Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Jan 2008, 15:42   #1
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
MESAJ TEMPORAR:

Carmine Galante, care se numärä printre cei ostili lui Sergiu (ca mine si ca multi altii, de altfel), dar care are uneori si deraieri de comportament necontrolate, a postat aici un comentariu foarte ofensiv vis-Ã*-vis de accidentul mentionat mai sus. Asa cum era si firesc, câtiva useri au protestat. Sunt de acord cu ei. Ca atare, am sters mesajul ofensiv, deoportivä cu reactiile lor. Totusi, A.L.S. a revenit, obiectând la adresa acestei mäsuri. De data asta, nu mai sunt de acord cu el. Nu din dorinta de a-l menaja pe Carmine, ci din acelasi motiv: dacä într-o discutie despre sänätatea unui om în vârstä (indiferent cine e si ce pärere avem despre el), a cärui viatä ar putea fi în pericol, nu-si au locul injurii si remarce dispretuitoare la adresa acestei situatii, apoi de asemenea nu au ce cäuta meschinäriile de genul: "Ba lasä, nu cenzura, sä vadä toatä lumea cum se dä X în stambä!" Respectul nu admite jumätäti de mäsurä - e sau integral, sau absent.
Prin urmare, orice comentarii apropo de acest incident îsi au locul la "Condica de sugestii si reclamatii". Vä invit sä vä pronuntati acolo.
In virtutea acelorasi principii, voi sterge si acest mesaj al meu peste douä zile.
Vä multumesc.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 15:44   #2
gheorghe orban si baba
Senior
 
gheorghe orban si baba
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 144
^ asta e un reflex la stersul la cur?
gheorghe orban si baba is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 16:44   #3
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Sa-i dea Dumnezeu sanatate ! Nu de alta, da daca crapa o sa vedem vreo 2 ani filmele lui la tv, asa in memoriam, ca sa nu mai zic de stiri pline de chenar negru, remomari, tanguiri si alte manifestari. Oricum, un lucru e clar, cred ca Sergiu nu ne mai va lovi cu filme noi.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 17:04   #4
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
ESTE NEVEROSIMIL!!! au fost sterse DIN NOU mesajele respective - ma cac p 'mesajele temporare' ale lu pitbull, CER IMPERIOS repostarea mesajelor MELE, al lui herbert & al lui mirodoni!

e o jmekerie d procedura: dk pitbull zice k NU au c cauta AICI (desi AU, pt k e vba dspr nicolaescu), SA LE MUTE acolo, la 'condik d reclamatii'!

c porcarie incredibila...

in consecinta, CER BANAREA LUI CARMINE GALANTE pt (ink un!) derapaj verbal
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 18:04   #5
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
hai ca iarasi o frecati in isterii. cand als cerea "exterminarea fizica" a lui carmine nu s-a mai oripilat nimeni, si acum pt o minora bashcalie va scremeti puritani sa aparati un printzip de fata mare.
de parca conu' serj moare cand vrea orice nume....
marx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 18:37   #6
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
tov marx IAR baga fumigene...
NU am afirmat asha cva - 'dovada, dovada'!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 18:52   #7
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Alex Leo Serban:
tov marx IAR baga fumigene...
NU am afirmat asha cva - 'dovada, dovada'!
deci fumigenele fac parte din ceatza ta mentala. nu ma mai incarca pe mine cu obsesiile tale.
si te asigur ca undeva prin acest forum exista ceea ce am citat din augusta ta creatura.
marx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 19:21   #8
mirodoni
Guru
 
mirodoni
 
Join Date: Dec 2007
Location: Bucuresti
Posts: 439
Send a message via Yahoo to mirodoni
Domnu’ Marx, este o mare diferenþã între o „hârjonealã” între doi useri ºi ce a fãcut Carmine Galante. ªi ce face, pentru cã a continuat cu alt texte, dar cu acelaºi înþeles.
Iatã mesajul care mi-a fost ºters:

Originally Posted by Carmine Galante:
Da-l in sange, crapa.

Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii

Originally Posted by mirodoni:
Carmine Galante urmeazã sã posteze svastica. Forumul acesta admite orice !

N-am putut sã mã abþin...
Chiar n-am putut !
mirodoni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 19:33   #9
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by mirodoni:
N-am putut sã mã abþin...
pana la urma ce-a facut carmine? a prescris un verdict inevitabil. so?!
marx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 20:07   #10
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
probabil k CINISMU d kre dai dovada ti-e f in fire, fiind - kipurile - medic...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 20:16   #11
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Alex Leo Serban:
probabil k CINISMU d kre dai dovada ti-e f in fire, fiind - kipurile - medic...
dragule, moartea e singura lege pe care o respectam cu totii.
marx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 20:30   #12
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
ma lashi??
aici (adik la nume) e vba impur si simplu d dorinta sincera d a grabi & a s bucura d ac 'lege p kre o respectam...' blabla - & cu ASTA nu pot fi d acord!

ps si k sa nu ramina in suspensie c ai declarat mai sus - poate faci bine & cauti asha-zisa mea kemare la 'exterminare fizik' a lui nume; nu d alta, da pina atunci consider k m-ai calomniat!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 20:44   #13
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Alex Leo Serban:
ps si k sa nu ramina in suspensie c ai declarat mai sus - poate faci bine & cauti asha-zisa mea kemare la 'exterminare fizik' a lui nume; nu d alta, da pina atunci consider k m-ai calomniat!
ok, eu incerc sa caut pt ca-mi aduc perfect aminte de episodul asta, dar din pacate nu mai stiu in ce topic s-a petrecut.
dar ia zi si tu de "fumigenele" aruncate anterior de mine!
poate erau niste funigei ce te-au pacalit ....
marx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 21:01   #14
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by marx:
hai ca iarasi o frecati in isterii. cand als cerea "exterminarea fizica" a lui carmine nu s-a mai oripilat nimeni, si acum pt o minora bashcalie va scremeti puritani sa aparati un printzip de fata mare.
de parca conu' serj moare cand vrea orice nume....
Ce haladeala frate, de mult n-am mai ras asa bine. Care e problema, Sergiu e bashinit, bate '80 de ani, cade dupa cal, si-a rupt mana, are tremur parkinsonian, pete pe fata similare oamenilor bolnavi, a facut atac cerebral, e decrepit si-o sa crape. Ce va fandositi atata ? Asta e cercu' vietii, toti crapam.
Iar mirondi mironosita nu e altu' decat mistaj h, asa ca ciocu' mic.

Originally Posted by Alex Leo Serban:
ESTE NEVEROSIMIL!!! au fost sterse DIN NOU mesajele respective - ma cac p 'mesajele temporare' ale lu pitbull, CER IMPERIOS repostarea mesajelor MELE, al lui herbert & al lui mirodoni....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: esti de ras.
Si da, s-a cerut exterminarea mea fizica pe topicul revenirii mele pe forum dupa o pauza de un an. Cine vrea adresa mp, astept cu interes vizite.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 21:15   #15
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by Alex Leo Serban:
ps si k sa nu ramina in suspensie c ai declarat mai sus - poate faci bine & cauti asha-zisa mea kemare la 'exterminare fizik' a lui nume; nu d alta, da pina atunci consider k m-ai calomniat!
ia uite monser ce scriai mai acum 1 an:

ma rog, este probl celor d la cinemagia dk il accepta p nume sub noul nume (= carmine galante)
in c ma priveste, stiu un singur lucru: nicio masura administrativa nu ma poate multumi indeajuns, pt k ceea ce sper eu (d la viatza) este disparitia fizica a respectivului - or, in astfel d kestiuni, ma-ndoiesc k adm cinemagia ar putea face cva


stiu ca suferi de inconstanta, dar macar nu te mai pacali ca esti un purtator de manusi albe.
marx is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 21:19   #16
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by marx:
Originally Posted by Alex Leo Serban:
ps si k sa nu ramina in suspensie c ai declarat mai sus - poate faci bine & cauti asha-zisa mea kemare la 'exterminare fizik' a lui nume; nu d alta, da pina atunci consider k m-ai calomniat!
ia uite monser ce scriai mai acum 1 an:

ma rog, este probl celor d la cinemagia dk il accepta p nume sub noul nume (= carmine galante)
in c ma priveste, stiu un singur lucru: nicio masura administrativa nu ma poate multumi indeajuns, pt k ceea ce sper eu (d la viatza) este disparitia fizica a respectivului - or, in astfel d kestiuni, ma-ndoiesc k adm cinemagia ar putea face cva


stiu ca suferi de inconstanta, dar macar nu te mai pacali ca esti un purtator de manusi albe.
Bine el nu recunoaste nici acum ca a plagiat grosolan un coleg de breasla, cu toate ca am adus intr-un topic mai vechi textele impricinate. Manusi si gulere albe poarta alte categorii sociale. In cazul discutat nu e locul.

BTW, SCRIETI PE UN TOPIC INITIAT DE MINE ACUM NISTE ANI, CAND NU PREA CARTEA LUMEA IMPOTRIVA LU' SERJ (decat cativa useri vechi).
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2008, 23:09   #17
mirodoni
Guru
 
mirodoni
 
Join Date: Dec 2007
Location: Bucuresti
Posts: 439
Send a message via Yahoo to mirodoni
Originally Posted by Carmine Galante:
BTW, SCRIETI PE UN TOPIC INITIAT DE MINE ACUM NISTE ANI, CAND NU PREA CARTEA LUMEA IMPOTRIVA LU' SERJ (decat cativa useri vechi).

Norocul nostru cã s-a nãscut el sã ne lumineze !

Originally Posted by Carmine Galante:
… de mult n-am mai ras asa bine. Care e problema, Sergiu e bashinit, bate '80 de ani, cade dupa cal, si-a rupt mana, are tremur parkinsonian, pete pe fata similare oamenilor bolnavi, a facut atac cerebral, e decrepit si-o sa crape. Ce va fandositi atata ? Asta e cercu' vietii, toti crapam.
Iar mirondi mironosita nu e altu' decat mistaj h, asa ca ciocu' mic.

Treaba cu... rasul sunã interesant ! Bãnuim ºi ce a ras...
Sergiu aratã cum aratã la vârsta respectivã, dar tu, care te crezi veºnic tânãr, din pãcate o duci rãu cu tãrtãcuþa.
Ia spune tu, de unde rezultã cã eu sunt Mistah J ? Da’, vorba lu’ Pitbull : : probele sä fie CONCLUDENTE, nu circumstantiale.

Îþi recomand cu cãldurã o pauzã d-un an, cum zici cã ai mai fãcut. Ar fi bine-venitã ºi pentru tine ºi pentru ceilalþi.
mirodoni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2008, 05:50   #18
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
deci:

pt marx

a dori 'disparitia fizik' e cuiva este totusi altcva decit a-i dori 'exterminarea' sa fizik, nu crezi??? prima este k un 'magic trick' (bati din palme & poof, u'r gone! :happy: ); a doua este un indemn la crima

pt administratori

cit priveste reluarea INFAMA a acuzei d 'plagiat', kipurile 'dovedita', d catre ac INS INFAM KRE SPER SA NU MAI EXISTE (recte nume/carmine g), ea nu dovedeste decit TOTALA SA REA-CREDINTA in conditiile in kre am adus NENUMARATE DOVEZI k cel plagiat AM FOST EU!!!
lucrul a fost recunoscut kiar d catre plagiator - laurentiu damian -, EU am semnalat PRIMU plagiatu (in rev dilema) &, in noua mea carte (dspr cinema-ul ro) kre va aparea anul ac (tot) la polirom voi repune p tapet toata tarashenia...

in ac conditii, solicit administratorilor - o data in plus - BANAREA IMEDIATA a lui carmine g!
in paralel, voi stringe dovezile necesare pt a-l da in judecata pt CALOMNIE
(e si prost facut gramada, pt k s poate verifik usor k art meu A APARUT PRIMU (data revistei etc)! :lol:
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2008, 07:52   #19
cornel
Veteran
 
cornel
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bucuresti
Posts: 273
@ als: oare merita sa-ti irosesti timpul si nervii cu astfel de specimene?
eu unul nu cred ca acest duel verbal (infantil de inversunat) poate duce la ceva bun...

offtopic: este super impresionanata povestirea cu Ba3.
__________________
Eu, tu si ceilalti...
cornel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2008, 08:45   #20
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
iti multumesc!

ps da, stiu k aceasta invershunare este 'infantila', dar mi-o asum: NU voi renunta la a cere - d fiekre data - banarea lui nume!
d altfel, am hotarit k, la fiekre final d postare, sa scriu - cu MAJUSCULE - CER BANAREA LUI CARMINE G!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:16.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells