Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Jun 2010, 18:23   #21
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Si normale si rebele? Exista asa ceva? Unde gasesc si io?
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2010, 18:25   #22
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by Windom:
Si normale si rebele? Exista asa ceva? Unde gasesc si io?
Da.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2010, 18:33   #23
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Eu am vazut doar jumatate de episod pe HBO mai demult. Verdictul: muierile alea au prea mult timp liber la dispozitie.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 10:57   #24
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
D, exemplifica "normala si rebela" fie cu exemplu contemporan, fie cu ceva schita definitorie........
chiar vrei sa-ti spun ca specia "voastra" se duce pe pusca?!?!?!? inca sunt optimist, dar pana cand?
si acum sa vezi ce o dam in agnostice, nostalgii, exagerari, inchipuiri, vise si asa mai departe!
o sa dezvolt mai tarziu daca e cazul.
si sa nu aud de misoginism si alte porcarii de gen. vorbim despre realitate. asa cum o traieste fiecare. si incercam sa ajungem intr-un punct. presimt ca sensibil si egoist.
let the games begin!

A hard ON TOPIC: sunt rezervat maine la SATC 2 de la 22.00. 6 bucati. Presimt ca o sa ma distrez "Big Time"......

Last edited by pipes : 08 Jun 2010 at 11:00.
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 12:49   #25
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by pipes:

A hard ON TOPIC: sunt rezervat maine la SATC 2 de la 22.00. 6 bucati. Presimt ca o sa ma distrez "Big Time"......
Oh common, de ceeeee? E o tampenie sinistra si din cate am auzit si rasista. Si are 3 pe imdb, daca pana si pe imdb are 3 (in ciuda voturilor hoardelor de fani), trebuie sa fie intr-adevar atroce. Si tu chiar vrei sa contribui din buzunarul tau la ingrasarea bugetului acestui film avortat. Nuuu
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 12:53   #26
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
miercuri, lasa si tu omul sa vada ce-i place.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 13:11   #27
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
windom, tu pe zi ce trece esti mai intelept! parol, mon cher!
oricum am vazut ca subtilitatile pe aici nu sunt foarte gustate sau nici macar dibuite......... as putea adauga. se simte cineva?
miercuri, ma duc pur si simplu. este oricum ziua Orange (asa ca nu contribui decat cu o jumatate de rau...) si cred ca pot avea motivele mele (neinteresante pentru cei de pe forum). nu am nici cea mai mica asteptare de la acest film. insa, sunt curios cat de feminist poate fi si/sau cat de penibil. posibil sa se dovedeasca a fi chiar un subestimat. orice se poate, nu? asa ca voi face comentarii pertinente incepand de joi dimineata....
windom, ai legatura!

si ca o paranteza ():
pe site-ul Cinemagia, zona culturala pe care o frecventati amandoi, Miercuri si Windom, filmul pe care il atacati vehement are remarcabila si decenta nota de 7.00. si eu clar nu am votat. daca n-as sti de RT, IMDB si altele, mi-as putea imagina ca e un film chiar reusit..... si oarecum recomandat.
asa ca trageti voi, adica Windom (exponentul a ceva), concluziile! iti da cu virgula? rotunjeste!

Last edited by pipes : 08 Jun 2010 at 13:26.
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 18:32   #28
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Tocmai pentru ca personajele din film nu sunt bombe sexy a dus la celebritatea serialului.Toate femeile s`au identificat la un moment dat cu una dintre situatiile prin care trec cele 4 eroine.E ca si cum nu ar mai trebui sa ne placa noua de Bruce Willis in Die Hard (sau oricare alt bad boy) pentru ca nu e credibil ce se intampla acolo si ca barbatii din viata reala sunt doar niste burtosi,cheliosi,nu stiu sa dea cu pumnul si nu au succes la femei.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 19:03   #29
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by pipes:
si ca o paranteza ():
pe site-ul Cinemagia, zona culturala pe care o frecventati amandoi, Miercuri si Windom, filmul pe care il atacati vehement are remarcabila si decenta nota de 7.00. si eu clar nu am votat. daca n-as sti de RT, IMDB si altele, mi-as putea imagina ca e un film chiar reusit..... si oarecum recomandat.
asa ca trageti voi, adica Windom (exponentul a ceva), concluziile! iti da cu virgula? rotunjeste!
Pai nota aia demonstreaza faptul ca Cinemagia a fost zona culturala. Acum a degenerat un pic intr-o chestie prin care misuna o gramada de trolli si alte specii. Dupa cum am mai zis, dezlegarea la puncte a avut consecinte nefaste. Iar multi dintre cei care au transformat Cinemagia intr-o zona culturala fie au plecat, fie au fost bannati aiurea. Asta e...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 20:13   #30
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by danonino:
Serialul e considerat drept o mare creatie, o mare realizare, o viziune asupra unei noi femei, moderne, a unei panarame fara stil ce se scalda in golurile craniului, o urata ce se imbraca si se comporta ca o tarfa dar se crede printesa.

Tocmai pentru ca sunt urate dar au incredere in ele le face sa devina femei.Ca barbatii nu vor sa admita ca si femeile au pofta de sex la fel cum au si ei e alta treaba.Din fericire pentru femei,nu mai traiesc in Evul Mediu sa isi ia cate un par dupa cap ca au pofta de sex.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 21:04   #31
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by danonino:

"Ele apar in serial ca niste femei fatale, toti barbatii din lume le cad la picioare, se comporta de parca ar fi fost nascute din spumele marilor"
Nu prea, apar ca niste femei normale, de cariera din New York. Simt nevoia sa ma repet, primele trei sezoane (pe care tu nu le-ai vazut, dar ai idei preconcepute legate de intregul serial) sunt cat se poate de cu picoarele pe pamant. Iar personajul Mirandei ramane pana la sfarsit cel mai nepervertit si mi se pare cel mai aproape de stadardul femeii care incearca sa-si impace familia cu cariera in ziua de azi. E adevarat ca serialul a degenerat spre sfarsit, iar filmul a degenerat de tot, capatand o aura exclusiv comerciala, dar pentru ceea ce a insemnat Sex and the City la sfarsitul anilor 90, ai face bine sa te informezi inainte sa arunci cu noroi in stanga si-n dreapta.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 21:37   #32
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by pipes:
filmul pe care il atacati vehement are remarcabila si decenta nota de 7.00. si eu clar nu am votat. daca n-as sti de RT, IMDB si altele, mi-as putea imagina ca e un film chiar reusit..... si oarecum recomandat.

Ala mai merge, dar ia fa o comparatie intre asta si asta. Te sperii...
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 21:53   #33
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Eu unul ador femeile care n-au standarde. Nici eu n-am, si ne potrivim si futem de minute.
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 23:23   #34
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Liviu-:
Originally Posted by pipes:
filmul pe care il atacati vehement are remarcabila si decenta nota de 7.00. si eu clar nu am votat. daca n-as sti de RT, IMDB si altele, mi-as putea imagina ca e un film chiar reusit..... si oarecum recomandat.

Ala mai merge, dar ia fa o comparatie intre asta si asta. Te sperii...

Pff de cand ne luam dupa rating-urile de pe Cinemagia? Rating-urile de pe Cinemagia sunt mult, MULT mai irelevante decat cele de pe IMDb, unde, hai sa recunoastem, filmele din top-ul 250 sunt in mare parte 'must see' si multe s-ar gasi si pe listele noastre, chiar daca nu in aceeasi ordine. Lista e in principiu bazata pe filme mainstream, nu atat pe hidden gems, dar tre' sa recunoastem, e decenta. Asa cum gasesti pe IMDb filme de 8 care ti se par de 6, gasesti si filme de 6 care ti se par de 8, dar cand nota clocoteste undeva pe la 3, atunci e semn clar sa stai depparte (Apropo, Happy Birthday Mr. Depp ) de el.

Si mie imi placea serialul pe la inceputurile sale, din aceleasi motive mentionate de miercuri, chiar daca nu il urmaream regulat. Haide, nu se harjoneau chiar cu orice ratat, aveau si ele niste standarde, pentru ca in primul rand se iubeau pe ele si aveau grija sa se rasfete cu orice le poftea inima. Nu-mi amintesc ca fetele sa se fi aruncat in pat cu o gramada de uratei, dar poate ma insel...
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 23:34   #35
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Imi place ca grija lui buticut e sa nu se fi culcat cu vreun uratel .... prostut, nu prea conteaza, dar uratel, doamne fereste!....
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2010, 23:48   #36
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Vroiam doar sa evidentiez faptul ca nu ii alegeau chiar randomly . La One Night Stands nu prea conteaza intelectul .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2010, 07:19   #37
hellsteed
Cavaler de Veste Buna
 
hellsteed
 
Join Date: Jan 2007
Location: Nicosia
Posts: 1,251
Tin minte cand a fost SATC 1 la ora 5 dupa-masa in fata la Arta - Cluj, era plin de lume si inauntru si-n afara. 99,9 % femei.
__________________
Nu conteaza rezultatul cat ideea in sine
hellsteed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2010, 07:23   #38
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by buticut:
Vroiam doar sa evidentiez faptul ca nu ii alegeau chiar randomly . La One Night Stands nu prea conteaza intelectul .
Cind vine vorba de "generatia Sex in the City", nici la One Life Stand nu prea mai conteaza...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2010, 09:14   #39
Frank
Senior
 
Frank
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 114
Bănuiesc că e in acelasi registru cu primul film si cu serialul: niste ”malliste” care nu au alta ocupatie decat sa se flendure prin magazine si sa vorbeasca despre viata lor amoroasa. ”Posetuta, pantofiorii, rochitele, ciorapeii”, ah, ah.. ”Ţi-ai luat permis de shopping?”, vorba sloganului publicitar pe care il auzim in ultimul timp pe la radio...
Frank is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2010, 10:18   #40
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Serialul nu e deloc in acelas registru cu filmele!
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:05.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells