Păreri The Amazing Spider-Man 2

(2014)

Uimitorul Om-Păianjen 2

Vorador pe 09 Mai 2016 00:13
Are cateva momente bune, dar este cel mai slab film in care apare Spider-Man de pana acum, sper sa ramana asa.
mihai_barbu pe 08 Noiembrie 2015 02:57
SLAAAB. Doar efecte special rest nimic. Clar cel din 2002 e peste panarama asta cu mult.
faur_chris pe 13 Septembrie 2014 15:27
Monument de prostie
Auzi sunete dubstep cand ii tasneste panza din mana
abdullah_hazzam pe 21 Mai 2014 11:52
Its very beautiful but why qwen id did
irinaoanaionita pe 18 Mai 2014 16:44
pare sa fie interesant
Am vazut ceva ce imi spune ca ma va tine cu sufletul la gura,abia astept sa-l vad in cinema.
georgel1976 pe 18 Mai 2014 12:56
efecte speciale si 3D
efectele speciale si 3 D, m-au atras la film. putina actiune care sa imi placa, cateva faze comice si cam atat. doar un alt film cu supereroi. de vazut de fanii seriei.
dandi pe 11 Mai 2014 23:00
Actiune bun
L-am vazut acu seara,si pot spune ca a meritat,actiune multa foarte bine realizata si a mai lasat loc de continuare,in cuvinte spus merita continuarea,am ramas socat de final,dar asta este :)
Rosca_Alexandru pe 08 Mai 2014 12:40
Am privit pe youtube un trailer dublat al filmului https://www.youtube.com/watch?v=WJxjyngSEnw. Poate să spună cineva dacă rulează și dublat prin cinematografe.
vintan_ioana_daniela pe 06 Aprilie 2014 21:49
Trailerul a fost plin de acţiune. Mă întreb dacă doctor Octopus şi Vulturul vor apărea in partea a 3 a.
AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 20:05
The Amazing Spider-Man 2
nyuszi pe 22 Februarie 2015 22:54
Bun de pierdut vremea duminica dupa-masa, dar cam lung. Multe lucruri ilogice, sau cel putin ne-explicate in film, si multi actori buni (Sally Field, Paul Giamatti) care au fost irositi in scene marunte. Andrew Garfield imi place in general, sincer, pentru el m-am uitat. Dar cam atat...
tony_mondyalu pe 30 August 2014 18:09
un film destul de bun, cu unele faze de domeniul SF-ului exagerat, insa filmul reuseste sa te tina atent pe toata durata lui, pare ''o altfel de poveste'', insa ceea ce nu am inteles eu este...motivul mortii lui Gwen???? in rest acelasi erou care salveaza pe toata lumea, finalul ne da de inteles ca va urma si o a 3-a parte
Sorin87 pe 10 August 2014 09:58
De cand asteptam partea a 2-a si a venit, imi place foarte mult mai ales ca la final a lasat ideea de inca o continuare
johnybz pe 14 Mai 2014 22:34
De vazut in cinematograf
Un film destul de captivant. Scenele cu Spidey gonind printre zgarie-nori ar trebui neaparat sa fie vazute in cinema, sunt foarte bine regizate si reusesc sa uimeasca prin acest lucru. Distributia isi face treaba decent insa scenariul cam scartaie sa zic asa. TOtul devine prea siropos la un moment dat. Parca voiam ceva mai multa actiune. Plus ca Electro apare in vreo 3 scene mari si late si cam atat. Cred ca a fost gresit ca i-au bagat pe Electro, Green Goblin si Rhyno intr-un singur film. Desigur, un film pentru fiecare poate ar fi fost prea mult, dar probabil era nevoie de o alta abordare. Oricum eu zic ca merita. Detaliile vizuale nu dezamagesc deloc si dau nota 7 doar datorita lor.
user-63b2b36cc78dd pe 09 Decembrie 2023 18:42
Obositor , penibil , circ , ..........bla bla bla .....nenea păianjen cu capul mare .Totuși m-@m uitat pt Emma Stone ea măcar îmi tine bota tare ...
Ioan_Brandus pe 13 August 2022 11:19
Pentru un desen animat cu un alt ***-Man, e destul de bun. Aștept cu nerăbdare un ***-Man cu un robot transsexual negresă nr. 47. Undeva, cândva... poate Christopher Reeve se va întoarce...
andrei_oarga pe 24 Decembrie 2021 16:00
Poate un pic mai lent ca ritm,dar tot rămâne un film bun,efectele reușite,Andrew Garfield si Emma Stone își fac treaba bine din nou,noul Green Goblin mi s-a părut cam șters dar Electro e foarte interesant(pe parcurs cel puțin),finalul e trist,sigur va diviza audiența,dar oricum merita vazut!
albert808 pe 10 Aprilie 2020 17:52
Filmul acesta mi se pare unul dintre cele mai bune sequel-uri din filmele cu Spider-Man. Până în prezent nu s-au făcut prea multe universuri ale lui Spider-Man în filme, dar topul meu al celor mai bune continuări este următorul:
1. Spider-Man 2 (2004).
2. The Amazing Spider-Man 2 (2014).
3. Spider-Man: Far from home (2019).
Deci observați faptul că filmele de tip sequel au scăzut calitativ odată cu trecerea anilor? În fine, Sony se descurca mai bine decât Marvel când vine vorba de Spider-Man. Întotdeauna Sony a fost puntea aceea dintre Marvel și DC. Adică Marvel face filme (mai mult) pentru copii, DC (mai mult) pentru adulți, iar Sony este puntea dintre cele două, le combină, iar din punctul meu de vedere, Spider-Man trebuia să rămână la Sony. Acum, referitor la seria aceasta, nu este peste prima, doar încearcă într-un fel să ajungă… citeşte

user-5bafaced3bf20 pe 06 Octombrie 2018 16:19
Nu sunt un critic. Dar acesta a fost un film Spidey...ei bine "oribil" e mult prea mult spus. Poate că nu s-a ridicat nici măcar la înălțimea primului film din seria asta. Pe plan de poveste a fost mai slab decât filmul precedent. Personajele negative (Electro, Green Goblin chiar şi Rihno) au fost puțin cam slabi. Filmul a început destul de prost. Am fost dezamăgit de despărțirea dintre Gween şi Peter. Rihno a fost oribil la final. A stricat şi mai rău filmul. Lupta lui Spidey de la final cu Electro şi noul Green Goblin au fost bunicele. Electro a avut o poveste bunicică, are motive să fie rău...dar nu a fost cel mai bun răufăcător, noul Green Goblin....ce să zic.... nu v3eau să-l compar cu cel din 2002 dar a fost nu prea satisfăcător. Rihno a fost cel mai jalnic. 4/10. Nu cred că va fi o continoare. Andrew am auzit că e prea bătrân să-l mai joace pe… citeşte
chiba_florin pe 15 Aprilie 2018 21:42
Hmmm
În aceeaşi manieră ca şi prima parte, cu abordarea oleacă diferită de ce ştiam din seriile precedente ale poveştii Spiderman, pot spune, sincer că m-a prins povestea, însă e trist că are personajul principal parte de pierderea unor prieteni dragi. Sper că acea continuare care se cere să-i aducă şi bucurie.
cosmin742000 pe 30 Septembrie 2017 09:12
O mizerie de film american cu super-eroi , deci nimic nou.
andystarx pe 15 Martie 2017 20:23
O parte a doua ,a continuarii din 2012,cu un scenariu un pic mai slabut,si mai plictisitor,mult prea lung pentru ceea ce trebuia sa fie ! Dar de obicei,continuarile sunt mai slabe !
TheGreatQueenSeondeok pe 04 Noiembrie 2016 18:08
Mi-as fi dorit sa dau nota 8 pentru acest film, pentru ca mi s-a parut o continuare foarte buna a primei parti, dar finalul m-a dezamagit in mare parte.
klute pe 04 Ianuarie 2016 18:37
Eu zic mersi că, pe durata lui, nu m-am plictisit. Că n-am rămas cu mare lucru după, asta-i altă poveste.
XShadowX pe 11 Martie 2015 14:43
O continuare reusita....
Acest nou Spider-Man , de fapt The Amazing Spider Man imi place iar acest film , aceasta continuare este destul de ok , pastrand distributia si povestea si introducand un personaj evil bun interpretat de Jamie Foxx ;) , recomand acest film de vazut macar o data ;)
P.S.: clar nu ii mai bun decat originalul Spider Man , nici mai bun decat cel interpretat de Tobey Mcguire....

mari56x pe 23 Februarie 2015 09:54
Acceptabil, efecte speciale mai bune si mai multe decat in prima parte din aceasta noua serie. Povestea insa e mai slabut conturata. Dar sa tot fie asemenea filme, ca fani exista.
andyveres pe 20 Februarie 2015 19:38
The Disaponting Spider-Man 2.3
Cand a fost anuntat primul Amazing Spider-Man am fost furios gandindu-ma ca nu il vom vedea pe Jim Carrey in rolul lui Carnage in Spider-Man 4(glumesc doar) , dar serios am fost putin suparat ca Sony e in stare sa arunce tot ce avea cu primele trei file pe geam si sa faca ceea ce este, in esenta, exact acelasi film ca si "Spider-Man"(2002).
Dar cand primul a aparut, mi-a placut enorm de mult, depasindu-mi cu mult asteptarile si facandu-ma sa imi doresc mai mult.
Cand "Amazing Spider-Man 2" a aparut am fost atat de entuziasmat incat... nu pot spune exact ce reactie am avut dar am fost fericit. Dupa ce am vazut filmul...
tre sa recunosc ca nu am fost la fel cum sunt acum. Spider-Man fiind supereroul meu preferat de cand ma stiu, am vrut sa fiu indulgent... dar dupa am inceput sa ma gandesc tot mai mult la ce m-a enervat cand l-am vazut.
NU doar ca exact aceleasi… citeşte

XxRedBullxX pe 14 Septembrie 2014 02:30
The Amazing Spider-Man 2 (2014)
Spider-Man, o franciza de milioane din care poți scoate ce vrei. Ma bucur ca continua seria...sper sa apară cat mai multe filme de genul, pentru ca merita urmărite, sunt "uimitoare" precum poveste în sine.
Jane.X pe 27 August 2014 12:14
Poate contine spoilere!
Lasand la o partea finalul, care aparent a dezamagit pe toata lumea pana la cer si inapoi, nu inteleg de ce toata lumea este dezamagita de acest nou Spider Man. Este o alta poveste, cu alti actori si alte perspective; este normal sa fie diferit. Recunosc ca si eu am avut o perioada in care am refuzat sa vad filmele pentru ca eram prea fixata pe filmele cu Tobey Maguire. Este nedrept daca comparam cele 2 serii, fiecare au punctele lor slabe si tari.

Eu una am crescut uitandu-ma la desenele animate cu Spider Man, si au fost scene (cand era arogant si "se dadea mare") in care interpretarea lui Andrew mi-a adus aminte ce acel Spider Man cu care eu am crescut si mi-a placut foarte mult.

Consider totusi ca au fost cam prea multi inamici intr-un singur film: Electro, Rhino si Spiridusul Verde. Desigur ca al 3-lea film va fi mai mult decat sigur axat pe Spiridusul… citeşte

Andrei843 pe 21 August 2014 23:40
Destul de bun filmul, in ciuda faptului ca nu sunt un fan Spider-Man. Nu ma asteptam la prea mult, dar chiar mi-a placut. Pe langa genurile principale ale filmului (actiune, aventura, fantastic) as putea sa adaug comedie deoarece abunda in faze comice. Defapt, asta cred ca mi-a placut, umorul omului paianjen. Nota 7 din partea mea.
Dana04 pe 06 August 2014 15:35
Fain filmul, imi place de Andrew Garfield ca noul Spider Man.
CazaGio pe 04 August 2014 17:28
Spre deosebire de alte filme Marvel, acesta chiar mi-a placut.... Bineinteles, eu am o slabiciune pentru Omul Paianjen, intotdeauna mi-am placut acest personaj, il consider cel mai simpatic super-erou Marvel =)). Am fost surprins in mod placut, de asemenea, de efectele speciale si intorsatura de situatie ce a avut loc spre final
kile.90 pe 24 Aprilie 2014 11:59
foarte bun
foarte bun ................................................................................................................................................................
Leatherface pe 02 Mai 2014 17:14
Este bun !
FIlmul in sine este bine regizat. Multa actiune, explozii si raze electrice peste tot, efectul vine mai bine in 3D asa cum l-am vazut. Nu-mi place finalul, au ales sa moara Gwen dar nu cred ca era nevoie. Este mai frumos decat primu datorita numarului de vilaini care apare. :)
royal_raizo pe 2 mai 2014 22:52
esti prost! trebuia sa moara idiotule , gwen este prima iubita mary jane fiind a doua
danvictrie pe 3 mai 2014 20:28
si tu esti asa de """"" incat trebuie sa fii spoiler .... nici nu ma indoiesc ca ai facut-o intentionat _|_
AlexisLove pe 05 Februarie 2014 23:00
Nu mai pot de nerabdare sa il vad....Cred ca o sa fie super tare!
SAndrei2000 pe 26 Aprilie 2014 22:30
Abia astept sa fad filmul,cred si sper ca o sa fie mai bun decat primul ca oricare lucru produs de MARVEL!Noroc cu pagina asta cu stiri https://www.facebook.com/pages/Uimitorul-Om-Păianjen-2/234832940046434?skip_nax_wizard=true
jacknicholson pe 28 Iulie 2014 19:25
....un film slab cu actori lipsiti de charisma....chiar tare urati...nota 4!
monu pe 28 Iulie 2014 02:23
A fost un film genial ultima parte din film a fost uimitoare!
zamfira_pintilie pe 17 Mai 2014 14:45
nu`mi pare rau ca l`am vazut
recomand filmul, l`am vazut in 3d iar efectele au fost super!
kakapiciu pe 04 Mai 2014 17:52
Ca oricare alt film cu Spider-Man este foarte bun doar ca puteau totusi sa-l puna in evidenta mai mult de 2 minute pe spiridusul verde.
edward27 pe 03 Mai 2014 19:08
Filmul a fost destul de tare...povestea a fost buna..personajele au jucat foarte bine, ador filmele care imbina actiunea cu umorul, desi nu a avut un happy end.
Dar trebuie sa ii felicit pe producatori pentru efecte...in sfarsit un film cu adevarat 3D ! Nu stiu daca a avut vreun moment care sa nu fie 3d.
Va recomand cu placere acest film, dar vazut in cinema .Merita !

body3DevinA pe 19 August 2013 12:24
Din trailerul care a aparut pana acuma pare mult mai promitator decat prima parte, dar nu poti judeca un film dupa un trailer, deci asteptam filmul!
alexx00 pe 15 August 2013 19:02
primul the amazing spiderman m a incantat foarte tare si de abia o sa astept sa apara alt trailer si filmul :))))
radu3455 pe 19 August 2014 12:14
mi s-a parut mai slab decat primul,insa nu e un film prost,Andrew Garfield joaca foarte bine la fel si Emma Stone,sper ca urmatorul sa fie cel mai bun din serie nota 8
MinionuS pe 14 August 2014 22:52
Foarte bun chiar nu ma asteptam!!!!!!!!!!
Recomand!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chris9 pe 27 Iulie 2014 19:19
Intr-adevar
Sincer in aceasta parte de Spider-man este mai mult o poveste de dragoste bazate doar pe relatia lor , mai putin cu scene de salvare si lupte . ( Putine scene de salvare a oamenilor si acestea rapide ) . Parerea mea , Spider-man-ul acela cu Tobey Maguire mi s-a parut mai realist.
catalin_ionut_23 pe 27 Iulie 2014 11:19
foarte bun filmul ,nu ma asteptam sa-mi placa atat de mult chiar mai bun ca prima parte il recomand nota mea 10
Matzero pe 25 Mai 2014 03:55
Ca sa inteleaga toata lumea inainte sa se duca la acest film, in trailer sunt toate fazele importante/amuzante. Nota 5!
xerses pe 22 Mai 2014 23:55
Un film care mentine inca treaz interesul pentru personaj.Nu m-a dezamagit.
regient pe 16 Mai 2014 15:53
nesteptat debun
Am vazut prima parte si mi s-a parut slabuta, efecte speciale si atat. Asta a fost cu mult mai bun, a avut actiune si o idee foarte buna. Mi-a placut electro, obsesia negrului de-a fi observat mi s-a parut normala, dar, in acelasi timp. de plans. Iar Harry a avut un aer interesant pe tot parcursul filmului. A fost neasteptat de bun !