Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Bursa

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 Nov 2011, 11:17   #201
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
normal ca m-am asigurat. daca asa trebuie, crezi ca am avut incotro? am gasit o polita la Astra care imi economiseste 40 de EUR. pas mal...

nu am iesit decat sambata la film cu o prietena ca m-am trezit vineri acasa dupa serviciu cu o petrecere improvizata iar sambata a trebuit sa ma trezesc sa ii fac copiutze pe telefon prietenului ca avea examen si nici macar un a copiat de pe ele. cica a fost numai pentru linistea lui psihica. auzi! de asta ma trezeste el pe mine la 7 dupa o noapte de baut... pentru linistea lui psihica. am avut eu grija sa fiu suficient de nesuferita ca sa-i sara linistea psihica duminca.

tu pe unde te-ai betivanit?
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Nov 2011, 11:27   #202
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
lasa, ca munca e ok, in folosul familial.
eu ? cotidian, cateva cluburi... ajungeam acasa pe lumina
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2011, 09:02   #203
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
anieloooooo , mai cumpara si tu ceva, orice... pls
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2011, 09:30   #204
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
pai sa cumpar sa cumpar, eu cumpar da' voi nu ma ajutati niciodata.
acum daca va cer sfatul privind o instalatie de gaz pentru matiz, iar faceti misto
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2011, 09:35   #205
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
cine face misto???
doamneeee
sa nu imi zici ca vrei sa bagi GPL pe matiz ca imi e rau,

am eu unu in cartier, jos, care are matiz si a bagat pe el GPL, si la usa din spate a conceput omu un suport si a prins roata de rezerva , ca la 4X4 deci mor de ras de cate ori vad masina
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2011, 11:33   #206
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
da, vreau sa bag GPL pe matizake. adica nu stiu daca vreau. dar ma intreb asa. haioasa ideea asta sa-ti bagi roata de rezerva ca la 4x4 pe matiz
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2011, 11:48   #207
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ma jur ca ii fac poza si pun aici sa vezi si tu.
pe unde mai iesisi anielo?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2011, 11:58   #208
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
pai unde sa mai ies. a trebuit ieri sa fac curatenie dupa petrecere ca deja incepusera soarecii sa mi se asfixieze de la fumul de tigara statut din casa. acum e curatenie. parca vad ca iar ma procopsesc cu petrecere surpriza de 1 decembrie. da' ii pun sa faca dupa curatenie ca nu ne mai jucam asa... si eu nici macar nu fumez, nu mi se pare corect.

nu mai ies nicaieri ca am inceput Life al lui Keith Richards si nu-mi place (nu stiu ce naiba m-a apucat, doar stiu ca nu-mi plac autobiografiile, dar asta e...) si ma chinui putin cu el asa... apoi mai am de invatat si pentru project management ca m-a mancat pe mine undeva sa vreau sa-mi dau nush ce calificare pe PM si mi-am primit un vraf de documente de citit pana pe 15.

tu pe unde bantui?
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2011, 12:01   #209
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
hmzh
sa inteleg ca esti acasA? vorbim despre concediu?
eu in Lipscani Area! ca de obicei
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2011, 12:52   #210
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
ce concediu?! nici un concediu. de unde bani si de concediu de o eternitate nu am mai avut un concediu ca lumea. (a se citi 2 ani!) dar ma razbun eu la anul!

uneori ma mai bate gandul sa evadez de pe lipscani. uite, de exemplu, cred ca mantuleasa e si ea ok, e o strada cu multe baruri dragute. bine, doar dragute, dar totusi, tot e ceva...
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2011, 13:07   #211
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pe mantuleasa nu am ajuns sa petrec nopti si zile...
am fost aseara prin fire , jos, si chiar a fost chill... am fript cateva berici si apoi in alt local, unde s-a schimbat socoteala si ideea mea despre absolutul dintr-o sitcla de ciuc.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Nov 2011, 11:40   #212
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by aniela07:
nu mai ies nicaieri ca am inceput Life al lui Keith Richards si nu-mi place (nu stiu ce naiba m-a apucat, doar stiu ca nu-mi plac autobiografiile, dar asta e...) si ma chinui putin cu el asa...

ma keats ma, vezi ce se intampla daca nu ma asculti ?
sper sa fie ultima oara cand mai faci obraznicii de astea, data viitoare te spun, sa stii !
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Nov 2011, 11:41   #213
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
tu fuseshi in germania? ca nu ne-ai ami zis nimic pe aici.
ai citit mai sus ce vrea sa faca aniela la matiz?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Nov 2011, 11:43   #214
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
nu, duminica plec
daca nu mai semnez condica o perioada, inseamna ca sunt acolo
da, nobila ideea cu matizu, dar ar fi mai bune niste reactoare ca la avioane ceva. Asta e viitoru. Daca tot iti pui ceva nou, macar sa fie ahead of its time
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Nov 2011, 11:57   #215
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
duminica pleci ... ohohohoho marfa de tine.
deci matizu ala, daca aniela mai are idei crete o sa ajunga precum masinile alea de gospodari
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Nov 2011, 18:44   #216
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
ia nu mai faceti voi misto de matizul meu! matizul meu o sa prinda o viteza acceptabila atunci cand o sa poata functiona prin teleportare, ce reactie de avion... da' e bine asa. catinel, ca oricum se misca prin Bucuresti mai repede decat cine stie ce bmw de sta la semafor ca nu e loc. am vazut azi un mercedes din ala micutz micutz. nu-mi vine sa cred ca cei de-au dat nastere la ceea ce se numeste mertzan pot face niste masinutze asa simpatice. simpatice rau. dar era 3800 de euro (neg) si neinscrisa. dar era asa frumusica. frumusica foc! lasa, ca ma fac eu mare, nu-mi iau eu mercedes din asta user friendly?! bine, asta daca nu gasesc un cinquecento...

vai Cham, Germanica!!! Germanica ruleZ! vaaaai, ce vreau si eu la Germanica!

cat despre nenea Richards, gata, si-a mai revenit dupa vreo 20 de pagini. vorbeste despre blues, despre cum snobii astia (se aplica si in ziua de azi) nu stiu sa judece muzica decat dupa imagine, despre cum mai invata el si cu Mick sa cante ceva din The Moody Blues. acum m-am mai linistit. dar am capiat cateva pagini bune cum facea el temele unui gras ca sa il apere de niste nemernici de-l asteptau in curtea scolii sa-l ciocaneasca... vai ce m-am mai plictisit cand povestea el cum isi falsifica mandru carnetul de note... dar nu mai fac obraznicii cu autobiografii, neam! mi-a cam ajuns, gata! peste 10 ani de-acum cand uit experienta. desi imi cam facea cu ochiul condolezza rice, dar cu siguranta la cat de repede se misca lumea in ziua de azi ce are ea de spus acum e de mult depasit...

un 1 decembrie glorios!

Last edited by aniela07 : 30 Nov 2011 at 18:47.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Nov 2011, 18:54   #217
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Si ca sa nu uit: voici le BOLID!

aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Dec 2011, 14:32   #218
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Buna ziua, agent Bulan Socrate, va rog sa prezentati permisul de conducere si certificatul de inmatriculare ! Autoturismul dvs prezinta geamul stanga spate aburit si ati parcat perpendicular pe directia legala de parcare. Si numarul de inmatriculare al autovehiculului nu este vizibil. Aceste contraventii impun o amenda de xxx RON si xx puncte de penalizare ! Doriti sa semnati Procesul Verbal ?
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Dec 2011, 06:44   #219
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Haaaideti, domnu' politist, ca asta nu are numere de inmatriculare, ca e pe baza de pedale. si nu e aburit geamul, e de la gratarul de 1 decembrie de pe bancheta din spate. da'l stingem, nu-i problema. luati si dumneavoastra un mic asa, cu nitzica bere, ca suntem cu totii romani, ce dumnezeu... si lasati parcarea, ca e a companiei, ergo proprietate privata, ergo special facuta pentru parcari tipic feminine
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2011, 09:23   #220
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
anieloooooooo
nu mai vrei sa cumperi nimic pt matizutu superb? dupa meciul de aseara, zic sa reschimbi colantarea, sa il faci rosu-albastru
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells