Păreri Numai iubirea

(2004)

Numai iubirea

Loredana pe 18 Martie 2005 19:44
aceasta telenovela este ok, dar si mai ok este Oana Zavoranu in aceasta telenovela, imi place f. mult cum joaca, deoarece ii face zile fripte Anei(Corinei Danila).e super tare oana. tine-o tot asa!!!
Cat despre Bianca sa incerce sa-si joace bine rolul, intotdeauna ea are gura pana la urechi.De fiecare data cand ma uit la serial si vad ca nu se impaca Victor cu alina ma apuca toti nervii.Oare or mai sta mult certati??

Bogdan pe 18 Martie 2005 15:05
Imi place acest serial - mai degraba dacat telenovela - imi place mult Adela Popescu si imi place si Bordeianu - recunosc ca l-am remarcat abia dupa ce a inceput povestea de amor cu Alina - pana atunci imi placea doar ea. Desi apreciez ca e mai deosebita decat alte productii de gen sper ca macar cele doua povesti sa aiba final fericit, ca intr-o telenovela care se respecta.
Nati Anda pe 17 Martie 2005 16:16
Subiectul e bun, asteptam de multa vreme un film despre oameni cu stare,trairile lor si asemanarile cu ceilalti( au si ei necazuri si frustari).Cei mai naturali sunt actorii personajelor Alina, Victor si bineinteles copii toti.Felicitari pentru idee si sunt mandra ca suntem in stare si noi. bravo
MADALINA pe 17 Martie 2005 10:22
URMARESC ACEASTA TELENOVELA DE CAND A INCEPUT SI IMI PLACE FOARTE MULT. TOTI ACTORII JOACA FOARTE BINE,INCLUSIV COPII.DUPA PAREREA MEA ESTE PRINTRE CELE MAI BINE TELENOVELE.IMI PLAC TOTI ACTORII IN SPECIAL ADELA POPESCU SI DAN BORDEIANU.TINETI-O TOT ASA.SUCCES IN CONTINUARE
M0n0 pe 16 Martie 2005 19:38
Mda...lume trezirea...e o telenovela...nu exista asa ceva...la fel ca filmele...traiti-va viata asa cum stiti...nu visati la vieti imposibile...na ca a iesit si filozofu din mine...:P
M0n0 pe 10 decembrie 2004 15:15
V A R Z A ... e trist sa vezi atatea fete care zic ca acesta e un serial bun...adik com'on nici macar nu e real...voi intotdeauna visati la un stil de viata care nu exista...e dea dreptul penibil...chiar nu inteleg...altceva nu aveti de facut sau ce...?
anonim pe 16 Martie 2005 16:19
E cea mai super telenovela!!!!!!!!!!!! Cei mai buni actori sunt: Alina, Deea, Dan,victor & Bianca
dr.co pe 15 Martie 2005 18:55
este o telenovela buna si imi place dar sa nu se transmita numai pe postul acasa .sa se transmita si pe pro tv
Pogar Andreea pe 15 Martie 2005 18:47
NUMAI IUBIREA este cea mai tare si reusita telenovela... sincera sa fiu la inceput nu ma prea pasionat, dar acum asa de mult imi place incat nu ratez nici un episod...imi place foarte mult Adela Popescu si Dan Bordeianu,ii iubesc, dar Corina Danila, Alexandru Papadopol si cu Bianca Neagu sunt superbi!!!Mi-ar place sa veniti si in Oradea chiar daca este departe de Bucuresti...si Oana Zavoranu este super mie imi plac toti.Tot asa,va pup...apropo daca vreti trimiteti-mi si mie va rog un msg daca este vreo sansa sa veniti si in Oradea.
mihai pe 15 Martie 2005 18:15
Vorba aia - prosti, da' multi.

Imi pare rau pentru voi.
Ar fi multe alte lucruri interesante in care sa investiti timp si suflet - si nu la televizor.

"asta e"

cristi ariton pe 14 Martie 2005 20:49
mai oameni ai tranzitiei....la ce nivel trebuie sa fi ''involuat'' ca sa ajungem sa o consideram pe zavoranul o actrita [?]...daca in fiecare lucru trebuie sa fie si ceva bun, atunci in cazul ei trebuie ca si in viata de toate zilele este la fel de mahalagioaica....altfel nu se explica ''succesul'' si extazul cu care unii contribuabili se afiseaza pe net. Fiti potoliti, niciodata nu veti auzi....''and the oscar goes to...oana zavoranu''....
gigi criticu' pe 13 Martie 2005 23:57
Trist.
Foarte trist.
Citesc si nu-mi vine sa cred ...cum naiba Zavoranca aia care e vai de capu' ei poate sa aibe fani ???????
Ce calitati are ,in afara de faptul ca e nesuferita,plina de ea,si ZERO ca si actrita ?
Dupa cum spuneam e trist ,daca lumea a ajuns sa aibe asemenea "idoli" in curand o sa avem si un fan-club al telenovelelor romanesti ,daca nu s-a infintat deja !
Am citit un comentariu care pur si simplu m-a socat ,o domnisoara spunea ca Zavoranu e super,ca i-a reusit implantul (imi mai trebuie unu de creier!!) ,ca se simte onorata ca poarta acelasi nume cu acest personaj hidos....
Trist !

Iordan Anca Ioana pe 13 Martie 2005 15:01
Alina daca Victor ar tine cu adevarat latine
Andreea Andrada pe 13 Martie 2005 12:21
Dintre toti actorii imi plc dan si Adela si mai ales povestea lor de dragoste.Parca ea-povestea-este in prim plan si nu cea initiala si mai cred ca se potrivesc de minune si in viata reala!
Andreea pe 13 Martie 2005 12:15
Sunt super incantata de aceasta productie si mandra de actorii nostri.S-au dovedit a avea un super talent si chiar au intrat in rolul personajelor foarte bine!Ma bucur enorm de succesul pe care il au !!!
V_Rossi pe 11 Martie 2005 21:32
Duceti-va bah la culcare// asta-i film.. sau telenovela.... off incultura de la noi.. pe baza asta se fac multi bani!
Barbuceanu Andreea France pe 11 Martie 2005 18:14
ador telenovela numai iubirea.andreea e bestiala e minunata si are un corp sssssssuper!e misto!si operatia cu parul i-a reusit esti tare andreea!ma bucur ca port numele tau!cat despre ceilalti sunteti tari!am citit toate mej.dar sa nu credeti ce scriu alti tampiti despre voi !continuati sunteti tarrrri!
Grecu Mihaela pe 11 Martie 2005 16:40
Nu-mi place Numai iubirea deoarece Oana Zavoran sstrica toata telenovela, cand apare ea se inchide televizoru. Fara Oana n-ar fi rea, in rest actori sunt niste dulci si scumpi.
persa alex pe 10 Martie 2005 23:01
imi place numai iubirea foarte mult si nu o ratez niciodata.
caucean razvan pe 09 Martie 2005 16:09
salutari all

telenovela 'numai iubirea' e szzzuper dar ADELA POPESCU (Alina) e si mai super..plsz daka pot sa iau cumva legatura cu ea....macar prin e-mail va rog datzi-mi un mesaj pe e-mailu asta

thankkkss

OANA pe 09 Martie 2005 13:11
"Numai iubirea" - Super! Urmaresc telenovela de la primul episod, prima data din curiozitate si imi place la nebunie. Adela si Dan sunt preferatii mei.
Bernadette pe 07 Martie 2005 17:24
Buna dragilor!
As vrea sa va spun ca sunteti foarte buni in cea ce faceti, si va doresc sa-o tineti tot asa!
Va urmaresc de la prima voasta aparenta si sunt extrem de multumita!
Va pup dulce!

Calistru Ancuta pe 06 Martie 2005 23:14
Telenovela e reusita. Si e specific romaneasca. Nu se aseamana deloc cu siropurile sud americane. Trateaza teme si probleme actuale cu care se confrunta societatea romaneasca.Toti actorii sunt foarte talentati si intra perfect in pielea personajelor. O urasc pe Deea Damaschin pentru rautatea ei. Ana, Dan si Bianca sunt super. Sper sa ramana impreuna in telenovela. Si sper sa-i cunosc si in realitate.
alina dumitru pe 03 Martie 2005 22:45
este cea mai misto telenovela.As da orice sa ma intalnesc cu actorii.Am fost la PLAZA ROMANIA dar nu am luat nici macar un autograf.ii pup pe toti
Alicia pe 03 Martie 2005 11:47
Imi place foarte mult telenovela.
Actorii nostri joaca mai bine decat cei din telenovelele straine(cu care am fost si suntem intoxicati).
Din toata inima felicitari realizatorilor!
Asteptam productii noi.

Denis pe 01 Martie 2005 10:03
Cu parere der rau, e o panarama
Annabella pe 25 Februarie 2005 15:24
Da...actorii se chinuiesc sa faca ceva bun...dar nu pot sa spun ca la toti le reuseste...
Joe King pe 22 Februarie 2005 09:11
sint vandut televizorului.
adorm cu el.ma uit la orice.
insa "numai iubirea" este prima
"creatie" la care nu ma pot uita.
In general telenovelele sint ca fotbalul,
opium pentru popor,au rolul lor "social" si
locul lor in rai asigurat.
Insa prima telenovela romneasca e atat de oribil
facuta si jucata incat ,as vrea sa ma uit de
curiozitate si nu pot.Imi vine sa sparg televozorul.
Domnilor,cum se poate asa ceva prost?
Chiar si un regizor de telenovela ar trebui sa
se respecte nu sa ia doar banii.
Ma rog, daca tratingul ei e mare,tot ce am
spus e de prisos.Respect ratingul, e o masuratoare
de act artistic si el.Insa, pe undeva,rating mare
la ceva fara valoare lasa un gust amar,pe undeva,
in gandire :-)

nume pe 20 Februarie 2005 19:11
Din respect pentru Cinemagia, acest topic ar trebui sters.

INCALIFICABIL !!! Pe site unde se vorbeste despre Filme, gunoaie de genu' ... n-au ce cauta.
-0/0

Andrada Gabriela pe 20 Februarie 2005 12:44
nu stiu ce cred altii....sincera sa fiu,eu nu ma uit la telenovele,pur si implu nu imi plac...dar acest episod il iubesc...nu sunt fana...nu asta vreau sa scot in evidenta,ci simplul fapt ca imi place ceea ce vad....si ceea ce vad se intampla zilnic in viata reala...
:) va pup dulce

Dusa Alexandru pe 18 Februarie 2005 22:16
Este o telenovela exceptionala .M - as bucura daca a -ti difuza - o de mai multe ori pe saptamana .
alexandra pe 17 Februarie 2005 19:52
Imi place foarte mult "numai iubirea". toti actorii sunt naturali si joaca extraordinar, insa mie imi plac in mod deosebit dan bordeianu si adela popescu. relatia lor e foarte interesant conceputa si cred ca e cea mai deosebita. oana zavoranu face un rol excelent si sper ca si lili sandu sa-i calce pe urme. oricum, preferatii mei sunt adela si dan.
Mihai Elena pe 29 Decembrie 2004 11:10
Iubesc la nebunie acest serial! Corina e o dulcicã,joacã destul de bine ºi cred cã e jumãtatea idealã pentru Alexandru ,în film desigur, ºi mai cred cã ar trebui s-o înfrunte mai des pe Oana!
macarie andra pe 25 Decembrie 2004 19:21
sal.vreau sa va zic ca iubesc la nebunie serialul Numai Iubirea,dar nu pre aimi place rolul Oanei pt ca e cam rautacioasa si o lasa pe Ana sa stea cu Dane:)nu s-ar putea face ceva sa o lase pe Ana sa stea cu Dan:).
Andra pe 22 Decembrie 2004 15:03
Imi place "Numai iubirea"...Dar as vrea sa dau cumva de Victor...Sa-l cunosc mai bine...Va rog sa-mi da-ti un msj pe email daca stiti cum as putea lua legatura cu el.Va multumesc!Andra
andra_free@yahoo.com

Andrei pe 17 Decembrie 2004 21:52
Este o telenovela super.
Despre toti am o parere mega buna. Stiu sa-si joace rolul.
Cam atat.

3. actorii put
4. made in romania
5. tentativa de clona de telenovela spaniola
6. made in romania
1+2+3+4+5+6= o stea... ( nu se putea pune -5 si... )
N'am nimic cu productiile romanesti da' asta e facut de pe o zi pe alta. Dupa cum ziceam actorii habar n'au sa joace, le statea mai bine la cotlzu' strazii sa cante colinde. Cam atat... treziti'va baaah!

Raluca B pe 14 Decembrie 2004 13:43
Este destul de buna avand in vedere ca este o telenovela romaneasca,...de ce sa nu recunoastem....
Copilul din film, Bianca mai mereu mustaceste, chiar si cand este vb e o replica seriosa o umfla rasu' ar trebui sa faca diferenta intre o replica serioasa si una in care se mai admite si un zambet.
Andreea, este ok, ii sta bine in roluri negative(parerea mea),Ana...e si ea ok. In rest nu am nimic de comentat doar ca mi se pare ca ar trebui ca Bianca sa fie uneori mai serioasa sa se adapteze rolului, sa ma lase rasu' una chiar nu-si are rostul. Felicitari pt telenovela!
P.S daca ar fi difuzata de mai multe ori pe saptamana, m-am bucura mult.

Knnabis pe 10 Decembrie 2004 16:09
cu toate ca nu am vazut nici un episod, am vazut destule promouri ca sa pot spune ca sunt surprinsa placut. actorii se straduie CU DISPERARE sa-si faca treaba, iar la urma urmei e o telenovela!!! la ce te poti astepta de la o telenovela?
ANDREI CRISTINA pe 10 Decembrie 2004 15:15
super telenovela!si lacrimi din iubire la fel.care va fi urmatoarea telenovela?ii.le dau un 15 paaa!! de laaa cristinaa!!!
macarie andreea pe 10 Decembrie 2004 15:15
"Numai iubirea". Ea a fost prima telenovela romaneasca care ne-a cucerit inimile ne-a adus clipe de fericire, tristete si lacrimi. Aceasta telenovela a fost atat de frumoasa incat noi credeam ca facem parte din ea.ea isi merita toti fanii.si simt in adancul sufletului ca si Lacrimi de iubire va fi un fenomen. Pupici. Andreea
BOGATU DIANA pe 10 Decembrie 2004 15:15
Nu am cuvinte sa exprim ce simt acum ca se va termina cea mai iubita telenovela din Romania.
Nu exista calificativ, e ceva ce nu are grad de comparatie.
Totusi sa ne gandim la Numai iubirea ca la telenovela de suflet care a deschis un drum spre un nou orizont numai iubire doar iubirea este shi va ramane mereu in sufletul meu intrun loc special.
Va multumesc ca existati shi rog sa continuati sa aduceti acel strop de fericire shi iubire in viata noastra.
Shi nu uitati ca iubirea este calea spre absolut.
Iubirea trece orice limita, orice prejudecata este magica un dar de la Dumnezeu.

MOROSANU ANA LUCIA pe 10 Decembrie 2004 15:15
Este prima telenovela romaneasca si pe care o urmaresc cu mare placere si nu pierd nici un episod. Toti actorii joaca foarte bine dar eu o iubesc mult foarte foarte mult pe Ana Dogaru.
MOROSANU ANA LUCIA pe 10 Decembrie 2004 15:15
Sunteti cei mai tari si cai mai buni actori pe care iam vazut si de aceia as vrea un autograf de la voi toti din telenovela!!!! Io si mama va adoram nespus dar nu ne place cum joaca doamna Oana Zavoranu va multumim pentru intelegere! :-*:-*:-*:-*
MOROSANU ANA LUCIA pe 10 Decembrie 2004 15:15
Este cel mai buna telenovela pe care am vazuta :x doar ca oana zavoranu in rolul din telenovela este putin cam aspra si ea nu il iubeste pe dan doar il vre pentru bani crezi ca nu te stiu doamna oana zavoranu
de ce ai vrut sa o violezi pe ana ca asa ma cheama si pe mine dar stii ceva? mi sa spus ca asa esti si in realitate si vreau sa iti spun ca socrul lui pepe nu te place pardon nu te suporta dar esti foarte foarte naspa si cu buzele alea pe care le ai si mai iti bagi joc de alina surioara ta din telenovela esti nebuna ca iai luat masina lui victor si lui dan fara carnet de conducere vreau sa iti spun ca ai condus extrem de prost nu inteleg ceva! cum sa indragostit pepe de tine divo si te mai dai si mare dan nu te place si esti gravida cu pepe nu cu dan ci cu pepe dar in film va fii copilul lui vlad rolul lui in telenovela
avocatu

PARAZIT pe 10 Decembrie 2004 15:15
"Daca sa inveti n-ai sete, o sa speli closete
Si privind aceste-aspecte nimeni n-o sa te respecte.
Afla ca-n acest pervers univers, divers
Tre sa te informezi corect si sa-nveti din mers.
Daca vrei s-ajungi o mare scula-n strada, binenteles,
Tine minte ca mintea conduce pumnul, nu invers.
Realizezi ca viata da palme celui ce doarme,
Ignorant si incult, ramas fara arme.
Instig la cultura, nu doar sa duci sticla la gura,
Incerci sa fii corect, competitia e dura.
Invatati copii si reinvatati parintii sa gandeasca
Ca sunt depasiti de timp acum la batranete
Si n-am finete, am pierdut-o cand eram un pici,
Caci curiozitatea p-aici omoara pisicii.
Nici un motiv de stres n-ai, dar in minte alarma suna
Si suna ca incet, incet intrebarile s-aduna.
Crede si nu cerceta e o mare minciuna,
citeşte

PELIN MARA ANDREEA pe 10 Decembrie 2004 15:15
Salutare.Eu vreau sa spun un singur lucru si care este cred cel mai bun.despre serialul numai iubirea am numai cuvinte de lauda, imi place la nebunie dar chiar daca ma enerveaza Oana Zavoranu in film ca nu-mi place rolul care il are, dar cel mai mult pot spune ca-i iubesc pe Adela Popescu si Dan Bordeianu si ca ar face echipa buna impreuna. Ii iubesc pe toti din film si cu roluri negative si afirmative... sunt toti super. Regret f mult faptul ca nu am luat autografe de la actorii din film.va rog daca puteti sa-mi trimiteti vreun poster si autografe cu Dan Bordeianu si Adela Popescu asi fi cea mai bucuroasa fiinta de pe pamant. Multumesc!!!!!
TURCU ANDREEA pe 10 Decembrie 2004 15:15
Este cea mai frumoasa telenovela romaneasca din toata istoria telenovelelor romanesti.
OLARU ANDREEA pe 10 Decembrie 2004 15:15
Sunteti toti niste scumpi.
teodora fanus pe 10 Decembrie 2004 15:15
eu zic asa: actorii consacrati dovedesc talentul, cei tineri mai au nevoie de munca si experienta.
Cel putin Papi, care ori vorbeste de abia se aude ce zice ori tipa cat il tin plamanii. A fi trist, melancolic nu inseamna sa vorbesti cu jumatate de gura, vai tu ce indurerat este el?! nu cred, cel putin eu!
"Andrea" e bestiala, Oana face rol de zile mari, veridic!!!
Corina Danila ii calca pe urme lui Papi, adica cam fara glas si fara suflu, nu cred ca asa se joaca un rol de femei dezamagita, si am vazut si eu ceva telenovele vazute la activ.

in rest ce sa mai zic, Victor imi place, rol jucat binisor, cu aceleasi iesiri din fire bruste ca si la fratele lui mai mare. probabil o fi ceva pe neam..........
va pup

Rubyyy pe 13 Aprilie 2013 17:03
Frumoasaa , prima telenovela romaneasca ! ♥ M-as uita din nou la ea cu mare drag !
Go 1 2 3 ... 9 10 11