Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Apr 2009, 23:51   #561
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Tu chiar ma iubesti.
Okay, eu nu eram in regula..de fapt nu sunt in regula..stii, nu am mai scris demult, simt ca o iau razna..daca nu scriu...intelegi...tampesc! imi vine sa tai oameni! sa arunc in aer cladiri! banci! sa violez adolescente! see?? sunt artist! artistii innebuneste daca nu scrie! ...tre sa ma bag la scris...tre sa ma bag la scris...tre sa scriu...Scenariul! Da! Scenariul! Unde dracu e? Foile! Doua erau in tipla aia! Alelalte sunt la 100 km distanta! La dracu! La cat am tren?!? Foile! Tre sa ajung la ele pana la 6 AM !
Eram la treatment. Urmeaza...tot treatment. Parca...Nu e bine. Tre rescris. A 3-a oara..da. Tre sa iese bun.! PERFECT!
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 10:38   #562
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Am primit urmätorul mesaj privat:
Originally Posted by Un user dintre cei mai vechi:
vad ca forumul asta redevine treptat si sigur ce era inainte. un spatiu conflictual in care subiectul central devine pe nesimtite (la propriu si la figurat) scandaul, barfa si injuratura, sustinut de cei care par a nu avea o viata personala alta decat cea de pe forumul cinemagia.

se fac "procese", se dau sentinte, userii se judeca unii pe altii cu incrancenata satisfactie, apar figuri care par a avea probleme psihice care intra in conflict cu alte personaje cu alte posibile probleme psihice setand decorul viu al unui azil de nebuni in care restul gloatei comenteaza ce fac nebunii principali....

ma gandesc sa ma cam tirez iar, pt o vreme. cand se face o noua curatenie, sa revin.
Sunt întru totul de acord cu el.
Intrucât generozitatea debannärilor de la Marea Schimbare, ca si a celor din ultimele zile, a fost înteleasä pe dos, sustin intentia lui StefanDo care recent s-a declarat hotärât sä aplice mult mai sever si strict regulamentul. Deocamdatä, se impune bannarea sumarä si definitivä a elementului turbulent principal, la care se face referire si în mesajul de mai sus (si care, imediat dupä debannare, a continuat absolut în acelasi stil). Färä polluri si procese gen "Sunteti de acord sä tragem apa, sau sä iertäm biomasa?"

Last edited by Pitbull : 24 Apr 2009 at 10:43.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 10:59   #563
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
De acord cu urmatoarele conditii:
- noul regulament sa fie transparent; vazut de toti;
- sa se aplice incepand cu acest weekend;
- care nu are vreo legatura directa cu acest forum sa zboare de aici; de exemplu (e un exemplu, nu-l scot tap ispasitor) pt mine forumisti ca Judex ar trebui expulzati de-aici fara discutie;
- sa nu existe bannari definitive, maxim 6 luni;
- daca un user care foloseste acest forum in scopuri profesionale doreste ca un alt user (dezaxat, turbulent, bannat pana-n gat) sa fie readus pe forum, sa i se asculte rugamintea; NU AVETI DREPTUL SA NE NIMICITI CAMARAZII!; Si ma refer in special la Dragomara si la Mistah J.
- propun ca, Curatzenia sa inceapa de pe acest topic, caruia eu nu-i vad rostul pe forum:
http://www.cinemagia.ro/forum/showth...69#post1449769
- Un user dintre cei mai vechi sa-si dezvaluie identitatea.
- FIECARE sa fie ascultat cand doreste ceva, nu numai "pilosii".
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 11:02   #564
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Prea multe discutii, prea multe conditii, prea multe pretentii, prea o frecäm.
La fapte - imediat.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 11:06   #565
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Nu sunt deloc multe conditii si nu o frecam intr-un singur mesaj.
Sunt doar lacunele sistemului. Mi-e sila de Grupul de Pilosi ai Forumului. Probabil reminescente din viata reala, asta e, se repercuteaza aici. Dar nu aveti dreptul sa ne judecati SUBIECTIV si SEPARAT.
Legea sa existe atat pt StefanDo cat si pt Pitbull.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 11:21   #566
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by Neuptolem:
- care nu are vreo legatura directa cu acest forum sa zboare de aici; de exemplu (e un exemplu, nu-l scot tap ispasitor) pt mine forumisti ca Judex ar trebui expulzati de-aici fara discutie;

da' ce-a facut Judex de "nu are vreo legatura directa cu acest forum " ?
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 11:28   #567
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
N-a fäcut nimic, vorbeste degeaba.
Am preferat sä ignor fraza aia, (ca si pe aia cu readucerea nebunilor cobai pentru nebunii care se cred cercetätori - si toate celelalte); n-o sä comentäm acum toate aberatiile.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 11:31   #568
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by Pitbull:
Am primit urmätorul mesaj privat:
Originally Posted by Un user dintre cei mai vechi:
vad ca forumul asta redevine treptat si sigur ce era inainte. un spatiu conflictual in care subiectul central devine pe nesimtite (la propriu si la figurat) scandaul, barfa si injuratura, sustinut de cei care par a nu avea o viata personala alta decat cea de pe forumul cinemagia.

se fac "procese", se dau sentinte, userii se judeca unii pe altii cu incrancenata satisfactie, apar figuri care par a avea probleme psihice care intra in conflict cu alte personaje cu alte posibile probleme psihice setand decorul viu al unui azil de nebuni in care restul gloatei comenteaza ce fac nebunii principali....

ma gandesc sa ma cam tirez iar, pt o vreme. cand se face o noua curatenie, sa revin.
Sunt întru totul de acord cu el.
Intrucât generozitatea debannärilor de la Marea Schimbare, ca si a celor din ultimele zile, a fost înteleasä pe dos, sustin intentia lui StefanDo care recent s-a declarat hotärât sä aplice mult mai sever si strict regulamentul. Deocamdatä, se impune bannarea sumarä si definitivä a elementului turbulent principal, la care se face referire si în mesajul de mai sus (si care, imediat dupä debannare, a continuat absolut în acelasi stil). Färä polluri si procese gen "Sunteti de acord sä tragem apa, sau sä iertäm biomasa?"

faceti ce vreti numai sa nu devina un forum neprietenos.
n-o sa intre nimeni aici daca o sa fie ca un seminar cultural scortos pe teme de film.

procesul si alte "jocuri de societate" au fost la cafenea sau la condica de sugestii si reclamatii, puteau fi evitate de cei care sunt deranjati de astfel de fenomene. Toate celelalte sectiuni au fost neatinse de "biomasa", in Totul despre filme se putea delecta oricine cu opinii si schimb de pareri pe teme legate strict de cinema. Dar se pare ca nu, au fost citite cu voluptate confruntarile de dincolo si, la urma, unii s-au umplut de greturi. Si pe mine m-au umplut de revolta episoadele din anii trecuti ai caror protagonisti se stiu - si sunt cam tot aceiasi. Cu cat esti user mai vechi, cu atat ai vazut mai multe pe forumul asta, nu stiu de ce tocmai acum a fost cel mai rau. Tot scandalul de zilele astea a avut totusi ca tel aducerea inapoi pe forum a lui ALS. Stiu, scopul nu scuza mijloacele, s-au depasit niste limite intr-un mod inacceptabil.
Ce-ar fi sa ne retragem cam toti de pe forum, ca nici nu suntem asa multi, si sa scrie numai cei "curati"? Sau sa revenim numai cand e curat?
Ca si noi avem ficatul sensibil.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 11:41   #569
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Personal, detest apartamentele "pahar", unde esti pus sä te descalti în antreu, si dacä din gresealä ai atins un "mileu", gazda se repede sä-l mute la loc, cu äi doi milimetri. Sunt destul de boem, îmi arunc adidasii unde s-o nimeri, si mätur cam sâmbäta...
Dar pe vremea când avea Diva sub 4 luni si încä nu-si putuse asimila toilet-training-ul, nu-i läsam cäcatii pe mochetä, nici chiar ca sä mä fac cä-i "studiez în scopuri profesionale". In secunda urmätoare, îi luam pe färas, îi aruncam în budä si trägeam apa.
Adicä, toate au o limitä. A fi decent nu înseamnä a fi scortos, la fel cum prietenos nu-i totuna cu promiscuu.

Notä: E adevärat cä amicul meu a exagerat putin. Nu "jocul de-a procesul" era räu în sine, ci incidentele care-l generaserä, si care nu mai läsau loc de nici o îndoialä, dezbatere sau vot; gräiau de la sine - iar acum, gräiesc (citeste: zbiarä) din nou

Last edited by Pitbull : 24 Apr 2009 at 11:44.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 11:43   #570
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Originally Posted by Pitbull:
N-a fäcut nimic, vorbeste degeaba.
Am preferat sä ignor fraza aia, (ca si pe aia cu readucerea nebunilor cobai pentru nebunii care se cred cercetätori - si toate celelalte); n-o sä comentäm acum toate aberatiile.
Cine ce ti-a facut, om bun?
Eu sau Neuptolem?
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 11:47   #571
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Reiau:
Originally Posted by Chambord:
Originally Posted by Neuptolem:
- care nu are vreo legatura directa cu acest forum sa zboare de aici; de exemplu (e un exemplu, nu-l scot tap ispasitor) pt mine forumisti ca Judex ar trebui expulzati de-aici fara discutie;
da' ce-a facut Judex de "nu are vreo legatura directa cu acest forum " ?
Originally Posted by Pitbull:
N-a fäcut nimic, vorbeste degeaba.
Am preferat sä ignor fraza aia, (...); n-o sä comentäm acum toate aberatiile.
Sper cä acum e clar.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 11:57   #572
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
pai nu pare ca doar limbajul l-a deranjat ci si pollurile, procesul (care era oricum, un joc, nu era tribunalul poporului) votul pt banarea cuiva etc.

acuz si eu:
injuriile si balacarelile
divulgarea de secrete personale
cearta continua dupa principiul: ba pe-a ma-tii

dar ce era de facut de exemplu cu dragomara care pica unde-ti era lumea mai draga, si fara sa aiba sarmul unui domn Goe sau pe al lui Cocosila, o baga pe aia cu Vezi ca sunteti proaste amandoua? sau Esti prost. Inteligenta ei, numai declarata, n-am prea vazut-o. Parerile ei despre tot forumul se pot citit pe blog, ce scrie acolo e motiv suficient pt banarea permanenta.

Pauline e un alt caz: puteam sa nu-l luam in seama? Insa nu a fost bannata imediat, topicurile cu pricina nu au fost inchise repede...
Si poate ca discutiile pe teme de film nu erau suficient de interesante cat sa capteze atentia, iar trafic trebuia facut

E usor sa stai deoparte si sa faci pe scarbitul. Cred ca o sa incerc si eu treaba asta, iti da asa un aer de superioritate, de noblete, parca iti albastreste si sangele putin. Vai ce colcaiala e aici, ma dezic de ea! Narile mele fine nu suporta. Eu doar arta, concepte, idei pure...
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 12:05   #573
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Pitbull:
(ca si pe aia cu readucerea nebunilor cobai pentru nebunii care se cred cercetätori - si toate celelalte)
In primul rand, Dragomara si Mistah J nu sunt nebuni. Iar Dragomara nu e cobai. Mistah J e cobai, si nu pt ca il numesc eu asa, el joaca rolul unui cobai psihopatic pe forum. In realitate nu e asa. Si oricum nu are varsta necesara si nesimtirea unor "veterani" mai vomisti sa percuteze atat de dureros la adresa vreunui forumist, mesajele lui sunt "voci" inspirate din diverse filme impregnate cu o doza suficienta de umor incat sa le anuleze amprenta unei jigniri fatise.
Pe mine m-a interesat aspectul asta "crazy" al lui Mistah J gen "Joker".
Iar pt Dragomara am o simpatie amicala si nimic mai mult, e o persoana deosebita pe mail si ai recunoscut si tu asta candva. Nu am niciun gand cu ea si n-o vreau pe forum pt mine.
Mistah J ar fi piperul ce lipseste pe multe topice prabusite in aerul ala triplodoct si serios.

Voi lua o gura de aer ca tampesc incercand sa comunic aici.
Aviz amatorilor: asa se procedeaza, se ia aer, se lipseste 24 de ore de pe forum, o saptamana, o luna, un an, etc. dupa preferinte.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 12:23   #574
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu m-am referit la Dragomara, evident cä nu e nebunä (cu toate ciudäteniile ei), si regret cä are toate acele iesiri necontrolate în care ne face pe toti prosti si tâmpiti, obligând sä fie bannatä. As vrea sä se poatä stäpâni si sä comunicäm normal, desi mä tem cä nu are atâta putere...
Mesajul primit de mine si räspunsul meu fäceau trimitere la persoana psihopatä (asa se zice, nu "psihopatic") pe care o stim cu totii.
Si cu asta, sä n-o mai lungim. Mäturoiu'!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 13:23   #575
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
dar de ce sa nu-i faceti trafic scriitristei? Faceti-i, sa vedeti cam cum suntem in ochii ei:
http://ratacitprintrecuvinte.blogspot.com/

spicuiri:

Cei care-au distrus forumul CineMagia,
am mai spus-o, şi continuu să o repet vinovaţi de distrugerea forum-ului CineMagia sunt numai moderatorii ŞtefanDo şi Pitbull.

Vă rog frumos, să sune careva la 112, omul ăsta (pe IDul lui CineMagia, halebardul) şi-a pierdut memoria! Vă rog din suflet faceţi ceva, e păcat, memoria tb conservată! :-((((((((((((((

Pentru suspect de tâmpit, ia de învaţă şi tu de prin sensul cuvintelor:
pt. tine, traducerea:"prost" nu e o înjurătură în ceea ce vă priveşte chiar e un eufemism, dă şi tu un dexonline şi pt. termenul ăsta. Încă nu s-a inventat cuvântul care să vă poată descrie obiectiv şi complet.

Ieri Măria-sa, Regele Proştilor (StefanDo), nu numai că m-a banat pentru că-i suportasem curtea mai bine de 7 pagini de topic de forum, dar mi-a şters şi link-ul, încă o mare dovadă de inteligenţă din partea Sa.

StefanDo, Pitbull, Suspect de bizar, Judex, illotempore2002, EgOisM, redmen, halebardul, marx, Alex Leo Serban (playing dead now), Pauline Kael şi atâţia alţii de-al căror nume nu-mi mai amintesc acum, oricum vei constata, dragul meu, că "proşti" în cazul de faţă chiar este un eufemism.

Cum poţi face front comun cu alţi proşti (scuzaţi termenul, dar să mor io dacă mai pot folosi altul) şi să te arunci asupra unui om, mai ceva decât câinii ăia care atacă numai în haită?! Cât de subuman poţi fi, cât de negru-ţi poate fi sufletul, de câtă delicateţe ai nevoie tu, ca femeie, pentru a te manifesta astfel?! Repet mi-a fost ruşine, RUŞINE. Voi n-aveţi nimic comun cu oamenii, cel puţin nu cu cei pe care-i cunosc io-n viaţa reală!

Mă întreb cum de vă suportaţi, probabil că nu vă uitaţi niciodată-n oglindă. Mă gândesc de ex. la Judex, la ce-i spune el băieţelului lui „băiatu’ tatii azi am băgat-o pe una-n pizda mă-sii, una care mă făcea prost fără motiv, i-am dat peste bot, aşa delicat cum m-a învăţat bunică-ta! Aşa să faci şi tu dragu’ tatii, fute-le-n gură, dă-le-n pizda mă-sii de femei frigide, numai aşa se comportă un macho”! Ce-o fi spunând, Ştefan, acasă? „aa, a fost o zi absolut banală, am banat o proastă, ştii tu care, aia căreia nu vroiam să-i şterg contul!

Mulţumesc de asemenea lui tata-mare Daniel, cel pe care-l iert pentru faptul că nu poate sta drept, din păcate faptul că ne-am născut numai cu 2 picioare nu ne face automat bipede.

Şi acum iar o să mă repet, mi-e ruşine, şi nu de ruşinea mea, personal nu am nimic să-mi reproşez, mă rog, nimic în afară de predilecţia asta a mea de-mi pierde vremea cu proştii.

M-am rererereconvins că oamenii nu sunt în esenţă numai proşti, ci şi răi, insensibili, imorali, lipsiţi de cel mai elementar bun-simţ.

Îmi pare nespus de rău că v-am făcut proşti pe unii dintre voi. Mii de scuze. Rectific acum: voi n-aveţi nimic de-a face cu oamenii, deci nu aveţi cum fi proşti, animalele nefiind proaste, ci doar aşa cum le-a lăsat Dumnezeu!

Regret enorm fiecare secundă pierdută acolo, nu-mi pot ierta faptul că le-am permis rebuturilor ălora umane, de-acolo, să mă umilească şi persecute preţ de un an!

Mi-am amintit de bunicul lui Oprescu şi de-al lui “de-azi nu mai vb cu proşti”. M-am urât de moarte după ce-am realizat cât timp, energie şi nervi mi-am cheltuit aiurea pe CineMagia. Nici acum nu ştiu ce-o fi fost în capul meu, cum de-am putut înţelege, accepta şi iubi atâtea nulităţi ilustre?!

@Ştefan – îmi pare rău, 90% din timp fac mişto, însă cu tine am fost mereu serioasă. Îmi cer din nou scuze pentru faza cu boul, el n-are chiar nicio vină. Oricum, eu mi-s convinsă că într-o bună zi ai să devii bărbat. Din păcate mult prea târziu. Eu nu voi fi de faţă. Oricum îţi grantez că va fi una dintre puţinele lecţii din care vei învăţa ceva.

Unul dintre mulţii proşti cu care viaţa m-a procopsit, Ştefan, mi-a amintit azi de ce l-am făcut acum mai bine de un an, redus mintal. Fuck! Urăsc bărbaţi proşti! Cu ce-am greşit să-mi fie amintiţi nonstop?! Să mai scriu că atunci când pe drept i-am răspuns trogloditului ăluia nu m-am gândit nicidecum la Ştefan?! Nu mi-a venit să cred când mi-am văzut postarea editată. Numai postarea mea. Ştearsă, de fapt. Fuck! Mi-am amintit de Gabriel Andronache şi Gabriel Andronache, cum brainless-ul Ştefan nu fusese capabil să priceapă o frază simplă.

Chiar mă doare faptul că el ar putea fi atât de idiot încât să fie manipulat cu uşurinţă. Fuck the fucking sutpid men! Fuck them all!

Ce rost aveau topice vechi, din care vaci ca Pauline n-au priceput vreodată ceva?! Adevărul?! LOL! Încă un cuvânt în dicţionar, doar într-al meu, din păcate.

si tot asa...
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 13:38   #576
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
halebardule, ai dezvoltat un apetit fantastic pentru barfa si scandal!

las-o pe dragomara in pace, are vreun rost sa-i raspandesti vaietele pe aici?
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 13:42   #577
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by halebardul:
faceti ce vreti numai sa nu devina un forum neprietenos.

Cam tarziu, dar se poate remedia.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 13:45   #578
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
pai unii o vedeau drept victima.

si bannarea ei, un martiriu.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 13:46   #579
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
si ce relevanta are?
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2009, 13:51   #580
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by StefanDo:
si ce relevanta are?

Ce relevanta are ca un user Cinemagia ii face prosti prosti prosti prosti prosti prosti pe toti userii Cinemagia? Si pe moderatori, si pe admini?
A, nu, niciuna.
Nici nu trebuia bannata, la o adica.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells