Păreri Married with Children

(1986)

Familia Bundy

BallGr33zy pe 18 Octombrie 2009 13:50
Cele mai bune seriale de comedie sunt Married With Children-Seinfeld si Friends....corectati-ma daca gresesc :)
Sidder pe 4 ianuarie 2010 20:20
ai mare dreptate! ar mai fi si 2 and a half men:D
laurian_orian pe 6 martie 2023 11:15
Si Two and half man si Big Bang Teory
JackyAlex pe 14 Noiembrie 2009 13:08
Familia Bundy si Friends vor avea acelasi farmec peste ani si ani
adi_ramses pe 8 noiembrie 2011 16:49
De acord cu tine :D
M@ryus pe 27 Iunie 2008 00:15
Probabil cel mai bun serial de comedie
mvpsebi pe 30 Mai 2010 16:59
Din toate cele 259 de episoade, nu cred ca a fost unul la care sa nu rad. Toate personajele sunt criminale, chiar si cainele ala, Buck parca. De fiecare data cand mai prind cate un episod la tv, nu rezist sa nu ma uit, chiar daca l-am vazut si de vreo 10 ori. Nu te poti plictisi de serialul asta, dume dupa dume, bataie de joc peste bataie de joc. Al Bundy va ramane unul din cele mai amuzante personaje vazute de mine pe sticla.
Krakatau pe 30 mai 2010 17:06
Asa zic si eu. Atata tot ca eu n-am vazut decat vreo 50 de episoade :))
Cmd93 pe 29 decembrie 2010 13:32
de fapt au fost 2 caini ;)...Buck primul si Lucky al doilea
Stefan Bogdan pe 11 Ianuarie 2009 11:06
e cel mai bun serial de comedie al tuturor timpurilor nota 10
Maldarasanu1923 pe 21 August 2009 13:22
Da
intr-adevar cel mai tare serial all-time !!!
nota 10 fara indoiala !!!!

Andretty pe 19 Martie 2011 11:52
o adevarata capodopera
Cred ca nu va mai exista un erou de televiziune ca Al Bundy cineva care prin niste replici extraordinare a atacat pe toti aristocratii un adevarat om de rand o familie care chiar daca nu se prea iubeau daca cineva se lua de iei they will kick ass you now the clasic Lets rock cu o Christina Applegate mereu in moda in vremea respectiva cu un fiu obsedat de sex chiar daca dea lungul episoadelor a avut niste femei de nota zece chiar daca ei spuneau mereu ca e virgin cu o Peggy o fata de la tara care nu stia sa faca nimic decat sa-i cheltuie si ultimul banut ala putinu al sotului ei si culmea poate toti ne asteptam dar nu la inselat niciodata pe AL iar despre Marcy ce sa mai zicem ii statea cel mai bine dupa mine atunci can se certa cu Al cand o facea Gaina sau cand ia spus al cum sasi atraga barbatu sasi puna un afis pe spate cu o actrita si sa invete sa mearga pe invers preimul sot Steve nu… citeşte
Blu3sky pe 30 Martie 2010 13:09
preferatii meiiii!!! o sa dureze pana cand va mai iesi un serial de comedie atat de bun si de durabil
sophie pe 14 August 2009 20:33
cel mai bun serial de comedie!!!

ar trebui redifuzat....

Mihai pe 08 Iunie 2008 01:53
Poate cel mai frumos sitcom difuzat de PRO TV si apoi de fratele sau Pro Cinema.Pur si simplu nu ma mai satur sa nu vizionez acest film este mai frumos si ca Seinfield!!!!!!!!Pcat ca acum nu se mai fabrica seriale savuroase ca acesta!!!
Eu pe 12 Iunie 2007 16:53
Asa ceva... mai rar...
sarrpe pe 15 Februarie 2011 14:52
Al Bundy, no1 in comedie !
green pe 23 Octombrie 2006 17:53
the best
ciprian d pe 29 Septembrie 2006 19:02
cel mai tare serial d comedie
nota 10
:P

gaga pe 21 Iunie 2008 14:08
comedie pura.un film la care te relaxezi
Tom-master pe 09 Martie 2010 23:42
tom
un film cu totul original care a iscat multe rasete.. un serial arhicunoscut.. si desi vechi.. lumea mai cauta cate un episod cand e plictiseala :))
silviu.matei pe 18 Ianuarie 2011 16:29
Cel mai tare !!!
Asta, Friends si The Nanny sunt preferatele mele !! Cele mai bune seriale din istorie !!
cezarika21 pe 01 Septembrie 2012 06:56
Ratatul universal într-un portret plin de umor
O comedie spumoasă despre un erou stupid (Al Bundy), dar cu atâta umor încât este greu să nu fie indrăgită de public. Derbedeul universal sărac, leneş şi hoţoman reuşeşte să trezească atât râsul, cât şi plânsul prin tragismul vieţii sale. El este un simbol al ratării vieţii, dar încearcă să se descurce prin viaţă aşa cum poate pentru a fi interesant. Merită urmărit de adevăraţii cinefili.
claudelina pe 12 Iulie 2011 13:33
pacat
Pacat ca nu se mai fac sitcomuri atat de bune ca "Married with children","Seinfield","Friends" ori Doi barbati si jumatate.
Categoric raman capodopere si in orice an le-ai vedea raman actuale.
Acum se fac seriale tin un sezon si gata (astea de comedie),pe cand cele mentionate au ceva sezoane.

superdepeche pe 06 Noiembrie 2010 03:43
Serialul unei intregi generatii
Vad ca si pe la noi au incercat sa-l copieze dar.....slab

robbiex2 pe 13 Septembrie 2010 00:43
Cand voi avea si eu familia mea, cand voi iesi la pensie, promit ca ma voi uita la toate episoadele :)) un serial foarte bun ! glumele te fac sa razi chiar daca esti in 2010 sau 2020
estera12 pe 05 Septembrie 2010 17:26
Un serial pe care il urmaresc cu placere si la a triea reluare este super.
annonim1 pe 27 August 2010 12:09
eu
serialul meu preferat....niciun alt serial nul poate egala poate doar seinfeld
valericba pe 25 August 2010 21:47
cred ca si peste 20 de ani married...with children va fi serialul meu preferat, nici un altul nu se ridica la inaltime
Dominic pe 04 Mai 2004 22:46
Este unul dintre cele mai vizionate seriale de peste tot.Nici Beverly Hills nu s-a bucurat de asha un succes.Ed O`Neill shi Christina Applegate shi-au facut intrarea cu acest serial in lumea filmului.
Sa nu mai zic de Buck:))

LeonardPiron pe 03 Iunie 2003 23:19
E cool, tata si toti sub-oamenii aia se poarta de parca s-ar petrece in romania. Imi pare rau ca lipsesc sau au fost taiate scenele cu muci, cu voma si cu flegme care ar incununa asa ceva tare.
nemotoujours pe 25 Mai 2011 01:34
ORIBIL
ORIBIL DE SCARBOS DE ADEVARAT.ARUNCA IN OCHI ATATA MIZERIE SI MESCHINARIE UMANA,DAR ATAT DE CINSTIT SI FRANC SPUSA INCAT SI CEI CARE SE RECUNOSC DAU DE PAMANT CU PALARIA.BRAVO ECHIPEI CARE A FOST CAPABILA DE ASA CEVA.
AM INTELES CA ULTERIOR S-AU IMPUSCAT SAU AU FOST LINSATI TOTI,NU?PANA SI OPERATORUL SI CEI DE LA CATERING PARCA...

alex_neagoe pe 20 Februarie 2011 15:25
mai e ceva de zis ? hm...cred ca parerea e unanima...foarte bun
Kable pe 26 August 2010 11:41
Trebuie sa fi idiot sa nu-ti placa acest serial, nu a foste episod in care sa nu rad.
Dubrasca pe 25 Iulie 2010 01:59
Foarte bun serialul.Printre primele care le-am urmarit.Al BuNdy, cel mai tare!
ooo333 pe 17 Februarie 2010 21:11
Vechi dar inca foarte bun !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
prodigy_bz pe 02 Noiembrie 2009 21:36
ceva subtitrari pt married with chldren? am gasit o parte din ele, dar nu pe toate!
++Nitu Maricel pe 16 Mai 2008 00:24
tare serialul! Incep sa ma uit la toate sezoanel!
Lucian pe 11 Septembrie 2006 19:49
Cel mai beton.Imi lipsesc sezoanele 5,6,7,8, le are cineva?
Johny Utah pe 23 August 2005 18:43
Este pur si simplu BESTIAL!La unele episoade razi cu lacrimi!Iar Ed O'Neill este genial!
mishu_mishulescu pe 03 Mai 2016 20:59
Rusine pentru amnezie
Serialul este excelent, printre cele mai bune de acest gen, din lume. Rusine pentru cei ce au facut lista cu distributia, pentru ca l-au omis pe David Garrison ( Steve Rhoades, primul sot al lui Marcy ), care a jucat in " doar " 80 de episoade. Dupa Cinemagia, nici n-a existat.
mari56x pe 23 Februarie 2015 17:31
Fara cuvinte, cum sa nu iti placa Familia Bundy. Au dreptate cei care zic ca nici peste ani nu va fi complet anost si va starni crize de ras.
TheGreatQueenSeondeok pe 22 Decembrie 2011 12:34
Cel mai bun serial de comedie
Prima data cand am urmarit Married...with Children a fost acum vreo 4-5 ani pe ProTV. Era o bucurie pentru mine sa-i urmaresc. Vara aceasta am inceput sa reurmaresc de la primul episod al primului sezon si acum am ajuns la al noualea sezon. 2 sau 3 episoade le-am sarit din cauza subiectului care nu mi-a placut, in rest le-am urmarit pe toate si pot spune ca in fiecare minut am ras. Fiecare personaj este amuzant in felul sau. Nu cred ca altcineva s-ar putea potrivi mai bine decat Ed O'Neill in rolul lui Al Bundy. Katey Sagal si-a jucat asa de bine personajul desi in realitate avea probleme. Amanda Bearse a reusit foarte bine sa interpreteze rolul vecinei enervante dar si amuzante... Nu pot spune ca m-a enervat vreun personaj. Pe scurt, fiecare personaj este memorabil in felul sau si fiecare actor este cunoscut pentru rolul avut in Married...with Children.

O sa-mi para rau… citeşte

tonymaestrul pe 23 Noiembrie 2011 20:38
Cel mai tare serial de comedie de pana acum. Parerea mea
trainspottingbabe pe 31 August 2011 22:13
Intr-adevar o comedie de exceptie, puternic inradacinata in realitatile sociale contemporane..
Ar mai fi M.A.S.H, 2 and a Half Men si Seinfeld.

veveak pe 21 Septembrie 2010 00:56
CA-PO-DO-PE-RA
Am crescut cu acest serial, cine a creat acest serial a fost un geniu, Ed O'Neill este un geniu prin felul lui caracteristic de a juca personajul Al Bundy, nici un alt actor din lume nu ar putea sa-l joace pe Al Bundy, este cel mai tare serial de comedie din toate timpurile si va ramane asa din punctul meu de vedere!
Florin pe 03 Iunie 2003 15:44
Cel mai tere serial. Merita vazut.
Vegetarian pe 26 August 2012 22:49
Este un serial potrivit si pt lista : Copii - probleme solutii = adolescenti sau adolescente ep 66 fata lui Bundi face sex in casa cu un necunoscut noaptea ..
CANTALUP pe 28 august 2012 20:08
Sã nu râzi de cineva , sã nu plângi pe cineva , sa nu detesti pe cineva , sã nu admiri pe cineva , ci sã întelegi . Ne definim in functie de deciziile luate . Viata este suma alegerilor noastre . Majoritatea oamenilor gasesc placere in munca lor , in familie si in speranta ca generatiile urmatoare vor intelege mai mult .
DeMoNiTzA pe 21 August 2012 23:59
un serial foarte bun. il revad de fiecare data cu placere :)
babyjo pe 12 Iulie 2011 13:21
pphhh
pt mine ...sunt oamenii astia ..incredibili ...ce ma fac sa visez si sa fiu asa calma si optimista si sa ma multumesc totusi si cu putin dar sa ating mult ......adorm cu ei in fiecare noapte ........bigggg fannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Andrutza100 pe 21 Aprilie 2011 11:32
UN SERIAL FOARTE BUN.DAR UNELE SCENE MIE NU MI-AU PLACUT.DAR ORICUM 11 SEZOANE.......A FOST FOARTE GREU.10++++
bugs pe 12 Martie 2011 00:20
Am terminat doar primele 2 sezoane,si e super.Vi-l recomand
NmpN pe 16 Ianuarie 2011 12:44
Genial!
Cu siguranta cel mai bun serial de comedie . Ed O`Neill e genial:))
chiritageorge pe 18 Decembrie 2010 22:47
serialul anilor 90, the best ,nimic de spus doar de ras
frumusik10 pe 08 Decembrie 2010 20:51
este cel mai tare serial de comedie care cred ca va mai fi urmarit si peste 20 de ani