Păreri Escape Plan

(2013)

Escape Plan: Testul suprem

saearila pe 16 Iulie 2013 13:33
doar 2 cuvinte: De Vazut!!!!
GeorgeGeo2011 pe 08 Mai 2012 15:29
O de abia astept unii dintre cei mai buni actori de actiune revin si impreuna
MNarcis pe 08 Mai 2012 11:18
Ma bucur foarte mult ca a revenit la actorie si a lasat naiba politica (si nu spun asta doar pt ca am crescut cu filmele lui si m-a apucat nostalgia), cand revad filme ca: The Terminator, Total Recall, True Lies, Eraser sau Commando ma apuca un ''dor nebun'' sa il vad in actiune pe unul din eroii copilariei mele (si daca ati vazut filmele de mai sus mentionate nu puteti contesta ca Arnold este un actor uimitor)..........cat despre noul film pai Arnold Schwarzenegger si Sylvester Stallone in aceeasi pelicula? pot spune doar ca il astept cu draga inima!
llullaillaco pe 17 octombrie 2013 15:27
Cum ai putut sa uiti de Predator 1?! Chiar nu ti-a placut deloc?!!!!
raulk pe 27 Octombrie 2013 12:18
Un adevarat film de actiune,cu rasturnari de situatie,interpretari bune....ce mai un film la care meriti sa te duci la cinema.
krystyanalex pe 27 octombrie 2013 12:35
Unde se vede cel mai bine 3D-ul in Bucuresti? Hollywood Multiplex Bucuresti Mall, The Light Cinema, Cinema City Romania, Grand Cinema Digiplex, CinemaPRO, MOVIEPLEX CINEMA?
GAMBITT pe 04 Iulie 2012 14:32
TERMINATOR
Si eu zic la fel ca este unul dintre actorii copilariei mele alaturi de SLY,VAN DAMME,BRUCE WILLIS care inca mai poate mai este si STEVEN SEGAL si KURT RUSSEL,dar ARNOLD are cele mai multe filme care m-au impresionat si eu astept acest film si sa nu ne dezamageasca.
miky_music pe 28 Octombrie 2013 01:07
Foarte bun !
Tocmai l-am vazut la cinema ! Filmul e super bun , actiune , umor , actori foarte buni ..il recomand !
tonymaestrul pe 11 Noiembrie 2013 17:56
Nu ma asteptam sa fie atat de bun . Actorii principali isi joaca perfect rolul chiar daca au imbatranit vizibil. Rasturnari de situatie suspans si un pic mister face din acest film un must see al lunii.
chetta pe 11 Noiembrie 2013 16:01
...
Ma surprins placut...un fim bun...merita vazut! Vi l recomand!
wildinthecountry pe 23 Octombrie 2013 21:49
x
Am crescut cu filmele lui Arnold si Stallone asa ca asteptam de ceva vreme un film in care sa joace amandoi...
Desi au bine peste 60 de ani, cei 2 batausi ai anilor 80 sunt in mare forma pt varsta lor.
Filmul e destul de entertaining...
Nu aduce nimic nou pentru genul actiune/thriller dar aduce nostalgia anilor 80.
Arnold a fost genial in rol secundar cu multe replici amuzante.Are si momente cand vorbeste isteric in limba germana asigurand si latura comica a personajului sau...
Interesant a fost si Jim Caviezel (cel care l-a jucat pe Iisus in filmul lui Mel Gibson) in rolul villain-ului principal( iritant de calm si creepy)
Este binevenita in film prezenta lui Sam Neill (chiar si de scurta durata in rolul doctorului) iar Vinnie Jones aduce duritatea lui caracteristica gardianului interpretat in pelicula.
PS1: Comica rau poreclirea… citeşte

krystyanalex pe 27 octombrie 2013 12:35
brandyXYO pe 1 decembrie 2013 22:45
Mai precis asta e: http://www.youtube.com/watch?v=cbL5tK1O_Vc Zice "say cheese", nu cum am spus eu, da' ma rog :))
cezarika21 pe 06 Octombrie 2014 15:54
Un film indicat nostalgicilor anilor '80-'90
După ce mai explorase mediul penitenciar în "Lock Up" ("După gratii", 1989) şi în "Tango & Cash" (1989), Sylvester Stallone revine acolo în rolul unui specialist în securitatea închisorilor, "uitat" de firma de pază pentru care lucra într-o închisoare privată secretă sub un nume fals. Misiunea sa se dovedeşte mult mai dificilă din cauza specificului deosebit al închisorii, dar împreună cu deţinutul Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger) concepe un plan..

Fără a aduce nimic deosebit în domeniul filmelor de acţiune, "Escape Plan" le oferă spectatorilor ocazia de a-i vedea jucând împreună pe doi superduri ai filmelor din anii '80-'90. Actorii sunt vizibil îmbătrâniţi şi mai lenţi, dar sunt la fel de entuziaşti şi plini de umor ca în anii lor de glorie. Scenariul este interesant, dar nu foarte exigent, unele explicaţii fiind neclare sau… citeşte

makketo pe 10 Noiembrie 2013 22:56
Arnold si Stalone in acelasi film de la inceput pana la sfarsit... Asta m-a facut sa vreau sa-l vad....acum ca l-am vazut, pot sa spun ca si povestea si actiunea sunt destul de reusite, clar este un film care merita vazut
(btw curtis "50 cent" jackson in rol de informatician :) delicios)
vizionare placuta

simcris2210 pe 06 Noiembrie 2013 18:46
Tocmai l-am vazut la cinematograf ! Filmul e foarte bun . Are si actiune , si umor. La varsta lor, Arnold Schwarzenegger si Sylvester Stallone joaca memorabil.
tony_mondyalu pe 22 Mai 2014 23:28
un film in care apar ''2 magi'' ai actoriei precum Arnold Schwarzenegger si Sylvester Stallone este aproape imposibil ca filmul sa nu aiba foarte multa actiune iar filmul sa fie unul de admirat, sincer filmul mi-a placut foarte mult iar cei 2 actori au jucat extraordinar chiar daca anii trec si pentru ei, recomand acest film
florin36ani pe 10 Noiembrie 2013 14:11
e plin de actiune, nici nu stii cand trece timpul !
xerses pe 26 Octombrie 2013 08:59
Mi-au placut: filmul, actorii, scenariul, regia...Tot...
crysteamyhay pe 30 Iunie 2013 14:52
Marii.
Marii batausi ai cinemaului din nou impreunda dupa expendables 2 :) Abia astept sa vad ce o sa iasa dar cred ca ma va surprinde ca de obicei.,.
Dar_kvampire pe 19 Ianuarie 2013 18:59
Pare un film destul de interesant mai ales ca joaca doi actori superi buni plus 50 Cent abia astept sal vad sper sa merite asteptarile
Ghemot pe 06 Februarie 2014 23:49
Este unul din cele mai bune filme din 2013.
Cred ca pentru pasionatii filmelor de actiune, acesta este o capodopera!!!

existentus pe 27 februarie 2014 18:10
Un tampit care sta toata ziua la volan si la birou ti-a dat vot negativ.
Ghemot pe 28 februarie 2014 12:05
In mod normal, daca nu esti de acord cu o parere, sau esti impotriva ei, aduci si argumentul...altii prefera sa dea doar voturi negative.
nick-azh pe 07 Februarie 2014 15:24
Escape Plan=Arnold Schwarzenegger & Sylvester Stallone
Frumoasa colaborarea intre Stallone si Schwarzenegger,doi colosi ai cinematografiei americane,pe care in trecut eram obisnuiti sa-i vedem in filme diferite,fiind chiar la concurenta. Dar anii au trecut si iata-i impreuna intr-un film plin de adrenalina,actiune interesanta si interpretare de exceptie.
tudiqu pe 22 Februarie 2014 22:32
Super
Pentru Stallone si Schwartzenegger in co-op timp de doua ore a meritat sa-l vad.
Nici nu mai spun ca inchisoarea e foarte interesanta si mi-au placut si pac-pac-urile.

pisicuta1 pe 02 Noiembrie 2013 21:31
mi a placut foarte mult ,merita vaut ,bine jucat ,actiune intersanta ,nu te plictisesti!
nutzu_christian pe 12 August 2014 11:05
Au imbatranit amandoi...Arnold are 67 de ani si Stallone 68.Dar chiar si asa filmul e super...in ciuda varstei au reusit sa faca un film pe care alti actori mai tineri nu pot sa il faca.E obligatoriu de vazut :)
Razvan600 pe 24 Ianuarie 2014 18:26
Un film foarte bun cu o distributie de exceptie. Mi-a placut sa-i vad pe Arnold si Stallone in acelasi film. Merita vazut
Catalinq pe 18 Ianuarie 2014 20:20
Nota 10+
"Veteranii" au demonstrat încă o dată că se mai pot face capodopere în materie de film...
Pantaleon pe 23 ianuarie 2014 22:16
Da, este chiar o capodopera. fara discutie. Parerea mea este ca i-ai dat o nota prea mica. Am si eu o curiozitate.... asa, sa nu mor prost : daca bazaconia asta e pentru tine o capodopera, cum arat un film prost ? Sau ce este pentru tine The Shawshank Redemption, care, dupa parerea unora, e cel mai bun film facut vreodata pe acest subiect ?
Catalinq pe 24 ianuarie 2014 17:43
Crezi că mă interesează părerea ta? Dacă tăceai semi-prost rămâneai. GUSTURILE NU SE DISCUTĂ. PRIN ASTA AM SPUS TOT CE AVEAM DE SPUS ''CINEFILULE ȘI MARE CRITIC DE FILM CE EȘTI''. Văd că pe mulți îi contrazici în ceea ce au de spus... Este o țară liberă și fiecare își poate expune în public părerile fie bune sau mai puțin bune.
gheorghe_mihaita pe 12 Ianuarie 2014 01:18
....
Un film exceptional (y)..................................................
anhel pe 14 Februarie 2014 17:33
E DESTUL DE BUN FILMUL ACTIUNE RASTURNARI DE SITUATIE SI SUSPANS MERITA VAZUT :)))))))))))))))))))))))))
silviu_ciobanu pe 02 Februarie 2014 16:19
bun filmu....merita vazut...actorii sunt foarte buni ca de obicei!
johnybz pe 10 Ianuarie 2014 16:53
Sa fim seriosi !
Un Prison Break ceva mai prost gandit. Actorii - legendari intr-adevar , ca oricarui cinefil , mi-a facut placere sa ii vad pe cei doi impreuna . Totusi scenariul e destul de previzibil si putin cam greu credibil , plus ca a pastrat mult din filmele alea ale anilor lor de glorie . Gen toata lumea trage in elicopter iar el nu mai pica , sau ei facand slalom printre gloante , Breslin neputand fi nimerit nici cand statea agatat de scara elicopterului , cred ca si eu il nimeream in situatia aia. De principiu , lucrurile astea gen Rambo nu mai au atat de multa prindere la public , cel putin mie imi dau senzatia de film ordinar . Per total insa , filmul e salvat partial de un Schwarzenegger si un Stallone destul de ok ca interpretari. PS: Ma bucur ca nu am dat bani pe el in cinematograf !
Pantaleon pe 23 ianuarie 2014 22:22
Esti cel mai cerebral dintre toti cei care au postat. Felicitari !
Pantaleon pe 23 Ianuarie 2014 22:11
Porcarie.....fara menajamente !
Fratilor, in primul rand ca ideea de a vedea doi actori foarte cunoscuti (dar nu mari, atentie !) intr-un film, nu garanteaza calitatea filmului respectiv. De Niro si Pacino sunt doi actori mari, intr-adevar, iar Heat este un film foarte bun, dar Righteous Kill, in care joaca tot amandoi, este un film slab. Concluzia ? Nu neaparat actorii fac filmul. The Expendables este o adunatura de super-actori de actiune, dar nu e altceva decat un film foarte slab, pentru nostalgici sau gaozari cu acnee. La fel si continuarea lui. Escape Plan nu are nimic din ceea ce face un film macar bun, daca nu foarte bun. Nu are un scenariu solid, nu are o regie nici macar de semi-profesionist, nu are jocuri actoricesti de calitate. Ba chiar, cu riscul de a fi injurat de fanii lui Stallone si ai lui Arnold, cei doi joaca penibil. Poate doar Caviezel, pe care nu l-am vazut pana acum in vreun rol mai slab, sa… citeşte
forever_young_ pe 07 Septembrie 2020 23:43
BUN !
un film de actiune bun ...raportat la acest gen de filme ...Arnold Schwarzenegger si Sylvester Stallone din nou impreuna !
Octaz pe 06 Mai 2020 01:13
Captivant! Si daca un film te captiveaza, atunci si-a atins scopul! Nu are rost sa intram in detalii, dar pe alocuri filmul pare previzibil si cateodata nerealist, insa pot spune ca face toti banii, in special pentru cei 2 actori imensi!
carmen_angelus_romila pe 16 Iunie 2018 07:47
Filmul face parte din lista personala de filme "Escape Plan - Plan de evadare"
danut_iulian pe 25 Mai 2018 23:23
Un film foarte bun cu o actiune care te tine in suspans.
Dragos.87 pe 01 Martie 2017 00:06
E un film de actiune si suspans foarte bine realizat.Arnold si Stallone fac un duo nemaipomenit intr-o inchisoare dura undeva pe mare fiind aceasta ''racoare''...cine se uita la film va intelege!Un scenariu foarte bun,imi place astfel de scenarii si o regie excelenta fac deliciul filmului.Mi-a placut mult,recomand!
Mitza_MvP pe 24 Septembrie 2016 20:38
aur de 24 de carate
bestial filmul..chiar nu ma asteptam sa fie un asa suspans la un film de actiune.dar unul dintre lucrurile care m-au impresionat a fost Jim Caviezel in rol negativ.fenomenal..e unul dintre actorii care interpreteaza magistral atat rolurile pozitive cat si cele negative.si impreuna cu vinnie jones si vincent d'onofrio fac un trio de baieti rai mai ceva ca in filmele cu gangsteri....felicitari..inca o data avem dovada ca talentul si genialitatea nu dispar odata cu trecerea anilor
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 16:43
Escape Plan
H4cK3RuL pe 22 Ianuarie 2016 22:44
O colaborare intre Arnold Schwarzenegger si Sylvester Stallone care rezulta un filme ce merita vazut.
GALD pe 27 Ianuarie 2014 11:20
Fara cei doi granzi ...
Nu prea ar fi mare lucru daca nu era Stalone si Arnold.
Finalul era previzibil de la inceput.
Un alt film cu inchisori - un pic altfel.
De vazut - normal, trebuie bifat.

mtraianc pe 22 iulie 2014 11:19
un film mediocru
Get0dac pe 13 Ianuarie 2014 10:07
Stallone...deja recidivist...:)..dupa Lock-up (1989) si Tango and Cash (1989)...intra din nou la ''mititica''. Acolo il intalneste pe ''fratioru'' lui, Arnold, un fel de springar modern ce imparte banii bancilor, la saraci mancati-as. Intriga, conspiratii si o evadare care l-a lasat cu gura cascata chiar si pe tovarasu' meu Pardalian.
Placerea de a ii revedea pe Stallone si Arnold, primeaza in fata ''subtirimii'' filmului.
Merita vazut Duminica, alaturi de amici.

spioana_4 pe 12 Mai 2014 22:13
nu cred că e o poveste întâlnită la perioade de timp, reamintită, reecreanizată, re - re - ... este un film căruia i-am reținut numele, actorii și povestea și nu am vreo șansă să îl încurc cu alt film asemănător. dacă știți altele în același registru, aștept răspuns.
FunnyX pe 24 Ianuarie 2014 15:46
Ca si fan Prison Break ce sint, mi s-a parut interesant subiectul. Filmul insa e slabutz, nu se merita...O multime de clisee, actiunea e previzibila...In fine...il recomand doar fanilor lui Stallone si Arnold.
White.Lily pe 09 Decembrie 2013 20:30
Super!
Nu m-a mai tinut in suspans asa mult un film de la Law Abiding Citizen.
Escape Plan este un thiriller care contine toate ingredientele: un scenariu foarte bine scris, o regie pe masura, actori ce-si intra foarte bine in pielea personajelor si o actiune la cote maxime.
Arnold Schwarzenegger si Sylvester Stallone au imbatranit frumos iar cel putin Schwarzenegger a fost foarte simpatic in rolul lui Rottmayer.
Mi-a placut in mod deosebit de James Caviezel. L-a prins de minune rolul de psihopat. Cu rolul acesta, si-a luat revansa de la Contele de Monte Cristo: de la detinut a trecut la calau. A trecut ceva timp de atunci, dar uneori niciodata nu este prea tarziu. :)
Recomand Escape plan. O actiune foarte bine dozata ce nu plictiseste in nici un moment.

SAndrei2000 pe 31 Octombrie 2013 16:59
Saptamana viitoare o sa il vizionez la cinema cu colegii mei.Acest este filmul care ne pregateste pentru Eroi de sacrificiu 3,reunind 2 dintre cei mai mari actori de actiune ai tuturor timpurilor...nu are cum sa fie un film banal;o demonstreaza TRAILER-ul!!!
Kuhaylan pe 18 Aprilie 2014 11:43
..........................................................................
Crystina86 pe 30 Decembrie 2013 00:15
Un film de 10+
Un film de actiune, plin de suspan din minutul zero pana la final. Un film inteligent de nota 10++
alina_elena_iosef pe 10 Decembrie 2013 00:41
Superrr si nimic mai mult. Il recomand cu placere :D
mtraianc pe 22 Iulie 2014 11:18
doar ...... mediocru ..................................
clauditz pe 30 Aprilie 2014 23:39
neasteptat de bun
Un film de actiune, foarte bun, te tine in suspans pana la final. Merita!
ionut_puiu444 pe 14 Aprilie 2024 20:36
Dintre toate cele 3 filme "Escape Plan", ăsta e fără îndoială cel mai ca lumea. Cosmin742000... să te ia dracu'.
user-6352a3057c990 pe 21 Mai 2023 22:03
Film ptr adolescenți! A MERITAT ZMEURA cu vârf si îndesat. Atâtea exagerări e greu de adunat într-un singur film !! Șabloane,șabloane!