cine...!
carmen_angelus_romila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:01.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells