Păreri Olympus Has Fallen

(2013)

Cod Roșu la Casa Albă

razsax pe 26 Martie 2013 21:11
O mizerie!
Pe langa scenariul rupt in fund,ne mai obliga sa-l vedem un altfel de "Greu de ucis" pe care Gerard Butler il interpreteaza neconvingator si plictisitor. In filmul asta nu arata nici carisma si nici farmec. Nu pierdeti timp si bani pe filmul asta. Nu am inteles de ce Freeman l-a girat cu prezenta lui.
VIBERS pe 30 martie 2013 01:41
Nu vreau sa te contrazic, poate filmul va fi varza avand in vedere ca toate filmele de genu acesta sunt absolut previzibile numai ca de unde stii ca Buttler va juca prost (nu sunt fan G.Buttler) recunosc sunt fan M.Freeman si nu cred ca un film cu el jucand va fi unul de duzina.Ai vazut filmul cumva?Doamne ce ma enervati.Asteptati fratilor sa apara filmul.Mai mult ca sigur nu va fi unul de Oscar dar asta nu inseamna ca va fi un film prost.Deci hai sa mai asteptam o saptamana.
doddydeea pe 28 iulie 2016 20:16
Nu te obloga nimeni sa vezi filmul,uite-te la telenovele!!!
Pitbull pe 03 Aprilie 2013 23:09
"Air Force One" Two... Trei... Cât vrei
"Olympus Has Fallen" - Meseriaş şi atât
"Air Force One" Two... Trei... Cât vrei

Dacă vă mai amintiţi, în "Air Force One" (1997 - Wolfgang Petersen), Preşedintele Statelor Unite era luat ostatic, cu tot staff-ul şi familia, la bordul aeronavei prezidenţiale aflate în zbor, şantajul teroriştilor (naţionalişti ruşi nostalgici) urmărind eliberarea unui lider din Asia Centrală. Dar, cum pe preşedinte, fost super-luptător în forţele speciale iscusit-foc, îl chema Harrison Ford (scuze, am vrut să zic "îl juca"), eroul nostru întorcea jocurile şi curând-curând nemernicii cei ticăloşi în frunte cu Gary Oldman vedeau pe dracu-n persoană.
Şi aici e cam la fel, cu unele ajustări: miza nu mai e Rusia, ci Coreea; ţinta atacului nu mai e avionul, ci Casa Albă (deşi tot de la un avion porneşte dandanaua); iar eroul nu mai e Preşedintele… citeşte

nicolas84 pe 19 aprilie 2013 22:45
De acord, cu ce ai spus DAR in afara de "Air force once" filmul asta e in primul rand "Die Hard I" + "Under Siege" ca sa nu mai spun ca sunt nenumarate chestii care te duc cu gandul la "Die Hard I" dintre care anumite scene sau dialoguri aproape facute la indigo"
psihologu pe 02 Martie 2013 21:31
Un action-movie pe care l-am vazut de atatea ori, in forme diferite: niste teroristi declanseaza atacul asupra Casei Albe, presedintele american este luat ostatic, iar serviciile americane negociaza cu teroristii. Apare eroul pozitiv (interpretat de Gerald Butler), care salveaza situatia.
anutza96 pe 5 aprilie 2013 18:44
si eu am mai vazut filme de acest gen ,deoarece imi plac. Am fost la cinema cu cateva ezitari ,dar mi-a placut si ti-l recomand.
psihologu pe 5 aprilie 2013 18:58
Multumesc!
dany6960 pe 25 Martie 2013 10:07
MONUMENT DE PROSTIE SI RISIPA DE FIGURANTI
Filmul e o combinatie intre seria Die Hard si A doua cadere a Constantinopolului (glume seci facute pentru americani redusi). Slab, slab, foarte slab. Dincolo era mai bun!!! Sau cum naiba poti iesi in fata unui avion ce ataca Casa Alba cu puscasii???
Oamenii cad pe capete mai rau ca in Commando iar scena in care atacatorii sunt inchisi in acelasi buncar cu presedintele e imprumutata din serialul Homeland.
In rest au schimbat presedintele de culoare cu vicepresedintele si suntem anuntati inca de la inceput ca toate nu se intampla pe 4 Iulie ziua Americii ci pe 5. :))
Gospodinelor romane mai innebunite ca Madalina Ghenea dupa scotianul Butler le dau un singur sfat. Ramaneti acasa si uitati-va la Masterchef. Nu aveti ce regreta!!!

VIBERS pe 30 martie 2013 01:33
Sincer te-ai cam grabit.Asteapta sa vedem.Intradevar din trailer se poate sa ai un pic de dreptate, numai ca mi-am invatat lectia.Poate daca trailerul este prost filmul va fi bun.De ce sa nu fie si invers avand in vedere ca multe filme au fost varza si trailerele au fost foarte bune.Parerea mea este ca nu tre sa dai nota unui film care inca nu a aparut.
alyn.alyn pe 2 septembrie 2014 17:51
A fost chiar un film foarte bun in nici un caz nu merita nota 1 !
chetta pe 23 Ianuarie 2013 11:51
...
Am sa ma duc sa l vad si apoi am sa mi spun parerea.....si apoi am sa i dau o nota.....
Azi (3.04.2013 ) am fost si l am vazut.....
Este un film de actiune f bun. Merita vazut! Vi l recomand!

Alex4Fun90 pe 4 aprilie 2013 01:36
Unde ai vazut ma tu filmu pe 23 ianuarie ? Prapaditule
chetta pe 26 februarie 2014 00:22
Pai supy este un film ce are un scenariu" clasic"atac asupra Casei Albe....este un film de actiune care a meritat vazut la cinema...mie mi a placut...
wildinthecountry pe 07 Aprilie 2013 16:16
x
Ce Bruce Willis?Ce Arnold? Ce Stallone?
Acum e Gerard Butler care-i face pe toti in acest film unul cate unul ..asa sistematic..
Desigur ca subiectul filmului e fumat si se vad aici influente din N filme de actiune dar per total filmul merge pt pasionatii de multa actiune desi are multe gauri de logica.....
PS: Ma bucur sa-i vad pe Freeman si pe Angela Basset in film cu toate ca sunt prezenti asa de umplutura...ma si intreb de ce au acceptat sa joace in acest film??? Sa fie lipsa banilor din cont?plictiseala?

gabyAlex pe 28 Iunie 2013 00:49
fereasca sfantu'
un film cretin, cu discursuri patriotice (parca sunt luate din telenovele) ,o armata de teroristi macelarita de un singur om etc,etc...
si acu plang dupa bani

alyn.alyn pe 2 septembrie 2014 17:53
esti retard jur
costidavinci pe 28 Iunie 2013 21:30
gherla
Un film de propaganda american bun numai pentru copii retardati ai lor, replici fumate gen " Sunt mandru ca pot sa mor pentru tara", nu stiu cum l-au convins pe Morgan Freeman sa joace in filmul asta, ne aduce aminte de perioada comunista unde armata sovietica trecea peste tot, soldatul sovietic mergea cu tigara aprinsa pe sub gheata...asta fac americanii acum! De vazut doar daca nu ai ce face dupa amiaza.
Cote2Dieu pe 05 Martie 2013 16:49
Mda
Sincer, m-am cam saturat de genul asta de filme. Atac asupra presedintelui Americii. Aceeasi actiune, actori diferiti si efecte mai bune cu trecerea anilor. Oare nu mai exista roluri intre-adevar bune pentru Freeman ?
GALD pe 08 Iulie 2013 20:24
Die Hard - SF
Bruce Willis a fost mic copil - a salvat un hotel, niste avioane, ceva aur, a inlaturat oarece atacuri cibernetice si trafic de uraniu, dar sa salveze pe presedinte si fiul acestuia precum si intregul teritoriu american, asta doar noua generatie reprezentata prin Gerard Butler o poate face.
Filmul este bine realizat, dar nu spune prea multe decat actiune ca reactiune.
Este SF pentru ca este ireal sa credem ca s-ar putea realiza vreodata cucerirea Casei Albea cu 50-100 de oameni si cateva mitraliere grele, iar agentii de securitate ies la macelarit ca si carnea prin sita tocatorului.
Iar cireasa de pe tort este renegatul salvator si erou national ce nu poate fi oprit din actiunile sale pozitive si indeplinite cu sange rece si profesionist.
Oricum, poate fi vazut cu relaxare intr-o seara cu bere si popcorn.

narcisson pe 11 iulie 2013 21:49
sunt de aceeasi parere. :)
Manusa pe 12 Aprilie 2013 15:21
Chiar daca in realitate ar fi, daca nu imposibil, atunci extrem de greu de realizat ceea ce se intampla in acest film si anume asedierea Casei Albe, actiunea este foarte buna si cu momente de tensiune.
M-am uitat la trailerul filmului, dar pot spune ca nu atent si bine am facut deoarece filmul a reusit sa ma impresioneze desi poate pentru unii nu este chiar impresionant acest film. Mi-a placut prestatia lui Butler care a fost una foarte buna.
Dupa parerea mea filmul este foarte bun si merita vazut.

ilea_ionut pe 19 Mai 2013 04:55
deja vu
Sechestraţi în larg,Hidden Agenda,Air Force One si etc etc. ggenul ala de film in care eroul principal salveaza omenirea de la disparitie,dezamorsand in ultima secunda un dezastru nuclear;dupa ce singur a invins toti inamicii restul neputand face nimic decat sa il priveasca pe el. deci genu ala de film e.sincer m-am uitat ca am vazut ca e cu Morgan Freeman(care cred ca filmele lui sunt la fel de bune si daca se dau doar la radio, la ce voce are). dar nu cred ca se merita. genu asta de filme te asteptai sa vezi in "90 ( si chiar mergeau). acum 2013 parca asteptam altceva tinand cont si de numele din film Gerard Butler, Aaron Eckhart, Morgan Freeman.
alyn.alyn pe 2 septembrie 2014 17:54
nu va doare capul de atata prostie bai baieti ?
gogutz pe 18 Aprilie 2013 08:43
Interesant
Sincer cand m-am dus la cinema am crezut ca filmul va fi din nou un cliseul total gen :presedinte rapit, un ''Chuck Norris'' vine si rupe in bataie tot si salveaza situatia,mda in mare parte exista acest ''Chuck Norris'' care e Gerard Butler, dar filmul a fost facut binisor si s-au ocolit cliseele cotidiane,sincer ma surprins placut filmul si il recomand cu placere,chiar e interesant !Acum fiecare cu parerea lui,dar de la un film de actiune nu prea ai ce sa te astepti mai mult de atat,in mare parte s-au epuizat ideile si cam toate actiunile urmaresc acelas fir de actiune:rapire,antagonist,protagonist ''bengos'' care bate de unu singur tot filmul plus regizor sunetist ,o bate si pe ''masa'' ,''tacsu' '',sogor,matusa etc daca trebe , o bomba care mereu e dezamorsata la secunda 1 si la sfarsit protagonistul (bengosul) ramane cu cea mai buna femeie din tot filmul si sunt fericiti pana la… citeşte
flamura pe 25 aprilie 2013 01:45
garda presedintelui american a pus in rezervorul masinii motorina si ea era pe benzina...astia sunt unii tari...referitor la comentu meu
TinRin pe 01 Iulie 2013 14:16
Die Hard copycat
O tentativa neinspirata de a imbalsama un subiect fumat de multi regizori, doar ca avand rezultate slabe. Nu am fost la cinema si am vazut acum de ce: din vizionarea trailer'ului mi-am dat seama despre ce e vorba dar speram pana in ultima clipa de o miscare de geniu a scenaristului. Nu a fost asa. Un film previzibil si modest, cu actori mari... si aici spun de Morgan Freeman, nu de Gerard Buttler. Mi-au placut scenele de inceput de acaparare a Casei Albe... si cam atat. Restul e un kitch scump ( are ceva cgi, nu pot nega ), si cam atat. Next ?
andrey.official pe 09 Martie 2013 21:52
Pare a fi un film bun mai ales ca joaca Morgan Freeman si Gerard Butler
EddyVsc pe 11 Iulie 2013 13:30
CE?????????
Sa ma pis pe el film, tot filmu am stat cu corazonu la gat sa vad daca dispare in fiecare secunda aMERICA de pe harta hai ceva EPIC scapam dracu odata de KFC, MC'SHIT, Starbuks, razboaie, retarzi americani, hai filmule te ROOOG arata dracu bombele alea fa ceva epic din acest film nu strica reputatia unor bastani precum Morgan Freeman si Aaron Eckhart, dar nuuuuuuuuuu tot ce poti vedea la un FILM ATAT DE CRETIN E CUM MOR sute de oameni cu famili si copii ca sa salveze un SINGUR OM BA FILMULE ESTI MAI PROST DECAT O VOMA DE TIGAN INTR-O GALERIE DE ARTA RUSEASCA !
mesersmith pe 08 Iulie 2013 22:13
Din pacate, Gerard Buttler a facut si el un film gen Die hard. Mai bine statea in banca lui.
nyuszi pe 30 Iunie 2013 15:41
Cam prostie! Adica, un fel de "Die Hard" la Casa Alba, dar mult mai putin inspirat si de o suta de ori mai putin realist. Nu ca "Die Hard" ar fi fost fantastic de realist, dar macar a fost bun. :/

Toate treaba mi s-a parut complet fara logica. Cum sa ai trei coduri pentru o treaba asa serioasa ca Cerberus, si sa ai numai un terminal cu access (ca NORAD de ce exista oare?), si toti oamenii cu codul in acelasi loc? Si ce vroia de fapt nenea, sa arunce America in aer si dupa aia sa se uite cum mor milioane de oameni si acolo, si in tara lui? Ca doar daca se retragea America cele doua Koree s-ar fi atacat reciproc. Ce avea de castigat?

Si poate sunt eu adormita, dar nu-mi aduc aminte cand - si DE CE SI CUM - i-a dat presedintele codul lui nenea Korean. :/

Cel mai dezastruos a fost oricum discursul de la sfarsit. N-are rost sa intru in detalii, dar mi s-a facut greata. :/

nikkolle pe 29 Iunie 2013 18:46
Un film interesant si o actiune continua , care iti mentine adrenalina la cote medii :)) ! Da merita vizionat desii nu are o tema noua , totusi captivant !
Chelbos pe 29 Iunie 2013 03:29
ideea parea buna, dar continuarea e cam praf. nu mi-a placut nici jocul actorilor. 5 cu indulgenta
walachus pe 28 Iulie 2013 14:05
really ?
daca ar fi asa de usor de atacat casa alba cred ca ar ataca astia in fiecare saptamana !
imi vine greu sa cred ca atat poate in mateire defensiva casa alba ! marea mea parere de rau este morgan freeman. nush ce cauta in filmul asta !
asta e parerea mea, poate sa le placa altora nu-i bai nu le interzice nimeni
la credibilitate l-as incadra (si acolo cu rezerve ) in seria de filme marvel dar alea sunt sfuri asta e prostie crasa !

woolf32 pe 25 Iulie 2013 06:31
slab
Un film prost si atat,eu nu inteleg ,cei care ati comentat filmul,cum naiba puteti sa il recomandati cuiva.Buttler avea parolele din toata casa alba desi nu mai lucra acolo,teroristii erau cumva conectati magic,omoara asta cam 40 si dispar 100,se chinuiau sa il rapeasca pe fiul presedintului pentru a afla un cod pe care oricum puteau sa il sparga,si mai sunt multe situatii de genul.Din acest film am inteles ca serviciile secrete americane sunt pline de prosti,politia nu e in stare de nimic,si america e in plina criza,nici avioane de vanatoare nu mai au in caz de ceva.Doua ore pierdute cu un film facut probabil pentru admiratoarele lui Butller,pe care in viziunea regizorului nu prea le duce capul,sau probabil spera ca vor fi atat de absorbite de pieptul actorului incat nu vor vedea restul prostiilor.
Bayard pe 30 Iunie 2013 23:44
Ei da, asa se face un film de actiune :), nici nu tin minte de cand nu am mai vazut un film de actiune atat de bun. Asa trebuiau facute si continuarile Die Hard... personajul lui Gerard Butler seamana foarte mult cu John McClane (+ ceva pregatire Secret Service) :)). Ce m-a surprins foarte mult, este ca au reusit sa faca situatia asta plauzibila... cucerirea Casei Albe. Sigur ca nu s-ar putea intampla asa de usor, dar vin cu detalii cu explicatii, totul pare logic. De asta am si fost putin dezamagit de a 2-a parte cand situatia incepe sa fie trasa de par, nu mai e plauzibila, de ce nu intervine armata??? Dar asta nu schimba faptul ca scenele de lupta sunt incredibile... si foarte dure. Nu cenzureaza nimic, vezi sange, vezi oameni murind, executii.... de toate. I-as fi dat nota 8 pentru ca e cel mai bun film de gen din ultimii ani, totusi au fost niste chestii prea neclare... pana la… citeşte
mosu332 pe 30 Iunie 2013 16:50
sub mediocru
Un film de actiune simplist in genul anilor '90, de la care Rambo, Vandam si chiar si Chuck Norris ar putea invata ceva de la personajul lui Gerard Butler; adik omul asta bate singur un pluton de profesionisti asa de plictiseala.... . Ce pot sa zic, ma impresionat desfasurarea de forte si organizarea inamiciilor, a fost ceva spectaculos si placut ochiului, in rest filmul e slabut. Si unu din cele mai proaste roluri ale lui Morgan Freeman, cred ca l-a ajuns si pe el criza.
dido pe 30 Iunie 2013 07:23
O lectie de spre cum sa organizezi un atac terorist...
reusit!Mie mi-a placut filmul,cu toate cliseele sale!Vizual e spectaculos,este plin de actiune si nu te lasa sa te plictisesti,desi poti anticipa ce urmeaza...Recomand!
Sorin87 pe 28 Iunie 2013 08:27
Olympus Has Fallen este un film cu foarte multa actiune si impuscaturi fara limite, mi-a placut filmul de am stat pana la sfarsit sa il vad
anonymous.6229028630c4f pe 27 Iunie 2013 18:25
k-rissa pe 27 Aprilie 2013 11:55
un film foarte bun, chiar daca ideea e devenita deja " cliseu".teroristi care ataca america. Morgan Freeman care a facut un rol foarte bun ca de obicei si... Gerard Butler a demonstrat inca o data ca poate interpreta orice rol.
VIBERS pe 8 mai 2013 10:23
Morgan Freeman joaca in acest film pt a-i creste valoarea, ca mare rol in film nu a avut.
Rovys pe 28 Iunie 2013 23:51
Filmul este bun actori chiar mai buni,merita o nota mai mare!
stefania_filip pe 11 Iunie 2013 02:45
De mult nu am mai vazut un film de genul, care sa ma tina cu sufletul la gura! Really nice:)
anhel pe 10 Mai 2013 12:24
UN FILM DE ACTIUNE PURA CEL MAI BUN MERITA VAZUT....
mihaif15 pe 11 Aprilie 2013 14:46
Un film cu actori buni,efecte speciale din plin si scenariu bunicel...
Morgan Freeman ca de obicei stralucit, Gerard Butler un Bruce Willis Junior ce imparte pumni prin jur...
De vazut cu prietenii ;)

gogutz pe 18 aprilie 2013 08:56
haleluia,un om cu un comentariu inteligent!se pare ca mai exista si oameni normali prin tara asta!
tibijuve pe 05 Aprilie 2013 00:15
Scenariul seamana cu sezonul 8 din serialul 24. Cativa teroristi intra in Casa Alba si il iau ostatic pe presedintele SUA, iar un tip renegat de SUA salveaza tot.
yoyolina_bubulina pe 17 Aprilie 2013 18:37
Scenariul bun, interpretare buna, Morgan Freeman jos palaria. Un action-movie la care merita sa iti dedici 2 ore din viata!
Irinel28 pe 09 Aprilie 2013 19:52
E cam grena ''codul'' plictisitor, neinteresant, cred ca Gerard se axeaza pe acest gen de filme
gogutz pe 18 aprilie 2013 08:55
noi iti multumim pentru comentariul tau scos dintr-un gard putrezit,limba romaneste este greu la tine,trebuia sa te faci scriitor poate noi cititorii de rand nu prindem ''rama'' ca si critici care inteleg ''printre randuri''
VIBERS pe 28 Februarie 2013 12:02
5,50 - 6 cu maxima indulgenta
Un film comercial de vazut cel putin din plictiseala.Cam aceeasi idee care o intalnim in marea majoritate a filmelor de la Die Hard incoace.Un erou care salveaza totul.Un M.Freeman care nu salveaza filmul din pacate, eu cel putin asa m-am asteptat cand am vazut distributia.Cred ca a jucat in film pt a-i ridica valoarea.Era un film de nota 4 si l-a ridicat la 6.Per total merge vazut avand in vedere ca in ultima perioada nu prea au mai iesit filme de acest gen.
anutza96 pe 05 Aprilie 2013 18:42
Foarte tare filmul. Foarte ingenios modul in care au planuit atacul terorist.
nebunu05 pe 26 Februarie 2013 18:44
e super filmu lam vazut in miami sper sa dea drumu si in romania cat mai repede vreau sa il adaug la colectia mea
hannibal1948 pe 2 martie 2013 02:17
In 22 martie va fii in Romania la cinema
carabina_adita_liviu pe 24 ianuarie 2016 19:45
in miami lai vazut sucevene hai sa te chishi in freza :))) eu lam vazut la CASA ALBA 3D HDD full alb negru 7D cu prima doamna
bietu pe 02 Aprilie 2013 15:09
Idioti!
Cine pula mea face traducerile astea de cacat la titlurile filmelor??? Nu este primul film la care vad o traducere de cacat a titlului!!! Ce cretini se ocupa cu asa ceva??? Plecati in pula mea acasa daca nu sunteti in stare!!!
Dacianus pe 5 aprilie 2013 19:06
Nu poti sa te inflamezi si fara injuraturi? Esti inestetic.
jacknicholson pe 9 iunie 2013 21:41
Cei de la Cinemagia ar trebui ca cei cu capacitati mintale,atat de reduse gen "bietu", sa fie dezactivati instantantaneu. Apropos; "bietule" crezi ca daca iti rabufnesc fecalele pe gura iti vei depasi conditia?
black_shad0w pe 08 Martie 2014 15:00
bun si atat
o copie fidela dupa white house down...........................................
Get0dac pe 05 August 2013 00:43
Cand veti ajunge la varsta mea, veti stii a aprecia, fiecare film pentru ceea ce merita. In cazul acesta ...superactiune. Nu cautati mai mult, ca de exemplu, logica. Nu aveti de unde. Merita vizionat de catre fanii ,,Greu de ucis'', ,,Moarte grea''.......s.a.m.d......God Bless America.....
Vizionare placuta.

unleasheD pe 02 Iulie 2013 01:52
Fiecare film e unic, nu discut asta acum. La prima vedere (distributie si ideea filmului) ai zice ca e un film super! Pe langa inacuratetea datelor si predictibilitatea firului epic... "your army reaches White House in 15 minutes, we took it in 12!" ceea ce e o speculatie grosolana deoarece Adminsitratia americana nu face publice astfel de date clasificate. Filmul in sine e o utopie ieftina: un avion AC-130 dotat cu 2 tunuri rotative reuseste sa penetreze apararea americana si mai ales faptul ca perimetrul defensiv al Casei Albe din acest film consta in 2 rachete sol-aer si cativa "soldatei" care se urca pe acoperis sa traga cu smg-uri intr-un avion care rezista la tunuri antiaeriene?Serios? Lupta data intre serviciile secrete si trupele inamice a fost inegala, serviciile secrete s-au comportat ca niste amatori (ceea ce nu este normal pentru fisa postului). De la baza aeriana Andrews si… citeşte
vladimir84 pe 22 Iulie 2013 21:18
Cam greu de crezut ca se poate intampla asa ceva la Casa Alba, dar filmul este captivant, actiunea buna, iar Gerald Butler are un rol destul de credibil(mai bun decat Bruce Willis in Die Hard).
diana7 pe 21 Iulie 2013 11:14
Olympus Has Fallen
mi-a placut filmul, dar ca de obicei in filmele de genul asta personajul principal are 9 vieti
silviu_ciobanu pe 10 Iulie 2013 01:47
un film de nota 10 in opinia mea!chiar nu trebuie ocolit!
confesyla pe 28 Iunie 2013 18:44
Un film de actiune impresionant la prima vedere avand in vedere subiectul si distributia filmului,dar cam atat.Totul e cladit pe un scenariu slab cu stereotipuri impuse.Ai zice ca cei din guvern american sunt retarzi si Gerard Butler e "Rainman" pe endoschelet de terminator,iar misiunea de salvare era deja una pentru un presedinte care nici nu mai era in functie.Asta e ,scenariu e scenariu...cu totii am rasuflat usurati la sfarsit. O happy day America se avanta din nou.
pisicuta1 pe 18 Mai 2013 20:49
nu cred ac e un film f bun ,specific american,ei sint cei mai buni intotdeauna!
un film care trebuie vazut in lipsa de altceva!

alyn.alyn pe 31 August 2013 15:50
Este absolut genial filmul asta, superb , merita vazut !!!
narcisson pe 11 Iulie 2013 21:48
Ca de obicei, Antoine Fuqua (unul dintre regizorii mei preferati) isi face treaba intr-o maniera profesionista. Este al patrulea film regizat de el pe care il vad si nu conteneste sa ma impresioneze. Despre film, pot sa spun ca are un scenariu care este des exploatat de catre regizori, insa este foarte intens si dramatic in acelasi timp. Prestatiile tuturor actorilor sunt excelente. Niste minusuri ar fi ca filmul este destul de previzibil, iar Gerard Butler, odata renegat de presedinte, ajunge acum sa il salveze impreuna cu toata America. Trebuie sa spun ca efectele speciale m-au impresionat foarte tare, sunt dementiale. As putea incadra filmul si intr-o oarecare categorie SF, deoarece ocuparea Casei Albe de catre inamici nu este realizabila; in plus, Gerard omoara o armata de oameni cu doua sau trei arme. Desi nu sunt adeptul filmelor de genul acesta, Olympus has fallen chiar a reusit… citeşte
AndreBlack pe 10 Iulie 2013 17:46
Olympus Has Fallen
Un film cu foarte multa actiune si suspans iar distributia este uimitoare . Problema este la scenariu deoarece sa cam mai folosit aceasta idee si in alte filme . In rest este un film foarte bun , este un action tipic cu teroristi .