Păreri Terminator 3: Rise of the Machines

(2003)

Terminatorul 3: Supremația roboților

Ghigeanu Ghita pe 19 Iunie 2003 11:28
Mi se pare ceva cu totul adevarat la acest film chiar daca este un film, parerea mea este ca nu este un film ci este o realitate,sa zic filmul matrix mia placut doar putin din el,si va zic si de ce pentru ca restul imaginilor au fost false sa zic asa facute pe calculator si cred ca nu ar fi trebuit sa o spun ,pentru ca se vede si cu ochiul liber,an schimb la terminator 3: este ceva cu totul real, chiar daca este film, se vede cu ochiul liber ca este real,.Sa mai zic ceva ca eu sant primul care o sa al vada la televizor/si pe ecran mare,.
KROM pe 19 Iunie 2003 10:21
Shit am uitat sa va pun adresa mea de email.Hai ca sa vad cati ne strangem la premiera
Mircea--pt soundtrack la T3 da-mi un email:
adrian@padicom.ro

KROM pe 19 Iunie 2003 10:15
Razvan - Sa-ti raspund la intreabre.Numai avionul dus - intors era 300 pan ala rusi sau nemti..asa ca pt arnold as da tot..inca ma mai gandesc.Eu am fost invitat la pemiera din Olanda de catre vice-presedintele fan-clubului international.
Mircea - Ne putem intalni chiar pe 8.08 la Mall la prima rulare..in jur de 15.00-16.00..ar fi interesant.Oricum eu ma voi duce pe 8.08 la toate rularile filmului si o sa -l; vad inca cateva zile asa.
Mi-am luat concediu de pe 1 aug pana pe 15..asa ca o sa am timp sa ma uit la film indstulator de mult!
Inca ceva..cine vrea sa vina sa-mi dea un email si poate aranjam de niste tricouri T3.

Vasile Fernando pe 18 Iunie 2003 21:32
T3 e super am vazut trailer-ul lui si m-a lasat masca.Arnold e tare de tot,inca mai are farmecul ala de Terminator.Arnold pana la 70 de ani!!!
mircea dragan pe 18 Iunie 2003 14:50
eu nu m-as fi dus la rusi, pt. ca oricum vedeam filmul inaintea lor, cum voi vedea si hulk saptamana care vine(mai exact luni). oricum, un fan adevarat ar face asta. ar fi frumos daca ne-am putea intalni toti fanii la bucuresti in ziua premierei.
Razvan pe 18 Iunie 2003 12:46
Krom...si chiar aveai de gand sa te duci la rusi pt film? :P. Cam cati bani aveai de gand sa arunci pentru arnie....???????????
KROM pe 18 Iunie 2003 11:12
Grozav..iata ca rasar si fani..bien ati venit.
Apropom de premiera pe mine m-au scutit de un drum in west..dadeam oricat si as da toti banii pt arnold.Apropo...am si eu dts acasa..daca esti fana trebuie sal vezi prima data pe ecrane.Eu deja ma uitam la agentii sa vad cum pot sa ajung in rusia..acolo e pe 4 iulie.

KROM pe 18 Iunie 2003 11:09
Mai este un review pozitiv la chud.com (astia erau pro matrix si-l injurau pe T3..pana l-au vazut)
Mircea..sountrack-ul a fost interzis pe net de catre WB, questii de confidentialitate si cica finisare.Intra pe yahoo messneger ..sunt cu foto320 si-ti dau un ftp.

Catalin Doe pe 18 Iunie 2003 10:30
Adevaru e ca filmele si efectele speciale au evoluat mult de la aparitia lu' Matrix ...insa pot spune ca si Actoru face filmul...si vorba aia, Arnold nu e un actor de comedie care joaca un rol platit.. Parerea mea e ca asta e un film de miliarde si isi merita banii! Bravo Jonathan Mostow & Company.!!!
Razvan pe 18 Iunie 2003 08:10
Sunt superfericit ca s-a schimbat data premierei in Romania.....era aiurea rau sa apara de abia in septembrie....Pana atunci aparea si divx calumea :))))) Adica ce rost mai avea sa te duci la cinema cand acasa aveai divx plus ca daca mai niste boxe creative 5.1 acasa nici nu se mai merita.......:))))
mircea dragan pe 17 Iunie 2003 22:21
hahhaahhahaha. foarte bine. 8.8.2003. fantastic. se pare ca noi romanii nu suntem chiar atat de inapoiati.
krom, spune-mi si mie, daca ai aflat, unde-as putea downloada coloana sonora. am observat si eu ca melodia aia era de umplutura.
incepe numaratoare inversa. mai intai pana pe 2 iulie(sper ca face peste 100 in 3 zile, ce naiba, x-men 2 si mib2 au facut aproape 90) iar cea finala, pana pe 8 august.

Vasile Fernando pe 17 Iunie 2003 19:11
Deabea astept sa apara in cinemaurile din Romania, eu zic ca o sa fie cel mai tare film,dar si cea mai buna parte din seria "Terminator".Sunt un mare fan al lui Arnold Schwarzenegger
KROM pe 17 Iunie 2003 12:56
MII DE MULTUMIRI InterComFilm Romania!!!!
T3: RISE OF THE MACHINES ESTE PE 8.08.2003!!!!

KROM pe 16 Iunie 2003 12:17
Bill-the-butcher - Intr-adevar review-urile sunt uimitor de pozitive.
Link-ul catre ele este asta: http://www.aintitcool.com/display.cgi?id=15455
Si pt cei care vor poze noi din T3:

Mircea Dragan - FatboySlim feat. Twin este un fake..nu are nic o legatura cu T3.

bill_the_butcher pe 15 Iunie 2003 00:49
fratilor, ati citit review-urile de pe ain't it cool news? e un link pe forumul imdb.com. toti3 au zis ca filmul e super, chiar si ala caruia nu i-a plaut t2-ul. am inteles ca urmarirea din l.a. cu camionul acela, condus de tipa, cand il izbeste pe arnold in cladirea aia, ar fi mai tare ca urmarirea din matrix. in domestic trailer, am vazut ca se rastoarna camionul. sunt urmariti si de masini de politie. ce mai, de-abia astept.
Iar la faza din cimitir in care arnold trage cu ditamai mitraliera, cu sicriul pe spate, sicriul il lasase sarah, era plin cu arme. astept sa vad cand arnold o da parte-n-parte cu terminatrix.

eu unul nu mai am rabdare, traiesc laolalta cu cei din state, la care filmul va veni pe 2 iulie. ca doar nasolii care-au programat filmul, la noi nu s-au gandit. oricum vad divx-ul. asa vor ei sa opreasca pirateria?

bill_the_butcher pe 14 Iunie 2003 00:29
tu n-ai altceva mai bun de facut? n-ai un film preferat, un forum in care sa bagi si tu pe cineva in seamcea mai mare prostie a fost sa vad pe-astia cum au votat lotr si in special matrix pe primul loc, cu cateva luni inainte sa apara filmele. si tu-mi spui mie 'get a life'? oricum nu te voi baga in seama, pt. ca asta-i un forum respectuos, ca si filmul pe care-l reprezinta.
Dynamix pe 13 Iunie 2003 19:11
bill, ai probleme serioase, cauta ajutor. E infricosator sa vezi ce fel de indivizi se perinda pe net in zilele astea. Auzi, "nu suport sa vad filmul ala pe primul loc...".
Cum bine spun americanii: "Get a life, man!"

Dynamix pe 5 iulie 2002 00:00
Bine ca macar in al doispezecelea ceas s-au trezit si indivizii astia. Lansarea in noiembrie ar fi fost o idiotenie monumentala. Nu mai avea nimeni rabdare pana atunci, il vedea toata lumea inca din august-septembire la calitate divx. Sper sa fie pe masura acelor review-uri altfel ii bat pe cei ce le-au scris si mi-au facut pofta. :)
bill_the_butcher pe 13 Iunie 2003 18:46
apel la toti fanii terminator:

dati la voturi ca sa-i depasim pe-aia de la matrix. ce naiba, revolutions are 700 si asta doar 337? doar e eventul anului. stiu ca-i o prostie sa dai voturi inainte sa apuci sa vezi filmul(cum nu se face la imdb.com),si cum accepta moderatorii de pe cinemagia(numai in romania se putea intampla asa ceva), dar totusi, nu suport sa vad filmul ala pe primul loc.

KROM pe 09 Iunie 2003 13:51
Asta-i spirit de fan bill_the_butcher.
T3..va face worlwide mai mult ca matrix 2&3 la un loc...in State insa va fi greau pt T3..americani-s putini mai tampiti:)

bill_the_butcher pe 07 Iunie 2003 19:58
daca nu ma insel, terminator 3 chiar este si cred ca va ramane mult imp cel mai scum film in istorie. am vazut ca celelalte filme care se pregatesc(king kong, superman(daca mai apare), star wars episode 3, matrix revolutions(doar 110 milioane dolari, amandou la un loc n-au avut 300 milioane, nu mai credeti toti prostii, care habar n-au ce vorbesc, nici cu campanie publicitara, n-au facut 300)), filmele astea nu depasesc bugetul de 150. nici macar star wars sau king kong(care mi se pare o prostie). iar asta nu e waterworld, si nu va fi un box-office 'flop'. oricum il voi vedea de cel putin 5 ori.
bill_the_butcher pe 5 iulie 2002 00:00
eu pot sa jur ca filmul asta va face mai mult si-n america. daca nu, aici in romania, voi iesi pe strada cu satarul si cutitul si-o sa oblig toti fanii matrix sa vada filmul asta.
bill_the_butcher pe 5 iulie 2002 00:00
mai dau si eu 5. invective?! ce invective?
KROM pe 06 Iunie 2003 12:34
Apropo ca ma-i intrebat care-i al 5-lea trailer...pai al 5-lea si cel final este cel domestic.Primul a fost teaser-ul cu T-ul din liquid metal al 2-lea a fost cel domestic al 3-lea (de asta nu cresd ca-l sti..il poti viziona la http://www.t3-jp.com/index.html) e cel lansat in asia si al 4 le-a a fost cel international.
PS: Daca vrei le le downloadezi pe toate du-te la :
Momentan in state tot apar noi sporturi tv..sunt deja 8 pana acum.
Costul de publicitate este imens.Au platit 4 mild e dolari numai al superbowl pt 5 minute de promo la T3 (trailer + interviu cu arnold).
In rest la Cannes au avut un stand imens chiar pe bulevard..si din cate stiu bugetul este de 10-20 mil $.

mircea dragan pe 05 Iunie 2003 23:15
da mai, ai dreptate. arnold a avut cele mai mari succese interpretand supereroi. nici nu vreau sa-mi aduc aminte de c. damage sau sixth day. chiar el a declarat ca mai are mult de oferit si ca se simte exceprional. sper ca tot el sa joace si-n partea a patra. nici nu vad pe altcineva. arnold pana la 70 de ani. doar e in cartea recordurilor, nu? si pe deasupra nu e un actor deloc rau, a evoluat pe parcurs si asta-i un lucru bun.
KROM pe 05 Iunie 2003 17:52
Mda..buna intrebare.Nick Stahl la inlocuit pe Furlong datorita faptului ca poate interpreta un John Connor de 25 mult mai matur decat Furlong..un lider militar..Furlong a fost super ok in T2..acum este un drogat...si, asa cum Spunei si tu Mircea, este un actor slabut.
In American History X Edwad Norton sa facut remarcat!
Revenind la T3. este un film care va spala pacatele lui arnold in Box Office din ultimi ani, (End of days, The 6th day si Collateral Damage au fost insuccese in USA)datorita faptului ca el a interpretat oameni obisnuiti..nu eroi.
Dupa T3 lumea va realiza ca el este la apoegeu.Nici unul din generatia lui nu se tine atat de bine...si la propriu si la firgurat.

mircea dragan pe 04 Iunie 2003 22:18
eu sunt fan arnold, dar in special terminator.nu-mi place cameron in mod deosebit, cum nu mi-a placut nici titanic. e un film slab, IMO. dar terminator 2 e un clasic. sunt prea multe faze memorabile in acest film(nu ma refer numai la replicile lui arnold) ca sa nu fie unul. cat despre scenariul lui t3, stati si-o sa vedeti. probabil inaptii care injura filmul asta si pe arnold, pe unde apuca n-o sa inteleaga povestea, care este mai complexa, si total diferita de primele doua.
oricum, ce parere aveti de inlocuirea lui edward furlong cu nick stahl? furlong a fost ok in t2, dar ca actor, mi se pare slabut, cu exceptia poate a lui american history x. t3 nu avea nevoie de un al doilea macauly caulkin, IMO.

mircea dragan pe 04 Iunie 2003 19:32
da, chiar asa, 5 trailere. sunt tare curios cati bani s-or fi investit in publicitatea pt. terminator 3. stiam ca titanic e pe primul loc in privinta asta. apropos, cand apare al 5-lea trailer? am inteles ca tine vreo 4 minute 30. pecelelalte 4 le am si eu.
KROM pe 04 Iunie 2003 13:38
Inca ceva.Este singurul film din istorie cu 5 Traielere de cinema si 7 spot-uri TV!!!!!
Eu am colectionat din 15 aprilie 2002 informatii despre T3 in catitate de 940 Mb.

KROM pe 04 Iunie 2003 13:34
Mda...eu vreu sa spun doar ca T3 se vrea s fie altceva..in sensul pozitiv..ceva ce Cameron nu a explorat..iar T2...este un film f bun...dar are multe greseli (l-am vazut de peste 300 de ori)...fata de originalul care-i cel mai clasic.
Insa T3...promovarea lui este altfel decat ce s-a facut pana acum.Sa lansat pana si o bere T3..trailer-ele nu-s explictitie..asta-i problema voastra..ele nu arata decat personajele si o questie sumara a filmului.
Inca ceva..eu sunt f implicat in fenomenul FAN al lui Arnold..si pot spune ca este o mare diferenta intre Fani Arnold si Fani terminator...multi din a doua categorie sunt si fani Cameron..sincer Cameron a luat-o la vale...cu acel tampit Solaris pe locul 8 in Box Office in primul weekend si apoi out.Mostow e pe val.iar arnold..e mai in forma ca niciodata...uite o poza de ultima ora cu el:… citeşte

mircea dragan pe 03 Iunie 2003 22:20
mah, tu esti tot obsedatul ala cu inspector gadget de pe forumul reloaded? du-te mai acasa, tipa e prea tare. cum poti sa spui asa ceva? ai vazut macar trailerul? daca da, care dintre ele? sunt vreo 4. asta e filmul anului. acum ca m-am uitat mai bine, chiar nu va avea concurenta la box-office. poate de la bad-boys 2. hulk , charlie's angels 2 apar amandoua inainte. fiti seriosi si nu va mai luati de filme care nu le-ati vazut inca.
Tyler pe 03 Iunie 2003 10:23
Umm ... eu sincer cred ca va cam supraentuziastmati cu filmul asta. T2 este intradevar unul dintre cele mai tari filme facute vreodata si atunci cand am auzit ca o sa apara T3 am sarit in sus URAAA cel mai tare film o sa fie asta! Dupa ce am vazut trailer-ul sunt sigur ca va fi doar o mare dezamagire. Super comercial ... si sa fim seriosi ... ati vazut cam cat de penibila este robotitza ? ii cresc pistoale din maini ? aduce a Inspector Gadget ...
Adrian aka KROM pe 16 Mai 2003 13:51
Trailer-ul final sa lansat:
Privit si ve-ti vedea ca este ultratzapan.

Adrian aka KROM pe 12 Mai 2003 17:34
Pt ca insusi Arnold a spus asta saptamana trecuta.Ar trebui sa nu-l cred sau ce?
PetricaCg pe 11 Mai 2003 03:32
De unde stii Adriane ca T3 a fost vazut numai de Arnold&Co?
Daca este mai tare ca T2 asa cum a fost T2 mai tare ca prima parte...NO COMMENT!
I'll be back!

Adrian C. aka KROM pe 06 Mai 2003 10:53
Cele mai noi poze din filmul anului:

Adrian C. aka KROM pe 05 Mai 2003 11:18
Spartacus-NIMENI nu a vazut T3.Numai Arnold si stuff-ul de la WarnerB. si Sony.Concluzia a fost ca e mai bun decat tot ce a iesit pe piata pana acum!!!
Spartacus pe 05 Mai 2003 09:03
Ca majoritatea dintre voi, nici eu nu am vazut filmul T3, dar am vizitat pe net siterile filmului, am vazut poze etc. T3 se anunta a fi extra, unul din filmele tari ale anului dar nu numai. Dar si Matrix 2(lansare in luna asta) se anunta a fi la fel, daca nu cumva chiar mai mult. Oricum, ambeele filme cred ca sunt asteptate cu nerabdare si aici sunt sigur ca ma aflu in asentimentul vostru. Sa mai vb. despre T3 dupa ce va aparea si la noi, sau, daca vreunul dintre voi a apucat sa vada ceva din el, bravo lui!
Petrica Cg. pe 01 Mai 2003 12:40
T-3 va fi cel mai bestial si beton film nu numai al anului , si al urmatorilor ani, pana va apare T-4.
I'll be back!

Crom pe 23 Ianuarie 2003 00:00
Si inca ceva.Distribuitorii astia din Romania sunt chia rnesimtiti.FIlmul va apare la noi pe 7 noembrie..adica dupa 5 luni si 5 zile de la lansarea mondiala.
Asta ma face sa trebuiasca sa pelc undeva pe afara sa-l vad la cinematograf..si nu oriunde pt c ala unguri si nemti cel putin este dublat...
Este o bate de joc ca Matrix va fi lansat dupa 8 zile iar T3 dupa atatea luni de zile!!!

CROM pe 21 Ianuarie 2003 00:00
Mai copii, voi va dati fani, dar afara, in comunitati nu sunteti recunoscuti...mdar ma rog
Mostow va face un film mai spectaculas decat Cameron.
T3 is more inteligent, more powerfull and the war is near..
Iar teaser treailer-ul se kk pe toate trailerer.
Matrix rules, dar 2 si 3 100% sucks.

Bogdan Popescu pe 20 Ianuarie 2003 00:00
doar 269 de voturi pentru evenimentul anului?
slab, slab copilasilor!!!
voi n-ati vazut t-x-ul? faster, stronger, more intelligent
voi n-ati vazut tagline-ul?-
'the war begins'
Si mai are morpheus ala tupeul sa zica:
'if this is a war and we are soldiers...'
eu cred ca merita sa mori numai ca sa vezi terminator 3.

Ciprian pe 09 Ianuarie 2003 00:00
Dezamagire totala, nu sunt un asa mare fan ca voi dar si mi mi-a placut rau de tot T. Dar am vazut reclama la T3 si o sa lupte impotriva unei gagici, si din reclama mi s-a parut naspa, niste efecte gen xman, ...naspa, se bazeaza pe efecte si asta nu e bine deloc, o sa va convingeti cand vedeti reclama.
barthez pe 08 Ianuarie 2003 00:00
Salutare manilor.Abia astept sa apara terminator3 si sunt sigur ca va fi cel mai bun film al anului 2003.Eu am vazut de 99 de ori terminator 1 si 2, nu ca voi.Daca vrei sa vorbiti cu mine Join #r@peri pls pa alllllllllll.
Vali Tashca pe 06 Septembrie 2002 00:00
Salut fani Schwartzenegger.Daca spunetzi ca suntetzi fani adevaratzi va intrebacum:de cate ori atzi vizionat Terminator2?Va anuntz ca eu l-am vizionat de 67 de ori si de fiecare data l-am vizionat ca shi cand ar fi fost prima data.Cand ne apucam de un fun club Arnie in Romania ???si poate facem shi un sit???Contactatzi-ma la Valyboy19@hotail.com
Adrina C. Pvel aka KROM pe 04 Septembrie 2002 00:00
Si eu astept de foarte mult timpa cest film...de fapt cam de cand a aparut T2.
LEXUS, daca esti un mare fan al lui Arnold de ce nu te avd pe forum-urile de pe www.thearnoldfans.com sau http://www.skynetsite.com?
Poate facem si noi un fan club ce zici?

LEXUS pe 17 August 2002 00:00
ABIA ASTEPT SA VAD TERMINATOR 3 ASTEPT DE FOARTE MULT TIMP ACEST FILM SI SUNT UN MARE FAN AL LUI ARNOLD SPER SA FIE CEL MAI BUN FILM AL ANULUI 2003.SUNT SIGUR VA FI UN FILM SUPER SI SUNT UN MARE FAN AL CINEMAGIEI.
T-Y pe 05 Iulie 2002 00:00
Vad c-ati ajuns la pagina a zecea!!!! Ba n-aveti minte, ba!! Da uitati-va ba la filme meserie ca Harry Potter sau Lords of the Rings! Daca mai scrieti aici mergeti si vedeti iar filmul. Cred c-ati fost gratis la film daca vi s-a parut bun!!!
KROM pe 05 Iulie 2002 00:00
Pt. Varuna (frumos nick):

International T3 are aproape 300 de milioane de $..la final va fi cam 450 cu totul..si dacamai adaugi vanzarile de vhx/dvd..va fi foarte bine.

Ce spuneai tu de box office in Romania?

Uite cum stau lucrurile:
T3 a avut weekend-ul trecut cea mai mare deschidere din istoria unul film pe timp de vara..vacanta..cum vrei tu sa=is spui..are a 2-a deshidere a anului dupa Matrix Relo si a 3-a di istorie dupa matrix relo si star wars episode II.

bill_the_butcher pe 05 Iulie 2002 00:00
hahahahaha acum ca m-am linistit:
sabia taie masina: poti vedea in planul indepartat cu morpheus in prim plan, cum de la roata spre far, masina e despicata. eu nu inteleg cu de n-ai putut observa asta. de fapt amandoi.
sau poate ati observat si-acum n-aveticum sa mai dati inapoi.

poti sa-ntrebi pe oricine a vazut filmul. sabia taie masina. daca era sabie din star wars, mai intelegeam.
in legatura cu personajele bune/rele: clasamentele sunt realizate de critici specializati:
de-aia se si numeste Ameican Film Institute.
dar matrix, a auzit si el de cuvantul infantil(de la mine) si il tot mesteca. fiule, dispari de pe frumul asta, ca esti depasit. pleaca la revolutiile tale.

KROM pe 05 Iulie 2002 00:00
T4 nu va fi mai devreme de 2005.
T3 a luat 4.4 mil $ nuami al sneak preview si este unul din cele mai bune scoruri di istorie.. si la doar 1 rulare pe cinematograf miercuri a luat 12 mil.
Copii este super bine ca de joi a inceput sa ruleze normal.. adica teoretic trebuie sa scoata minim 100 de mil pana duminica.
Nu uitati fani terminator.. ne vedem la avampremiera.. tot atunci ve-ti avea parte de inca o premiera in Romania legata de Arnold.!!!

Adrian C. aka KROM pe 05 Iulie 2002 00:00
Pt cei sceptici, pt. fanii Matrix duceti-va la:
Si vedeti noile trailere internationale ale fimului, faceti diferenta si veti vedea ca acest film este megablockbuster-ul anului, desi The Matrix a fost misto si este un nou fenomen, dupa 12 ani T3 se intoarce mai bine ca niciodata!!!!

Adrian C. Pavel; pe 05 Iulie 2002 00:00
Sunt un Fan al lui Arnold, cred ca facnuyl lui numarul 1 din Romania.Terminator 3 va fi cel mai bun film din 2003, scenariul este secret.100% va tine piept si va zdrobi cele 2 filme Matrix din 2003!!!
Vreti detalii despre agest megablockbuster?Vizitati:
WWW.THEARNOLDFANS.COM
WWW.TERMINATOR3.COM
Ieri, 4iulie, a aparut in premiera mondial T3 TEASER TRAILER-UL impreuna si-l puteti viziona la:
www.apple.com/trailers/wb/t3/

Go 1 2 3 4 5 6