Păreri Central Intelligence

(2016)

Agenţi aproape secreţi

Manusa pe 02 Iulie 2016 20:34
Dupa mine este o comedie reusita cu multe momente haioase, o comedie care merita vazuta.
Tudor-Cristian pe 13 Iulie 2016 16:23
O comedioară
Fără să exceleze, filmul are meritul de a fi îndeajuns de amuzant ca să te destindă în timpul orelor de prânz, când nu ai nimic de făcut... Deși povestea este ușor încâlcită, de-a lungul filmului se folosesc câteva din rețetele de umor americane ce nu dau greș niciodată, asigurând succesul facil la publicul nepretențios. Avem celebrii bătăuși puși la punct de un tip atot-puternic, folosindu-se de cele mai neașteptate mijloace, avem sugerare de nuditate. cu elemente surpriză şi alte clişee, pe cât de uzuale, pe atât de simpatice.
Un film ușor, o comedioară numai bună să omoare vreo 2 ore de plictiseală, însă nimic mai mult.

SYNDJ pe 27 Iulie 2016 23:45
Chiar mi-a plăcut mult şi m-am simţit bine la el. Micuţul Hart e nebunatic şi tare haios - o plăcere mereu să-l văd. Cât despre The Rock, cred că e cel mai simpatic rol pe care l-a avut şi pot spune că l-a interpretat la înălţime.

Sountrack bun, acţiunea nu lipseşte iar subiectul e ok. Merită văzut.

Lockdown89 pe 17 Septembrie 2016 15:37
Inca un duo charismatic!
Se completeaza bine Kevin Hart si Dwayne Johnsson in acest film facand in deseori schimb de roluri,cel mic devine cel dur,serios,realist si cel mare devine copilaros,naiv si charismatic-niste actori desavarsiti amandoi ce ne aduc in prim plan o comedie spumoasa,cu destul umor si actiune!
spiritul pe 22 Iulie 2016 03:10
O comedie buna! M-am uitat mai mult pentru ca joaca unul dintre actorii mei preferati "Dwayne Johnson".
bogdz pe 20 Iulie 2016 23:54
Kevin Hart...asa cum il stiti...
Poate nu gust eu astfel de filme, dar nu prea ma mai impresioneaza deloc Kevin Hart.Au trecut vremurile cand actorii de culoare faceau senzatie in comedii,si aici l-as adauga pe Martin Lawrence,Eddie Murphy sau Chris Rock.Cu cateva cascadorii rasuflate plus doua-trei zambete fortate nu avea cum sa iasa cine stie ce.Ok...KH si Roca nu au pic de haz( 2 dintre actorii in voga de la Hollywood) chiar daca regizorul ia "bagat" ca sa faca senzatie.Mai reusit(mult mai reusit) a fost cuplul Jackie Chan-Chris Tucker.Dar asta e doar parerea mea.Cui ii place astfel de filme, ii va placea si acesta.
xerses pe 18 Iulie 2016 22:14
Ma bucur sa vad o comedie de calitate, cu faze netrase de par....
PaulMihalca pe 19 Iulie 2016 02:40
Este un film de nota 10!!
Cel mai bun film de comedie-actiune pe care l-am vazut
marius_nebunu pe 09 Iulie 2016 14:38
Foarte tare !!!
deci m-am uitat la trailer mi se pare foarte foarte tare filmu' ....pot sa il cumpar de undeva sa aiva si subtitrare in romana ....?? stie careva cumva...?
emy_sinaia pe 21 Octombrie 2016 12:20
Pe langa comedie
Este un cuvant destul de fortat ca sa-i spunem comedie.
danut_iulian pe 05 Aprilie 2017 19:50
O comedie foarte buna mia placut foarte mult!!!!!
PiticVerde pe 08 Noiembrie 2016 19:51
complet dezamagit
Nu am ras deloc ,o pierdere de timp. The Rock nu se potriveste deloc cu genul de tantalau.Genul acesta de comedii de Wollywood in care anumite personaje se prostesc si fac pe pampalaii ma lasa complet rece.Probabil unui copil o sa-i placa acest film.Pacat de actori.
Sorin87 pe 24 Septembrie 2016 11:31
Tare comedia, nu ma asteptam ca The Rock sa joace intr-o comedie asa bine
dragosmp97 pe 17 Septembrie 2016 10:16
Foarte tare
Nu are ce să iasă prost când îi avem pe Kevin Hart și Dwayne Johnson la un loc. Filmul este de nota 10, dar ce m-a impresionat cel mai tare e povestea filmului în sine. Te face să gândești puțin altfel și să apreciezi mai mult persoanele din jurul tău. Cum zicea cineva mai sus, filmul nu e de o comedie să râzi cu gura până la urechi, ci cât să te bine dispună, cu toate că mai sunt câteva faze la care chiar am râs și m-am simțit super bine. Recomand filmul! Obligatoriu de văzut :)
hcmbuzau pe 09 August 2016 19:45
misto
misto filmul merita vazuttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
user-64e092c170afb pe 19 August 2023 14:22
O alta comedia pentru decervelati cu Kevin Hart............
user-63b02ad8a0ee8 pe 21 Februarie 2023 01:58
Nu-i rău ....s-a încercat o combinație de acțiune și comedie....Nimic nou....au mai incercat și alții...și le-a reușit mai bine : Arma mortală , Tango & Cash.....
Mi-a plăcut scenariul acestui film ! Mi-ar fi plăcut o regizare făcută într-o altă notă.... cu maximum de seriozitate...cu o implicare mai adâncă a publicului spectator prin nedezvăluită identității și apoi a intențiilor agenților CIA decât spre sfârșitul filmului. ..

forever_young_ pe 12 Octombrie 2020 22:36
BUNICEL !
ceva actiune ..ceva comedie ...un Dwayne Johnson carismatic ....un film de vazut pe o vreme ploioasa :)
mihaelatb pe 11 Octombrie 2020 17:03
O aiureala de film, nici macar pentru odihna intelectului nu-i recomandat. Daca stau sa ma gandesc ca pentru asa roluri inteligente Dwayne Johnson este cel mai bine platit actor... incep sa cred ca emisiunile lui Capatos au radacini in America.
MiereaNeagra pe 11 Octombrie 2020 00:10
Drăguț și enervant
Drăguț și enervant in același timp. Amuzant, dar iritant pe alocuri.
adi_dumi pe 10 Octombrie 2020 22:24
Bunicel. Dwayne Johnson a făcut tot fílmul. El și prietenul său temător au prins curaj. Doi spioni aproape cunoscuți...
CriSTyaN91 pe 10 Octombrie 2020 22:06
CoMiCuTz Movie ... in special cu asa Gorilă si asa Blackman ... ????????????????????
Florina1976 pe 02 Ianuarie 2018 22:53
am ras cu lacrimi
Super comedie! Actorii prinipali: Kevin Hart si Dwayne Johnson au jucat extraordinar, sunt foarte talentati. Ritmul alert al derularii actiunii fimului, rasturanarile de situatie, imprevizibilul, nu se putea anticipa finalul, au facut din aceasta comedie filmul meu favorit. Mi-a placut foarte mult si il recomand.
claudiu-daniel-lugoj pe 22 Noiembrie 2017 17:10
Bunicel acest film dar nu vine cu nimic nou.O comedie usoara care te bine dispune dar sa nu va asteptati la prea multe de la acest film.
Dragos.87 pe 03 Martie 2017 22:50
Nu este o comedie la care sa razi in hohote dar catusi de putin te bine dispune.Scenariul mi se pare putin cam lalait dar regia a ''scartait'' mult.Prestatia lui Dwayne Johnson nu ma convins deloc,parca nu se simtea in largul lui si iti da senzatia aia ca este incordat sa joace in film.Kevin Hart anima tot filmul cu figurile sale amuzante care parca si ele au o limita si aici nu e bine caci se trece peste momentele comice deoarece se vrea a fi un film de comedie.Merge de vazut o data cu gasca pentru ca amuzamentul sa fie mai mare!
Mihai2508 pe 24 August 2016 23:25
O comedie simpla
Pot spune ca este acel gen de comedie in care toate fazele interesante le vezi din trailer. Nu este un film pe care sa il tii minte, in schimb te binedispune, dar acum depinde de tipul de umor pe care il apreciaza fiecare.
psihologu pe 14 August 2016 16:40
Fortat
Filmul este dispus să facă orice pentru a crea o glumă sau să ducă povestea mai departe, iar tocmai de aceea eșuează în ambele direcții.
spartacus pe 14 August 2016 13:13
Putine faze comice. De fapt, le poti numara pe degetele de la o mana. Si cica va fi o continuare...
margochirila24_69 pe 10 August 2016 10:52
Si comediile se fac dupa sablon in ultima vreme! Te binedispune si cam atat.
superdepeche pe 09 August 2016 11:16
cred ca the rock nu prea are treaba cu ....cinematografia
un film bun dar.....cam exagerat in multe privinte

mister_sir pe 03 August 2016 12:33
Mers cu asteptari zero, plecat cu senzatie ok
Cu toate ca nu ma asteptam sa fie un film foarte bun ( si nu este ), uitandu-ma la el m-a binedispus. The Rock este chiar simpatic fara sa para arogant sau plin de fite cum sunt alti actori de genul asta iar umorul este ok. Micutul de culoare Hart chiar mi-a placut in rolul asta fara sa fie un idiot cu gura mare ca in alte filme.
Acum depinde si de genul de umor si actori pe care le apreciezi.

video_tenerife pe 14 Martie 2018 23:24
prost filmat
Parca e filmat cu camera din mana. Poate chiar cu telefonul.
Scenele sunt tremurate, iar linia audio parca e inregistrata in sala de sport.
N-am avut rabdare sa vad tot filmul.

Costirik pe 30 Septembrie 2016 02:50
Nu ai cum sa rezisti unei comedii cu Kevin Hart. Partea proasta a acestui film e The Rock, cand e cu muschii e bine, actoria nu prea il avantajeaza.
kakapiciu pe 26 Septembrie 2016 20:50
O actiune foarte buna care se imbina excelent cu comedia insa nu are nimic special fata de Ride Along.
narcisson pe 18 Septembrie 2016 16:47
Un film bun, merita o vizionare. Insa ceea ce mi-a sarit in minte este faptul ca acea vizionare trebuia sa fie acasa, in fata televizorului/laptopului, nicidecum la cinema, cred ca ar fi fost bani irositi. KH si DJ fac un cuplu destul de simpatic, au chimie intre ei, momente amuzante uneori si ceva mai sensibile alteori, dar si scene pline de actiune. Un alt plus al filmului ar fi distributia, pe langa cei doi protagonisti aparand nume ca Aaron Paul, Jason Bateman sau chiar Thomas Kretschmann, actor pe care nu pot sa il uit dupa rolul din Pianistul.
Povestea se dovedeste pe parcurs a fi destul de incalcita si te pierzi in niste detalii care sunt inutile dupa parerea mea, regizorul si scenaristii puteau simplifica putin plot-ul si sa apara mai multe momente comice in schimb. Intr-adevar, nu este o comedie epica, una dintre cele mai bune ale ultimilor ani, insa cu siguranta te poate… citeşte

Bogdan.Alexandru pe 08 Septembrie 2016 07:48
O comedie destul de buna, cu momente amuzante, dar care nu m-a dat pe spate.
dolce_angelo pe 30 Iulie 2016 22:30
Kevin Hart a ratat rau de tot
Kevin Hart este un actor foarte bun si joaca foarte bine in comedii,dar sincer filmul ma dezamagit complet sincer nu ma asteptam la Kevin Hart sa joace intr-un film atat de stupid
Imi pare extrem de rau sincer nu merita nici trailerul sa-l vezi,a fost chiar o pierdere de timp,ma asteptam la ceva super avand in vedere ca Kevin Hart joaca in el!

sebybog pe 25 Iulie 2016 07:22
părere
Un film stupid. Personal, cred că e cel mai prost rol al fiecărui dintre cei doi actori.
teyiasamara pe 03 Iulie 2016 18:16
Dwayne Jhonson is the rock in wresting
MadalinGheorghe01 pe 6 iulie 2016 01:36
Really?
istvan_bede pe 6 octombrie 2016 16:30
cel mai bun film ce am vazut in 2016!