Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Bursa

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Jan 2010, 04:44   #21
FreeStyle
Novice
 
FreeStyle
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 5
Wink Happy New Year

Apropo La Multi Anii !!! All :X:X:X
FreeStyle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jan 2010, 19:00   #22
cremaxx
Banned
 
cremaxx
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 408
Originally Posted by FreeStyle:
hmmm.deci frate.....
filmul rula pe protv din cate imi amintesc e din 90' 100% si incepea cu primul castel sau cv de genu...eu unu l am cautat pe google o jumatate de ora si n am dat de el
genul aventura-sf cred...deci gen calatori in lumi paralele dak stiti filmul erau unii care calatoreau in timp.....printr o oglinda sau nush..mai mult n am ce sa zic pt ca atat imi amintesc .


The 10th Kingdom
(2000) - Serial TV

Zice-ai ca esti sigur 100% ca e din 90....Oricum e bine ca ai gasit ceea ce ai cautat.
cremaxx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2010, 23:48   #23
ZnSstr
Novice
 
ZnSstr
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1
Fara title

Seara la voi...

Caut un film de la 17...Si este deja aproape 1 noaptea. .Nu stiu numele filmului,anul,regizorul sau vreun actor.
Sa va zic detaliile in caz ca-l stiti.
In primul rand incepe totul intr-un orasel linistit ( prin nordul americii cred,daca nu era Canada).In prima parte a filmului,cel din rolul principal (un tip inalt slab si chel,avea un baston negru cu un cap de mort ca maner ) omoara o batrana si cand il gaseste cineva el statea si se uita la Tv fara vreun complex...Seara se intoarce politistul care l-a prins sa faca poze si au loc evenimente ciudate.
Tipul apoi este arestat si este dus la sectie,in timp ce populatia orasului se pregatea pentru o furtuna care urma sa vina in oras.Si toti erau stransi in ceva market unde era sotia politistului si cu fiul sau de care ii place tipului.
In fine,tipul ajunge in celula si este pazit de catre mai multi rezidenti ai orasului,dar in timpul asta chiar inchis tipul reuseste sa controleze mintile mai multor oameni din afara si sa-i conduca la fapte nedorite,pana cand reuseste sa controleze mintea unui paznic de la celula lui (el avea ochii rosii in intuneric ) si il elibereaza.
Apoi sfarsitul este intr-o incapere mare de tot (teatru biserica cinema numai stiu exact ) unde individul obliga parintii sa traga cate o bila dintr-un saculet,iar cel care nimereste bila neagra sau alba numai stiu cum era,ii va lua copilul.
Sotia polististului alege bila neagra si ii ia copilul,cei 2 se despart,iar mai tarziu tatal isi vede copilul cu individul ala si asa se termina filmul.

Subliniez ca filmul a fost pe National Tv...Iar anul s-ar putea sa fie intre 90 si 2000 mai devreme sau tarziu nu cred...Sa zicem intre 80-2000 desi nu cred....

Daca am gresit unele detalii din film sau mi-a scapat ceva,imi pare rau dar mai joaca memoria feste la un film ce l-ai vazut odata in viata acum multi ani si care te-a impresionat....
ZnSstr is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2010, 15:11   #24
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Storm of the Century (1999)
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2011, 21:57   #25
kung_pow
Novice
 
kung_pow
 
Join Date: May 2011
Posts: 1
Exclamation caut film horror

salut. caut un film horror , anii 80-90 , are 2 sau 3 parti, actiunea se petrece iarna, e o casa /hotel/castel in pustietate, si-n fata sunt boscheti miscatori de-i urmareau p'aia din film. HEEEEEEEEEEEEELP. IL CAUT DE 3 ORE!!!
MULTUMESC ANTICIPAT
kung_pow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 09:51   #26
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by kung_pow:
salut. caut un film horror , anii 80-90 , are 2 sau 3 parti, actiunea se petrece iarna, e o casa /hotel/castel in pustietate, si-n fata sunt boscheti miscatori de-i urmareau p'aia din film. HEEEEEEEEEEEEELP. IL CAUT DE 3 ORE!!!
MULTUMESC ANTICIPAT


The Shining
(1980)
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2011, 18:00   #27
Rassiia
Novice
 
Rassiia
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 4
Exclamation caut numele unui film horror vazut in anii 80-2000

numele filmului nu imi mai aduc aminte....doar atat ca era cu adolescenti intr-un oras si unii din ei parca erau posedati dadeau ochii peste cap si le atarna limba limba,apoi actiunea era intr-o casa unde se adunasera tinerii si chefuiau etc pe unul din ei il omoara cu o furca sau burghiu care iese din podea sau o gaura de aerisire din podea ,ala statea in fund si prin fund ai baga furca sau burghiul si ai iese prin cap.....si cam atat imi aduc aminte ..Daca stie cineva titlul filmului va rog frumos sa imi lasati mesaj ,al caut de 3 ani pe toate saiturile si pe google si nu se potriveste nici un titlu.Va multumesc
Rassiia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:37.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells