Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Oct 2012, 11:05   #3041
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Exista reclame deranjante pe cinemagia ????
Gata cu serenitatea - lansarea Holy Motors amanata pina pe 21 decembrie . .Trebuia sa apara pe 2 noiembrie.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2012, 17:31   #3042
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Astia de la Cinema City ma dispera cu reclamele inainte de filme care tin in jur de 15-20 de minute!
Intr-un fel e bine daca stii ca intarzii de obicei dar daca esti punctual si esti in sala de la ora la care in program scrie ca incepe filmul,ai de vazut tot felul de reclame si trailere.
M-au exasperat cu trailer-ul de la Twilight,pe care daca-l mai vad o data,jur ca o sa vomit!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2012, 15:01   #3043
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
cica primele exitpolluri de la alegerile americanilor, sunt numai pe voyo.ro.

incepe sa ma streseze grav de tot tot demersul facut de voyo.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2012, 17:51   #3044
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Nesimtirea si neamprostia. Vecinul meu isi curata in fata casei si arunca mizeriile pe strada, unde se joaca copiii cu mingea. Neamprostie de grec fudul de parca i-ar fi greu sa le stringa intr-o punga si sa le arunce la gunoi.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2012, 19:13   #3045
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Originally Posted by iiii:
cica primele exitpolluri de la alegerile americanilor, sunt numai pe voyo.ro.

incepe sa ma streseze grav de tot tot demersul facut de voyo.

pe mine mă enervează decând a apărut. în momentul în care vrei să faci un site ppv, trebuie să oferi calitate. calitatea imaginii de pe voyo = execrabilă, subtitrarea = la fel.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2012, 09:26   #3046
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ceachi, aseara vplayu nu mai mergea... si din curiozitate ma uit pe voyo sa vad ce mari seriale au, si sincer mi-a venit sa vomit. numai productiile lor de rahat, si doar cateva straine, parca spartacus si unu merlin, in rest, taca paca, pariu cu viata, ala cu,calinescu in femeie... cum naiba sa dau eu 3 euro lunar de pe telefonu mobil sa vad asa ceva?
daca voyo devine vplay , sa zicem ca o sa dau 3 euroi pe luna sa vad dar daca nu, de ce as da?

si bag mana in foc, dupa tot demersul asta , multa lume o sa evite voyo sau nu isi fac cont numai de ambitie. oricum sper serverele sa fie mutate undeva prin filipine, indonezia si sa le dea mumu trustului mediapro...st
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Nov 2012, 09:33   #3047
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
merg ieri la bel mondo, cucina italiana si am mancat o pizza execrabila, jenibila, si la un pret de 26 ron. (
sfatuiesc pe cei din bucuresti sau cei care trec numai in vizita prin bucuresti sa evite pizzeria Bel Mondo din centru vechi, strada covaci.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Nov 2012, 11:24   #3048
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
De ce n-ai luat-o la pachet?
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Nov 2012, 14:44   #3049
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
libelula!!! a zis ca vine la o berica in cluj, si nu a mai venit..... sunt curios cu ce vrajeala si ce scuza o sa imi zica macar am avut cu cine bea!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2012, 18:09   #3050
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Ascult radioguerrilla dar in ultima vreme au mai scos o campanie enervanta : ZIUA MINTILOR DESCHISE .Un nou prilej pentru ei sa se pupe singuri si sa se minuneze de unicitatea lor miraculoasa .Cum au nimerit ei asa deschis la minte intro tara cu jaluzelele trase (ferecate chiar) la cerebele. Nici Dinicu Golescu intors din strainataturi nu s-a mirat atat de tare de primitivismul acestui neam cum se mira luptatorii nostri de guerila de diferenta dintre ei si poporul mototol.

Hai ca ma duc sa deschid o punga de chipsuri .

Last edited by bremen1980 : 01 Dec 2012 at 11:32.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2012, 15:05   #3051
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Vad ca toti se revolta pe astia de la RDS pentru ca au scos pachetul de canale Discovery.Pe mine nu ma supara asa tare pentru ca sunt satul ca de 2-3 sa vad aceleasi emisiuni : pescari de mormoloci,certuri intre motociclistul tata si familie/angajati,documentarele alea cu lei difuzate de zeci de ori ,s.a. Sper ca atunci cand o sa-i readuca in grila(peste ceva timp) sa vina cu ceva nou.
Am de azi in grila BBC Entertainment si sunt curios de ce-i poate pielea.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2012, 21:17   #3052
Namaste
Guru
 
Namaste
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,240
cinemagia, rezolva-ti bugurile si lasa-ma sa-mi pun si eu un avatar.
Namaste is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Dec 2012, 04:36   #3053
icb1
Junior
 
icb1
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 67
Explicații

Lipsa de explicații concrete de cum se fac anumite lucruri aici.

Poate că instrucțiuni există dar nu știu eu unde să le găsesc p-aici.
icb1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Dec 2012, 10:01   #3054
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Originally Posted by icb1:
Lipsa de explicații concrete de cum se fac anumite lucruri aici.

Poate că instrucțiuni există dar nu știu eu unde să le găsesc p-aici.

Si eu am avut aceeasi dilema. E la trecut nu pentru ca s-a rezolvat, ci pentru ca nu imi mai bat capul cu intrebari din astea. Just enjoy it!
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Dec 2012, 10:04   #3055
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Exista intotdeauna si posibilitatea de a intreba
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Dec 2012, 12:19   #3056
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Asa e. Si dupa ce faci dupa cum ti-a spus cineva, vine altcineva si zice: aaaa, pai nu e asa, e altfel. Pffff. Asa ca mai bine te lipsesti.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Dec 2012, 12:23   #3057
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Hmm, pai la ce fel de intrebari va ganditi voi ca sa stea treaba asa?
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Dec 2012, 16:42   #3058
icb1
Junior
 
icb1
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 67
Exclamation Întrebări specifice de junior ...???

Uite, spre exemplu, mai trecu o vreme până am aflat unde se pot pune linkurile pentru imagini, dar tot nu știu de ce unele imagini nu se văd aici, deși au linkul și formatul corect ?

La fel cu quotes.

Alte întrebări, cu răspunsuri poate mai delicate, sunt:

1. Ce determină închiderea unui thread, sau șir de postări pe un subiect ?

2. Iar dacă s-a șters un mesaj, al cuiva--nu al meu, care-o fi fost motivul în termeni generali.

3. De ce sunt așa de puține imagini pe Forum, doar linkuri multe ?

4. Cât timp ia în medie postarea unei descrieri--cu excepția sărbătorilor--ca azi, mâine, și de anul nou?

5. Cum facem să dispară reclama cu Pantenele care țipă și chiar că nu te lasă să respiri, bre..., sau chiar altceva ...? Pentru asta ar trebui să fie ceva și în instrucțiunili oficiali dă pă site, NU ?

6. De ce nu să iau unii de păr aici, cum fac alții în alte locuri--fără un motiv real ? Iar, dacă, doamne ferește, s-ar lua, cum să face cumințeala ?! pă ce criterii: Cine aruncă Primul cu chiatra ? Sau cine țipă mai tare cA PANTENELE ?? !!

Last edited by icb1 : 23 Dec 2012 at 17:08. Reason: o , adăugată
icb1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Dec 2012, 16:52   #3059
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by icb1:
2. Iar dacă s-a șters un mesaj, al cuiva--nu al meu, care-o fi fost motivul în termeni generali.
Da' pe omul acela de ce l-o parasit nevasta? Pe care om? Nu conteaza pe care, spune-mi de ce l-a parasit !!
Originally Posted by icb1:
3. De ce sunt așa de puține imagini pe Forum, doar linkuri multe ?
Pentru ca e in primul rand un forum de discutii despre cinema si nu de postat screenshot-uri din filme? Pentru ca multe poze fac un thread foarte greu de citit? Pentru ca majoritatea userilor au trecut de stadiul cartilor cu poze?
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Dec 2012, 17:20   #3060
icb1
Junior
 
icb1
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 67
[quote=Twinsen]
Originally Posted by icb1:
Pentru ca majoritatea userilor au trecut de stadiul cartilor cu poze?

1. Userii dvs. or fi de fapt uzeri, sau utilizatori.

2. Aici e vorba de filme, și nu despre cărți cu poze pentru copii!

Zic să nu schimbăm subiectul...

3. Așa o fi oare, cum ziceți? O poză s-a zis că valorează mai mult decât o mie de cuvinte, d-asta să fac filme... și nu să scriu doar cărți! ...cu sau fără poze! Iar un film fără poze îi ca un automobil fără motor. Un link care tot la poze duce, doar întârzie și slăbește argumentul, și deci nici acolo nu ține argumentul dvs cu poze de copii--mari, doar că o secvență de poze--ca în filme--spune mult mai mult decât fiecare poză luată în parte. Ordinea postării pozelor în sine face un filmuleț al filmului cum ar trebui s-o facă majoritatea trailelor și n-o fac. O discuție, de fapt , cu poze din filmele respective are mai mult miez și este mai la obiect, deci se termină mai repede, și n-are cum să nu fie în subiect ca niște postări arbitrare--fără bază--care par a fi, însă de fapt sunt superficiale și nu-s în subiect.

4. Iar dacă toți am avea exact aceeași opinie n-ar fi nevoie decît de o singură persoană pe Forum, sau o clonă dictată de urmașii lui Mao,... sau cel care fu cu ,,popoarili" și cărțilii

Last edited by icb1 : 23 Dec 2012 at 17:32. Reason: Imagini pentru filme caree spun mai mult decât doar cuvinte
icb1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:24.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells