Păreri The Ugly Truth

Adevărul gol-goluț

GiulianoDirt pe 25 Februarie 2022 19:57
Dacă unii stiu doar de Vacanta mare și Doru Octavian Dumitru e normal ca un film ca asta să li se pară slab. Mocofanul râde doar la poante vulgare, pe înțelesul lui.
CDumi pe 30 Ianuarie 2022 16:58
Ea e foarte drăguţă. Dar el este atit de enervant incit am renunţat să văd filmul. Un individ groaznic de enervant.
lavara_laiarna pe 12 Septembrie 2019 09:49
În jurul câtorva cuvinte deocheate se agită nimicul...gol goluț.
Iulidesprefilme pe 14 Iulie 2019 10:07
Sunt momente când e nevoie și de astfel de povești...
bainca pe 09 Februarie 2018 15:27
10 katie heigl
o comedie romantica extraordinara , katherine heigl e una dintre preferatele mele . o idee extrem de interesanta depre batalia sexelor . si gerard butler ce mai ce pereche . o comedie romantica de nota 10
ardelean.andrei pe 06 Decembrie 2015 01:05
Super! Nu-l ratati!
Un film super, plin de umor, neprevazut, cu scene amuzante si cu actori buni, in special Gerard Butler! Nu te plictisesti deloc, iar actiunea e la ea acasa! Clar, il recomand!
AdriAdrianna98 pe 06 Martie 2015 17:12
Destul de previzibil, dar a avut si momente bune, amuzante. Merge pentru o seara de relaxare.
mtraianc pe 12 Februarie 2015 21:19
dragut ...........................................
emy_sinaia pe 08 Septembrie 2014 00:35
Comedie romantica.
Reteta despre cum sa cuceresti un barbat o aflii in Adevarul gol golut.
Mariannaa pe 14 August 2014 18:02
Din punctul meu de vedere, este un film extrem de prost. Scenele asa-numite "amuzante" sunt foarte fortate. Cum poate filmul asta sa aiba o nota asa de mare (aceeasi nota cu Pirates of Caribbean, The Others, The Exorcist, Sin City,etc...)????:@
matew10 pe 11 August 2014 13:06
Razboiul sexelor este intotdeuna un izvor de buna dispozitie. O comedie usoara antistress. Daca va plac filme gen "Hich" sau "The Proposal" este pentru voi filmul.
costi1974 pe 11 August 2014 02:01
Belea filmul dar eu nu m-am tavalit pe jos de ras, doar in pat ! :)))
learntofly pe 02 Ianuarie 2014 15:36
Personal este una dintre cele mai drăguțe comedii pe care le-am văzut. Îl recomand cu toată inima.
vovin pe 04 Noiembrie 2013 20:51
slab
Asa cum reflecta mai corect nota de pe imdb, filmul este slab. Un mix de ingrediente bunicele, dar amestecate prost, dupa o reteta gresita. SLAB!!
iulian94 pe 12 Octombrie 2013 18:38
Filmul este foarte amuzant, am ras mult la el si chiar mi-a placut.
mirco2000 pe 29 Iulie 2013 20:07
O comedie romantica placuta, relaxanta si la care am ras mult. Actorii sunt foarte simpatici si fac o pereche excelenta. Am savurat fiecare minut si il recomand cu placere. Enjoy it!
theMadalina91 pe 06 Martie 2013 03:23
cel mai tare film!!!chiar merita vazut !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jengulici pe 28 Februarie 2013 20:39
The Ugly Truth este un film in care comedia se impleteste perfect cu romanticul. Actorii sunt minunati, fapt pentru care si filmul este asa!
ioana2222 pe 30 Noiembrie 2012 10:39
foarte misto filmul.a fost o placere sa l vizionez
Crissy_2525 pe 02 Octombrie 2012 20:06
Am avut parte de multe momente haioase ,iar unele momente erau cam prea de tot ,dar oricum recomant. In general pot spune ca... e un film care merita sa fie vazut !!!
alexandra.petronela pe 29 Septembrie 2012 01:05
Ador filmu.Cred ca l-am vazut de 3 ori. Parerea mea e ca trebuie vazut. Merita!;)
momo2494 pe 25 August 2012 18:09
A fost amuzant! Momentul final era de asteptat, dar actorii sunt unii placuti !
Momentul de la cina cu toti oamenii importanti + cele 2 tipe cu "jeleul", a fost foarte comic!
Heigl este o femeie atragatoare ,talentata si care stie cum sa se faca placuta, perfecta pentru un film romantic!
Nu este un film exceptional,care sa te tina in suspans, dar nici dezastruos! 7

puffulette pe 08 Aprilie 2012 16:20
O comedie romantica destul de buna, actorii joaca foarte bine, li se potrivesc astfel de roluri.. De vazut cand nu ai ce face sau cu prietenii
pisicuta1 pe 11 Martie 2012 19:31
f bun
o comedie f draguta ,recomandata celor care le place comedia romantica!....................................
catasmile17 pe 03 Martie 2012 23:32
Un film dragut!!! O comedie-romantica cat de cat buna !!!
alex_il_fenomeno pe 06 Ianuarie 2012 19:09
o comedie impresionanta , una dintre cele mai bune din ultimii ani ! cuplul de actori Gerard Butler - Katherine Heigl este mortal , inca de la inceputul filmului avand numeroase conflicte , atat de hilare , incat nu aveai cum sa nu mori de ras ! desi uneori a mai trecut pragul decentei , comedia a avut multe momente neasteptate , iar finalul este de-a dreptul superb ! pentru mine , filmul a fost o adevarata surpriza placuta , care nu merita ratata sub nicio forma !
Sorin87 pe 29 Noiembrie 2011 20:28
The Ugly Truth
super tare filmul.....e o comedie romantica cum de mult nu am mai vazut....Gerard Butler si Katherine Heigl fac o echipa de milioane....merita vazut...nota 10!!!!!!
Krystyne pe 20 Noiembrie 2011 22:34
Adevarul asta
un fim pe care il adooor,prezinta adevarul intr-o maniera foarte frumoasa si actorii sunt bine alesi pt film,ma invata anumite lucruri:D:D,oricum dragostea e dragoste cu sau fara trucuri
MNarcis pe 30 Octombrie 2011 14:59
A fost un film superb, am ras din plin f bun filmul mi a intrecut toate asteptarile, un film de vazut si de revazut!
yrynagaby pe 19 Septembrie 2011 20:17
filmu este tare comedie si am ras mult....................bun
Andrew1990R pe 09 Septembrie 2011 22:54
parca il chema Mike Chadway.film smecher si beton lmao
Ariana97 pe 16 August 2011 23:39
Super dragut filmu :X:X. Imi place de Katherine Heigl ;))
Marginal pe 13 August 2011 13:40
Merita vazut!
O comedie care incanta prin prestatia actorilor principali... merita sa reflectati la scena din balon si la argumentele aduse de reprezentantii celor doua sexe ref. la selectarea partenerilor si la dinamica relatiei intr-un cuplu.
paradox_utopic pe 29 Iulie 2011 21:43
the ugly rewiew
pt un "profesor de relatii" Butler e cam jigarit...in afara ca e limbut,umbla imbracat in trening dar da sfaturi cum sa se imbrace ea,e nebarbierit ,neingrijit si, ca in povestea cu croitorul rupt in fund,nu are nicio relatie !!!
despre ea,ce-i de zis,e plin holiudul de blondute drgute frumusele sexy slabanoage..

despre film: e bun,chiar daca finalul e previzibil,e bun.

AimeeLov pe 21 Iulie 2011 15:57
O comedie foarte buna.Doi actori foarte buni care se potrivesc foarte bine fac niste roluri dezile mari.Merita vazut si revazut!:>
gay15 pe 07 Iulie 2011 06:08
love
nustiu ce sa spun Katherine Heigl este o actrita foarte profesionala sa stiti ca am vazutmulte filme cu ea si nu am vazut ca nici unul sa numi placa,va recomand sa va uitati doar atat va spun
gay15 pe 7 iulie 2011 16:38
cele mai tari filme sunt alea de comedie si de dragoste pentru ca ce se intampla in filmele de dragoste si comedie se intampla si in viata reala si cel mai frumos moment atunci cand recunosca ca se iubesc
miha.dariciuc pe 18 Iunie 2011 20:00
O comedie foarte amuzanta cu Katherin Heigl in rolul principal . Ca in romanele de dragoste , aceasta se indragosteste de o un barbat ce i s-a parut total antipatic la inceput. Multiple scene amuzante ce te fac sa nu iti iei ochii de pe ecran.
xerses pe 29 Mai 2011 22:22
Foarte bine s-a "speculat" alchimia dragostei si a diversitatii conceptiilor, atitudinilor specifice a celor doua sexe.
dlena pe 28 Aprilie 2011 18:41
una dintre cele mai savuroase comedii de care am avut parte. catherine si gerard fac un cuplu incredibil de carismatic pe marele ecran.... un film numai bun de revazut.
edy21 pe 23 Aprilie 2011 14:47
Mie mi-a placut e un film bun, cu un subiect cat de cat orginal putin e prea lung dar merita vazut are si destul de multe faze amuzante,e perfect mai ales intr-o zi plicticoasa cand nu ai ce face 9.
danymury pe 08 Aprilie 2011 17:58
foarte tare comedia...am ras de numa numa...merita vazut!!!! chiar merita
Anysya pe 28 Februarie 2011 12:48
Un film relaxant, o comedie romantica draguta, merita vazut si pentru frumusetea Katherinei Heigl.
bella_little pe 23 Februarie 2011 10:52
La inceput am crezut ca o sa fie o plictiseala cu ceva vorbe intelepte despre femei, dar apoi filmul devine cu adevarat interesant. Imi place cum joaca gerard butler, eu va zic sa vedeti filmul, e super
Rozzy pe 21 Februarie 2011 22:02
o comedie numai-buna de vazut ca sa te bine-dispui ....
aproape ca radeam in continu , deci chiar mi-a placut !
si desigur ca este despre obisnuitul razboi dintre femei si barbati :)

luxya pe 01 Februarie 2011 21:49
O comedie reusita..
nu ma asteptam la prea multe de la filmul asta...am crezut ca o sa fie iarasi plin de clisee...in care angajatul se indragosteste de sefa si invers...dar totusi...m-am inselat...o comedie romantica foarte buna,povestea,scenele amuzante,muzica....toate sunt captivante....un film de nota 10...prestatia lui Gerard Butler formidabila,ca de obicei si Katherine s-a descurcat foarte bine..va recomand acest film!
alin_buzau pe 20 Ianuarie 2011 21:37
Un film exceptional din punctul meu de vedere.Au jucat foarte bn cei 2 actori principali.
Kable pe 15 Ianuarie 2011 11:53
Nu are prea mult romantism, ceea ce-mi place pt. ca mai toate filmele noi de comedie sunt si romantice, dar acesta sa mori de ras nu alta.
Federer pe 04 Ianuarie 2011 19:55
Bun filmul,mi a placut.E asemanator cu The Bounty Hunter
Vladut1994 pe 02 Ianuarie 2011 21:45
Comedie
Un film perfect....Mi-a placut la nebunie ,are tot ce trebuie ...Un film cu adevarat bun cu niste actori geniali...Merita vazut
IchigoWolf pe 02 Ianuarie 2011 01:38
Interesant...desi astfel de filme deobicei sunt previzibile si..eh,presupun ca stiti voi...la acest film am ras..chiar pe bune am ras :)).Cine zice ca (,) comediile romantice sunt (majoritatea) proaste,inseamna ca nu i-a vazut pe Gerard Butler si Katerine Heigl facand echipa intr-una.La tv sau pe calc...firar,uitativa oriunde/oricand la el :)).Chiar si daca sunteti in depresie...cu atat mai bine :D.Mai aflati ce inseamna expresia "haz de necaz" (in acest caz,atunci cand esti singur/a ,nemaritat/a si nu ai facut sex de 11luni :D) cu ocazia asta :)
Go 1 2 3 4