Păreri The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

(2012)

Saga Amurg: Zori de Zi - Partea II

NONI95 pe 18 Septembrie 2012 16:43
o sa fie cel mai bun film din serie ....sunt nerabdatoare sa-l vad!
Ucshi pe 13 Septembrie 2012 23:20
Doamne..
Lasati lumea sa critice, lasati lumea sa adore filmul asta...frate suntem oameni si avem gusturi diferitee..dar nu va mai certati atata si injurati..E UN FILM COMERCIAL, care vrea sa infatiseze povestile dintr-o serie de carti..si in mare parte este o serie acceptabila.
VIBERS pe 17 august 2013 12:49
Filmul asta nici comercial nu se poate numi.Daca se strang cativa useri de pe Cinemgia, cred ca pot face un film mai bun decat asta.
cocoroada pe 20 August 2012 20:17
Este cel mai tare film.Abia astept sa inceapa partea 2 din breaking dawn!
condo pe 07 August 2012 22:42
e ok
un film foarte bun as vrea sal vad si eu cum fac sal vad si eu poate mil trimiteti sal vad si eu
scumpikka pe 13 septembrie 2012 20:53
in primul rand, filmele se vad la cinema. in al doilea rand, mai ai de invatat la gramatica
alin.cristian pe 28 Iulie 2012 19:03
O alta deceptie cinematografica. Criticile de pana acum nu au un efect deconcertant asupra producatorilor?
AeroX pe 6 august 2012 11:38
Atat timp cat are incasari tu crezi ca se uita cineva la critici? Ce sa faca cu ele? Focul? Oricum e ultima parte anul asta.
alin.cristian pe 7 august 2012 12:54
Normal, ai dreptate, doar ca s-a taraganat prea mult sfarsitul asta, cred. Oricum, filmul a avut incasari.
NicolasNicky pe 27 Iulie 2012 16:51
Abia astept sa il vad,sper sa fie cel putin la fel de bun ca si celelalte parti.
Madalinadulse pe 24 Aprilie 2012 17:53
Toate seriile sunt fantastice....abia astept ultima parte,chiar daca sunt carti...mai interesant e sa si vezi actiunea decat sa o citesti....!:)
xxxloverystarxxx26 pe 11 Aprilie 2012 10:23
Am vazut de multe ori cele patru filme si imi plac la nebunie, nu ca's nebuna dupa ele dar e foarte frumos regizat! :D Mie imi place de Bella si de Alice ( sunt dragutze ) pup bye :-*
oana13 pe 02 Aprilie 2012 14:56
oana
de bea astept filmul acesta inca n aaparut si mai e pana pe 12 noiembrie dar ce sa facitrebuie sa il astepti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
yoana2091 pe 27 Martie 2012 17:38
ieeeei .
aminuta1999 pe 26 Martie 2012 18:07
super
Este cel mai tare film .prima parte ma dat pe spate de acum vine si a doua!!
yodanny23 pe 23 Martie 2012 17:58
saga amurg
sper sa fie mult mai bun ca partea 1 ,ca prima parte nu a fost asa de minunata, oricum primu twilight ramane cel mai bun pentru mine:)
bella12 pe 23 Martie 2012 15:43
bella
eu nu am vazut filmul imi poate spune cineva unde il pot vedea! va rog sa ami spuneti
unde il pot gasi pe filmul "saga amurg zori de zi partea a II" va rog

VampiresOnly pe 08 Decembrie 2012 22:16
Cel mai bun din seria Twilight
Nu sunt fan nici hater insa acest film chiar mi-a placut. Multe efecte speciale interesante, actiune si actorii chiar s-au descurcat. Eu cred ca merita vazut si sa lasam prejudecatile doar fiindca auzim peste tot ca Twilight e naspa!
xerses pe 28 Noiembrie 2012 11:38
Mi-au placut efectele speciale; un final potrivit pentru astfel de poveste...
lyvyaly pe 26 Noiembrie 2012 19:45
De curiozitate,am citit toate volumele,pentru genul de literatura"fantastic" merita citit,si normal ca merita vazut si filmul :)
nikkolle pe 24 Noiembrie 2012 21:47
Am asteptat foarte mult acest film :X:X:X si pot sa zic ca nu prea a fost pe asteptarile mele .......destul de bun pot sa zic :)! Mi-a placut ca a avut un final fericit si o ador pe fetita vampirilor :D:X:P !
P.S merita vazut !

Andra001111 pe 24 Noiembrie 2012 00:12
Super
Este unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut pana acum . Merita vazut ;)
Carminaaa pe 17 Noiembrie 2012 00:03
Pret
Cat e biletul la Arta?????????????????????????????????????????????????????????????
andruletz pe 16 Noiembrie 2012 14:33
buna
care este pretul biletului 3d?
nu am mai fost pana acum la niciun film insa asta m-a fascinat,dar nu stiu cre este pretul biletului

MMadalina pe 27 Iulie 2012 11:58
E atat de dragutz ca actorii si in viata reala sunt impreuna :X!!
superstitioasa pe 30 Iunie 2012 23:40
Wow!
Am vazut un trailer cu The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 si sunt atat atat atat atat de nerabdatoare :D abia astept. Imi plac toate filmele deci filmul acesta o sa fie cireasa de pe tort:X:X:X:X:X:X.
patty1phapha pe 21 Iunie 2012 16:02
Dupa ce am vazut ultimul trailer am devenit si mai curioasa. Chiar astept sa vad continuare povestii. Pacat ca ajunge la final, dar a meritat. Felicitari actorilor pt efortul depus! 10!
lucyamady pe 08 Martie 2012 22:10
Buna. Cand apare ultima parte?Abia astept sa il vad si nu mai am deloc rabdare. Stie careva data exacta? Pe google nu gasesc nimic.
Andrew1990R pe 05 Martie 2012 21:32
Mai bine nu
sa reluam: aia vroia sa fie vampir ca sa fie cu ala bla bla bla
am inteles povestea poate si sincer mi s-a parut o absoluta pierdere de timp si de bani(in caz ca le-ati cumparat) nu vreau sa critic prea mult dar asta este parerea mea. o porcarie.

Manusa pe 05 Decembrie 2012 17:35
O ultima parte foarte buna, nu sunt fanul seriei dar per total a fost o serie remarcabila, cu actori foarte buni, care prin acest film s-au ridicat si mai mult in aceasta industrie a filmului. Filmul are un final la care nu ma asteptam, mai ales dupa ce am vazut trailerul si dupa care ma asteptam la altceva, dar important este ca filmul este reusit si surprinde putin. Daca nu era Alice, atunci era .....tot acelasi deznodamant. Un film care, daca v-a placut celelalte filme din serie, merita vazut.
Crynick pe 7 decembrie 2012 11:38
nu mai zice la nimeni ca iti place Twilight.
gabyAlex pe 31 ianuarie 2013 13:50
daca The Twilight Saga "a fost o serie remarcabila" esti o cauza pierduta :) cum zice si Crynick -nu mai zice la nimeni ca iti place Twilight pt. ca .... &^*^%#^%$ :)
tonymaestrul pe 03 Decembrie 2012 20:08
Un sfarsit destul de frumos si happy dupa parerea mea. Cea mai tare faza binenteles bataia ( care nu a avut loc pana la urma ) . merita vazut
dandi pe 23 Noiembrie 2012 14:32
L-am vazut aseara
Eu i-am dat nota maxima deoarece mi-a placut foarte mult,chiar sunt impresionat cum sa terminat povestea,a fost si romantic pe o parte si suspans pe de altaparte :d,super cei care nu l-ati vazut inca nu ezitati,doarece merita.
Issabbella pe 18 Noiembrie 2012 23:49
Obligatoriu de vazut.
Eu sunt fan Twilight, si nu am 15 ani dar m-a prins si am urmarit povestea cu mare interes. Pana acum am sustinut intotdeauna ca primul film a fost cel mai bun insa in seara asta mi-am schimbat parerea. Am doar 3 cuvinte de spus despre film:OBLIGATORIU DE VAZUT.
Andreiutza1999 pe 29 Aprilie 2012 18:52
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 a fost super fain mia placut la nebunie cred ca si The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 o sa fie superb!
Dar as vrea sa nu mai vad comuri de genu tampenie de film jalnic si chesti de genu
Eu cred ca intreceti masura

MissBlossom01 pe 22 iunie 2012 19:16
chestii* , nu "chesti". Daca vrei sa fii luata in serios, macar scrie corect.
Andrutza100 pe 21 Noiembrie 2011 19:07
Deabea astept sa apara filmul.Sunt asa fericita ca mai este inca o parte,dar in acelasi timp sunt trista ca este ultima.Sunt nerabdatoare.
nasbaron pe 16 Noiembrie 2012 14:21
nasbaron
ceea mai mare porcarie realizata vreodata !!!!!!!!!!!!!!
cel mai stupid film facut vreodata !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si in final sa- mi ..........................................
................... intelegeti !!!!!!!!

lolwtf pe 28 Septembrie 2012 16:34
[Sters]!!!
deci....frumoasa tara Romania asta ....pacat ca e populata de niste [...] care dau nota 1 filmului inainte ca acesta macar sa apara....cat despre film...nu te pune nimeni sa te uiti [...] si sa comentezi [...] ..daca esti frustrat..nu iti da cu parerea aici de cat de frustrat esti tu...vorbesc la general..nu pt. cineva anume

[Mesaj editat de moderator]

CalTurbat pe 22 octombrie 2012 10:21
si o sa-ti mai dea!
legolas05 pe 16 noiembrie 2012 12:57
oricum cred ca mai mult de 1 nu merita
Xenomorph pe 18 Decembrie 2011 13:45
The Bitch Slap Saga: Episode 1 -When friendship breaks down
Acum 100 000 de mii de ani, in zona constelatiei Oreion, nava unei creaturi oribile se indrepta spre Pamant. Fram si Colt

Alb jucau Bitch Slap in Antarctica, la prima vedere doi prieteni de-o viata, in esenta: niste bulangii. Fram il intreaba

daca simte duhoarea. Cea care se simte de la mii de km dinspre tara aia, replica Colt. Celalalt miros de road kill, spuse

Fram. Amandoi incepura sa tremure, erau doi carmolisti loviti de reumatism, alzheimer si boala vacii nebune, insa

adevaratul lor defect era faptul ca iubeau specia umana. De ce? Erau diliti din nastere sau avortati in mod spontan. God

knows! Creatura se apropia de Colt, era oribila, era paroasa, era...fundul lui Fram.. Lui Colt i se umezira ochii, se

imbujora, iar expresia lui faciala semana cu cea a unei virgine candide. Fundul lui Fram ii arunca… citeşte

Annamaria99 pe 08 Decembrie 2011 12:00
Annamaria99
abia astept si partea asta!!!pun pariu k e mult mai buna ce celelalte,deoarece e ultima.oricum,abia astept s-o vad!!!
Lady_Vampire pe 30 Noiembrie 2011 23:10
Cory
Deci daca esti fan Twilight esti analfabet? Aoleu iti spun eu ca nu are nici o legatura filmul cu prostia si analfabetismul. Hai frate. Pana la urma fiecare cu gusturile lui! Da povestea este ireala, nu e cel mai reusit film dar mie imi place in primul rand pt ca e romantic. Care e problema daca are fani de 16 ani sau 50? Asta e o tampenie! Eu am 24 de ani si mi-au placut si filme ca Avatar, Gladiatorul, Ultimul Samurai, Legendele Toamnei si........ nu stiu cine e Hana Montana! Stiu doar ca e blonda si apare pe ghiozdane si caiete :D. Daca imi place Twilight nu inseamna ca sunt copil sau ca sunt tampita........nu stiu ce va place sa va certati atat, au fost filme care nu mi-au placut si nu am intrat nicaieri sa comentez sa spun: "vai numai retardatii se uita la porcaria aia".. deci gusturile nu se discuta. Punct. Apropo stie cineva cand apare partea a 2-a?
Alexa_frumushika pe 30 Noiembrie 2011 17:40
fana twiligt
Super tare filmele si actori isi joaca foarte bine rolurile tineti-o tot aja
laurentiu1696 pe 9 ianuarie 2013 19:34
Fan twilight...se pare ca fani twilight...nu au trecut pe la scoala...
ing.marius pe 29 Noiembrie 2011 11:52
tare
eu pot sa spun ca deabea astept sa iasa acest film. e extraordinar fiind un film cu vampiri.am citit cartile toate in spaniola si misau parut uimitoare
brunetafitza pe 26 Noiembrie 2011 00:16
cand apare partea a 2-a? va rog daca stiti spuneti-mi. va multumesc!
Anutza9818 pe 18 martie 2012 09:02
pai apare pe 16 noiembrie
andreea_klose pe 23 Noiembrie 2011 12:27
Twilight Saga Breaking Dawn
Este un film superb,Abia astept sa vad si a doua parte a filmului Twilight Saga Breaking Dawn.10 cu felicitari
petri_vasile pe 22 Noiembrie 2011 19:53
salut cine imi poate spune cand apare partea a doua?frumos filmul
23octombrie pe 22 Noiembrie 2011 15:37
stiti poate nu realizati ca filmul esti mult mai bun decat altele . si in plus cine nu vrea sa il vada la revedere nu te obliga nimeni Nu e nimeni de vina ca nu stii ce inseamna un film bun si unu de tot rahatul asa ca ganditi de 10 ori inainte sa dai un raspuns gresit ;)
mym pe 21 Noiembrie 2011 18:53
Din toata inima pentru anti-fani twilight, Puteti sa injurati sa scrieti ce vreti despre filmul pe care nici macar nu l-ati vazut. Ma pis pe ce credeti voi. eu diseara o sa dorm linistita si mancarea o inghit usor asa ca parerile voastre nu-mi afecteaza viata cu nimic. Inteleg ca sunteti niste disperati fara viata si prieteni si cautati sa va certati cu oricine pentru ceva actiune in viata voastra de c***t. Vreti sa pareti matruri ca nu va place twilight, bla, bla... Moda de pe 9gag, de acolo nu va palce nici de JB(nici mie nu-mi place dar cel putin il evit) Sunt sigura ca 80% dintre voi n-aveti nimic cu twilight cealanta parte chiar va place, dar nu vreti sa recunoasteti. Eu si celanti fani twilight cel putin suntem sinceri. E clar ca trebuie sa existe si pareri negative, dar nu chiar asa de agresive, sau poate aveti probleme cu nervii? Atunci consulta un specialist poate te ajuta. Si… citeşte
adelinutsa pe 16 Noiembrie 2011 18:21
Cel mai asteptat film ! Mai avem de asteptat mult si bine:D
WikdMovies pe 23 August 2011 00:55
Inca putin!
Inca doua filme si am scapat! Se va termina in curand ,,fenomenul'' Twilight!
dominika pe 15 August 2011 15:16
deabia astept sa vad filmul! am citit cartea si cred ca filmul se va bucura de un mare succes!
Rozzy pe 12 Iunie 2011 14:51
astia din viitor care dati note inainte sa vedeti filmu' , ziceti-mi si mie cum va fi peste ani ca eu nu stiu cum ma teleportez in viitor
oricum, abia astept sa apara filmul.... celelalte au fost bune cred ca si asta va fi [ asta depinde de actori si regizor si .... echipa lor , ca povestea sigur va avea succes ]

myaDEVILgirl pe 25 iunie 2011 21:42
asa e :D scuze,dar eu aprob pe toata lumea care indrageste filmele acestei serii ;)
Rozzy pe 19 octombrie 2011 11:55
sincer... am citit cartile (in afara de prima si doar 1 data fiecare) si cred ca ceea ce a prins de fapt a fost poveste ca daca stai sa analizezi putin actorii nu nici unu vreun talent rar , nici cu efectele nu stau prea bine (se presupune ca e fantastic) deci dupa parerea mea felicitari lui Stephenie Meyer (scriitoarea) pentru poveste... ca nu se poate spune ca sunt celebre filmele datorita actorilor ca eu cel putin inainte de Twilight nu auzisem prea multe despe Kristen Stewart sau Robert Pattison iar de Taylor Lautner nici atat.... in fine, asa cum am mai spus mie imi plac filmele Twilight, dar revenind si la ce ai zis tu (latearazvan) mi se pare chiar penibil sa citesti 4 carti + aia extrasa din Eclipsa de nu stiu cate ori de parca poveste nu ar fi aceeasi de fiecare data....
fantastic4 pe 17 Noiembrie 2012 15:59
am vazut azi la cinema filmul,nu merita sa dai banii pe bilet,este foarte naspa filmul,cred ca a ost facut doar pt fanii inraiti ai filmului
Daniela_Dana pe 12 Noiembrie 2012 14:47
de-abia astept twilight breaking down part 2
nu stiti pe ce canal se difuzeaza?

scumpikka pe 17 noiembrie 2012 01:36
pe ce lume esti?
MissBlossom01 pe 17 noiembrie 2012 21:05
=)))
Banana02 pe 30 Ianuarie 2012 02:18
sa dus mah twilight cu edward asta acum e smantana asta de justin bieber alt fenomen, oricum filmele au fost ok intre nota 7 si 8 , mi se pare stupid sa dati note de 1 , 2 , 3 doar ca nu va place fatza lui dati note dupa filme cum au fost nu fitzi banane dar mnah ca sa inchei fetelor daca vreti un film adevarat cu vampiri uitati-va la underworld actiune frumos nu telenovela asta cum 2 gagii se cearta de la o gaura de covrig
Go 1 2 3 4 5 6