Păreri Terminator 3: Rise of the Machines

(2003)

Terminatorul 3: Supremația roboților

Terminatorul terminatoril pe 14 August 2003 14:36
Bai astia fani terminatori, pana acum o saptamana nu incapeati in piele cu laudele la terminator, desi nu vazuseti balaria, iar acum dupa premiera in bucale v-ati dat la fund? Ce se intampla cu voi, nu v-a placut desenul animat cu robotzei ? Hai ca va dau la fund matricsii. Bagati tare cu vorbele ca saracu film nu prea merge. Si apropo bre kroame lasa mai moale cu laudele alea prin siteul lui guvernatorul ca zice lumea ca vine tavalugu. Ce inseamna vorbele astea : filmu e de neoprit peste ocean !!!! Poate e de neoprit din caderea libera iar cand o da cu capsorul de asfalt face bum. Ce dracu bre va bat piratzii la funduletz, sau vine vreun fan matrics destept si va zice ca terminatorul in 20 de ani (adica 3 parti pentru novici) nu stange cat un reloaded. Rusinica !
Da zice lumea ca e varza, eu ii contrazic putzin si zic ca e de bruxeles. E un filmuletz bun la care nu trebuie sa… citeşte

JONY pe 13 August 2003 17:35
MAI FRATILOR IN SECVENTE T3 II BESTIAL. O SA IMBOARDE MATRIX 2 SHI 3 , ABIA ASTEPT SA-L VAD .
THE BEST SF.

Varuna pe 12 August 2003 19:25
Pentru KROM :

Draga Krom itzi admir zelul cu care promovezi
imaginea lui Arnold si recentul T3!
Si eu sunt un admirator Arnie... dar ...
Terminatorul asta va ramane din pacate de "crom" sau de "bronz" la Box Office ( SUA, Europa, Romania sau unde vrei tu)
Filmul e bun dar, din pacate, cele 146 de mil.$
de pana acum din SUA le dau fiori reci producatorilor care au investit 170 mil.$ si se asteptau sa dea "marea lovitura".
Poate cu T4 vor reusi ...

S-auzim de bine !

Dan Manolescu pe 12 August 2003 00:54
Cu parere de rau o spun, dar e mare dezamagire!
T2 e genial, urmarea scartaie rau

KROM pe 10 August 2003 18:25
Cand vb de "inutil" sa-l asociezi cu MATRIX!
T3 este prea bun in comparatie cu tot ce sa facut anul asta.
Incercati toti sa dati in filul asta care e apropae perfect..si gasisti motive gen "parbrize aburit"..care se vadabutirte numai ep evrsiuni pirat...sau va uitat la film si va mirati cum de se rupe in 2 tx cand ea e complet metal liquid..sid e fapt ea are doar invelish liqid..ma rog..MULTI RATATI!
Arnold.ro

rip pe 09 August 2003 22:41
trebuia sa pastreze ochelarii in forma de stelute!!!
CIPRYX pe 07 August 2003 19:15
Vrea sa-mi expun parerea putin despre lupta pentru suprematia in cinematografie.Ma refer la "lupta" dintre fanii terminator cu fanii matrix.A fost pentru mine tare haios sa citesc tot felul de pareri pe pagina cu pareri de la matrix rev.E chiar fun...Acum...am avut de facut o alegere.Mi-am urmat destinul.Pot sa spun ca sunt fan T.Insa si matrix mi-a placut.Si Smith este un personaj foarte reusit in ciuda faptului ca unii spun ca nu e chiar original.Poate la haine nu...si la pantofi...insa ca stil..e super si trebuie sa recunoasteti asta.Actorul ala...e facut pentru rolul lui Smith.
CIPRYX pe 5 iulie 2002 00:00
Pentru Bradley...zici de T-X ca e mai misto ca T-1000?Nu cred...zici ca e intr-un atat permanent...mie mi se pare ca T-X are un procesor 286.Pai daca e intr-un atac continuu nu inseamna ca e mai inteligenta.Eu zic ca e un robot stupid si idiot si n-are ce cauta in film.Pe de alta parte...T-1000 e o adevarat masina de lupta.Sunt faza cu carul in T2 in care si-a demonstrat inteligenta.Iar daca te lasa sa respiri...era doar spre dezavantajul tau...sigur punea el ceva la cale.Ala e genul de robot care as fi vrut sa-l vad si in T3.Si daca s-ar putea sa-l aduca innapoi pe T-1000 in eventualitatea unui T4.
incognito pe 06 August 2003 12:56
Pt. bill_the_butcher :

Nu am comparat in nici un moment T cu M.

Asta este cea mai mare gresala care se face aici pe site. Fiecare o are pe a lui.

Dar daca vrei sa le compar totusi ce pot sa spun este ca ambele nu sunt la nivelul predecesoarelor.

La M insa se dezvolta macar povestea si are totusi surprize. Pe cand T3 ramane ancorat in aceiasi lupta si nu era nevoie sa vezi filmul ca sa stii cine castiga.

Nu sunt nici fan T nici fan M. Sunt un fan al filmelor bune adica Matrix si Terminator 2.

bill_the_butcher pe 05 August 2003 22:18
pentru mine: era endo-skeleton acoperit cu metal lichid. de-aia n-a putu iesi la sfarsit de sub elicopter.

fost fan terminator, nu? te-nteleg. oameni vor fie 'la moda' spunand ca filmul a fost nereusit si se-agata de tot felul de aspecte care n-au nici o legatura cu calitatea filmului, cum ar fi box-office-ul. ce mai, ex-fani terminator care injura filmul. a dat obiectivismul in voi, fratilor.
mai sunt si papagali, care nu fac altceva decat sa se razbune pe ce-au spus unii din noi referitori un film nereusit care-a aparut in mai anul asta. invidia va roade, nu?
mi te imiaginez salivand fiecare duminica seara dupa ce se-anunta box-ofiice-ul, si vad ca terminator mai pica cate-un loc.
probabil gresesc eu cand spun toate astea, pentru ca voi v-asteptati la ceva de nota 10, or filmul asta n-a reusit nimic mai mult decat sa confirme ca seria terminator este peste seria matrix.

eu pe 05 August 2003 16:50
nu am inteles de ce nu a putut iesi gagica robot de sub masina la final ca doar era si lichida?! stupid scenariul, bun filmul ca efecte
bill_the_butcher pe 05 August 2003 16:17
incognito:inca un fan matrix care-a vazut filmul pe cd si n-are ce face.

cred ca gresesti cu efectele omule, daca o porcarie ca matrix a ajuns sa aiba efecte mai tari ca terminator 3(parerea ta), atunci ce sa mai spun de lotr, unde vor aparea 200.000 de orcsi generati pe calculator. astea nu-s efecte mai.
si inca ceva terminator 3 este singurul film in care nu se observa efectele realizate pe calculator.
machiajul prin care s-a realizat un orc, sau masca aia ce-o fi ea, nu se compara cu robotii lui stan winston . ce sa mai spun de fata lui arnold, arsa toata, jumatate robot, jumatate 'living tissue'.
fii serios. e cel mai bine realizat film de pana acum.

RoaD RunneR pe 05 August 2003 16:01
Mai Kroame!!! Ziceai ca T3 va fi un film maretz!!! Inafara de efectele speciale care sunt intradevar superbe, nu am intalnit nimic nemaipomenit la acest film si se pare ca nu sunt singurul. Nu prea a avut succesul la care se asteptau producatori. ( Vezi nivelul incasarilor!!!!!!!!!) LOL .... E doar T2, varianta moderna. In rest, nu aduce absolut nimic nou. Hahahahahahahaaaa....... VARZA!!!
RoaD RunneR pe 5 iulie 2002 00:00
Pt. Krom De nu stiu cand tot stau si ma gandesc ce salariu iei tu de stai toata ziua si dai replici pe mii de fan-site-urile T3. Cred ca ai prea mult timp liber si nu ai ce face cu el. Ai facut o obsesie din a ridica pe culmi inimaginabil de inalte T3 si din a face din Matrix 2 ultimul jaf de film. Sfatul meu este simplu : "Get a life, VARZA-man " LoL ......
incognito pe 04 August 2003 17:20
Cu regret pentru fanii T trebuie sa spun ca filmul este sub asteptari.

Nu vad ce efecte impresioneaza in filmul asta. O palida continuare a lui T2, care de altfel cred ca in istoria filmului este primul sequel care isi depaseste predescesorul.

In plus nu vad ce mare poveste este dezvoltata aici, aceiasi lupta intre doi roboti de a apara/ucide un om sau mai multi oameni.

Subtireeeeeeee!

O singura idee noua : o femeie ca robot negativ in loc de barbat.

Ma si cum ii ramane "geaca" de piele nezgariata dupa toate luptele alea (la fel si lui Arnold).

KROM pe 04 August 2003 15:23
Ascultati-l pe Bill_the_butcher..stie ce vorbeste a fost invitat special de mine la cel mai mare eveniment monden al anului.lansarea de gala la T3..da ca vreti sa vedeti asa..in mare ce s-a intamplat p'acolo vizitati:

htt://www.ARNOLD.ro

bill_the_butcher pe 03 August 2003 22:41
iar pt. cei care n-ati vazut filmul, stati dracu' si asteptati-l in cinematografe, ca varianta aia pe 1 cd e naspa rau. subtitrarea mai are si decalaj pe deasupra. daca aia se numeste 5.1, domnule tld, eu nu stiu cum se numeste ce-am vazut la cinema. 6.0, 7.0. imaginea variantei trase din sala e aburita, unele culori sunt stridente si nu prezinta urmarirea cu macaraua foarte bine.
in plus, nu va veti putea bucura de incheiere, pentru ca muzica din timpul creditelor(tema pricipala), nu va putea fi deplin savurata dupa finalul extraordinar.

in concluzie, asteptati sa vina la cinema.

p.s: varianta pe dvd este exact aceeasi.

bill_the_butcher pe 03 August 2003 22:35
acum c-am vazut filmul la cinema cu 5.1 si tot tacamul, si de inca vreo 8 ori varianta aia ripuita din cinema, imiu pot da verdictul, dar mai intai niste obiectii la adresa dlui petru rares:

tot nu stiu de unde ai scos gafele, matrix reloaded este o gafa, dar nu scenele din t3

1.masini sprayate, daca tu ai vazut varianta pe cd, iti dai seama. nu te iau drept chior, dar pur si simplu habar n-ai ce vorbesti.

2.tx ciuca batailor? tu n-ai vazut ce si-a luat-o arnold? plus felul in care-a controlat cele doua masini de politie care-au facut sandwich toyota tundra. si n-am prea vazut sa se spoiasca pe toti peretii cum facea t-100 la fiecare pumn care- lua. pe deasupra, pe t-x nu prea au avut cum sa-l incetineasca. a tras cu racheta, s-a ridicat imediat si i-a prins din urma. cand arnold a tras cu lansatorul de grenade in t-1000, l-a despicat,… citeşte

Vrinceanu Marian pe 03 August 2003 11:37
Este cel mai bun film cu efecte specile creat pana acuma.
Bradley pe 03 August 2003 01:57
Fani t votati cat mai mult cu 5 stele, poate depasim pe super-inteligentii de pe revolutions.
Nu stiu de ce in Craiova intra abia pe 22, in buc este pe 8 iar la timisoara tot pe 8 este premiera,in alte orase nu m-am interesat cred ca o sa vin in buc sau tim....
In Germania a intrat saptamana asta, "cei cu banii" stiti cumva cat a incasat zilele astea acolo?

Bradley pe 01 August 2003 03:27
Uitasem, filmul asta merita 5 stele, pt cei care mai gresesc si pun 1 sau 2....
As dori sa ma adresez operatorilor acestui site sau principalului "vinovat" din Romania cu traducerea subtitluilui .Nu se traduce sau ?ceva de genul asta...suna ca o porcarie de star wars sau robocop....T3 este cu mult superior acestora(parerea mea).Va multumesc.
I'll be back!!!

Bradley pe 01 August 2003 03:21
Special pentru Rares din Bucuresti.
Sa spui ca efectele speciale din T3 sunt "f f slabute" este penibil, si la nivelul lui T1.Au trecut 19 ani intre filmarile de la t1 si de la t3, in acest timp daca te-ai uita bine toate filmele au evoluat.Toate!Clar???
Ce intelegi prin scenariu?Le-ai citit tu?
Impuscaturi , trosneli de masini...depinde cum sunt realizate, de durata lor, actori care iau parte, sunet, imagine, samd, astea sunt filmele de actiune, daca vrei altceva priveste telenovele.
3.T-X este mult mai avansat decat t-1000.Asta in primul rand au dorit-o toti cei care au realizat filmul , era normal sa fie asa , este scris in scenariu, este realizat cu ajutorul efectelor speciale , se vede.Mai concret-In ceea ce priveste atacul, T-x este cu mult superioara celuilalt prototip + ca se vede ca este mult mai insistenta(ceva gen arnold din t1), t-1000 daca ai… citeşte

Ciprian Brasoveanu pe 31 Iulie 2003 20:30
Faza e ca din trailer se vede ca filmul nu o sa multumeasca multa lume...pacat.Pana si primul Terminator facut in 1984 e mai misto ca T3.In afara de Arnold...nu mai apare nici unul din vechile personaje.Apoi...faptul ca se bate cu o tipa...nu mi se pare potrivita deloc.Se cunoste ca nici mana regizorului nu a fost tocmai potrivita.Tot James Cameron e mai tare...Eu zic sa-si ia revansa astia cu un T4...sa-l readuca pe James Cameron la carma...sa-i readuca si pe Eddie Furlong,Linda Hamilton...ca asa e frumos...si dr.Silberman ala avea farmecul lui...daca se poate sa se intoarca si Robert Patrick.A fost un personaj excelent.A jucat super.I s-a potrivit perfect rolul...cum baga el fuga aia super...e prea tare...si fata aia a lui serioasa...deci...T2 e de o mie de ori mai misto ca T3.Cam asta e...
TLD pe 31 Iulie 2003 18:44
Bine ca mai exista si luminati printre fani t3. Despre film si dusul meu la cinema. Mi lene sa dau banii pt film. Nici can do fi in a 121 sapt cu bilet de 1000 de lei, nu cred ca m-as duce...
stilltoonosy pe 31 Iulie 2003 13:45
TLD, chiar nu am idee cum ai reusit sa "produci" tu sursa de T3 pentru 5.1, cand filmul nu a iesit inca din sala de cinema; sau l-ai vazut in alta tara la cinema (nu ca acela s-ar chema 5.1) ?!
stilltoonosy pe 5 iulie 2002 00:00
marturisesc ca ma amuzam prin iulie cand vedeam discutiile de pe forum despre un film pe care 90% din participanti nu-l vazusera (nici macar piratat), cand vedeam optimismul hotarat al lui krom, opunandu-se fanilor m2 care-i terfeleau idolul. mi-a placut filmul, cu atat mai mult cu cat in privinta lui mostow nu aveam asteptari prea mari. nu cred ca are sens sa caut nod in papura in materie de logica (e ca si cum te-ai intreba de ce fac navele zgomot in spatiul cosmic in mai toate filmele sf; pur si simplu nu ar mai fi "cool"; o inghitzi si gata). de ce nu a luat un hummer: pai fi'nca puteau face lucruri mult mai interesante (ca efecte) cu macaraua decat cu hummer-ul, chestie care le-a "iesit" destul de bine, zic eu. poate ca sunt eu cave man, insa lupta dintre arnold si kristanna in care demoleaza tot in jur mi se pare mult mai ... hm, gratifying (dati-mi o traducere care sa reflecte sensul k lumea, ca nu imi vine nici o idee in clipa asta) decat lupta lui neo cu n+k smithi. pacat de m2, m1 chiar imi placuse mult. muzica are doar cateva ocazii in care e inspirata, iar in rest nu se simte. degeaba mi-as cumpara cd-ul cu soundtrack-ul, pentru ca acolo nu asculti ce asculti in film (nu de alta, insa am soundtrack-ul de la t2). in t2 muzica se facea simtita si adauga mult starii de spirit din timpul scenelor respective. realismul "masinii" arnold e insa redat mult mai bine in t2, asa cum bine spunea cineva. acolo, cu cateva exceptii, puteai sinti masina, puteai "vedea" bucla logica care il facea sa adopte o atitudine sau sa dea un raspuns, uneori inspaimantator ("it's in your nature to destroy yourselves"). in t3 insa, lucrurile mi se pare uneori fortate (smucitul lui connor pentru a ii controla starea fizica); o singura data mi-a adus aminte de vechiul terminator, atunci cand ii spune lui connor ca el l-a ucis in viitor. gaselnitza cu kristanna, atunci cand isi linge degetul plin de sange, iarasi a fost tare: de unde tocmai ma intrebam "ce e si cu chestia asta de prost gust ?" ti se arata ca de fapt era o "simpla" analiza adn :-)
stilltoonosy pe 5 iulie 2002 00:00
ok T-Y, macar acum avem ce spune. sunt OARECUM de acord ca seria T o ia la vale, insa nu de la inceput, deoarece mie T2 mi s-a parut mai bun decat T1. pentru vremea lui, oricum. pe de alta parte, a spune ca seria M se imbunatatzeshte, mi se pare o mare exagerare, ca sa nu zic ca e taman pe dos. M1 mi-a placut teribil (nu ca ar fi mai presus de critica) insa M2 m-a dezamagit cunplit (cu toata droaia de efecte nemaipomentite). cred ca am mai scris o tona pe forumul matrix revolutions pe tema "de ce mi se pare mie M2 mai slab decat M1". cu argumente. si din doua, una: ori erau prea bune, ori prea slabe, caci nu m-a contrazis nimeni :-) uita-te acolo (mi se pare aiurea sa copiez aici toata tarsenia) si dupa aceea explica-mi prin ce se imbunatateste M2. OK, ALTCEVA decat argumentul ca M2 si M3 constituie un intreg si nu pot fi judecate separat. iar urmarirea cu macaraua e mai spectaculoasa decat autostrada din M2, sorry. in special, mai inspirata. degeaba se arunca cu tone de efecte in M2; lucrurile trebuie sa aiba si un pic de, hai sa zicem, aroma, schepsis, cum vrei tu.
Razvan pe 31 Iulie 2003 10:23
IoI Pai normal ca nu ti-a lasat nici o impresie, pentru ca nu ai vazut dvdrip...ai vazut camera cinema cu filtre....ceea ce e mare diferenta enorma pana la dvdrip...in caz ca nu stiai.....
TLD pe 30 Iulie 2003 16:52
Las' ca la-m trait yop cu 5.1 acasa, ca am cu ce. Si tot nu mi-a facut impresie. Continui sa astept Conan 3, pt ca partici[pa ftratii nu din alt motiv...
KROM pe 30 Iulie 2003 15:49
PS: Fanii celebreza astazi ce de 56-a aniversare a lui ARNOLD SCHWARZENEGGER!

KROM pe 30 Iulie 2003 15:45
Daca alea-s gafe..se vede ca nu prea stic e vorbesti..daca te-ai fi uitat cu atentie ..Tx este mult mai avansata decat T1000..mai ales ca poiate contra orice alte masini.
Si...daca vreti gafe.uitati-va l Reloaded..80% din sceneld e bataie sunt cu Neo generat pe computer..MAx Payne..si..cam atat...T3 este un film mult mai profund..probail ca etse acceeaso probelma ca si cu Reloadd..prima data a fost cam aiurea a doua oara a fost mult mai bun..asa e si cu T3.
ps: sa-l vezi la cinema si pe urma sa vb ..urmariea este de senzatie pe 5.1..asa daca-l vezi ripuit din sala de cinema e mai greu sa-l traiesti.

Rares pe 29 Iulie 2003 02:36
Filmul este... patetic. Cica au bagat peste $100 milione in productia lui, dar, ma intreb, unde s-au dus? Nu cred ca in efectele speciale, care sunt foarte, foarte slabute. Adica la nivelul lui Terminator 1, numai ca ala era facut in '84 si avea si scenariu.
Deci: impuscaturi, trosneli de masini, gafe.
Primele doua le stiti, ca le-ati vazut in aceeasi formula in toate filmele. Gafele vi le zic eu:
1. masinile care circula fara sofer au parbrizele aburite. Pur si simplu le-a fost lene sa instaleze o telecomanda, le-au spreiat un pic si gata.
2. robotul t-x, presupus "mai inteligent" nu are niciodata initiativa in filmul asta. E ciuca batailor. sunt multe faze in care era cu des'tul pe tragaci, dar vine Arnold in fuga (inca cinci secunde), trage (inca 2 sec) si continua filmul.
3. cu ce este mai avansat t-x (blonda) decit t2 (din metal lichid)? aaa,… citeşte

marius cocos pe 29 Iulie 2003 02:15
e super tare filmul!l-am asteptat cu sufletul la gura si tot nu l-am vazut!daca-l vad mai vorbim!
Varuna pe 28 Iulie 2003 17:18
Pentru Bogdan Popescu ( si altzi fani)
T3 e bun, Arnold este iubit de totzi...dar
filmul NU este si NU va fi "evenimentul anului" !
Deja topurile americane confirma acest lucru.

KROM pe 28 Iulie 2003 16:21
Pana la urma, cand se va trage linie, T3 va fi un film de succes.
Dar inainte de toate cel mai important este ca , eu ca fan ce astept filmul din 1991 nu sunt dezamagit, este unul din cele mai bune filme facute vreodata...e scris genial..finalul e genial..este poate cel mai profun din trilogie si Cameron a fost uimit de cat de bun etse T3,iar Arnold un exemplu greu de urmat de catre toti oamenii de pe planeta asta care au 56 de ani...

Bradley pe 27 Iulie 2003 22:46
Krom spune-mi si mie (vad ca te pricepi la bani)
cat a incasat in U.S.A. T2 si apoi suma totala/world, daca stii...
Pt "matrix" si TLD-eu am tras in matrix pe forumul revolutionsului, sa nu ma creada cumva si "las" :), oricum nu mai intru sa-i stric imaginea, pastram "armele" pt esecul din noiembrie.
In Europa a intrat T3?Aici s-ar putea sa ajunga M2, americanii cred ca nu-l mai suporta pe Arnold, sper sa nu joace si in partea a 4-a..de T4 stie cineva ceva, orice?(la scenariu stiam ca au inceput sa lucreze)
In Romania T3 are multi fani..mai sunt 12 zile!!!
coming-soon!!!!!!!!!!!!!!

dece pe 25 Iulie 2003 21:19
salut pe toata lumea

inca nu am vazut T3 dar de abia astept(am ocazia sa-l vad pe calculator dar nu vreau sa pierd placerea vizionarii filmului intr-o sala de cinema)

as vrea sa spun ceva despre matrix

am vazut prima parte si pot sa spun ca m-a incantat subiectul si finalul..a lasat loc de meditatii
paranteza(legat de efectele speciale trebuie stiut ca scenele de lupta nu au fost revolutionare....au aparut prima oara cu un an in urma inr-un film chinezesc ..cred ca masca neagra(de aici a plecat chinezul responsabil cu efectele speciale in echipa de la matrix))

partea a doua m-a dezamagit..firul narativ ne mai fiind cursiv si logic.....totul este facut pentru a soca dar termina prin a fi ridicol...(basmele cu zmei sunt mai serioase decat matrix2)

nu cred ca o sa ma duc sa vad partea a treia;

citeşte

KROM pe 22 Iulie 2003 11:58
Mda..iti dau dreatate si tie d edata asta..cumulat 400 de mil..plus 100 mil din vanzari de dvd si vhs..si nu uita.este cel mai bine promovat film dupa star wars..sunt sute de jucarii si materialel promotionale..inclusiv bere t3..care se vand la greu ..si replica gecii lui Arnold costa intre 2500 si 4000 de euro (in functie semnatura inaurs sau argint) si tot se vinde..tu vb din ce auzi pe net..insa pe net chair n s epublica decat box office-ul american actualizat, cel international..sau vanzare de materiale promo nu pra se publica...in roice caz..mi-a placut Matrix 1..sa facem pace..insa 2 este stupid realizat ..sa te duci sa vezi T3 pe ecrane sa-mi zici daca nu-i perfect realizat..,nua re nic o greseala..ese prima daa cand nu mi-am data seama de scenele CGI.

TLD pe 21 Iulie 2003 14:55
Krom sa faca 400 mil doar international?! Doar dak fanii din romania se duc sa-l vada de vreo 5-6 ori in ziua in care e avanpremiera...
Apropo am vazut un top al celor mai profitabile filme ale acestui an si am fost surprins sa gasesc t3-ul pe locul 8 cu bani putini. Sa fim seriosi doar international 400 mil, poate cumulat 400 mil...

TLD pe 5 iulie 2002 00:00
Pai world wide: 516 mil In sua: 204 mil! Pt vremea respectiva jos palaria, dar in ziua de azi sa faci 130 si ceva de mil fata de 204 mil(in 1991), cred ca in afara deabia va atinge 400 mil dupa um a zis si Krom...
TLD pe 5 iulie 2002 00:00
De ce bill?! Ma provoci sa fac o avampremiera la matrix. La fel cum a fost la M3. Toata treaba e sa ma interesez, pe cine tre sa trag de sfori!
KROM pe 21 Iulie 2003 14:50
Bai ma refeream international...face 400 de milioane.
TLD pe 21 Iulie 2003 09:02
Iar a 'facut'-o t3-ul... A mai urcat cu 9,2 mil. Deci mentin pariu: T3 nu va face banii lui Reloaded in 2 luni. Deja trebuia sa-l depaseasca ca sa aiba o sansa. Dupa cum pica din top peste vreo 4-5 sapt zic ca iese din top. A... Dar am uitat aici se vorbeste despre t3 vs Rugarts... Sau cum era?!...
TLD pe 18 Iulie 2003 19:42
Krom ma gasesti pe revolutions deci nu tre sa te caut. A.. pardon dak poti sa intrii in randul oamenilor cu IQ-ul ridicat...
KROM pe 18 Iulie 2003 16:16
TLD...dispari mai din peisaj..cauta-ma pe forumu' la metrics.
It is time for an english version:

terminator3.arnold.ro/en
www.arnold.ro/en

TLD pe 17 Iulie 2003 13:35
Deci sa-ti mai explic odata:
Morpheus Trinity + Keymaker sunt in masina aceea deschisa la culoare. Ii urmareste un agent, trin ii impinge masina agentului, acesta se duce incontinuare pe autostrada, iar trin morph si keymakerul o iau pe sus. Opresc masina de-a curmezisul strazii(nu mai erau pe autostrada) Coboara, pt ca se termina banda, trin + keymaker-ul sar in camionul(sau ce o fi) cu motociclete, iar morph ramane pt ai intampina pe gemeni. Unul din gemeni ii zice celuilalt 'treci peste!', se apropie, morpheus se rostogoleste pe langa masina, si zgarie efectiv(Zarie, ma rog sabia intra f. putin in caroserie, pt ca la sfarsit sabia doar sparge farul si iese, nu taie mai departe de faruri, deci o mic parte din masina e zgariata). Apoi gemenii, intorc nu ca dobitocii, ci pt ca 'venea masina din care tocmai coborasera morph&co. Masina se rostogoleste din pricina franei bruste si a… citeşte

TLD pe 17 Iulie 2003 10:41
Dupa cum a spus si Matrix Morpheus a zgariat tabla, nu ce aberezi tu, dar probabil mintea-ti salivand la t3 nu a mai putut sa desluseasca chestia asta. 2 la mana masinile alea nu sareau in aer numai dupa ce se tragea serios in ele, nu asa unu -doua cum zici tu.
La poveste jos palaria cum am mai zis: T3 are o poveste solida: 2 roboti se impusca unu pe altu tot filmu, ala rau il preia pe ala bun, ala bun se inchide, isi da un restart, se duce dupa robotul rau(din nou), salveaza baietii buni(ma rog baiatul bun si fata buna), dar sfarseste prin a face bum ca bum(a... iar faza cu pac-pac, hmmm...). Iar in final dragii nostrii eroi nu pot opri skynet-ul sa faca ce face si hop... La final ideea unei noi continuari, si mai poti sa zici ca astea-s facute pt fani. Va rade in fata mostovoi sau cum l-o chema in timp ce el si toata echipa mai face niste verzisori pe film. Asa pot sa zic si yo… citeşte

Bradley pe 16 Iulie 2003 22:24
Lasati-o balta!Vedeti voi Terminator-3, nu ma intereseaza cat scoate dar o sa fie super, este realizat in alt mod decat primele doua parti iar M2 o sa para un esec pe langa el...
O SA-L VEDETI!De ce este in stare Terminatorul al 3-lea!
Mai sunt 23 de zile pana la premiera!!!
Mie sincer imi vine sa rad comparand alte filme cu Terminator :)
Si inca o data, ca actiune si realizare T3 este mult superior lui M2, si chiar daca ideea din M este mai inteligibila decat cea din T (asta din cauza anilor 1984-1999) nici ideea din Terminator nu este de rahat in comparatie cu alte filme de actiune, zic mult superioara.
Priviti actiunea si cum este realizat!
Mai sunt 23 de zile!

bill_the_butcher pe 16 Iulie 2003 21:44
cate prostii aud(in special de la metrics si tld).
bai metrics, vad ca tot bati pasul pe loc cu enimetricsul tau cu tot. de-abia acum mi-am dat seama ca-i filmul tau preferat.
iar tld, omule, cate aberatii spui, stai ca le luam pe rand:
ai spus ca matrix bate ca efecte t3-ul. la care te referi? reloaded sau primul? hahahahhahahahahahahhahahaahha.
eu nu stiu ce-i mai tare: machiajul perfect creat de stan winston, productia ireprosabila a c2, regia impecabila a lui mostow, sau:

fatza lui neo cand se bate cu agentii(stii tu, bara de fier), sabia care-o infige in luptatorul ala din castel(se vede clar cum intra pe sub mana), masinile de pe autostrada care sar in aer dupa ce primesc un glont sau doua, sau cel mai tare lucru care in vecii vecilor nu mi l-am putu imagina(nu m-am luat de faptul ca neo zboara ca superman, am inteles de ce poate sa… citeşte

TLD pe 16 Iulie 2003 11:03
Ma yo nu-mi mai bat capu cu voi ca e in zadar sa va convinga cineva ca matrixul(primul dar si al doilea):
1. Bate ca efecte tot T3-ul!
2. Are o poveste mult mai complexa, nu se reduce totul la pac-pac, bum-bum.
3. La matrix toata trilogia a fost gandita de la inceput, la T in schimb, continuarile sunt scoase pt a mai scoate niste bani de la public, nu a fost gandit de la inceput ca o trilogie sau cat continuari o mai avea.

Intradeva Matrixul are fanii lui(atat tineri dar si adulti. De unde v-o fi venit ideea cu film pt copii nu stiu? Din interviul lui Keanu Reeves? Cand a zis un film pt copii s-a referit la tineri de peste 14 ani(care inca sunt copii pana la 18 ani). Mi se pare logica ca un copil de 5-6 ani sa nu priceapa nimika din toata filozofia matrixului. In schimb T3-ul este destinat fanilor, si are o vechime mai mare decat matrixul, asta ar fi… citeşte

hammer pe 16 Iulie 2003 01:23
bine a zis KROM cand comparat matrix cu harry potter...pai nu se vad asemanarile???magie...magie...magie...adica tampenii..pentru copii!
numai bine!
matrix mai trebuie sa "imbatraneasca" si poate atunci va fi apreciat!
Numai bine
hammer...I'll be back...

TLD pe 15 Iulie 2003 15:04
Zau asa KROM ia zi: Ce ti se pare mai original, un film in care se fugaresc doi roboti, trag unu in altu ca in final sa moara amandoi(T3) sau Matrix (kung fu, arte martiale, arme pe alocuri, un story mult mai bazat ca al terminatorului 3) sau .... Bomo kabom .... ULTIMA PARTE din Rugarts pe care sa o asemeni si tu cu T3!
Ce comparatie e asta intre hari poter si Matrix?!
A... Si inca ceva trebuia sa rad la faza asta? HA...HA...HA...

KROM pe 15 Iulie 2003 13:50
Hmm...oare e necesar sa vbd ematrix aici?
Eu zic ca o disputa intre matrix vs. harry potter e mult mai plauzibila.

TLD pe 15 Iulie 2003 12:33
Te invit pe forumul despre revolutions, nu aici ca sa nu zica lumea ca le invadam forumul T3.
Cat despre trailere sunt 2(revolutions): unul dupa joc si unul dupa ce s-a terminat 'reloaded'. Se astepta sa mai apara inca unu dupa t3, da nu l-au bagat...
Le iei de aici: http://www.trailersworld.com/movie.asp?movie_id=1661

Neve pe 14 Iulie 2003 17:25
Hmm...interesanta disputa dintre matricsi si terminatori, oare de ce nu se implica si fanii lu Harry Potter in disputa? :)... adevarat este ca T3 este un film cu nu prea mari pretentii intelectuale, ca doar face parte din seriile celebre ale anilor 80-90 ca si Alien sau Predator care au farmecu lor, si cred ca stie lumea cam la ce sa se astepte. Matrixu daca nu il continuau cred ca destepti ramananeau. Daca prima parte are ceva "intelectual" in ea, apoi bullshitu de reloaded e o insulta adusa inteligentei. Cat despre originalitate poate a vazut cineva "The Thirteen Floor"? Desi mia placut prima parte din Matrix, cred ca mai mult din cauza batailor nemaivazute pana atunci decat din cauza subiectului...traiasca chinezu ala (Xin Xin si nush mai cum...) ca el ar trebui sa incaseze salariul lui Keanu cel Frumos - care, si cu asta Termin, se pare ca e un tehnofob si nu se are deloc cu… citeşte
iF pe 14 Iulie 2003 16:34
Mai baietzi, care va certati Matrix vs. Terminator, voi CHIAR NU VEDETI???!!!
Aici de fapt (prosti ar fi de n-ar face sa fie) este DOAR O ISTORIE (poveste) dar Terminator-ul povesteste de partea de DINAINTE de preluarea controlului de catre masini, iar Matrix-ul partea DE DUPA!!!!
Si parerea unora sau altora este IRELEVANTA atata timp cat FIECARE SUNTEM DIFERITI, si in consecinta avem placeri diferite (fie si doar de fond).
Pe mine SNCER, M-A UIMIT ENORM Matrix-ul si il consider PIATRA DE TEMELIE langa Terminator, dar inca de anul trecut de cand am vazut trailer-ul de la Matrix 2, mi-am dat seama ca in loc sa continuie de unde a ramas (Neo putea sa schimbe spatiul, sa distruga IMEDIAT agenti, si sa ZBOARE), ei au revenit la ce, la BATAIE!!! HALAL!
Sunt FOARTE CURIOS de T3!!! (apropos daca are careva T3 cat de cat inteligibil, si trailer de la Matrix 3, poate… citeşte

Go 1 2 3 4 5 6