Păreri Miami Bici

(2020)

Miami Bici

andrei_cosma pe 24 Mai 2020 16:16
Filmul prezintă povestea a doi români, care decid să plece în America pentru a face rost de bani, însă devin angajații unui traficant de droguri. Ei trec prin mai multe peripeții, fiind implicați și ei în transporturile de substanțe interzise, însă în final reușesc să scape.

Acțiunea este una interesantă, având multe secvențe amuzante. Intrepretările lui Matei Dima și Codin Maticiuc sunt convingătoare.

robertbdo pe 22 Mai 2020 13:08
Până să văd acest gunoi (vizionat asera pe Netflix), credeam că "5 gang" este cel mai prost film vizionat vreodată, menționez că fiica mea de 12 ani m.a dus la 5 gang, altfel... Sa revenim, este mult, mult mai prost decât gunoiul mai sus menționat! Îmi dau seama că ratingul pe care l.a făcut, l.a acut cu siguranță cu publicul vulpiței și al lui Viorel. Aveam niste pretenții la Piersic jr însă, "Mărgelatu" cred că a plâns când l.a văzut în mizeria asta, joc extrem de slab, la Poponeț nu mă asteptam la altceva, dar la Piersic, da!! Nu am cuvinte sa descriu cat de prost este acest film, Codin, ramai tati la nivelul, Nuba, Bamboo, Loft și alte alea...lasă filmele că nu sunt de tine...baga bănuții lui tac.tu in altceva!
sorident pe 07 Mai 2020 03:17
Am vazut filme mai proaste.
Sincer, am vazut o groaza de filme de-a lungul vietii. Cu siguranta am vazut 1-2 filme mai proaste decat cel prezentat mai sus. Nu mai tin minte exact, dar tin eu minte ca era unul numit "I've dreamed of Africa" prin 2004. Am rezistat o ora in sala de cinema dupa care am tulit-o. Cel mai prost film vazut vreodata. Cred cu tarie ca era mai prost decat cel de sus, insa nu sunt 100% sigur. Ideea e ca important e sa il evitati. Puteti urmari reclame la TopShop timp de o ora si jumatate si veti fi mai castigati. Succes!
retina pe 05 Mai 2020 00:25
Are cateva scene amuzante cu umor romanesc la un nivel de carciuma. Am ras la cateva scene retardate si atat. Nu recomand.
SYNDJ pe 02 Mai 2020 03:42
Chiar mi-a placut si m-a amuzat. Merita vazut. Dima asta e nebun rau. :))
amalusa pe 25 Aprilie 2020 13:59
Regie foarte slaba,previzibil,actorii cat de cat,momente funny putine spre deloc. L-am vazut pe Netflix dar si asa nu recomand. Pot sa spun ca singurul lucru misto din film a fost Miami ????. Nu recomand.
cinematographicus pe 22 Aprilie 2020 20:59
#stațiacasă
O peliculă care are ca public țintă categoria socială pe care o întruchipează cei doi "actori" principali.
Dacă nu faceți parte din ea, dacă atunci când mergeți la cinematograf o faceți ca să vă transpuneți într-o lume cu care doriți să rezonați/empatizați, ca să-i vedeți sau revedeți la lucru pe cei ce v-au ridicat la cerul realității fictive sau, pur și simplu, să vă mai reconsiderați, din când în când, moralul sau morala, nu aveți ce căuta la acest "spectacol". !

GeorgiaNNN pe 20 Aprilie 2020 14:56
Neeeaaah! Era gen știai ce se va întâmpla , nu trebuia sa aștepți următoarea faza, regie foarte slaba , pe buna ca dacă luai niște amatori făceai același film , poate și mai bun . L am urmărit din curiozitate , dar mai bine ma uitam la desene animate , jur !
mihai_chindris pe 19 Aprilie 2020 22:51
Frumos. Elegant. Cat de cat. Dar slabut, slabut, slabut...
AdriAdrianna98 pe 18 Aprilie 2020 11:54
Mă... mă așteptam la mult mai rău. Are multe momente proaste, dar și câteva amuzante. e previzibil rău dar totuși relativ plăcut de văzut. Pentru un film românesc e destul de la alt nivel. Mi-a plăcut mult cum a jucat Codin.
Su27 pe 14 Aprilie 2020 09:18
Slab cu indulgenta
Am vazut promovarea de pe TV facuta acestui film, inclusiv la o emisiune la care aveam pretentii : Apropo TV. Erau acolo invitati Codin si Dima iar Andi se hilizea de mama focului la cateva scene din film de un umor mai mult decat subtire. Nu am nimic cu Codin si Dima, sunt 2 baieti respectabili si cu bun simt. Filmul lor insa e un esec in opinia mea. Daca aveti un grad de educatie peste medie, daca Garcea și oltenii vi s-a parut slab, da nu radeti chiar la orice gluma atunci recomandarea mea este sa evitati acest film.
user-5e924c20885b8 pe 12 Aprilie 2020 02:15
O sa las un comentariu cat se poate de relevant si sper sa ajut cativa oameni.
Dupa parerea mea filmul acesta nu prea se incadreaza in rolul de film , este mai mult un lung metraj si cam atât.
Evenimentele nu au logica sunt asezate in functie e cum au fost filmate probabil . Actiunea este 0, eu personal nu mi-am dat seama de plotul poveștii . Am incercat sa inteleg de ce s-au întâmplat anumite lucruri si după pur si simplu s-a lăsat în aer . Filmul a avut un buget mic , a fost filmat cam in exact aceleasi locuri , personajele total cliseice , fara pic de originalitate si de culoare. Ce m-a deranjat cam cel mai mult au fost glumele proaste si utilizarea a 4 limbi , ceea ce mie mi-a provocat o durere de cap , nu ca nu as cunoaște limbile (sunt vorbitor de engleză franceză și română) dar eu nu le-an văzut rostul. Nu sunt sigur si nu dau in cap nimănui dar am… citeşte

user-5e84f86d8dcd0 pe 01 Aprilie 2020 23:32
O mare pierdere de timp! Trebuie sa ii dau credit lui Maticiuc, omul este AS la marketing! Filmul este o mizerie! Comentariul criticului cinemagia surprinde perfect experienta vizionarii filmului!
bujie890 pe 17 Martie 2020 22:10
Desi nu am apucat sa il vad inca, nu am prea mari asteptari de la acesta. Dupa trailer as putea sa imi dau seama ca e un serial care ar merge dupa o zi stresanta de munca si cam atat. Am sa il vad odata si odata. Poate imi va schimba parerea.
emy_sinaia pe 05 Martie 2020 20:48
Miami Buci / Big shit.
Tipic ro cand injuraturile de pe maidan se copiaza din belsug si se transpun in film asa incat toata lumea sa le invete : ,,Sugi pula ,, Pula mea e albastra,,. O caricatura .
netspectattor pe 01 Martie 2020 17:16
ROM_Borat low cost
ROM_Borat low cost pentru aia care nu au luat bacalaureatul .Poponet ramai nene producator esti lame in post de clovn diferenta dintre tine si Dima e colosala, las-o asha un spectacol de kindergarten e mai profi.Avind in vedere ca aia care nu a luat "bacu " e multi o sa vinzi biletele asta e nivelul de cultura si "gust" la generatia pro esti in target pe segmentul Bendeac .Aveti 2 scene in tot filmul ptr capitolul momente !Am fost generos cu 4 stele la coniac !
user-5e9b8e3532125 pe 19 Aprilie 2020 02:40
Am ras in hohote tot filmul. Nu este un film de arta, nici nu se vrea asta. E un film comercial. Nota 8/10 de la mine. Pentru cei care nu ati ras: in ce sfere inalte ale societatii traiti? Dupa "parerea criticului", mamaia nu ar fi trebuit sa injure. Traiti in Romania? La voi nu se injura sau se asculta manele? Daca spuneti cumva ca doar prostii pot rade la asa ceva, credeti-ma pe cuvant ca am un nivel superior de cunostiinte.
albert808 pe 06 Aprilie 2020 00:38
Hmmm, nu știu ce să spun, nu am cuvinte (în sensul rău). Nu aveam mari așteptări de la filmul ăsta cum nu mai am de foarte mult timp de la filmele românești. Mă așteptam la o comedie modestă, drăguță, hai și cu puțină intrare în sfera aceea puțin erotică, dar nu frate ca (aproape) tot "umorul" din filmul ăsta să fie pe bază de limbaj licențios, gesturi și scene obscene. Eu personal nu am avut prea multe momente în care să ridic mușchii faciali (2 poate 3 momente). Să nu mai spun că acțiunea din film e haotică, nu are structură, nu înțelegi ce, cine, cum, de ce ș.a.m.d. Povestea nu e complicată (era culmea) dar personajele principale sunt construite într-un fel care nu te face să îi îndrăgești (poate numai dacă îl știi foarte bine pe Matei Dima aka Bromania), sunt doar niște pioni pe o tablă de șah care sunt aruncați dintr-o parte în… citeşte
CalinFR pe 15 Martie 2020 22:14
Noi am venit aici sa facem bani, nu sa cheltuim
Pana la expresia asta "noi am venit aici sa facem bani, nu sa cheltuim" a fost bunicel filmul. De acolo inainte a luat-o in jos rau de tot. Atatea cadre din drona ca ma durea capul la un moment dat. Glume that landed flat si momente moarte de te doare capul. Puteau sa continue frumusel cu ideea cu care au inceput, ca pleaca in America la facut bani si sa n-o dea pe droguri, arme si alte gainarii care nu se intampla in viata de zi cu zi
user-5e62b2c50289a pe 06 Martie 2020 22:36
Este un film ok .. nu wow .. merita o sansa !
Multe cuvinte obscene (sa imitam filmele Americane gen)

victor_neo75 pe 01 Martie 2020 01:00
My pen is blue !!!
Si cam atat am retinut din comedia Miami Bici, o comedie in stilul Vacanta Mare, mai ales ca am vazut pt prima data acum 2 zile Garcea si oltenii (2002) - filmul cu cele mai mari incasari din Romania din ultimii 17 ani (pana sa fie depasit de Oh, Ramona! si mai nou de 5Gang Un altfel de Craciun) culmea aparut in acelasi an cu mult mai superiorul Filantropica, dar cu incasari la jumatate. Ultima comedie buna romaneasca lansata la cinema ramane Nunta in Basarabia de acum 9 ani de zile !

Am ramas uimit cat de plina era sala de cinema acum 2 zile, s-a ras de cateva ori, intr-adevar din traducerile intentionat inexacte din romana in engleza si invers. Habar n-aveam ce probleme de greutate are Matei Dima si ce depigmentare inestetica are pe spate (parea tipul perfect in reclamele la Vodafone). Dupa foarte reusitul Bad Boys for Life ma asteptam la o comedie macar decenta, dar se pare ca mai dureaza pana apare comedia romaneasca de calitate!

Va recomand cu caldura Un pas in urma serafimilor (2017), l-am vazut de abia ieri seara si am ramas foarte placut surprins, mi-a adus aminte de Dead Poets Society (1989) si de Evil ("Ondskan") (2003), si il declar cel mai bun film romanesc din ultimii 3 ani de zile.

user-5e58daabc81e9 pe 28 Februarie 2020 17:21
In sfarsit un film bun romanesc! Am ras cu toata sala si mi-am tinut respiratia pe alocuri. Ma bucur sa vad umorul romanesc combinat cu calitatea video occidentala. Actorii si-au jucat bine rolurile si mi-a placut ca cinematografia romaneasca a iesit din tiparul "actiune realizata intr-un cadru foarte restrans" (de obicei o casa veche sau urata, ceva ce vad si in destule din piesele de teatru pe care le frecventez). Desigur, nu toti oamenii impartasesc acelasi simt al umorului si filmul nu e recomandat pentru copii, dar e imposibil sa nu te destinda comicul de situatie si comicul limbajului pe care le regasim si in filme si seriale romanesti de epoca. Cei care sunt familiarizati cu internshipurile si Work and Travelurile se vor distra si mai tare.
relly9 pe 28 Februarie 2020 02:57
Daca spuneti de filmul asta ca este o porcarie inseamna ca nu aveti simtul umorului sau va credeti niste oameni prea intelectuali pentru asemenea glume,probabil multi sunteti crescuti prin Dorobanti in familii de intelectuali, daca va credeati asa de ce v-ati mai dus la film,pt ca din trailer iti dadeai seama ce fel de film e! Poate firul actiunii nu a fost cel mai bun, dar aici a fost o comedie si Filmul a fost super tare, a ras toata sala, mai ales la fazele cu expresile noastre in romana traduse in engleza, nu stiu cum ai putea sa nu razi, dar asa suntem noi romanii cand vedem ca cineva face ceva bun mereu trebuie sa comentam de rau...
Z3ddy pe 26 Februarie 2020 22:39
bun, o comedie buna cum nu am mai vazut de la Doua lozuri
eugenstancioiu pe 23 Februarie 2020 15:17
user-5e51c165e70c9 Filmul este la cinema...și 'inafar' este o problema de gramatica,dar tot pe net poți sa o rezolvi
Smrs pe 10 Aprilie 2020 14:57
Am reusit sa vad si revelatia românească in materie de cinematografie.. Recunosc ca e un film de caterincă, unul bun, la care râzi, dar nu iese din tipare. E convenabil că e jumătate românesc și mai mult, fix jumătatea românească face totul. Merită văzut..n-am râs în hohote, dat am zâmbit destul de des și poate că eroarea a fost fix a celor doi youtuberi care au tot prezentat sketchuri din film pe canalele lor, iar acum nu m-au mai surprins la fel. Au dat spoiler, din păcate. Comicul s-a bazat aproape exclusiv pe joc de cuvinte, limbaj și apropo-uri dar și pe câteva scenete rușite. Oricum, e plin de pozitiv și m-a făcut să-mi doresc și mai tare să duc viață de Bilzerian, undeva in America - obligatoriu :D
DedeLa pe 08 Aprilie 2020 13:10
Mai oameni buni, scoateti-va batul din cur ca nu v-ati nascut nici actori nici critici de film! Nu e de Oscar ori Grammy, dar ofera exact ceea ce promite: te face sa razi in hohote! Sunt replici haioase desi rasuflate dar tocmai asta le face cu atat mai amuzante...
maryws85 pe 06 Aprilie 2020 19:18
L-am vazut, am ras la cateva faze, deci mi-a placut. I-as da un 7.
jonny17 pe 02 Aprilie 2020 10:34
Filmul e o satiră de la început la sfârsit. Dacă n-ai înțeles asta nu te mai da cunoscător pe aici sau pe dincolo. Da, o mulțime de ,,români,, vorbitori de ,,ingleză,, și-au făcut cont pe imdb numai să fie primii care aruncă cu căcat într-un film simplu pe care nu-l înțeleg. Sau poate din vinovăție de la atâta șaorma cu sos de usturoi băgată în ei.
Manusa pe 02 Aprilie 2020 00:21
Nu obisnuiesc sa ma uit la filme romanesti, dar dupa cate am vazut, acesta a avut succes. Pe buna dreptate, a fost chiar foarte bun, am ras de numai la el. Pe mine unul m-a binedispus. Merita vazut.
tot_eu_leo pe 30 Martie 2020 14:15
Când vă văd pe voi "intelectualii" cum comentați că filmul e de rahat sau etc.. Bă frate, dacă nu îți place, stai mai bine și mulge vaca în continuare și uitați-vă la vulpița cum își rupe pi**ă. Căci voi numai la genul ăsta vă uitați...
user-5e6ff7101affc pe 17 Martie 2020 00:14
Trebuie sa fii open-mind ca sa iti placa filmul. Unii spuneți că nu e bine pentru noua generatie, lasa-ti-i să își trăiască viața nu ii mai controlați atât, glumele chiar au fost bune, asta e amuzant acum in 2020, nu mai suntem in 2010 sa râzi la nea marin
surducosmin1973 pe 14 Martie 2020 10:28
Unde pot vedea filmul online cu plata
Buna ziua daca imi poate spune cineva o platforma unde pot sa platesc sa vad filmul Miami Bici.
Multumesc !

CGsv pe 09 Martie 2020 02:51
YouTube : CGsv (Am postat reactile Oamenilor din sala de cinema )
Frate stai ! Toti cei care au comentat aiurea aici ! nu au vazut filmul ! sunt multi ce stau in padure fara semnal la telefoane sau internet , dupa cand au dat de wi fi prosti ! in loc sa tina cu Romanii!!! Pentru ca rar vezi filme ca astea. Incep baieti astea si cu tarfele sparte gaoaza in ele sa se dea si ei destepti ! Filmul merita vazut , un film foarte tare : Daca vreti sa va uitati pe canalul meu de YouTube : Nume canal : CGsv Aici o sa postez un video cu reactiile oamenilor din cinema ! ATENTIE NU FILMUL CI REACTILE OAMENILOR ”!!!!
cristina_fratilescu pe 04 Martie 2020 22:47
Un film genial din toate punctele de vedere ! Din punctul meu de vedere este cel mai bun film 2020 . Felicitări ! ????????❤️
dorina_sara pe 01 Martie 2020 23:10
Nu am plecat cu așteptări prea mari la acest film dar mi-a plăcut foarte mult, am ras la unele faze cu lacrimi (rar mi se întâmplă asta) , m-a relaxat, m-a binedispus...a fost chiar reușit. Nu sunt fana filme românești dar aceasta a fost chiar unul tare comic. Recomand!
user-5e5b6bd897eee pe 01 Martie 2020 10:21
Realitatea romanesca e foarte bine surprinsa in film. E drept ca e mult mai usor de inteles pentru cei ce au iesit din tara, incepand de la pregatirea geamantanelor de drum ...apoi pastrarea ambitiei odata ajunsi la destinatie ,“ suntem aici ca sa facem bani,nu ca sa cheltuim!”, pana la tentatia minunata de a investi intr-o masina imediat dupa primul castig. Daca mai intelegeti si un pic de spaniola cu siguranta o sa va placa.
adydryks pe 29 Februarie 2020 22:55
Filmu este bun (merita o sansa)preferabil de vazut acasa ,daca il vezi la cinema si dai de 4-5 prosti intr-o sala "plina ochi"care vor sa rada de toti banii, sau care vin pt prima oara la un film si au impresia k daca a ras unu, trebuie sa rada si el sa nu para prost k nu s-a prins de gluma ti-a futut tot filmul.
catalin_ionut_lungu pe 28 Februarie 2020 17:52
Sunt nerăbdător sa îl vad, îl ador pe bro bravo lui ca se descurca în tot ceea ce face.
florin1992 pe 27 Februarie 2020 18:24
O comedie buna, la care am ras. Eu am mers la cinema sa il vad din curiozitate, fara asteptari, raportandu-ma pana acum la ce filme s-au facut in Romania. Mi-a placut, sper sa continue sa mai scoata.
Ionu_q pe 18 Februarie 2020 20:35
E o comedie usoara, un fel de saorma cu de toate, un film corect realizat cu cadre filmate in Miami. Este un film facut la caterinca, fara a fi o parodie. Este plin de injuraturi neaose, dar ce va va starni rasul este incercarea personajelor de a le traduce in engleza. Puteti sa il vedeti de plictiseala intr-o duminica la mall sau peste cateva luni acasa.
iondomolu pe 25 februarie 2020 15:14
exact...
user-5e85fd937f588 pe 02 Aprilie 2020 18:07
Majoritatea care comentati la-ti digerat gratis pe Netflix!!!Rusine porcilor!!!Trebuia sa fii mers la cinema sa platiti bilet,dupa care mergea o parere!Parera mea despre film mi-o pastrez! Am citit o parere de la un utilizator pe nume “BAMBAREC” daca nu i-a placut lui filmul nu insemna ca e “prost”.Baietii astia au muncit mult ,au investi in filmul asta! Parerea lui “BAMBAREC” nu conteza.BAMBAREC e un nimeni!De ce ar conta parerea unui nimeni in drum?BAMBAREC ,a fost moca filmu pe 02.04.2020?Sarcia Pulii! #mocangiala#sarcie#totulpegratis#
xewoer pe 6 aprilie 2020 09:43
"Men" biletul la asta era 20 lei in cinematografe, abonamentul la Netflix e efectiv dublu, asta e tot ce am vrut sa spun. Sper ca o persoana care foloseste # in deceniul 2 sa inteleaga, desi nu am mari sperante..
edi.2012 pe 01 Martie 2020 21:56
Cel mai bun film romanesc vazut dupa Nea Marin Miliardar!!!
Si una din cele mai bune comedii din ultimii 7-8 ani.
Nu ca merita vazut ci trebuie neaparat vazut.
10+ baieti!!

AlexCh13 pe 01 Martie 2020 02:01
Pentru toti frustratii pe viata care zic ca filmul e o mizerie aveti 2 variante: fie sunteti pre "elevati", voi "cinefililor" si ar trebui sa degajati din tara asta in America. Asa mai scapan si noi de datatorii din plisc si cam atat. Sau doi: sunteti prea frustrati pe viata...so... luati-va una. Gasiti pe OLX. Da, ne meritam soarta dupa cum afirma un cinefil din asta, ca e mizerie filmul. Ne meritam soarta de vai mama noastra din cauza voastra. Daca era facut de hollywood er bomba ce sa mai dar pana mea e film romanesc asa ca nu ii dam sanse. Mai mergeti dq si la filme din astea romanesti bunicele decat doar la din alea de la hollywood, patriotilor care sunteti voi patrioti. Puneti dq mana pe munca si nu mai mancati rahat pe internet. S-a deschis internetul pentru toti frustratii. Astia care zic ca Bro si Maticiuc n-au habar de actori, jucati voi ma. S-a umplut tara asta de talente, dar… citeşte
user-5e599c22a05af pe 29 Februarie 2020 01:11
Filmul oferă exact ce promite. O comedie bună. Alex Cotet si a pus bine amprenta pe scenariu, e genial; Bro și Maticiuc joaca foarte bine... Despre Piersic junior nu știu ce sa zic, e impecabil... Joaca asa de bine, zici ca e de acolo.
user-5e51c165e70c9 pe 23 Februarie 2020 02:06
Unde il pot vedea inafar se cinema ma refer online?
Ionut090 pe 02 Aprilie 2020 15:27
Un film romanesc foarte bun,in loc sa apreciem noi criticam.
Go 1 2 3