Păreri Harry Potter and the Goblet of Fire

(2005)

Harry Potter și Pocalul de Foc

rowy pe 14 Ianuarie 2006 17:40
e super!!!!!!!!toate sunt super.e cel mai tare
Damian Diana Gabriela pe 10 Ianuarie 2006 22:00
Parerea mea despre Harry Potter si Pocalul de Foc este ca e un film superb.Si toate filmele cu iel sunt frumoase.
Damian Diana Gabriela pe 10 Ianuarie 2006 21:46
Mie imi place foarte mult Harry Poter.Si toate filmele cu iel sunt superbe dar am auzit ca in al 7 episod va muri si va juca in alte filme.Ieu am vazut toate filmele cu iel pana la Pcalul de Foc.Am si postere cu iel.La revedere !
bla bla bla pe 07 Ianuarie 2006 16:26
Am vazut toate filmele de la 1 la 4 . Is betoana
Xena pe 07 Ianuarie 2006 16:17
eu am va zut deja Harry Potter si Pocalul de Foc. E beton!!!!!!!!
iopk pe 06 Ianuarie 2006 19:34
salut!harry potter & goblet of fire mi s-a parut un film bunicel...abia astept filmul 5....voi?
zelisca ghe pe 06 Ianuarie 2006 16:18
pai poti sa cumperi cartea pt ca doar odata o cumperi nu ca painea.
Bogdan pe 05 Ianuarie 2006 23:44
Nu stiu ce cred altii despre Harry Potter(atat despre carti sau despre film),dar mie mi se pare una din capodoperele literare contemporane...Drept dovada:milioanele d fani si priza asa de puternica la public...Imi place...Cine vrea sa mai vorbim contactati-ma pe adresa de messenger(ps:as vrea si eu cartea a sasea,daca o are cineva,sa-mi faca un bine si sa mi-o trimita prin mail..;) )
zel gheorghe pe 05 Ianuarie 2006 19:12
salutari...in primul rand vreau sa va spun ca filmu a fost o dezamagire. ca sa zic asa SALVAT DE EFECTE SPECIALE subiectu a fost in aer numai intre actori nu a fost. sa il faca si pe al 5 lea si o sa vedem cat de incantati vom fi. bye
Burciu Andreea pe 01 Ianuarie 2006 21:08
Mie, "Harry Potter si Pocalul de Foc" mi s-a parut cel mai bun film si cartea as vrea sa o mai citesc de cateva ori. Partea care mi-a placut cel mai mult a fost la "Balul de Craciun". Hermione mi se pare cea mai buna, dar nu pot sa nu spun ca imi place si Harry. J.K.Rowling este pentru mine cea mai buna scriitoare de romane pentru copii si as vrea sa nu se opreasca la cartea 7. Oare in volumul 7 va muri Harry sau Voldemort? Eu nu as vrea sa moara Harry! Mi-ar placea sa termine toti scoala si sa-si gaseasca un viitor bun.
In "Harry Potter 4" m-au cam inspaimantat imaginile cu Voldemort si nu m-am uitat la ele. Voi trimite cat mai multe mesaje!
Au revoir!

Stoica Marina pe 29 Decembrie 2005 11:35
SUPER FILM!!!!!!!!! SUPER ACTORI!!!!!!!!
Georgiana Mihaela pe 29 Decembrie 2005 11:31
Este super filme'
Cristina M. pe 28 Decembrie 2005 21:00
Filmul dupa parerea mea e super. Sper sa ia vreo 3 premii Oscar ca alelalte n-au luat...
diana stanciu pe 28 Decembrie 2005 18:52
Harry Potter....... sunt indragostita de el !!!! =)
Serban Alexandru pe 28 Decembrie 2005 13:00
Mie mi-a plact foarte mult dar cred ca uni nu cred asta asa sa se straduiasca mai mult la filmul 5 ati inteles PAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!1
anuscutza mogadishu pe 28 Decembrie 2005 09:34
E destul de cool filmul asta, sa stitzi. MIE MI-A PLACUT. da' cel mai mult mi-a placut de cedric diggory, adik Robert Pattinson. E tare dulce baiatu' asta. Eu l-am vazut in Inelul Nibelungilor, da' acolo nu arata asa bine. In rest nu as mai avea observatzii.
Dr. Evil pe 28 Decembrie 2005 00:09
Ce este Harry Potter (nu doar acest episod ci toate) daca nu Peter Pan reloaded ????
Ganditi-va...

Dr. Evil pe 28 februarie 2003 19:02
Sa fim seriosi e vorba in ambele despre un copil orfan care traieste pe un taram magic paralel cu lumea reala populat de creaturi mitice, ambii pot zbura etc (in loc de sirene si zane aici avem troli si pitici; in loc de pirati aici avem vrajitori rai)... E ACEEASI CHESTIE !!!! Haryy Potter este doar mai in tema cu anul in care traim.
Andrei pe 27 Decembrie 2005 15:21
filmu asta e varza. nu au exploatat calumea efectele din carte, labirintul era foarte primitiv... mult mai prost decat ma asteptam
gatan dan pe 27 Decembrie 2005 11:45
E UN FILM SUPER MAI TARE DECAT TOATE CELALALTE PARTI .E UN FILM CARE MERITA TOATE PREMILE.MA IMPRESIONAT APARITIA UNEI FETE PE NUME CHO.
alc pe 25 Decembrie 2005 12:02
Pacat ca este atat de scurt...dar poate e mai bine asa...pt a evita eventuala plictiseala. Oricum mi s-a parut mai bun decat precedentele 3 filme. Apropo...daniel ratcliff nu e cel mai bun actor si ma indoiesc ca va fi ...si nu e nici cel mai bogat...are doar vreo 23 mil$ ,bani pe care unii actori ii iau pt un singur film. Si al treilea si al patrulea film parca au costat 130 mil$, respectiv 140 min$...nu nush ce avere
alc pe 28 februarie 2003 19:02
evil nu prea vad nici o asemanare intre peter pan si harry potter...poate doar ca-s amandoi copii si is orfani da in rest nu gasesc asemanari.
alc pe 28 februarie 2003 19:02
pai daca intri aici si ne inslulti dandu-i doar o stea cred ca ar trebui sa aduci si argumente pt steaua aia
adinush pe 24 Decembrie 2005 10:01
mi se pare un film super k'lumea shi sper sa joace in continuare pentru k aceasta poveste trebuie sa aiba si un sfarsit nu?oricum-pana acum mi se pare cel mai bun film de aventuri pe care l'am vazut...
jediklaus pe 24 Decembrie 2005 04:28
Pentru Corina (Baia Marae): Daca vei avea vreodata ocazia sa cumperi cartea «Harry Potter si Pocalul de Foc» te sfatuiesc sa o cumperi. Pretul nu este chiar mic (25 lei noi/250.000 lei vechi), dar pentru un fan Harry Potter merita toti banii. De ce te sfatuiesc sa cumperi cartea? Deoarece, citind-o, vei descoperi mult mai multe lucruri decat apar ele in film; va apare spiridusul Dobby, nesuferita familia Dursley, intreaga familie Weasley (inclusiv mama lui Ron), apoi vei afla mai multe despe Barty Crouch junior si vei afla cateva lucruri interesante despre personalitatea lui Hermione Granger. Nu vreau sa-ti spun mai multe despre carte, dar te asigur (si incerc sa fiu obiectiv cand spun asta!) ca nu vei fi dezamagita deloc. Lectura placuta!!
chiriloi madalina pe 23 Decembrie 2005 19:53
nu mi-a placut filmul..nu a respectat deloc cartea..eu am citit toate cartile de la Harry Potter si am fost foarte dezamagita de filme...
corina ciceu pe 23 Decembrie 2005 13:32
ESTE SUPER !!!!!!!!
HARRY ESTE UN PUSTI DE NOTA 10 *************(MII DE STELUTE)
NU AM APUCAT SA CITESC CARTEA DAR AM AUZIT DE EA NUMAI DE BINE.
DORESC SA MAI APARA SI ALTE CARTI.
SA........!PAAAAAAAAAAAA!!!!!!

Super Stefi pe 21 Decembrie 2005 21:23
Hei voi !Da voi sa stiti ca Harry Potter[Daniel Radcliffe]este cel mai bun actor,cel mai bogat si aratos pe deasupra ,tip.Este un superstar!Ada va rog daca stiti cumva adressa de email a lui Daniel Radcilffe sa mi-o dati!Altfel!!!!!!!Vai de voi!
roxana pe 16 Decembrie 2005 18:13
e un film tare
radulescu adelinutza pe 15 Decembrie 2005 20:14
OK DACA MA INTREBAI ACUM 2 ANI ITI RASPUNDEAM CA MIE NU-MI POATE PLACE DE UN OCHELARIST DAR ACUM MI-AM SCHIMBAT PAREREA TOTAL DACA CINEVA IL JICNESTE PE DANNNNYYY IL .TON ,DANY SI EMMA SUNT SUPERI TARI .EU SUNT O SUPER FANA ,AM TOATE CARTILE SI CELE 4 FILME AS VREA SA JOC SI EU IN FILM SAU MACAR SA-L CUNOSC PE DANY!VA PUPIK DULCIK
Jigsaw (Tavi Mark..) pe 14 Decembrie 2005 22:16
MAI.............la voi fetele,obsedate de lil` potter radcliffe , nu e bine nicicum...dak moare nu nmia aveti pe cine iubi dak ramana in viata,vreti mai multe carti in care sa`si expuna `muschii si masculinitatea` .....
popa cosmina pe 14 Decembrie 2005 17:38
vreau sa soun ca daniel radcliffe este actorul me prefera si joaca fb imi place f mult harry potter abia astept sa apara si a 5a parte :)
jediklaus pe 14 Decembrie 2005 03:28
De fapt, nici JK Rowling, autoarea lui Harry Potter nu este sigura ce se va intampla cu Harry in ultima parte a seriei «Harry Potter». Ea a spus ca, probabil, il va omori pe Harry, iar eu am prezentat mai sus cum s-ar putea face ca moartea lui Harry (de care si eu m-am atasat) sa fie mai usor de acceptat. Daca veti avea ocazia sa cititi toate cartile din seria Harry Potter (si le recomand tuturor fanilor sa faca efortul de a le cumpara, chiar daca unele sunt destul de scumpe), veti afla mult mai multe amanunte despre moartea parintilor lui Harry, de ce a fost tradat, de cine si (mai ales) ce viitor este rezervat din partea lui Voldemort pentru Harry Potter.
Citind cartile veti intelege mai mult si despre Ron Weasley si Hermione Granger, despre Draco si Lucius Malfoy si, mai ales, despre felul de a fi al lui Albus Dumbledore.
Tocmai de aceea veti intelege de ce JK Rowling… citeşte

Jigsaw (Tavi Mark..) pe 13 Decembrie 2005 23:24
nu .... harry nu v`a muri ... si pt ultima si prima data : nu e corect sa ziceti seria a 4`a pt ca nu`s mai multe filme in ``seria`` pocalul de foc....chiar dak a fost cel mai lung cum am mai zis pare prea scurt.............
Jigsaw (Tavi Mark..) pe 10 Decembrie 2005 18:57
eu m`am uitat in revista cinemagia si dupa cate am vazut ...al 3`lea a avut bugetul de 180 de milioane...si si zice ca regizorul facea crize ca nu avea bani...prima oara can l`am vazut mi s`a parut mai bun ca 3`u da sub asteptari....a 2`a oara a fost la asteptarile mele pt ca nu l`am vazut per bucati...si oriucm daca ar fi avut bugetul de 305 milioane ceea ce inseamna ca a avut bugetul mai mare ca TOATA trilogia Lord Of The Rings,ar fi trebuit sa aiba efecte speciala mai spectaculoase si sa fie mai lung...totusi mie mi s`a parut prea scurt si prea sumar....deci pana la urma filmul e bun...
amalia monica pe 10 Decembrie 2005 14:36
Am auzit ca in vol.7 Harry va muri! Poate cineva sa confirme? Daca-i asa, imi pare rau ca m-am atasat de povestioara asta, pentru ca nu vad cum ar putea sa aibe un happy-end. Cine citeste vol.6 o sa inteleaga! Valdemort mai are o gramada de horcruxuri ascunse nu se stie pe unde, iar Harry o sa moara ostenit si invins. Ce dezamagire!
jediklaus pe 10 Decembrie 2005 04:02
Am acordat doar 4 stele acestui film, desi este mai bun (dar mai scurt) decat celelalte, deoarece am citit ca regizorului i s-a sugerat sa-l faca din doua parti daca vrea sa prezinte cartea intr-o mai mare masura. Dar Newell, regizorul, nu a vrut, asa ca filmul a «taiat» mult din carte. Cat a taiat, nu stiu, deoarece ma tot chinui sa cumpar cartea, dar nu o mai gasesc prin tot orasul. Totusi, mai sper.
In ceea ce priveste «entuziasmul» de care vorbesc unii, nu inteleg de ce deranjeaza daca cineva este entuziasmat ca apare un film si ca acel film este «mishto». A fi entuziasmat de un film nu este un lucru rau. Dimpotriva! As vrea sa-l vad eu pe ala care nu a tresarit vreodata la un film care «l-a prins», care nu a plans atunci cand personajul principal a murit (vezi filmul «Pay It Forward», de exemplu, cu Haley Joel Osment) sau nu a ras sanatos de tot la o comedie super!… citeşte

jediklaus pe 28 februarie 2003 19:02
Pentru Jigsaw(Tavi Mark..): Daca te referi la cuvantul «serie» pe care l-am amintit intr-unul din mesajele anterioare, daca te uiti mai atent acolo scrie seria de filme cu Harry Potter, nu seria a 4-a din Pocalul de Foc. Intr-adevar, Pocalul de Foc nu are mai multe serii, ci este a 4-a serie din ciclul de filme cu Harry Potter. Te rog sa ti cont si de virgule cand citesti mesajele altora, pentru ca asa vei intelege mai bine cine ce scrie aici.
kenzie pe 09 Decembrie 2005 19:44
logik k 5 stelutze aurii...E SOOPER!!!
Andreea C pe 05 Decembrie 2005 18:48
Am vazut aseara filmul! Doamne ce entuziasm pe voi copii! Eu avand vreo 27 de ani(hi hi)! Dar un entuziasm care a fost binevenit pt ca filmul merita toate aprecierile mele si a tuturor fanilor si criticilor si asa si mai departe! Asta e clar! Cred ca il voi mai vedea o data!Si intr-adevar mare prostie e chestia cu sub 13 ani fara parinti nu e voie! La americani bineinteles! Ca la noi nu se exagereaza chiar in halul asta, slava cerului!
Iacob Claudiu pe 05 Decembrie 2005 04:06
Ne place sau nu, filmele din seria Harry Potter devin mai pline de tensiune, actiune si dramatism. Cea de-a patra serie, HP si Pocalul de Foc, desi este mai scurta decat celelalte, este mai plina de suspans, actiune si dramatism decat toate celelalte la un loc. Este si mai intunecat, este drept, dar fara a fi, asa cum se spune, un horror. Iar pentru acordarea unui ratinng care nu permite vizionarea filmului de catre copiii sub 13 ani, mie mi se pare o prostie. Filmul nu trebuie sa aiba acest rating, parerea mea! Oricum, pentru fanii Harry Potter, aceasta a patra serie trebuie vazuta. Neaparat! Ca merita!! Vizionare placuta!
Vladimir Popa-Nimigean pe 04 Decembrie 2005 17:18
Mie imi place foarte mult de profesorul Ochi-Nebun
Moody si cum preda la Hogwarts mai ales Blestemele
de Neiertat.Tare mult mi-ar place sa le exersez pe
Draco.Abia astept ultimul film ca sa o vad pe Cho Chang deoarece in carte zice ca ea este destul de draguta.

zelisca gheorghe pe 04 Decembrie 2005 16:41
parte a 3 a costat 130 milioane de dolari iar 4 bugetul este de 305 milioane dolari........ma insel? nu prea credbafta
Jigsaw (Tavi Mark..) pe 04 Decembrie 2005 12:31
filmu asta e super tare....chiar este bun!pacat ca a anut bugetul prea mic....numa 130 de milioane...mai bine pt viitor...
popescu roxana pe 03 Decembrie 2005 18:45
Filmele cu harry potter sunt super tari.Sper k j.k.Rowling sa scrie cat mai multe
pa pa

madalina pe 03 Decembrie 2005 18:04
pai filmul asta l-am vazut de vreo 6 ori shi e super fain...abia astept sa vad si ordinul pheonix care sper k va avea succese shi mai mari k acesta...pacat k unul din participanti la turnir,Cedric a trebuit sa moara,cand era asha dragut...in fine...pot spune k filmele astea sunt super faine si sper sa mai continue
adriana pe 03 Decembrie 2005 12:50
harry potter este cel mai bun personaj de film.insusi filmul este foaarte bun, cel mai bun din cate am vazut.de daniel readclife sunt indragostita nebuneste, dar problema este ca am citit ca e gay.o fi adevarat.eu tot il iubesc ca si pe celelalte personaje.
AVP pe 03 Decembrie 2005 00:01
taote cartile sunt superbe.... insa partea a treia din HP, filmul zic, mi-a placut si atat, iar al 4-lea, pocalul de foc este slab, prea rapida actiunea, nu m-a impresionat cu nimik , taiate pasaje intregi din carte, naspa, ce sa mai....l-au cam grabit, sa-l vedem pe urmatorul, va fi un esec total? mai ales pt cei "cititi" !!!!
Alex Potter pe 02 Decembrie 2005 17:07
Eu dau calificativ maxim findca il am filmul.Sunt cel mai mare fan din Romania,si va rog sa ma credeti in camera mea nu exsista decat postere cu Harry Potter.Am si un club,daca vreti sa va inscrieti intrati pe www.webspawner.com/users/hp1234567890/index.html
daca vreti sa aflati mai multe despre HP4 contactatima la:batrinu_alexandru@yahoo.com

DINU MARIAN pe 02 Decembrie 2005 07:42
CRED CA ESTE CEL MAI TARE FILM REGIZAT VREODATA NU AM DESTULE CUVINTE CA SA MA EXPRIM
Crystina S. pe 01 Decembrie 2005 20:19
maine apare!!!! deabia astept sa-l vad!!!
Almasan Cosmin pe 01 Decembrie 2005 17:03
Salut!Eu am filmul Harry Potter si Pocalul de Foc si pot sa spun ca este cel mai bun film dintre toate,un film care merita vazut!
akasha pe 01 Decembrie 2005 11:20
mie mi se pare filmul super...abia ast sa ma duc maine la avanpremiera...
sarmasan paula pe 30 Noiembrie 2005 20:33
danyel e super!isi joaca bine rolul si in plus e un tip bun!!!!
Go 1 2 3 4 5 6 7 8