Păreri Source Code

(2011)

Transfer de identitate

AndreBlack pe 31 Decembrie 2012 14:24
Foarte fain filmul . Jake Gyllenhaal joaca foarte bine . Merita vazut !
simcris2210 pe 08 Decembrie 2012 16:48
Un film captivant cu un final romantic. Mi-a placut foarte mult!
kubala7 pe 02 Decembrie 2012 18:47
Un film foarte bun, scenariul genial si original ! Jake Gyllenhaal a jucat ireprosabil. Pacat de final, care prea l-au tras de par, mai bine lasau asa si il faceau cu 10 minute mai scurt , per total un film care merita vazut !
Srdjan pe 21 Septembrie 2012 14:05
Bunicel
Acest film mi s-a parut agreabil intr-un an in care a cam fost seceta de filme cu actiune. Jake joaca foarte bine, la fel si restul actoriilor. I-as fi dat un 7 sau un 8, daca finalul nu ma lasa sa ma scarpin in par
alex_il_fenomeno pe 09 Septembrie 2012 11:05
apreciabil film , atat prin originalitate de care da dovada , de surprizele impresionante de care avem parte precum si de realizare , lucrurile iesind in evidenta unul cate unul si intrigand si mai mult , cel putin dupa ce se afla cateva chestii si ramai surprins de cate lucruri s-au putut intampla ... de Jake Gyllenhaal nici nu cred ca se mai merita discutat , intrucat a avut o prestatie splendida , reusind sa ne ofere un protagonist cum nu se poate mai inspirat . recomand cu mare placere acest film .
tony_mondyalu pe 19 August 2012 22:24
un film destul de interesant si care te tine in suspans pana la finalul lui, chiar daca la inceput mi sa parut putin plictisitor.. pe tim ce trece devine tot mai interesant iar finalul este unul pe masura
Infinity pe 11 August 2012 15:41
Source Code (2011)
Satisfacator si destul de inteligent. Jake face un rol bun, dar nici ceilalti actori nu stau deloc rau. Un scenariu foarte bun, interesant si emotionant. Finalul merita toate aplauzele. Il recomand.
Theodoric pe 03 August 2012 22:17
Faza cu simulatia este cel mai reusit lucru din film,Jake Gyllenhaal se mentine de minune in scenele din Source Code.Filmul este bazat pe o inventie geniala care duce filmul la o calitate foarte buna.Momentele speciale sunt foarte reusite si actorii sunt o capodopera al filmului.
evelina21 pe 21 Iulie 2012 01:50
Filmul este foarte bun mie mi`a plakut,este cam ciudatt si te tine in suspans la ce urmeaza sa se intample ,merita vazut .....il recomand.:X...si personajul principal este foarte bun ,am mai vazut filme cu el,mai ales Prince of Persia a jucat minunat akolo:X..!!!!
pisik pe 09 Iulie 2012 00:18
Super smecher filmul ... imi pare rau ca nu merge sa-i dau nota 11
claudiu-daniel-lugoj pe 28 Martie 2012 01:05
Interesant filmul dar si ideea acestuia,una cit se poate de originala.Actorii sunt foarte buni isi fac rolul perfect,cit despre film merita vazut mai ales pentru aceasta idee din acest film,una foarte interesanta.Acest film combina stinta cu suspansul si presarat cu ceva romantism.Este o combinatie buna care a dat randament zic eu in acest film.
nml pe 22 Septembrie 2011 21:07
nah
te uiti la twelve monkeys,Deja vu si the butterfly effect si rezulta the source code
OnlyMeHere pe 02 Septembrie 2011 23:21
f bun
recomand tuturor acest film,e captivand si ..... uitati-va
ady95adryan pe 01 Septembrie 2011 20:55
un film interesant care merita vazut mai ales ca cele 93 de minute tec foarte repede !!!
AndreeaVai pe 28 August 2011 14:19
Genial Filmul ! M'a tinut in suspans de la inceput pana la sfarsit
emi4bt pe 22 August 2011 11:27
nu este o capodopera a genului. dar merita vazut. un film de duminica dupa amiaza. usor de digerat
Doar.Sucre pe 20 August 2011 03:16
Ajutor (spoilere)
Deci am nevoie de cineva care sa imi explice filmul asta , sau mai exact finalul. Ca sa nu va complicati va scriu ce am inteles pana acuma:

Filmul incepe bine , nimic nou , totul destul de previzibil , chiar stiam de la inceput cine este tipul care a pus bomba , pot spune ca la inceput filmul asta nu a venit cu nimic surprinzator , a fost faza cu portofelul si la aratat pe respectivul tip (Frost) de vreo 2 ori era foarte clar , din punctul meu de vedere.

Bun , salveaza tipul tot , trenul/orasul , toate bune si frumoase . Ce nu am inteles eu :

Am inteles ca tipii ii stergeau memoria , dar care e chestia de la final cu mesajul , si ce e mai exact Souce Cod? merge in timp sau nu? ce se intampla acolo salveaza realitatea sau nu? Si la final daca iau sters sa zicem memoria tipe (Godwin) care e faza cu tipul ala de pe scaun care ii spune… citeşte

DiCaprio21 pe 19 August 2011 10:13
foarte tare filmul , chiar merita sa il vezi fiindca a iesit foarte bene
mrzeus pe 15 August 2011 18:46
vlad
filmu ii tare mai ales povestea merita vazut!!!!!!!!
catasmile17 pe 14 August 2011 22:31
un film foarte bun, captivant !!!! Merita vazut !!!!!
Marginal pe 10 August 2011 20:17
Merita vazut!
Un film care aduce in discutie progresul tehnologic iar daca in prezent se fac cercetari ref. telepatia sintetica, dilemele si oportunitatile viitorului ar putea sa ne surprinda. A brave new world, oare?
jirayya pe 10 August 2011 19:47
un film foarte bine ales actorii sunt foarte bine alesi si trebue vazut neaparat de cei care nu l-au vazut
DARK333REM pe 10 August 2011 08:51
Sf
PaReReA MeA EsTe Ca : EsTe Un FiLm InTeReSaNt,CaRe Te TiNe In SuSpAnS PaNa La FiNaL.
alex2812 pe 09 August 2011 12:07
un film foarte bun, nu regret ca l-am vazut cum au facut altii. Un film diferit de celelalte filme americane care apar in cursul unui an, un subiect interesant, care pastreaza o doza de suspans pana spre finalul filmului si de asemenea actiunea nu s-a intins foarte mult ca in alte filme
Lucarelli pe 06 August 2011 19:25
Bun ca idee, scenariu si interpretare a actorilor
Merita sa-l vedeti, ideea calatoriei in timp pentru a mai salva ce se poate salva este foarte bine punctata, si altfel decat calatoria fizica a personajului.
Crist11 pe 31 Iulie 2011 16:43
Un film bun, a fost nevoie sa il mai vad o data dupa 2 zile, ca sa il inteleg perfect.
bizzarre pe 29 Iulie 2011 23:33
crazyy
Foarte tare filmul asta, se aseamana cu Inception'
Merita vazut pentru amatorii acestui gen

GoDaddyRO pe 29 Iulie 2011 03:06
Captivant.
Captivant, chiar foarte tare ... Trebuie neaparat vazut... Nu-l ratati !!!
CosmyNarutO pe 23 Iulie 2011 23:59
Super tare filmul..chiar acum am terminat de vizionat si l-as mai viziona inca odata..la nesfarsit :X
emy_sinaia pe 23 Iulie 2011 10:59
acest film este adresat categoriei de spectatori care iubesc sf-ul si nu acelora care se uita la un film doar sa-l bifeze pt ca nu-l vor intelege si vor spune ca e prost si etc, iar cei care nu-l inteleg sa aiba rabdare sa-l mai vada inca odata.
mariuszmeu pe 30 iulie 2011 16:15
acest forum este adresat acelora care au o parere si care , oricum , au dreptul la una . doar ca unii se considera superiori (si nu sunt ), considera ca numai ei au una si ceilalti trebuie s-o respecte .superiorule , de ce i-ai dat 6 , daca este asa bun si l-ai inteles asa bine ?
emy_sinaia pe 31 iulie 2011 18:35
...a, si scuze domnu zmau daca te-am suparat cu ceva, ca tot n-ai inteles nimic, las-o asa...
Octaz pe 22 Iulie 2011 23:39
Thriller in adevaratul sens al cuvantului. Dupa ce am vazut posterul si dupa ce am citit primele randuri de la sinopsis(rezumatul filmului de pe aceasta pagina) am crezut ca va fi astronomic.A fost pe aproape :) Nu a fost filmul anului cum credeam,dar in top 5 cred ca va intra. Asemanator putin din punctul de vedere al trenului cu "Unbreakable" si aproape identic din punct de vedere al ideii scenografice cu "The Jacket", filmul a avut suspans,dramatism si un sfarsit diferit fata de restul thrillerelor vizionate,lucru care il face deosebit.Subiectul este in schimb fabulos,o adevarata poveste imbinata cu SF si putin Romance la care va participa si Michelle Monaghan pe care am apreciat'o enorm de mult in "Bourne Ultimatum". Ideea te va duce intr'o lume diferita si te va tine concentrat tot timpul.Recomand impatimitilor de Thrillere ( as like I am )
comythebest pe 21 Iulie 2011 19:05
foarte tare filmul..iar finalul e prea frumos. Ii da mesaj doctoritei:))
ciobotaru pe 20 Iulie 2011 22:57
e un film bun dar subiectul asta cu realitati false relitati paralele e cam rasuflat, e mai recomandat Inception
Vorador pe 18 Iulie 2011 21:51
Un thriller inteligent
Un film care incepe sa devina interesant chiar de la primele secunde si te tine lipit de scaun pana la final.
bugs pe 16 Iulie 2011 13:51
Un film cu o actiune frumoasa si cu un actor cu talent .Vi-l recomand cu caldura.
elmedico pe 16 Iulie 2011 11:12
Un scenariu foarte bun, si o regie deasemenea .
Manusa pe 15 Iulie 2011 22:31
Un film foarte bun dar care la inceput mi s-a parut ciudat. Mi-a placut filmul si are un final interesant.....
v0ltz pe 15 Iulie 2011 17:54
Un film extrem de bun care te tine 90 de minute intr-un suspans continuu, iar sfarsitul te lasa fara cuvinte.
radubutucel pe 13 Iulie 2011 22:07
Foarte bun filmul. Pacat de sfarsit. In orice caz, merita vazut !!! :-bd
MikeNight pe 13 Iulie 2011 17:18
Un film ok, interesant...nu te plictisesti, merita vazut.
brutus17 pe 13 Iulie 2011 00:11
Filmul este bun in general. Privit pe bucati, nu o sa mai para asa. Ca idee, este inspirat din Twelve Monkeys si adaptat la ¨psihicul¨ american.
Efectele speciale nu sunt chiar asa speciale, iar actorii au fost destul de buni.
Ceea ce mi-a displacut a fost finalul - chiar nu era nevoie de acel mesaj primit de catre Goodwin in finalul filmului...este destul de aiurea.

cipri1020 pe 09 Iulie 2011 11:28
Un film destul de bun, cu multe momente de actiune foarte bune. Pe scurt, un film la care nu te plictisesti, merita vazut :)
ModeuS pe 09 Iulie 2011 09:25
Foarte bun filmul..iar actorul acesta "Jake Gyllenhaal" devine din ce in ce mai bun cu fiecare film
AliceT pe 29 Iunie 2011 11:34
Nu pot spune decat un DA mare.
Merita vazut.Actiune cat cuprinde, imi plac filmele din care nu intelegi mai nimic, si la sfarsit ti se dezvaluie.....

TrazZ pe 28 Iunie 2011 10:38
Bunicel
Nu e ceva ce nu am mai vazut, dar totusi filmul te tine in priza. Actiunea e foarte cursiva, si t-i s-ar putea parea ca s-a terminat cam repede pentru un film de o ora si jumatate. Jake Gyllenhaal face un rol foarte bun. Insa scenariu are si niste parti mai slabe, mai naive. Cum ar fi posibilitatea de a te deplasa intr-un univer paralel doar pentru 8 min. E cam prostuta idea. Per ansamblu filmul merita vazut.
deea9595 pe 27 Iunie 2011 20:37
un film foarte interesant cu actori excelenti si o poveste grozava!!!
si de obicei nu-mi plac happy ending-urile dar finalul filmului chiar a fost exceptional:)

darkangel_4U pe 25 Iunie 2011 07:33
superrr
mi-a placut filmul,actori foarte buni,scenariu la fel de bun;)nota 10
Da-Luck pe 23 Iunie 2011 14:42
impresionant
din trailer am avut impresia ca filmul este o porcarie si totusi nu a fost asha filmul este captivant , de-a dreptul uimitor :X
Andrey11 pe 18 Iunie 2011 22:18
foarte bun filmul...mi s-a parut asa putin gen "inception".
Lucyanoo7 pe 16 Iunie 2011 20:20
lucyanoo7
@margoltt se vede ca ai inteles filmu foarte buna explicatia.
La final a explicat chiar el, in mesajul pe care i l-a trimis pe telefon lui Goodwin, ca n-a schimbat doar cele 8 minute in care el era conectat, ci toata evolutia evenimentelor viitoare. Daca ai vazut Butterfly Effect poate intelegi mai bine, e cam pe aceeasi idee. In momentul in care un om calatoreste in timp (intr-un film, logic) si schimba ceva, nu se schimba doar lucrul acela, ci tot ce are legatura cu el. La final, el a supravietuit ca prietenul fetei, Catherine, pentru ca atentatul fiind impiedicat in trecut, operatiunea Source Code n-a mai avut loc.

Go 1 2 3 4