Păreri The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

(2012)

Saga Amurg: Zori de Zi - Partea II

alexcretu75 pe 30 Decembrie 2012 23:26
Ba sunt eu nebun sau regizorii au facuta o ultima impresie buna. Ce urasc eu la twilight este faptul ca joaca in el Kristen Stewart si Robert Pattinson pe care ii detest.
Jenny_pisica pe 28 Noiembrie 2012 15:51
Deci a venit vremea lui Kristen Stewart sa devina in film ceia ce e in realitate un mort viu si lui Pattinson sa straluceasca din nou sub sore. Bine ca au terminat sa infesteze salule de cinema cu mizeria lor!
Aleera_cherry pe 18 Noiembrie 2012 21:01
A inceput destul se slab, cu multe scene ieftine...totusi, destul de atenti la detalii..pentru asta as fi dat 5*...
Tot filmul consta, de fapt, intr-o singura faza....pentru aia 9*..GENIAL!

spanac2015 pe 22 Martie 2012 12:43
ce bine ca o sa se termine porcaria asta atomica ... astept sa apara si dupa aia o sa ii dau nota 1
adriana.cioceanu pe 23 Noiembrie 2012 12:37
Oamenii traiesc pentru batalia finala dar aceasta e doar in viziunile provocate de puterea de a vedea viitorul a vampirilor si este o uriasa dezamagire pentru spectatorii insetati de scene sangeroase .
MarutaAdrian pe 21 Noiembrie 2012 23:16
Inceputul nu mi-a placut dar batalia mi-a placut foarte mult, eu zic ca merita sa il vedeti.. acum dupa cateva minute dupa ce am vazut filmul, ma lasa cu un sentiment ciudat..prea ciudat..prea familiar
Bayard pe 19 Noiembrie 2012 23:59
Cel mai bun din serie
Cel mai bun din serie. Ce spune asta? absolut nimic. Reteta este aceeasi, ce avem in plus? niste vampiri interesanti... doar cativa dintre aliati, restul sunt jalnici mai ales rusii, care am aflat ca ar trebui sa fie romani??? Avem si o batalie la care se vede ca s-au straduit (nu si ca au si reusit... desi sunt faze emotionante). Acum, ce e rau?? scenariul, replicile, exagerarile inutile ("Nimeni nu a iubit pe altcineva cum te iubesc eu pe tine, in istoria omenirii" ... SERIOS???). Volturi au fost si ei la granita dintre ridicol si cool... mie mi-a placut Michael Sheen, restul nu. Trebuie totusi sa recunosc ca nu am ras la filmul asta la fel de mult ca la celelalte... si asta spune ceva :))). Pentru o serie care a facut atatia bani, efectele speciale au fost foarte slabe.. mai ales la batalia din final la care am auzit ca au lucrat 2 luni :)). Puteau sa bage ceva mai multi bani in CGI.… citeşte
codrina pe 20 noiembrie 2012 10:37
Un singur lucru am de comentat..daca tot am apasat pe butonul "comenteaza" : Jacob si Renesmee... se pare ca nu ai fost atent la film.. nici la seriile trecute si nici acum. Renesmee va ajunge la maturitate la varsta de 7 ani. Si apoi intr-unul din seriile trecute este o legatura intre un "varcolac" (impropriu spus varcolac, ei sunt de fapt "cei ce isi schimba forma" iar lupul a fost un animal aleatoriu) si o fetita de doar 2 ani! Fi mai atent la detalii si eventual, daca vrei sa intelegi mai multe, si esti interesat, citeste cartea! Am comentat si mai devreme cuiva, intradevar, filmul este putin tras de par, mai ales la inceput! Eu, chiar daca nu as fi citit cartile, m-am asteptat sa arate mai mult la inceput cum vede Bella viata de vampir, diferentele, chestiunile noi care apar si care nu i-au fost cunoscute in viata umana. Cateva detalii, care cred ca ar fi facut filmul putin mai interesant!
Bayard pe 20 noiembrie 2012 18:09
Am fost foarte atent la film... care este relevanta ca in 7 ani o sa fie matura?? in cei 7 ani pana atunci ea este in continuare copil. Gresesc cu ceva spunand asta??? Ca sa nu mai spun ca simplul fapt ca Jacob s-a fixat/imprimat cum s-o spune pe fetita, nu inseamna ca automat si ea o sa-l iubeasca... dar nicio secunda nu s-a pus problema asta in film.
AlissuLilly pe 18 Noiembrie 2012 20:06
Wow!!!!
Sincer,nu m-am asteptat la asa un film bun!Mi-a intrecut toate asteptarile.De data aceasta,regizorii si mai ales Stephenie Meyer s-au bazat mai mult pe actiune si SF decat pe romantism si o poveste plictistare de dragoste,In primele 4 filme Twilight povestea se referea doar la povestea romantica dintre Bella si Edward,dar acum povestea este bazata si pe alte personaje care imbunatatesc actinea.Unele momente au fost chiar amuzante si epice!In sfarsit sun multumita de o productie Twilight,nu ca alt film din aceasta serie nu a a fost bun!
serby96 pe 17 Noiembrie 2012 17:39
Un film foarte bun.Chiar merita vazut,dar unele faze au fost"trase de par" dupa parerea mea.
codrina pe 20 noiembrie 2012 07:52
Da! Au fost trase putin! Din punctul meu de vedere, mai ales dupa ce am citit cartea, sa zicem, de vreo 3 ori! Erau multe aspecte interesante din carte ce puteau fi ecranizate! Dar asta a fost alegerea regizorului! Putea fi pus putin mai mult accent pe primele momente de imortalitate ale Bellei! Puteau fi ecranizate exercitile Bellei privind folosirea scutului protector! Bine, stiu, e greu sa ecranizezi o carte intreaga cu sute de detalii... Finalul a fost surprinzator! Nu ma asteptam , desi am vazut toate trailerele posibile! Filmul a fost bun, mi-a placut! Dar mi-au placut mai mult seriile anterioare! Am sa astept lansarea pe DVD, sa il savurez in liniste de acasa, fara foielile celor din jur, sau comentarii aberante la anumite secvente! Oricum..recomand cartea!!!
serby96 pe 5 decembrie 2012 19:51
Asa e ..oricum filmul mi-a placut.
cosmin_kedii pe 24 Noiembrie 2012 08:14
Acest film a fost epic, în fiecare sens .A avut entorse, dragoste, suspans, comedie, a avut tot ceea ce as putea dori într-un film
Crynick pe 24 noiembrie 2012 17:21
asta cu entorse e epica =))
kitty_bell2008 pe 23 Noiembrie 2012 13:02
Si totul e bine cand se termina cu bine o poveste de dragoste foarte frumoasa care merita vazuta nu numai de adolescenti .Desigur filmul a fost facut pentru infruntarea finala doar ca ii va dezamagi decat pe romanii care se asteptau ca vampirii transilvaneni sa aiba mai mult acent romanesc nu rusesc .
Deea_Sweet_Girl pe 13 Octombrie 2012 18:51
Va fi si in Piatra Neamt? Va rog mult,vreau sa stiu.
Anutza9818 pe 15 Martie 2012 10:08
Twilight 5
pacat ca doar in America s-a lansat filmul Twilight5 :(((( nu mai bine ne mutam noi in America:)))
scumpikka pe 17 martie 2012 21:57
Cred ca visezi :))
Anutza8891 pe 19 martie 2012 08:47
Asa e:d
MissHilary pe 13 Martie 2012 14:15
wooww
Wow,abia astept sa para.Iubesc filmele Twiligth.O sa fie super,ca celelalte desigur.
kokoletutza pe 10 Martie 2012 23:42
marfa
Abia astept sa apara si ultima parte...e tareee rau filmul....mor dupa Robert cum joaca in film...interpreteaza f. bine...au facut o treaba buna. nota 10 +
asbacan pe 07 Martie 2012 22:02
Data lansare (SUA): 16 Noiembrie 2012
Data lansare (SUA): 16 Noiembrie 2012Data lansare (SUA): 16 Noiembrie 2012Data lansare (SUA): 16 Noiembrie 2012Data lansare (SUA): 16 Noiembrie 2012
bibimicuts pe 07 Martie 2012 08:21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
va rog frumos spuneti.mi si mie cand apare a 2 parte din the Twilight Saga: Breaking Dawn ?:X:((
baradiu pe 15 Noiembrie 2012 22:14
Excepțional de prost!
Salutare! Am asteptat acest film de un an de zile si, sa fiu sincer, aveam asteptari destul de mari...am vrut chiar sa fiu printre primii din tara care-l vizioneaza, asa ca mi-am rezervat un bilet pentru premiera. Mare mi-a fost insa dezamagirea, e un film foarte prost pentru bugetul alocat, te pregateste pe parcurs pentru grandiosul final (presarat pe alocuri cu tentative de scene haioase), care este chiar un fenomenal..pâââârrrrrțțțțțțț. Pacat de serie :( Il declar, astfel, candidat la zmerura de aur!
legolas05 pe 16 noiembrie 2012 12:55
un candidat puternic la Zmeura de aur
adelushalice pe 24 Noiembrie 2011 10:57
Transilvania
sincer mie mia placut foarte mult filmul zori de zi parte 1.....si astept cu nerabdare partea a 2 .....imi plac filmele cu vampiri....si vreau sa vad cum va fi Bella vampir...si ce pericole o mai asteapta ...si prin ce o sa treaca......si vreau sa vad ce viitor va afea fetita Bellei...sunt un mare fan a filmelor cu vampiri....mai ales filmelor din seria Twilight Saga...din cauza ca are....actiune, trailer, dragoste, prietenie....de toate ....asa ca pot spune ca e foarte interesant si foarte frumos.....asa ca va doresc la cei care nu au vazut filmul si care sunt fani....va doresc....(VIZIONARE PLACUTA)
sarrpe pe 18 Noiembrie 2011 22:57
Daca nu va place nu va uitati, ce e asa greu, daca nu va place nu mai intrati sa da-ti comenturi rautacioase pt k nu faceti decat sa ambitionati si mai tare fanii acestei serii. Cei care intra pe aici si dau comenturi rautacioase sunt niste penibili fustrati, in cel mai rau caz dadeati comenturi rautacioase la prima serie care sa zicem k ati vazut-o si nu v-a placut, dar aici? nu va mai uitati, nu mai comentati aiurea. Nu sunt mare fan al seriei, dar mi se pare interesant si ma dezgusta comentariile proaste.
adelmann pe 13 Noiembrie 2011 23:58
pareri impartite
sinteti niste timpiti , nu am inteles si nu cred ca voi intelege vreodata, fiecare om are gustul sau , depinde in ce sens privesti, iar daca nu iti place nu are rost sa areti cit de prost sau timpit poti fi, mie nu-mi place , dar nu imi expun parerea ca si multi dintre voi timpitilor , si vb frumos mai ales cu fetele , , de n-ar fii ele ati fi niste labagii
joana_18 pe 13 August 2011 14:03
parare
de abia astept sa vad filmul, am citit cartea si ii superba , cu siguranta comportamentul bellei se va schimba si nu va mai avea"stangacia" ei tipica ba chiar va fi mai puternica de cat restul vampirilor
sweet_bia2008 pe 15 Iulie 2011 00:09
Nu sunt fana , am fost, disperata pot spune, super-disperata, obsedata de Twilight, dar a trecut febra :)).Sunt obsedata de alte altceva:TVD, PLL, Lost, Grey's Anatomy, GG,90210, OTH ..si ei bine cred ca tuturor va place cel putin unul di serialele enumarate.Ma rog.
Actorii sunt destul debuni, Nu de oscar DAR PENTRU UN FILM PENTRU TEENAGERS E UN FILM BUN.Povestea e frumoasa.Tipic adolescentine .Fata noua se indragosteste de tipul dubios ,care s-a dovedit a fi vampir.Nu astept filmele cu bratele deschise.:)) il astept ca pe orice alt film.
Paaa.
xoxo
-B

sweet_bia2008 pe 15 iulie 2011 00:10
"Nu astept filmele cu bratele deschise" ma refer la ambele parti:*
sweet_bia2008 pe 20 septembrie 2011 22:24
mda..dupa nume se vede ca esti Twilight [fanatic] fan aaa uitasem ms de dislike >:P>:P!
valy2222 pe 28 Februarie 2012 15:18
eu abia astept sa vad filmul partea a doua .am vazut toate filmele shi imi plac la nebunie dar din pacate apare in noiembrie partea a 2 adar oricum pana atunci le mai vad pe astaea . este cel mai frumos serial shi ador toti actori mai ales pe kristen , taylor shi robert .
bubbles25 pe 02 Octombrie 2011 16:48
Ce aveti fratilor ?!
mie imi place seria twilight.....si care-i problema ...parerea mea ....si eu zic sa va uitati cu adevarat la filme proaste si sa comentati ...adica romania are ce-i mai multi ..."non-fani twilight" ...de pe tot pamantu ...nu inteleg de ce ...ca la ce filme avem noi tot facem pe desteptii :)...... mai mult de 3 sferturi din america iubesc seria twilight ..si la noi jumatate din romania deja critica ...parerea voastra ...gusturile nu se discuta da eu spun ca unii exagerati prea mult cu jicnirile.....
Anymai pe 2 octombrie 2011 20:29
De unde scoti tu sondajele astea? :)) ca par inventate + ca corect e "jigniri" nu "jicniri" (si ca sa citez tot din tine) "analfabet-o"
mym pe 5 decembrie 2011 18:59
@Anymai, asa crezi tu:d
MrAnderson pe 09 Noiembrie 2012 13:18
Se vede dupa nota
Parerea mea este ca acest film e cu muuult sub nivelul marii.Lucrul asta cam e confirmat si de nota de pe IMDB.Adica nici macar o parte din franciza nu a obtinut o nota decenta.Si din partile pe care le-am vazut pana acum,nici nu cred ca merita.Adica in capitolul vampiri pana si Blade a optinut o nota cu mult mai mare.Si era vorba doar despre un tip care taia cam tot ce era cu colti.Nu era cine stie ce capodopera.Deci numai acest fapt zice multe despre saga Twilight.Si e cam o parere generala din ce vad pe internet.Nu stiu ce sa zic despre carti,deoarece nu le-am citit,dar filmele sunt o porcarie majora.
Ucshi pe 16 noiembrie 2012 14:31
Iti dai seama cat te-ai gandit sa scrii acest comentariu elevat...nu crezi ca era mai indicat sa-ti folosesti acest vocabular in favoarea unui film pe care il apreciezi? Frate, gusturile se impart si nu se discuta...
MrAnderson pe 17 decembrie 2012 16:47
Ba gusturile se discuta de asta se cheama internet,pe care ai optiunea de comment.
c0bra-88 pe 28 Februarie 2012 19:41
un film de nota maxima
toate sant bune dar filmul asta il am la suflet :X
toolsgirl pe 21 Februarie 2012 13:41
eu am fost mereu fascinata de povesti de dragoste imposibile...cand am vazut prima data filmul ma atins la suflet pentru ca este exact genul de poveste de dragoste controversata care o cautam de mult. poate unii carora nu le plac filmul ma considera proasta dar fiecare cu gusturile lui nu judec pe nimeni e bine sa fim diferitii si sa avem pareri diferite, asa ne demonstram individualitatea.... totuji The Twilight Saga este un film pe care il recomand tuturor celor pasionati de iubire, fantezie si drama.
dede15 pe 16 noiembrie 2012 20:20
Si mie imi place la nebunie filmul....Si sunt total de.acord cu tine
cristina0039 pe 20 Decembrie 2011 18:41
vreau sa vad
deabia astept filmul. l-am vz pe the twilight saga:breaking dawn-partea 1 si a fost cam plicti dar nu vreau sa ma plictisesc si la asta.
bella12 pe 23 martie 2012 15:45
de bea astept sa apara am vazut toate partile dar pasta nu de bea astept sa apara de bea astept!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anymai pe 20 Octombrie 2011 22:03
FANI TWILIGHT!!! FANI TWILIGHT!!!! TRAITI INTR-UN PARADOX!!!! Spuneti ca nu poti sa zici daca un film e prost daca nu a aparut , nu? Iar voi ziceti ca e bun . Apoi ziceti ca de ce comenteaza cei care nu au vazut? Si daca zici ca l-ai vazut si stii despre ce vorbesti ziceti ca sunt fani. Si poti sa banuiesti cum va fii acest film, bazandu-te pe celelalte(care btw au luat Zmeura de Aur) , din moment ce distributia si regia nu s-au schimbat atunci sigur nu poate sa iasa ceva bun. Intr-adevar , Twilight nu e pentru copii mici, doar babele neconsolate si virginele disperate se uita si chiar le place.Cui altcuiva i-ar placea o poveste despre una crizata care se crea sa se sinucida la fiecare 3 minute din film. Iar acea vorba cu "gusturile nu se discuta" este o prostie pentru ca va permite voua , sa luati aceasta saga ca fiind buna. Si din nou !! : TOTI POT SA COMENTEZE , FIE CA VA PLACE , FIE… citeşte
mym pe 5 decembrie 2011 19:02
m-am apucat sa-ti citesc comentariul, dar m-am oprit la prima injuratura fiindca n-are rost sa-ti citesc "compunerea" disperata
dede15 pe 16 noiembrie 2012 20:18
Chiar nu vreau sa-ti stric aceasta stare de a te simtii mai presus ca fanii filmului....Suntem intr-o tara democratica in care asa zisul tel este libertatea (iar aici ma refer la ,,libertatea de exprimare'') ...Ai dreptul de a nu-ti placea ceva anume ....dar totusi sa fim putin mai realisti adevarul e ca tu intreci putin masura jignind anumite personaje
chinezu1986 pe 05 Ianuarie 2012 23:31
only the first part
Numai prima parte a fost frumoasa pentru ca nu am stiut ce se intampla , in rest VARZA acelas subiect , aceleasi intamplari . La ultima parte , cea de anul acesta 2011 , a plecat jumatate din sala iar pe mine m-a luat somnul la jumatatea filmului. O porcarie .
Parerea mea . Si Kristen Stewart a stricat toate partile , nu imi place aceasta actrita .

Vokial pe 09 Martie 2013 22:29
ufffff
sper ca nu o sa mai aiba idei sa mai faca ceva in continuare... m-am apucat de seria asta din cauza laudelor [pe care nu vad de ce le tot primeste] si ma bucur ca s-a terminat; mi-ar fi placut sa moara cativa din ei, dar deh!, e fictiune... altfel? o idee fantastica pusa pe film fara un subiect anume, fara talente actoricesti care sa-mi sara in ochi si fara macar un strop de suspans, din partea mea, cel putin!...
parera mea!...

eko pe 23 Februarie 2013 05:52
Acesta a fost marele final al seriei Twilight ? ne arata o ora si 20 minute cum se pregatesc de lupta si cum se antreneaza iar cand vine lupta propriu-zisa aceasta nu exista ? o porcarie de film care te plictiseste enorm si speri sa se intample ceva iar cand se intampla nu este adevarat . cat despre regie si coloana sonora nu se potriveste deloc cu tema filmului nu stiu la ce se gandea regizorul . La cum ii stim pe americani sigur vor mai face o continuare. nota 5 cu indulgenta datorita efectelor speciale.
pisicuta1 pe 14 Decembrie 2012 22:41
un comparatie cu celelalte ,acesta mi s a parut cel mai slab,
nu merita o nota atit de mare!

Eb00kie pe 30 Noiembrie 2012 02:08
La cate filme de actiune apar acum, ai fi crezut ca lumea stie ce sa faca. In aproape doua ore de film au o scena de actiune. Nici macar nu era in carte. O chestie interesanta pe care o astepta toata lumea (curiozitate mai mult). Cum au putut sa o dea in bara depaseste intelegerea mea. Pana si in carte avea mai mult sens.

Nu e greu. Tot ce trebuie sa faci e sa faci o batalie cosmica in 30 de minute de ecran.

Cer prea mult?

legolas05 pe 20 decembrie 2012 18:33
nu ceri prea mult,da nah e greu sa filmezi scene de actiune,costa si mai mult
Apache95 pe 20 Martie 2012 20:28
Un moment de reculegere pentru toti baietii care vor fi fortati de prietenele lor sa vada filmul acesta cu ele ......
chetta pe 3 noiembrie 2012 16:36
:)))) mi a placut....
Kuhaylan pe 27 Februarie 2013 19:32
00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
madalinaXD pe 22 Februarie 2013 11:10
...
m-a plictisit si m-a lasat dezamagita deoarece nu se compara cu celelalte parti plus ca a fost si tras de par parerea mea.... se putea mai bine totusi...M-am uitat la el in continoare deoarece vroiam sa vad cu "se termina povestea de dragoste" dintre Bella si Edward,daca nu ar fi fost asta l-as fi inchis dupa 20 de minute de vizionare.
catasmile17 pe 18 Februarie 2013 00:01
Un final destul de reusit. Efectele mi s-au parut cele care au atras publicul, in rest povestea este cam slabuta...Poate din aceasta cauza seria a primit multe voturi mici :)
gabyAlex pe 24 Ianuarie 2013 21:52
o mare dezamagire - merita o zmeura de aur -:)..................................
alex_il_fenomeno pe 27 Decembrie 2012 19:41
nu m-am declarat niciodata fan al acestei francize, dar nici "hater", ca sa spun asa, avand o parere agreabila despre franciza, ca si despre acest film. daca atmosfera este aceeasi, singurele surprize care pot veni sunt de la tanara fiica a cuplului principal, care ofera surprize cu cat avansam in pelicula, iar celebra "lupta de la final" chiar a fost spectaculoasa, in ciuda faptului ca ramai cu gura cascata la ce se intampla, iar finalul este cireasa de pe tort, restabilind unele lucruri. merge vazuta, dar o recomand doar fanilor.
SANDA45 pe 27 decembrie 2012 20:51
lupte "celebre"mai gasesti si in alte filme;)!
alex_il_fenomeno pe 28 decembrie 2012 12:14
ma refeream la lupta pe care o discutau toti, ce era prezentata si in carte, nu vreo lupta a stelelor sau ceva in genul :)
danii1234 pe 28 Noiembrie 2012 15:55
imi place cum s-a terminat seria twilight actorii si-au jucat bine rolurile iar lupta de la sfrsit m-a lasat cu inima la gura
gabyAlex pe 31 ianuarie 2013 13:51
de ce te-ai uitat!? daca faceai infarct !? :))))
danii1234 pe 31 ianuarie 2013 18:37
n-am facut ;)
nicolae.gosa pe 23 Noiembrie 2012 12:52
Un film cu final memorabil incat cand am citit comentariile celor care l-au vazut am ramas impresionata incat am vazut si celelalte parti care spre rusinea mea le-am considerat copilaresti si nu le-am luat in seama pana acum .
rucsiyiykka85 pe 23 Noiembrie 2012 11:17
Bravo!
A fost super...este obligatoriu de vazut si l-am asteptat atat de mult....vai dar ce misto afost finalul!
ralukalarysa19 pe 21 Noiembrie 2012 21:34
EXCEPTIONAL!!!! MERITA VAZUT! :X IMI PARE RAU CA S-A TERMINAT!!! :(
donald_dak pe 16 Noiembrie 2012 23:29
superb
abea astept sal vad mai trziu si sa vad citi de superb
bekam pe 04 Noiembrie 2012 12:50
greu mai trece timpul cand astepti un film bun!
sper sa fie la fel de bun ca si celelalte din aceasta serie "The Twilight Saga"

ellyclau pe 26 Octombrie 2012 15:23
the best
este un film cu o sensibilitate aparte pe care multi nu o inteleg. Am citit si cartea, dar felul in care a fost creat filmul este special. Sunt convinsa ca vor din nou NUMBER ONE
kozmacsilla pe 17 Octombrie 2012 19:21
intrebare despre tichet
unde pot gasesc tichet pentru film in brasov? abia astept sa vad
Raizo pe 10 Octombrie 2012 20:46
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
Tare serialul..Astept si eu partea a doua a filmului,ca restul...si pt cei care tot comenteaza aiurea, daca nu va place filmul dece tot comentati aiurea si fara rost?? din partea mea nota 8.5
Go 1 2 3 4 5 6