Păreri The Day After Tomorrow

(2004)

Unde vei fi poimâine?

VLAD pe 08 Iunie 2004 14:58
Slab filmul . Mult mai misto trailerul . Adica m-a convins traierul sa mai vad un film la cinema dupa ce in ultimul an numai de pe net le luam. Efecte misto ..dar actori slabi si poveste la fel de slaba..
ornitoring pe 15 februarie 2016 22:21
tu esti batut in cap
herbert pe 28 Iunie 2004 19:19
o catastrofa acest film. nu vreau sa insult pe nimeni, dar pare o productie pentru retardati...
ornitoring pe 15 februarie 2016 22:22
uita te tu ma la desene da redus mintal
kr1st1badboy97 pe 27 Ianuarie 2011 15:53
oare chiar vine sfarshitu lumii???
filmu asta chiar ca-i p gustu meu! in zilele d azi totzi regizorii inceark s n arate cum va avea loc un oarecare "sfarshit al lumii"... tot c pot s spun e ca acest film n-a fost fakut doar d dragu d a face unu! o idee ingenioasa cu inundarea new york-ului d catre un tsunami... merita vizionat oricand;)
bovoro pe 08 Mai 2014 22:48
Cand au trecut, frate, 10 ani de la lansarea filmului?!! parca era ieri... Ori am imbatranit eu... Sigur asta e. Ma bucur ca inca nu se vede, totusi...
Rippa pe 24 Aprilie 2014 15:16
foarte bun, interesant,.......nota 9.......................................
Miiku pe 13 Aprilie 2014 21:52
Mereu mi-au placut filmele cu apocalipsa. Cred ca pe toata perioada filmului tipam " NHU NHU NHU FA AIA " , m-a tinut cu pulsu la maxim. :))
Nhu stiu despre voi, dar mie mi-a placut. :D

MNarcis pe 24 Noiembrie 2011 19:05
Foarte bun filmul, are suspans si un final frumos, plus un scenariu foarte interesant, iar efectele speciale sunt absolut incredibile, m-a impresionat acest film......de vazut macar o data!
Crist11 pe 25 Iunie 2011 19:54
Distrugeri peste distrugeri, foarte frumos filmul ...
Sanyi1997 pe 23 Mai 2011 18:44
Tare!
M-a dat pe spate cum poti crea asa ceva ???Voi ce credeti calculatorul e mai inteligent decat omul? :-/
Vorador pe 24 Aprilie 2011 19:45
O idee bine exploatata,filmul este mai mult o previzune decat un sf si reuseste sa-ti imprime teama unui asemenea eveniment.
SilverKnight pe 12 Octombrie 2010 16:57
Superb filmul il recomand tuturor chiar cel mai bun film al anului 2004 sau printre cele mai bune...
Mihai2508 pe 29 August 2010 14:28
Unul dintre cele mai bune filme, mie unul mi-a placut foarte mult si l-as revedea cu placere oricand.
Alexandra pe 28 Iunie 2004 18:47
Filmul este extraordinar!!!!!!!!!!!!Merg sa-l mai vad o data si abia astept sa apara pe caseta ca sa mi-l cumpar!Il recomand tuturor.
Riti Bogdan pe 25 Iunie 2004 19:32
Filmul este bestial din toate punctele de vedere: efecte, coloana sonora, etc. Mai mult, te transpune pur si simplu in pielea personajelor.
Gram Atica pe 08 Iunie 2004 17:48
Denis, puiule, da' pe la ora de gramatica nu vrei sa mai treci? Poti sa incerci chiar pe 11 iunie, inainte "sal" vezi la Dacia (desi nu inteleg ce nevoie mai ai cand tu ai inteles care este valoarea filmul doar vizionand reclama - practic, tu deja stii TOTUL despre fiml). Si cred ca poti sa mai iei cu tine, la scoala, inca vreo 80-90 % dintre cei de-si dau cu parerea pe site-ul asta.
Cred ca ai avea mai multe "surprize" decat la cinema ...

Denis pe 08 Iunie 2004 17:17
Este un film bun dupa reclamele vazute.intr-o era glaciara,o avalansa foarte mare.O sal vad la Dacia pe data de 11 iunie in premiera la Dacia.Caci la Republica nu stiu ce-o sa aiba.De ce nu ne bagati si toate cinematografurile din Constanta macar dacia si republica .Astea sunt cele mai populare din constanta
archon pe 14 Noiembrie 2003 18:32
Nu prea ai cum sa stii ca va fi bun... Ca teaser trailerul arata promitator, asta e altceva. Filmul are premiera pe 28 mai la ei, bine ar fi sa fie si la noi la fel - precum vad ca scrie aici, pe cinemagia.
archon pe 6 mai 2003 22:17
Un titlu mai anapoda in romana nici eu n-as fi gasit.
user-61fb80a6f0cd9 pe 08 Aprilie 2024 00:49
Hoax hoax hoax!

Aproximativ 90+ din filme sunt pură propaganda a diverselor agende, evenimente și a trecutului misterios, toate bazate pe minciuni interminabile.

Exemplu: încălziri globale, terorismul, evoluționismul, heliocentrismul, ere glaciare fictive, droguri trase pe nas, așa-zisele războaie mondiale, virușii inexistenți și plandemiile, energia nucleara inexistenta si fictivele bombe nucleare, apocalipse climatice, Terra epuizata de resurse, invazii ale extratereștrilor inexistenți etc etc etc

Hoax hoax hoax!

Horatiucrisan pe 07 Martie 2024 12:36
Un blockbuster tipic american realizat înainte de filmele despre catastrofe cu titlul 2012 când unii credeau că în acel an, 2012, lumea se va sfârși. Mesajul are o tenta ecologista, avem încălzire globală, ne chinuim sa reducem poluarea prin mașini electrice, descurajarea folosirii combustibililor fosili, interzicerea centralelor de apartament, decimarea vacilor responsabile de distrugerea stratului de ozon, mutarea producției în Asia și pe de altă parte tocmai țările asiatice cu cea mai mare industrializare poluează cel mai intens. Nu ne interesează asta că doar sunt pe alta planeta. Mai degrabă ne interesează profitul in urma forței de muncă prost plătite.
ioanaa_ioana pe 09 Iunie 2023 19:00
Daca va era dor de incalzirea globala de apocalipse si alte ineptii americane , aici gasiti din plin.
Nota 3.

crome pe 16 Decembrie 2022 17:26
Doar pentru efecte speciale un 6 smuls in rest plicticos ,tipic american ,nimic nou .
forever_young_ pe 11 Iunie 2020 19:03
FOARTE BUN !
Un film de sf de actiune cu o teorie originala despre un fenomen apocaliptic ...pentru amatorii genului este de vazut !
Bonaventura pe 11 Aprilie 2020 19:30
Da, impresionant, si de ce nu, ar putea fi cat se poate de real intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat. Nu stiu daca prin asemenea fenomene meteorologice devastante, insa cumva au inceput erele glaciare din istoria Terrei, si avand in vedere ca emisiile de CO2 sunt alarmante si temeperatura medie globala este intr-o continua crestere, nu m-ar mira sa asistam ( urmasii nostri ) la un astfel de eveniment. Fabuloasa replica celor de pe satelit din final " ai mai vazut vreodata aerul atat de curat ? "... Tinand cont ca traim vreme de pandemie, cu distantare sociala, cu industriile la minim si cu poluarea la minim, imi dau seama ca numai niste dezastre naturale pot insanatosi aceasta planeta ! Nota 7 pentru ca sunt un fan al filmelor cu dezastre naturale
Dragos.87 pe 29 Iunie 2017 01:38
Nici o forta nu e mai mare decat forta naturii.Un film bun cu un mesaj la fel de reusit:trebuie sa fim uniti in fata oricarei situatii critice.Un decor bine realizat insotit de efecte reusite care descriu foarte bine imaginea dezolanta a unui dezastru.Merita vazut!
balta67verde pe 13 Aprilie 2017 15:21
Film bun, distributie mediocra.
Filmul e OK, tipic Emmerich. Bombastic, monumental, cu multe efecte speciale. Ceea ce nu inteleg este faptul ca, daca a cheltuit atatia bani pe film, de ce nu a angajat si actori de superclasa ? Film bun, distributie mediocra.
RazvanAk pe 16 Ianuarie 2017 18:04
Un film destul de bun
Ce nu mi-a placut e ca au bagat fortat o poveste de iubire

Sorin87 pe 19 Decembrie 2016 00:22
Regizorul filmului ne ilustreaza un alt mod de a vedea sfarsitul Lumii, mi-a placut foarte mult in special efectele speciale
ornitoring pe 15 Februarie 2016 01:47
cum un film ca iron man are nota mai mare ca asta ?
mie mi se pare o aberatie ca omu da otel sa aibe noata mai mare ca acest film , care din punctul meu de vedere este unu foarte bun, care cu adevarat ar putea sa se intampe ceva pe cand omu da otel o poveste de copii nustiu ce sa zic , probabil nu au actualizat cinemagia nota :d
emy_sinaia pe 07 Ianuarie 2016 23:19
Dramatic.
Acum 10 ani a fost foarte spectaculos cand l-am vazut prima data si cu doza de dramatism necesara.
SYNDJ pe 07 Noiembrie 2015 18:43
L-am revăzut şi bine mi-a părut. Foarte bun şi o idee originală care din păcate e posibil să se întâmple în viitor. Efecte la nivel înalt.

Roland Emmerich e unul dintre regizorii mei preferaţi pentru filmele: White House Down, 2012 (2009), 10,000 BC, The Patriot, Godzilla (1998), Independence Day, Stargate sau Universal Soldier.

Mr.Halloween pe 16 Mai 2015 20:48
Efectele sunt bune, povestea e buna, actorii sunt buni si la fel si filmul, in general.
chiba_florin pe 30 Decembrie 2014 01:43
Placut
Chiar daca am mai vazut filme de genu', pot spune cu mana pe inima ca si acesta m-a surprins. Interesant totusi, se pare ca nu ma satur de astfel de filme ...
Iulidesprefilme pe 28 Decembrie 2014 17:53
Pasionant, tulburător film...un astfel de subiect este incitant în zilele noastre în care pericolele naturale pândesc omenirea la fiecare pas...
tatucu_alin pe 24 Decembrie 2014 14:07
mi-a placut mult filmul.
povestea e interesanta si captivanta.
si actorii au jucat super.

VulpoiPalid pe 12 Iulie 2014 12:20
Shit is freezing up boyz!
Ca brainless disaster movie e okish.Nu cere nimic de la specator si efectele fac toti banii.Misto cadrele cu statuia libertatii si tornadele imense.Din pacate la atat se reduce filmul.Incearca Emmerich sa vanda ceva dialoguri,ba de familie, ba contra incalzirii globale, ba pro consevare civlizatie, ba ceva romantism de clasa a 3-a, dar din pacate esueaza mizerabil in a atrage atentia spectatorului de la prapadul de pe green screen.Spunea cineva mai sus ca replicile sunt corny.Nu doar ca sunt corny, cel mai rau e ca sunt date fara pic de skill actoricesc.Cred ca e cel mai rau rol al lui Gyllenhaal.
Get0dac pe 29 Noiembrie 2013 14:17
Un film care si-a mai pierdut din ''savoare''...au trecut totusi 9 ani de la realizarea lui.
Nu si-a pierdut insa actualitatea...intr-adevar dereglarea salinitatii si a temperaturii apei oceanice, poate provoca o noua era glaciara. Asta ar fi partea reala.....restul filmului e fictiune pura.
Curiosii pot aprofunda subiectul, vizionand ,,An Inconvenient Truth'' (2006)
Vizionare placuta.

Infinity pe 06 Octombrie 2013 16:00
The Day After Tomorrow (2004)
Iarasi ne confruntam cu aceasta tema, sfarsitul lumii, dar abordata diferit. Vizual, filmul arata bine. Are efecte frumoase. La celelalte aspecte, impresioneaza mai putin. 7.
George130 pe 04 Februarie 2013 23:15
The Day After Tomorrow
Un filme foarte bun chiar nu m-a intrecut toate asteptarile unul dintre cele mai bune filme de acest gen,cu tematica ''AP"
98diky98 pe 06 Ianuarie 2013 23:27
idee interesanta, dar cateva scene sunt "trase de par" sa zic asa iar finalul parca a fost prea brusc si ma cam dezamagit dar a fost un film destul de bun :)
pisicuta1 pe 06 Ianuarie 2013 20:51
un film cu efexte speciale ,nu f bun ,merita vazut!
Bayard pe 06 Ianuarie 2013 20:36
Este un film bunicel si spre socul multora, asta e scenariul care ne asteapta. Exact asta o sa se intample cand o sa se opreasca toti curentii oceanici (de fapt e unul singur). Evident, pt suspans, astia au facut o schimbare climatica instantanee, cu furtuna aia de inghetare... asta e SF, nu am auzit vreun om de stiinta sa propuna asa ceva :). Vorbind in sine de film, vizual e excelent, actorii joaca bine... dar cam atat, scenariul nu e cine stie ce. Pana la urma e povestea unei familii... nu se insista prea mult pe efectele asupra lumii.
Railysse pe 17 Aprilie 2012 12:03
Efecte speciale si atat... Povestea lasa de dorit.
darkbone pe 19 Iunie 2011 09:59
mi-a placut
imi place sa ma uit la filme gen sfarsitul lumii, pt ca de obicei sunt f bine realizate, ca acesta
FlorinMovieFreak pe 29 Martie 2011 23:54
Recent revazut .. si nu doar asa la plesneala .. ci pentru c-am vazut acel super inceput .. cu acei ghetari maiestosi .. in documentarul An Inconvenient Truth (revazut si asta) .. si mi-am facut singur pofta sa-l revad .. suspans din greu .. minute bune stai cu sufletul la gura .. un sf/thriller bun ..
ovi_23 pe 26 Septembrie 2010 00:15
Mie mi-a placut filmul, are o ideea simpla si prezentata frumos.
Bogdan Honciuc pe 08 Iunie 2004 22:21
Super-misto efecte speciale (inundarea New York-ului in special), dar scenariul si jocul actorilor... 0 stelute le-as da. Multe cliseeee... Dar trei stele pentru efecte, ca sint fan filme-catastrofa.
lumaxya pe 16 Iulie 2010 22:39
Merita aplauze!!
Un film foarte bun. Mi-a placut foarte mult. Te tine sub suspans :D.
sweetmaria pe 24 Iunie 2010 11:14
eu cred ca este mult mai bun decat "2012", este mai captivant si interesant.
RoxyD pe 08 Mai 2010 21:47
... o adevarata poveste de supravietuire ..... ..
Railysse pe 17 aprilie 2012 12:05
Daca asta este de supravietuire... uite-te la Jocurile Foamei.
Railysse pe 17 aprilie 2012 12:06
Sau daca vad ca-ti place genul asta de filme, uite-te la 2012... este mult peste asta chiar daca nici ala nu este cel mai bun film.
NaTyLuTz pe 22 Aprilie 2010 11:59
Un film deosebit, un film ce reda in mod real catastrofa ce se poate declansa daca fenomenul de incalzire globala nu va fi stopat(sau macar incetinit); un film ce trebuie sa fie un semnal de alarma pentru toate statele lumii puternic industrializate. Un film care mi-a placut, si pe care nu il ratez decate ori am ocazia. Un film pe care il recomand.