Păreri Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Răzbunarea celor învinși

Bogdan88 pe 01 Octombrie 2009 00:10
[10+6]/2=8
10>ptr efecte speciale
5-6>ptr poveste...deci eu cred ca e cam de nota 8 !!

Una dintre fazele care mi s'au parut ciudate, a fost chestia cu aia in care s'au sacrificat ei fratiorii robotei,non-biologici...,wow,...si au construit un CIMITIR din PROPIILe CORPURI ,ptr a salva planeta ''noroi''!!!!

P.S =ptr efectele speciale se merita din plin sa'l vedeti :))

EnervatLaCulme pe 12 Septembrie 2009 13:14
..........
Nimic exceptional. Am ras pe tot parcusul filmului.
Cea mai buna comedie a anului.

Brian pe 22 Iunie 2009 22:22
este un film bun imi place dabea astep sa apara
cand apare si de pe unde il pot lua

Wonka pe 23 iunie 2009 13:55
apare vineri , da dc nu incerci sa il vezi la cinema?sa vezi si tu cum ii, poate sau mai schimbat ceva scaune pe acolo, cine stie, iesi cu prietenii/prietena , te distrezi ... doamne ma ce oameni 8-|
Brian pe 24 iunie 2009 20:46
ma duc la cinema da vruiam de unde pot sa il iau ma refeream " magazine " :))
airbender pe 27 Septembrie 2009 21:40
....un film care nu ai cum sa nu il lauzi....efectele sunt cele mai tari prezentate intrun film parerea mea.....actiunea te lasa q gur cascata 2 ore jumate:D.....dialogurile sunt ff comice(gemenii roboti)....scenariu scris frumos si atent...cat despre megan fox are zice k a fost pusa doar pt aspectu fizic se inseala....sa vad pe cineva sa joace asa bn k e apoi sa mai vb oricare dintre voi.....thx michael bay si asteptam partea 3 care sunt sigur k nu va dezamagi deloc....
tiberiu_MIHAI pe 09 Iunie 2009 19:22
HOPES
asta o sa fie urmatorul film dupa T4 pt care o sa merg la cinema.sper sa fie macar la fel de bun ca si primul,oricum va fi un blockbuster aste e sigur,sint curios daca in romania va intrece ANGELS &DEMONS sau TERMINATOR:SALVATION
camelia-mariana pe 03 Ianuarie 2010 16:23
transformers II
foarte bun filmul la fel ca si prima parte ma fascinat astempt sa vad parte a III
Ionut000111 pe 09 Decembrie 2009 16:53
super
va spun sincer, m-am atasat foarte mult de acesti actori, de film, de toate lucrurile. pot sa va spun ca au devenit filmele mele preferate: 2007, 2009. super, nu am cuvinte. sper sa vedem filme la fel de reusite si de acum de la michael bay
pe mine m-a dus intr-o alta lume dupa ce am vizionat aceste filme, am inceput sa ma gandesc cum ar fi daca ar exista o astfel de rasa estraterestra. foarte reusit. si acum mai vizionez parti din filme

pancadede pe 29 Noiembrie 2009 14:29
Inimaginabil
este unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut pana acum ! efectele speciale sunt atat de reale si actorii joaca excelent !
Sorin87 pe 14 Iunie 2013 09:57
Transformers: Revenge of the Fallen este filmul anului 2009, foarte bun din toate punctele de vedere si legatura dintre prima parte si a 2-a este foarte bine realizata.nota 10*
vladutz90 pe 01 Februarie 2010 17:40
looool!!!
cum drq k transformers sa primeasca SAPTE nominalizari la zmeura de aur???? filmu e bestial!!! are niste efecte de te lasa q gura cascata!!! filmu merita vazut 100%!!
myrcea94 pe 12 Ianuarie 2010 22:50
e tare
am vazut filmul si e 100% super si de abia astept sa apara cel din 2011.asta va fi si mai tare
nightmare28 pe 26 Decembrie 2009 19:54
...
mie unu mi sa parut mai frumos ca primu....merita vazut;)
deea9595 pe 20 Noiembrie 2009 19:35
super tare filmul.mi-a placut mai mult ca primul,dar oricum ambele sunt adevarate capodopere!!!
Razelik pe 27 Septembrie 2009 23:49
ZA BEST EVA.!
Filmul dupa mine este de nota 232323/10
Sunt total de acord cu ce a spus UAUUUUUUUUUUU!
(( ORIGINAL POST: UAUUUUUUUUUU!: ))
ce pot sa va spun...................sa aveti grija sa inchideti gura ..pentru ca asa va va gasi sfarsitul acestui film cu gura deschisa la propriu si super incantati de ce se intampla pe ecran.daca v-a placut prima parte ....pe asta o s-o idolatrizati........sunt aproape fara cuvinte si foarte impresionat de acest film .de data aceasta noi luptam pentru a salva un robot (si implicit lumea),nu invers .e mai mult decat impresionant ca 90% din lupta de la sfarsit e dusa de oameni impotriva "robo railor" .o capodopera sf care TREBUIE neaparat vazuta chiar daca sunteti pe patul de moarte ,luati o pauza ,nu trebuie sa muriti pana nu vedeti acest film.
cat despre acest baiat ->> claudiu-daniel-lugoj mai baiete ramai la gandurile tale de… citeşte

LavyBogdy pe 27 Septembrie 2009 22:41
GENIAL,GENIAL.Asolut fantastic si efectele speciale sunt uimitoare.Din pacate in orasul nostru(Deva) nu exista "cinematograf" dar tocmai l-am vazut in BR pe PC si am ramas impietrit la ce minunatie imi sunt ochii martori.Fabulos,nu am alte cuvinte.
MelkorTP pe 22 Iunie 2009 16:11
u ppl suck
pt aia cu parerile stupide luate de pe Rotten Tomatoes si alte pareri de critici:
...Drag me to hell are 93%, Toy Story are 100%...la Transformers 2 numa 38% io dat intelectzii...abia tre sa se lanseze, da ei repede io dat nota...da tat aia care`si dau parerea de acolo o dat si la Pirates of the Caribbean : Dead Man`s Chest, 53% numa..."atata de naspa o fost", vezi domne:)), de o avut incasari de $1,060,332,628 cu locu 3 la incasari dintre tate filmele ce o aparut pana acuma si o luat si oscar...plm informatziva mai bine data viitoare...intelectzilor :))

Eustake pe 22 iunie 2009 20:08
Ai dreptate, toti aia de pe RT sunt niste necunoscatori:) -pardon, aia care i-au dat review negativ- Filmul deja a fost lansat, in primul rand (nu in SUA, dar au existat atat screening-uri cat si lansari, in Japonia de exemplu), deci respectivii nu procedeaza ca cei de aici care arunca cu 10 stele inainte sa fi vazut mai mult decat un trailer sau doua. Asociezi incasarile cu sfera calitativa a unui film, ceea ce este ilogic. Piratii din Caraibe 2 au luat un Oscar la... efecte vizuale:)), deci... dovada a bugetului urias care permite asa ceva. Inseamna ca filme ca Goodfellas, The Shawshank Redemption, Reservoir Dogs sunt praf ca "n-au avut incasari mari", asa functioneaza aceasta logica. Eu nu am spus cum este acest film, ca nu l-am vazut, am lansat insa o ipoteza.
MelkorTP pe 22 iunie 2009 20:35
aia am facut si eu...ziceam ca nu te poti lua dupa ce zic critici, tu n`ai in cap ce au ei si tu cand te uiti la un film, urmaresti altceva, nu toate defectele cum fac aia...am vaz pe multzi care`si dadeau parearea despre film, fara sa`l vada, numa dupa ce ziceau aia...io zic, la tatzi care o postat negativ de film: daca atzi vazut primu si nu vo placut ce dzo intri sa dai "review`uri" aiuria si ce te`ar interesa a doua parte? apar o gramada de filme in fiecare an, uite la altceva...is care intra si nu prea stiu de transformers, vad traileru, citesc ce zice lumea si zic" ba tatzi zic ca`i aiuria filmu, un esec", si normal ca ajunge financiar un esec pe conceptia asta...so investit multi bani in el, mult timp si nu`i asa usor sa faci ce o facut Michael Bay (si cu piratii din caraibe dadeam un exemplu numa:P)
eu9312 pe 21 Iunie 2009 18:36
imi puteti explica care e faza cu avanpremiera, poate mergi oricine? si e mai scump biletu ?
up pe 22 iunie 2009 13:07
da poate.nu e mai scump
MelkorTP pe 22 iunie 2009 16:12
n`are nimic in plus...atata ca apuci sa`l vezi mai repede la un adaos in jur de 5 lei fata de lansarea normala de vineri
Ruben pe 31 Mai 2009 23:22
si prima parte as fost de calitate a avut multe actiune si a fost foarte realist imi plac mult filmele de genu asta abia astept sa-l vad odata:):):)!!!!
Tyson_Kyd pe 23 Iulie 2012 18:30
Dupa mine partea asta e ceea mai buna . Imi place povestea din ea, si mai ales ca mai baga si alti roboti, plus ca devine mai amuzant .
herleaflorin pe 10 Februarie 2012 12:38
clar mai bun ca primul nota 9 de la mine mai multa actiune si unele faze amuzante bune
Andrei.Ciprian pe 10 Februarie 2012 09:27
O continuare foarte buna!
Unul dintre cele mai bune filme ale acelui an.Aproape ca se ridica la nivelul primului.Insa nu pot sa imi dau seama de ce are o nota asa scazuta pe imdb? Este un film de nota mai mare.Merita vazut!
Dar_kvampire pe 09 Octombrie 2011 19:23
Mult mai bun decat precedentul si mai multa actiune foarte tare
radu3455 pe 09 Octombrie 2011 13:34
mult mai bun caprimul a fost exceptionabil nota 10
DARK333REM pe 03 Octombrie 2011 00:18
ReVeNgE Of MeGaTrOn :))
CaM SlAb DoIuL,NuMa AsTePtAm.E Ok DoAr PeNtRu AcTiUnE :|
Infinity pe 28 Septembrie 2011 15:36
Transformers - Revenge of the Fallen (2009)
Cel mai slab din serie. Multe reclame, multe cadre cu Megan, multe clisee... Doar efectele si popularitatea au salvat filmul de la un mare esec. Nici scenariul nu e cine stie ce. Are destule gauri. Efectele sunt intr-adevar superbe. Jocul actoricesc... Cam slabut. Insa, pana la urma am vrut sa vad spectacol pe ecran. Si a fost din plin. Merita 10 pentru efecte, actiune si cateva faze de umor.
ciupymic pe 20 Octombrie 2010 21:37
mi-a placut enorm de mult mai mult decat primul, si pentru efecte....nota 10
alyn_92 pe 09 Octombrie 2010 12:40
capodopera...
povestea, actiunea , actoriii , efectele speciale incredibile .. sunt pe placul oricui.
Filmul este super intr-un cuvant, insa pentru a vedea al doilea film, recomand sa il vedeti si pe primul.
10/10 asteptam al 3 film si speram sa fie cel putin la fel bun ca primele doua :)

bebnebun pe 11 Noiembrie 2009 07:28
Frumos
Mi`a placut filmu am vazut si Transformers 1 si asta astept 3 de acuma in 2012 dar sa vedem daca ce mai zice Nostradamus daca apucam sau nu;))
mage pe 05 Noiembrie 2009 21:05
bestial filmu,mi-a placut,speram sa continue si urmatoru sa fie un succes
lucirlv pe 29 Octombrie 2009 13:12
lucirlv
de mult asteptam continuarea la Transformers si intradevar a fost un film destul de reusit cu efete speciale foarte misto si scenariu interesant.cred ca o sa urmeze si partea 3
VVVVV pe 21 Octombrie 2009 21:05
nu sunt un fan al genului dar m-a prins. chiar mi-a placut!
laurentiu33 pe 16 Octombrie 2009 20:40
sooper
Si eu l-am vazut si m-am indragostit pe loc....foarte tare.......este un film sooperb..abea astept trasnformers 3:X
stilou pe 19 Septembrie 2009 11:09
Ce efecte!
I-am vazut serialele de animatie acum dar acum am vazut un lucru care rar intalnesti,niste fenomene mecanice super realizate.
yopiciucena pe 07 Septembrie 2009 17:40
hmm
1 transformers mia placut , dar acesta mia intrecut toate asteptarile :d......am auzit k va ajunge pana la partea a 5 .....abia astept :D
tudosieradu pe 04 Septembrie 2009 22:48
e super tare filmul!!!!!! asa ceva nu am mai vazut!!!!!!!!!! incredibil de original!!!!!!!!!!!!!! SUPERRRRRRRRRRR TAREEEEEEEEEEEEEEE
Suspect de bizar pe 04 Februarie 2009 21:50
Gakumba,nu poţi să-ţi dai cu părerea despre un film ce nu existw încă.Căci nefiind premiat şi cel mai probabil nefiind finalizat,nu există.Există o posibilitate să te iei după premize,de exemplu,filmul a fost bunicel,nu bun,şi cum în general sequl-urile sunt mai slabe ne putem aştepta cel mult la un film slab.
www. pe 04 Februarie 2009 10:54
mah amaratule de gokumba sau cum te cheama, ce ai crezut ca in 2009 nu o sa aiba efecte sau sa aiba mai putine decat primul, tu gandesti?mai iesi si tu din mlastinutza ta broscoi mic sa te pupe vreo printzesa sa te trezesti la realitate,asteapta si tu ceva harry potter sau iron man 2,prince of persia etc atunci sa vezi tu efecte
Mihalache Daniel pe 02 Martie 2008 12:25
am inteles k apare si dacia logan adik Logatron in film sau sunt doar vorbe
micsa9124 pe 08 Octombrie 2011 09:50
naspa
hai sa fim seriosi asta chiar nui un film bun ,daca stiti ce inseamna un film bun ,de plictiseala merge dar nui un film bun
Razvan_M pe 07 Martie 2010 15:07
Un film bun care merita vazut si la care nu o sa te plictisesti!
italianobosss pe 16 Noiembrie 2009 16:00
..........
Doar efectele mi-au placut.
ps : Si masinile :D , mai ales acel Camaro Galben , e mortal :X

agirg pe 15 August 2021 21:47
Slab fata de primul. Cred ca in mare parte a productiei regizorul a fost beat sau drogat.
forever_young_ pe 30 Decembrie 2020 17:44
FOARTE BUN !
un film SF cu de toate ...actiune , efecte speciale , suspans , coloana sonora ...sfat pentru cei "plangaciosi" : cititi inainte cat dureaza filmul ....ce gen este ...cine joaca ...asta daca stiti sa cititi ...NU VA MAI PLAGETI DE UN FILM CA E PREA SCURT SAU PREA LUNG ... NU VA OBLIGA NIMENI SA VA UITATI LA EL !! :)))
perca_mihai_marco pe 10 Noiembrie 2019 13:19
Un film bunicel, mai ales în ultima parte, în rest slăbuț față de primul. Are niște secvențe care ar fi trebuit eliminate (partea cu mama lui Sam la facultate). Are efecte vizuale foarte bune. Coloana sonoră mai slabă față de primul film, dar per total bunicel. Nota mea este 6.
blackmore pe 21 Iulie 2019 01:02
Film destinat exclusiv persoanelor lipsite complet de neuroni
danut_iulian pe 28 Mai 2018 18:10
O contionare foarte buna plina de actiune si suspans.
Dragos.87 pe 18 Iunie 2017 16:01
Este mult mai slab decat primul atat scenaristic pentru ca are un scenariu incalcit cat si regizoral pentru ca are actiunea prea scheletica.In ultimele 20 minute am vazut un spectacol vizual bun si interesant in rest slabut comparativ cu primul.
cyber_avenger99 pe 05 August 2016 20:30
TransFormers 2: Revenge of Michael Bay
Multi considera Revenge Of the Fallen cel mai slab din intreaga serie si pot sa vad de ce, chiar pot. Asta nu inseamna ca pentru mine acest film nu este ,,a lot of fun''.
Revenge of the Fallen continua povestea din primul film. Autobotii lucraza, acum, in alianta cu NEST( o echipa secreta infiintata de guvern) pentru a extermina Decepticonii ramasi pe Terra. Sam, personajul nostru prinsipal, se pregateste sa se duca la facultate si incearca sa traiasca o viata normala, departe de toata nebunia pe care Transformerii o reprezinta. Dar ce sa vezi, un inamic stravechi ,,The Fallen'' se pregateste sa cucereasca Terra alaturi de Megatron si ceilalti Decepticoni. Aventura pe care personajele principale trebuie sa o infrunte pentru a salva lumea este distractiva si plina de actiune spectaculoasa.
Este un sequel, deci, de la sine inteles, actiunea este mult mai… citeşte

AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 16:30
Transformers: Revenge of the Fallen
mari56x pe 23 Februarie 2015 11:09
Nu stiu de ce se uita cei care nu gusta acest gen. Filmul merita vazut din plin, personal mi-a placut mai mult prima parte, dar nici asta nu este o productie proasta sau de ratat.
Go1 2 3 4 5

Film - Transformers: Revenge of the Fallen