Păreri Terminator 3: Rise of the Machines

(2003)

Terminatorul 3: Supremația roboților

T-Y pe 08 Septembrie 2003 12:11
ietete! 2 mesaje ciudate< bill recunoaste ca Matrix n-a fost asa rau! pai atunci de ce ii urezi ultima aniversare lui Reeves?

dup-aia iata ca stilltoonosy ma intreaba de argumente: iti zic eu vreo doua: uitate in aceeasi zi la seria T si la seria M si o sa vezi ca seria T se impute din ce in ce, pe cind Matrix se imbunatateste!

si totodata, secanriul lui T3 este stupid!!! dialogurile sunt tembele! iar urmarirea cu macaraua sucks!

daca mai vrei motive, iti mai dau: armele sunt de cacao, actorii (in afara de Arnold) joaca prost, ca la casa de cultura etc. mai vrei?!?!

Vicu pe 07 Septembrie 2003 00:34
Mie mi s-a parut F misto cu toate ca e F asemanator cu 2-u.... deci e... un fel de T2.5 ca sa zic asa :))
John_Kruger pe 06 Septembrie 2003 14:22
TLD esti simpatic foc.Visezi la ceva ce numai arnold.ro a reusit.Apropo, punem pariu ca arnold.ro va oragniza si premiera la matrix 3 numai asa de fantezie?Nu glumesc, dar asa am auizt din surse sigure!
O sa vezi..sa tragi sfori pana iti dai matele p'afara si tot nu o sa poti sa faci ce a facut omul ala - Krom pentru Arnold.

bill_the_butcher pe 05 Septembrie 2003 22:13
pt. t-y sau celalalt, c-am uitat cum il cheama:

eu niciodata n-am ascuns admiratia mea pt. prima parte din matrix, dar nu sunt fan, si nici nu voi fi. si asta nu datorita ratarii reloaded, pt. ca, spre deosebire de voi, pt. mine primul matrix, n-a fost deosebit. este doar un film bun. am dat si voi da 5 stele la 'revolutii' pt. ca astept ceva extraordinar, sper ca vor reusi sa termine filmul cum trebuie, mai exact, cum mi-ar placea mie.

nu-mi place harry potter, n-am nick de criminal in serie, si n-am jignit absolut pe nimeni pe oricare din aceste forumuri, cum a facut... iar am uitat cum il cheama.

iar fiindca el a adus discutia cu matrix(ca mie mi-ar fi placut mai mult) tind sa cred ca-i unul din fanaticii nemultumiti de reloaded, si n-au pe unde sa-si verse amarul, decat pe t3, cel mai bun film de actiune al anului. probabil, daca acest… citeşte

Bogdan Honciuc pe 05 Septembrie 2003 19:16
Filmul mi-a placut mai mult decit ma asteptam, in special secventele de actiune. Iar "terminatorita" e mortala, una dintre cele mai frumoase femei pe care le-am vazut vreodata. Si mi-a placut cum a jucat Claire Danes, una dintre actritele mele preferate.
T-Y pe 05 Septembrie 2003 12:41
iata un forumist care trage foc continuu, da cu amortizor! trage, tata, trage, ca eu fac altfel: teleportez bombe cu explozie intirziata in flmu asta, inclusiv in macaraua aia de doi bani si in cavou ala unde s-au strins cei trei fugari jalnici!
Terminatorul terminatoril pe 05 Septembrie 2003 12:20
Domnu administrator, de ce ratingu la filmul asta este IC-14 Interzis copiilor sub 14 ani. Va rog modificati si scrieti Interzis fanilor sf. Pur si simplu orbesc.
regedit pe 05 Septembrie 2003 10:39
yack !... cred ca acelasi feeling l-au avut si parintii nostri cand fortati de noi au fost obligati sa vada back to the future 3.
o serie care nu mai poate sa spuna nimic .... decat ca si actorii imbatranesc !

T-Y pe 05 Septembrie 2003 09:08
vad ca bill s-a trezit din somn si nu l-a gasit pe harry potter linga el si e tifnos nevoie mare! pai de, poti sa iei filmu pe disc si sa-l vezi ca sa-l simti aproape.
Terminatorul terminatoril pe 05 Septembrie 2003 07:55
Bill tata, ce dracu faci ma, dai mesajele la profa ta de romana sa le corecteze iar dupa aia apari tu cu critici. Pai mai intai invata limba materna iar dupa aia vino tu cu remarci de-astea proaste.
Hai acum, fii sincer si recunoaste, nu-i asa ca esti fan Matrix si nu ti-a placut t3.
Fii sincer, nu te cearta nimeni, promit. Iti tin partea daca te bate handi-krom.

Boogeyman pe 04 Septembrie 2003 23:23
Eu i-am dat 5 (calificativ). Se putea terminat si mai bine. Dar dupa cu s-a sfarsit banuiesc, ca va mai urma o continuare.
bill_the_Butcher pe 04 Septembrie 2003 14:48
ia uite mai, am lipsit 48 de ore iar soriceii astia incep sa-si faca de cap. de fapt nu sunteti sobolani, sunteti niste femei proaste, care si-au croit o ulitza pe forumul t3 si tzipa una la alta ca niste babe.
cat de senile sunteti, ramane la latitudinea moderatorilor. mergeti inapoi la ciorogarla!!
ia zi bai, pustiulica, ti-au spus 'baietii' de la bloc ca n-am trimis nici un mesaj pe oricare din forumuriule hp? daca eu sunt elijah wood, tu esti un tocilar care seamana izbitor cu daniel radcliffe.

krom , ai dreptate, ala ar trebui sa mai iasa putin prin lume, sau cum s-ar exprima el, sa mai 'iese'.
ce-ar putea sa rezolve ei? s-au enervat ca n-au putut sa dea o replica pe masura lui skynet pt. mesajul ala. au dezbatut atat de mult o contraofensiva, incat...

T-Y pe 04 Septembrie 2003 10:24
uite ca se facura 10 pagini de discutii despre un film de doi bani! bai tata, harry potter e un film mai meserias decit toate terminatoarele si LotR este cea mai meseriasa serie d efilme din lume!!! filme sensibile despre chestii misto care nu se compara cu seria de terminatori care seamana cu desenele de pe fox kids!!!
Bradley pe 03 Septembrie 2003 20:14
SUPREMATIA TZARANILOR S-A DEZLANTUIT!
Nu am vazut mesaje mai idioate in viata mea.
Lusers, sunteti traumatizati rau de tot....ce draq crede-ti ca rezolavati???

T-Y pe 03 Septembrie 2003 16:19
zau ca nu stiu cine-are probeme cu cerebelu: aia care se uita la un film caT3 si il critica sau aia care il recomanda. io zic ca aia care il recomanda sint sadici si trebuie sa se abtina!
Terminatorul terminatoril pe 03 Septembrie 2003 12:28
Esti sigur ca are un frate geaman (sau un iubit)?
Vai de parintii lui!
Ce lupta se duce in capsorul lui acum intre HP si t. Merg la pariu ca asteapta mai degraba HP3 decat t4.
Bill tata, nu ca ma bag dar nu prea te vad pe forumurile la alte filme. Tocmai tu care faci acte de caritate nu ai bani sa mergi la sala sau sa-ti bagi hbo. Uita-te si tu la filme nu la Suprematia Pokemonilor (varianta
Am auzit la baietii de la bloc ca incepe un serial nou pe fox kids. Asteptam sa-ti spui parerea.

T-Y pe 03 Septembrie 2003 12:01
acuma nu ca vreau sa ii iau apararea lui bill! da cred ca parintii lui stiu ca el intra pe net, pentru ca el le zice mami, tati eu caut un site unde gasesc multimi, ca acolo am ramas corijent...

si nu cred ca are papusele, pentru ca cred ca are un Harry pottre in marime naturala cu care doarme!

Terminatorul terminatoril pe 03 Septembrie 2003 11:13
Ce va legati de bill? El e fan harry potter dar nu vrea sa recunoasca. L-au prins astia in gasca cu t si acum nu mai poate sa mai dea inapoi cand a vazut ce balarie e desenu animat cu Muschiuletul impanat cu slaninuta.
Fac pariu ca arata la mecla cu Elijah Wood in STAPANUL INELELOR (adica un batranel cu fata de copil).
Bill, recunoaste ca ai acasa papusele cu HP iar cu Hermione aia, sau cum o cheama, chiar dormi.
Apropo, parinti tai stiu ca intri pe net?
Cum de iti dau voie?
Ti-ai facut temele azi (linii, puncte etc)?

T-Y pe 03 Septembrie 2003 11:01
bai bill! dacatzi invirtea intre ochi Harry o bagheta, te transforma in broasca riiosa sau ceva ce se lipeste pe geam cind mergi pe sosesa, da asa poate il rog sa aiba mila de tine si te lase sa fii fugarit de un terminator.
bill_the_butcher pe 02 Septembrie 2003 22:18
noi nu numai ca dam bani ca sa vedem filmul asta, dar facem si acte caritabile celor ca tine, care n-au bani sa mearga la film o data pe luna. atat de mare e devotamentul nostru.
you'll never catch me, potter!!!!!!!!!! hai ca asta-i buna.

T-X pe 29 August 2003 12:23
T-Y, I like your gun...
This film is nomber 1 in the world

T-Y pe 29 August 2003 12:09
ba oameni buni, ba: mai vorbiti mult de filmu asta de doi bani? n-aveti ce face?
Terminatorul terminatoril pe 28 August 2003 13:33
Nene, nu va suparati ca ma bag si eu, dar daca unul era pe cal si altul pe girafa nu dadea mai bine?
Parca eram pe Robot Planet.

bill_the_butcher pe 27 August 2003 22:21
bradley, frate, convingator mai esti!!!
oricum eu nu inghit gogosile lui pssst! de la o stea la 3? goddamn... in fine
stii care-i diferenta dintre o macara ultramoderna si un hummer? pai, in cate filme n-ai mai vazut tu hummer-uri? a fost unul in the rock, acum altul in bad boys...
eu nu cred ca tx l-ar fi putut izbi pe arnold in cladirea aia cu-n hummer.
de fapt dac-ai vazut bad boys 2, esti constient de capacitatea de distrugere a unui hummer si cea a unei macarale.

Bradley pe 26 August 2003 19:43
KROM, asa este, sunt fan Terminator 2 Judgment Day, si in 12 ani de zile (mai exact 8 ca l-am vazut prima data in iarna lui 1995 pe pro-7) nu m-a impresionat nici un film mai mult decat acesta, mi-a dat senzatia Armagheddon, Resident Evil, Matrix, Terminator 3 dar vreau actiune de calitate, tehnica lui J.C.muzica lui Brad F. etc.
Si umorul, aici nu aveai voie sa gresesti....no comment.
Nu-i era rock sau punk, dar este cumva era gay-lor???Wow!Danger! :) Erau destule variante de a-si procura haine mult mai cool.Sa dau numai o idee , oprea cum era de gol un camionagiu imbracat in piele...
O sa-l mai vad la cinema de cateva ori, o sa iau si cd-ul dar nu o fac ca altadata sa-l vad pe Terminatorul pozitiv conducand filmul, aici nici erou nu se poate numi, il salveaza pe John si Kate iar noi ceilalti "savuram" plutoniu sau uraniu sau mai stiu eu ce....
Pssst, merita… citeşte

Skinja pe 25 August 2003 15:31
M-am mai gandit si m-am decis sa dau 5 stele filmului ... daca stau sa ma gandesc bine este GENIAL si merita 5 stele si OSCAR la toate categoriile.
Din pacate IQ-ul meu modest nu a reusit sa urmareasca toate subtilitatile modificarii liniei temporale dar sunt sigur ca pana la urma o sa inteleg.
Ideea cu virusul care infecteaza toate sistemele din lumea asta este atat GENIALA cat si foarte realizabila.(mi-a zis mie un prieten care se pricepe la calculatoare ca daca te conectezi la internet poti sa iti virusezi calculatorul!).Si daca stau bine sa ma gandesc cred ca si un autoturism poate fi infectat de un virus.
Cu toate astea inca nu am inteles cum de functiona SkInet daca era oprit sau ... l-au pornit dinainte da nu mergea defapt ... nu prea am inteles nici asta da las' ca ma dumiresc eu pana la urma...
Cred ca nimeni nu poate contesta faptul ca scena luptei… citeşte

KROM pe 25 August 2003 11:36
Bardley.
To ce ai enumerat tu rau despre T3 vine din partea unui fan T2. Sincer T1 a fost cel mai bun.
Asta este acumm altceva, un film dark, dexpre caderea civilizatie umane in fata tehnologiei, despre sfarsitul unei ere si inceputul alteia.T4 va spune mai multe despre noua era.
Insa cololana sonora, genericul si topate sunt sumbre si sunt f potrivite filmului.Recunosc ca a fost repa mult umor, asta e singura critica negativea care a primit-o filmul in general.
Acum numai este era rock sau punk si Arnold nu putea fi ce a fost T1 sau T2 si in nici un caz sa arate ca Neo.
Ma rog..mai uita-te la film si-ti vei da seama ca e mult mai mult deca si ca e foarte bine ca nu este RIPP-OFF la predecesoarele.
Story-ul e cel mai bun din toate 3.

Bradley pe 23 August 2003 21:54
Pt. pssst: fiule, te inteleg oarecum dar filmul asta nu merita o stea in nici un caz.
L-am vazut si eu in sfarsit, in craiova a intrat pe 22 (am scris intentionat cu litera mica)
Sa incep cu ce este RAU.O sa fiu destul de sincer si dur.
1.Genericul filmului este un dezastru total, chiar asa a ajuns Terminator?Ma intreb ce au urmarit cu asta...se promoveaza simplitatea?
2.Coloana sonora iarasi la pamant.Cine dracu este acest Marco Beltrami???Nu vreau sa mai stiu ca va mai fi vreo legatura intre el si seria t de acum inainte.Brad Fiedel a realizat o capodopera de col son, am facut o perioada buna de timp o obsesie din coloana lui T2, cred ca am ascultat-o de peste 100 de ori si dupa 12 ani de zile vine un anonim si distrige totul...nice.Sa nu exagerez, exista portiuni din film in care merge bine si coloana sonora dar pe ansamblu este sub celelalte filme.Probabil… citeşte

Bradley pe 21 August 2003 20:17
Special pt.Mojo Jojo
Nu consider filmul "The Matrix" o porcarie....
Hai sa o iau cu inceputul, prin luna mai asteptam cu nerabdare filmul M2-Reloaded si eram si inca sunt fan terminator dar dupa ce am vazut M1 am devenit cam 40% fan M si 60% fan terminator, si chiar mi-am dorit ca M2 sa ma impresioneze mai mult decat seria Terminator dar am fost dezamagit total, in afara de urmarirea de pe autostrada filmul este o porcarie, am mai spus-o pe alt forum, iar discutia din final se DORESTE A FI f inteligenta dar nu-i decat.......
Apoi am vazut mesajele fanilor Matrix la adresa T3-ului si pot sa spun ca procentele s-au transformat in 99% pt Terminator si 1% pt Matrix.Daca te-ai uita pe paginile anterioare cum fanii M asociaza T3-ul cu telenovele sau Pokemon sau Harry P. cred ca ai intelege de ce am aceasta atitudine fata de M2 si-l consider PORCARIE. Primul este un film… citeşte

KROM pe 21 August 2003 13:25
Pt. Dinu, sst si ultimul terminator...

Bai fratilor daca nu ati auzit coloana sonora in T3 inseamn aca l-ati vazut pirat si n-avem ce discuta din start.In ansamblu coloan sonor aeste catalogata cea mai buna dintre toate 3, cumparati cd-ul.

Pe mine ma puteti jigni si sa ma faceti cum vreti: imatur, incult si pe T3 sa-l spurcati
Insa nu va asteptati sa va raspun la provocari prea mult si sa va sustin vorbele grele asupra acestui film si a lui ARNOLD in mod special pentru ca eu sunt reprezentantul fanilor Schwarzenegger din Europa de est si Romania.

Daca sunteti de acord cu mine, macar vis-a-vis de Arnold, puteti vizita ARNOLD.RO si puteti srie o vorba buna acolo in forum.

Critici de secialitate din Franta si America au numai review-uri pozitive pentru T3.Ei sunt tampiti nu?

KROM pe 5 iulie 2002 00:00
Eu am facut rost de dvd T3 si l-am vazut acasa pe 5.1 (la mall l-am vazutd e 8 ori) s sunt in continuare foarte multumit de T3. Prin absurd daca nu castiga alegerile as vrea ca toate viitoarele lui filme sa fie macar ca acesta. Macar de ar mai fi in 2003 un film ca acesta. PSST: Sundtrack-ul este mult peste cel din T1 si T2.
KROM pe 5 iulie 2002 00:00
T-Y si Terminatorul Terminatorilor sunteti handicapti.Dispareti din peisaj!!! Vb numai idiotenii.T3 este al doilea ca succes al lui Arnold din cariera sa.Este deja in Top 50 in istori, a incasat "doar" 423 mil $...deja si nu uitati ca este un feniomen de 20 dee ani. Intr-o lume de fani handi matrix, T3 a facut o figura f frumoasa. Vorbiti de 150 de mil $ in box office-ul american.Pai aia sunt prea tampiti si se uita la Pirati din Caraibe, Harry Potter sau Finding Nemo...asa ca voi T-Y si Termiantorul Terminatorilor ar trebuie sa emigrati in SUA...de foame.
Terminatorul terminatoril pe 21 August 2003 09:25
Bre kroame si bill, eu v-am intrebat ce varsta aveti, dar nu vreti sa raspundeti.
Zic ca nea krom dupa cum scrie si se exprima sigur e pana in clasa a V-a. Tu, bill tata cred ca esti un pic mai batran, poate la liceu (daca ai vazut gangsterii). Nu mai bagati chestia cu greseala de tastatura. Nene, sunteti analfabeti. Asta este adevarul si trebuie sa recunoasteti. Nu stiu cum de va tolereaza administratorul forumului. E un afront adus celor care posteaza aici.
Mai baietasi, nu va legati de pssst. Baiatu' asta stie ce scrie si scrie chiar bine. Legati-va de film.
Voi sunteti niste copilasi care se cearta pe jucarii. Ati facut greseala sa laudati balaria de t3 pana sa-l vedeti iar acum, desi sunteti dezamagiti, nu puteti da inapoi.
Pentru cultura ta generala nene krom, t3 inca nu si-a scos banii in state (180 mil). Trebuie sa mai ruleze circa 50 de ani si sa… citeşte

Dinu pe 21 August 2003 01:37
Buna baieti !

Am citit toate mesajele voastre, acum dupa ce am vazut T3.
Krom, citi ani ai? Pe bune! Daca ai mai mult de 25, citeste mai departe, daca nu...
Am vazut ca mesajele voastre au pornit de la super-laude la un film pe care nu-l vazuserati inca (sic !), v-ati intrecut in clasamente si stiri ( unele fanteziste rau de tot) si apoi pe masura ce timpul trecea ( si tot mai multi erau dezamagiti), ati mai redus din pretentii (clasamente, bani), ca apoi sa sfirsiti prin a tzine cu dintii de chestiuni marunte din film.
Eu am 2 lucruri pe care vreau sa le spun aici:
- T3 este o mare dezamagire. MARE ! Poate fi spulberat la orice capitol vreti voi: story, personaje, actori, efecte speciale. Despre coloana sonora, pot sa spun ca n-am remarcat-o. N-am sa-l compar cu nici un alt film lansat de curind sau in curind. Chestia cu copia ripp-uita de… citeşte

JONY pe 20 August 2003 23:39
MAI FRATILOR IN RECLAME T3 ARATA SUPER FAIN. INCA NU L-AM VAZUT , DAR SPER SA FIE BUN. O SA FIE CEL MAI TARE SF DIN 2003.O SA INLOCUIASCA MATRIX 1 SHI 2. SA SPERAM CA NU O SA NE DEJAMAGEASCA SHI CRED CA ACEST FILM II "THE BEST"
bill_the_butcher pe 20 August 2003 15:18
hahaha. bine i-ai zis mortului astuia. habar n-are pe ce lume traieste. degeaba zice el ca-i fan terminator, e ca toti fraierii de-aici care n-au cum sa se bage in seama. n-ai vazut, a dat mesaje pe la cele mai nesemnificative filme(guru) si s-a gandit ca daca da probabil un review negativ la t3, iasa in evidenta.
el este plain old dipshit. este un 'walking cliche'. tu si tld: invidiosi pe t3 cum n-am mai vazut.
i-auzi ma, sa rastoarne avionul. vorba lui krom, tu si cu ala cu geamurile aburite. eu inteleg ca n-ai bani sa mergi la cinema sa-l vezi si ti-ai cumparat cd-ul cu 30.000 de la baieti. las ca eu si krom facem o cheta pt. tine cat sa fie, 76.000
si mergi si tu sa vezi filmul la multiplex.
si-atunci o sa spui ca regreti ca n-ai luat dopuri pt. urechi ca alta panarama de pe forumul asta.

KROM pe 20 August 2003 13:59
Pentru: "Pssst" veteranu'

Incep cu sfarsitul post-ului tau "i'll be back"..ar fi mai bine sa nu o faci.

In primul rand pari baiat destept..ai scris ceva..ai dictie..merge..insa vrei sa pari prea destept.

Despre John Connor...este o alta personalitate, un tip la 23 de ani...Nich Stahl a jucat perfect drama lui John Connor.

Nu trebuie sa fi prea destept sa-ti dai seama ca Skynet este un software-firewall pana la urma care devine constient de sine, A.I., tu n-ai inteles si ti se pare absurd.

Daca zici ca scenariu e stupid..ar trebui sa mai vezi odata in ordine T1, T2 si T3, dar nu T3 pirat si o sa vezi ca-i foarte logic.

Cu tx ai dat-o'n bara rau...la fel ca multi altii.Sa-ti explic: are invelish polimeric peste edoskeletron..foarte simplu..porbabil ca nu ai inteles.Are endoskeletron pt ca daca… citeşte

ISKANDER pe 19 August 2003 14:04
You are all terminated
Scopul este oare supravietuirea ?
Razboiul este aproape ?
Suprematia masinilor ?
Masina contra masina ?
Creator contra cip ?????????
Carne contra circuit ?
If you think so you are terminated.........

pssst pe 19 August 2003 12:32
sa ne intelegem! sunt fan Terminator!

T1 a fost deosebit de interesant, T2 a a vut efecte speciale tulburatoare: vezi la forumurile respective.

dar "it ends here and now!" ca wyatt earp in filmul cu costner (sic!)

pai sa incepem cu sfiritul, care are singura scena meseriasa din fim: mesajul initial, unul de dezamagire si pesimism, aminteste de Ph. K. Dick, dar speranta intr-un vagabond care dirijeaza apararea lumii de skynet este aberanta!

pssst pe 5 iulie 2002 00:00
i was abruptly interrupted, so here goes: aberanta, pentru ca doi tineri degenerati sa organizeze apararea lumii si sa si reuseasca frizeaza ridicolul. hai sa o luam metodic: 'noul' john connor: arata chiar mai dezaxat si boschetar ca 'vechiul' dar fara sa aiba urma de inteligenta in ochi, ba chiar dimpotriva. danes: numai moaca de medic veterinar n-are: nici macar de reparator de furnici, darmite de locotenent al lui alexandru macedon al secolului lu' peste nu! pai fuge ca o timpita de enshpe mii de ori si apoi trage in cool blood in magaoaia aia ca un terminator! schwarzenegger nu are un rol prea diferit, dar dialogurile (vezi mai jos) il afecteaza si nu in bine. kristanna loken; ei bine ea este fotomodel, mai mult decit atita nici mostovoi nu si-a dat silinta sa o faca sa demonstreze ca poate. la fel, dialogurile sunt K^2. scenariul: it fricking sucks! este asa de stupid, incit mi-e si mila de cel care l-a scris: cineva zicea la o cafea dimineata sau in graba, whatever. pai in primul rind nu are loc decit pentru un episod de pokemon sau chiar mai rau: men in black avea un scenariu mult mai bun, desi si ala era un film stupid! hai sa luam scenele: - urmarirea cu macaraua: pai ia o macara, care e asa de mae si de lenta, in loc sa ia ceva gen hummer? si isi distruge EA INSASI masinile cu care ii urmarea pe cei trei stooges, lucru tembelissim. pai putea sa ia 15 masini, facea un blocaj rutier si gata! sau lua un AVION si il prabusea peste cei trei urmariti... in loc sa-si folosesca forta sa distruga obiectivul ei, ea incearca si reuseste cu brio sa duca la faliment companiile la care erau asigurate masinile, cladirile etc. - scena din apropierea finalului, in care ea se smulge si ramine fara craci: pai bai frate: ba e lichida, ba e polimerica, ba e polimorfica, ce mama lu Stefan cel Mare? pai ala din T2 se scurgea, se prelingea, se aduna, se farimita si nici macar nu i se strica freza si asta nu poate sa faca nimic? pathetic! - scena in care t100 iese cu cosciugul si trage ca un apucat: pai nu mergea bai mai bine sa iasa, facea o diversiune si tembelul ala de john connor fugea linistit? - scena din cavou: pai ala spune la inceputul filmului ca e constient blablabla de rolul sau si isi pierde cumpatul ca si cind avea PMS? e absolut aberant!!! - scena de la benzinarie: pai nici macar nu i smulge telefonul, ca si cind la trecerea din viitor in prezent ii luase cineva mintile; - uzata scena aia cu restart, care era clue-ul lui t2; - nu inteleg de ce tipa trebuie sa ia o masin asa usor de reperat si de rara... stupid. dialogurile: puerile si tembele sunt in men in black, bad boys sau pokemon, dar aici sunt pentru idioti: pai TX ii spune la inceput femeii din masina: imi place masina asta ca sa nu mai amintesc de dialogul din family van, care ar fi fost bun de fratii marx, laurel and hardy sau chiar sandy bel (sic!) armele: pai in t1 are colt 45 cu laser aiming, shotgun cu repetitie (!), uzi adevarat si un sub machine gun, in t2 are un lansator de grenade si o mitraliera de pus pe helicopter, aici ma asteptam sa aiba macar un laser portabil, un pistol cu rachete sau ceva mai interesant, penrtu 180 M USD nu prea si-au dat silinta: cu un automat chior si un glock, pai normal ca zice nu poate sa opreasca elanul muncitoresc al lui TX. muzica: cineva zicea ca brad fiedel era mai bun: pai da, aici nici nu prea am auzit muzica si nici nu prea mi-a placut ce am auzit: zlabutza! efectele speciale: t2 rules anyway! pai ala se scurge, se aduna, se imprastie, trece printre bare etc. si amarita asta se chinuie sa isi tirasca batrinele ciolane cromate, ca sa nu mai vorbim de neoanele alea de prost gust care ii ieseau din gura si ochi cind tipa la t100 care o apucase... pai cred ca am cam terminat (sic!) cu filmul asta. sfat: daca sunteti fani SF, schwarzenegger, toyota tundra, terminator nu va duceti pentru ca va veti pierde timpul. daca nu va intereseaza modul in care 180 M USD se arunca pe apa simbetei, duceti-va! i'll be bACK!
pssst pe 5 iulie 2002 00:00
bine! atunci eu ii dau una, care atunci va da, facind media cu alea patru, adevarata cota a filmului... eu oricum exagerez cind ii dau una! dar am fost TERIBIL de dezamagit pentru ca ma asteptam sa vad un film exceptional! recunosc ca nu a fost asa de prost pe cit spun/am spus, dar asta din cauza ca nu a mai vrut/putut Cameron sa regizeze: reteta Cameron + Arnold a dat rezultate bune!
KROM pe 18 August 2003 11:38
Pt: RoaD RunneR
Ai o problema mare.Cred ca te oftici..n-ai bani..na-i viata si crezi ca-s si altii ca tine..ei bine dickhead iti spun ca am sigur salariu mai amre ca al tau..si poate nici n-am patron ca tine...

Mojo Jojo pe 16 August 2003 18:42
Fata de majoritatea celor care au postat pe forum, eu imi permit o parere obiectiva, fara ca faptul ca sunt fan al unui anumit film sa-mi afecteze opinia in legatura cu alta productie..
In primul rand, pentru cei care sunt anti t3: nu inteleg de ce trebuie sa faceti troaca de porci filmul si fanii, pentru ca nu e un film chiar asa de rau. Desigur, nu e un film de 5 stele (vedeti ca si eu i-am dat 3), dar efectele speciale si povestea sunt foarte de apreciat. Asa ca gura mica!
Si acum pentru Bradley: tu ai vederi la fel de limitate ca toti restul, din moment ce-ti permiti sa numesti matrix-ul 'o porcarie'.
Sa fie clar deci: mie-mi plac amandoua filmele (nu vreau sa spun ca sunt fan, pentru ca nu stiu exact cum se defineste asta), matrix-ul il consider putin mai bun decat t3, si nu inteleg ce rost au disputele astea despre care e cel mai 'tare' film. Sau, de fapt,… citeşte

Catalin pe 16 August 2003 09:07
Asteptam cu nerabdare acest film, dar e o dezamagire. Trucaje spectaculoase, dar mult prea "trase de par", scenografie de doi lei, realizare la fel. Mult, mult inferior lui T2. Nerecomandabil.
Bradley pe 15 August 2003 17:29
Cel mai bun actor de actiune :Arnold Schwarzenegger in continuarea celebrei serii care l-a consacrat la Hollywood!!!
acum si in Romania...
T3-incomparabil cu alte filme de actiune!
Intr-adevar merita 5 stele!!!

Bradley pe 15 August 2003 17:26
Cea mai buna actrita a anului:
KRISTANNA LOKEN in Terminator3 in rolul indestructibilului asasin trimis din viitor special pt a termina fanii antiterminator!
5 stele

Bradley pe 15 August 2003 17:23
Cel mai bun film al anului 2003!!!
Bradley pe 15 August 2003 17:22
..va-ti saturat de toate porcariile din cinematografe din ultimul timp???..NU-I NIMIC!!
PE MARILE ECRANE IN ROMANIA!
TERMINATOR 3-SUPREMATIA ROBOTILOR!!!
MEGA FILM!
MEGA EFECTE SPECIALE!
MEGA ACTIUNE!
NU-L RATATI!

Bradley pe 15 August 2003 17:18
Pt. ce legatura are faptul ca Arnold nu poate deveni presedinte, cu acest film???
Pt. daca nu dai stelute si nu intentionezi sa vezi acest film cu atat mai putin nu vad rostul de a trimite mesaje pe acest forum.
Pt. Probabil arati ca schilodul de Eduard Furlong dupa ce s-a apucat de droguri si mai avea si pretentia sa fie el T3...betia succesului..altfel nu vad invidia ca Arnold arata asa de bine in acest film la 56 de ani.
Iar cuvinte de genul demonstreaza superioritatea culturii tale fata de fanii terminator de care intrebi daca a observat cineva care este nivelul lor de cultura....groaznic!!!
greselile de ortografie sunt mai exact greseli de tastatura, si nu cred ca exista diferenta intre fanii t si fani alte filme...
si....exista o gramada de alte filme etc daca nu va place asta ...prin aceste mesaje nu cred ca influentati fanii… citeşte

KROM pe 15 August 2003 14:37
Blitz43..esti prea stupid ca sa gandesti ca un om normal..cred ca esti comunist..sau cel putin stupid ca sa-ti permiti sa vb despre Arnold.

Si apropo de ceilalti care aveti pareri despre Arnold.ro si T3...nu va place nu-l vizitati...oricum nici un om din lume nu e ca Arnold: atat de limpede la minte si cu o asa coloana vertebrala (la propriu si al figurat) la 56 de ani!
Stupid are people in Romania.

Skinja pe 15 August 2003 14:10
Superb filmul ... superb .... mi-a placut mai ales faza aia cand nanobotii au infectat pedala de acceleratie de la masina si o apasau incontinuu frenetic ... sau cand nanobotii au INFECTAT volanul masinii si roteau de el cel putin la fel de frenetic. Recomand cu caldura celor ce merg la multiplex sa isi ia niste doape de urechi ca s-ar putea sa ii doara. Daca se poate de asemenea sa isi lase acasa orice tendinta de a incerca sa inteleaga modul in care se incearca explicarea existentei acestei continuari.
Voi incheia cu o recomandare. Daca vreti sa vedeti acest film si nu aveti posibilitatea vizionati urmatoarele 3 scene din orice sursa:
1.Fund de femeie (nu foarte frumos as putea adauga) + fund de barbat.
2.100 de explozii intr-un minut.
3.Un barbat sparge o chiuveta in capul unei femei.
Cam atat...
'spekt.

Terminatorul terminatoril pe 15 August 2003 12:33
blitz43 de ce nu ii dai stelutze?
Ca uite eu ii dau 1. La asa film minunat cu mandrete de brad (pardon, barbat).
Bai baieti si fete, a observat cineva care e nivelul de cultura al fanilor terminosi?
Atatea greseli de ortografie nu sunt pe toate forumurile la un loc.
kroame in ce clasa esti (presupun ca a doua)?
Invata cum se scrie ca pocesti rau puberii care intra pe siteul musculosului.ro
Ha ha ha ce film!
Hai bre ziceti ceva, ca daca erau matricsi pe aici ii mancati.
Sau v-ati dat la fund ca filmu'.

theo pe 14 August 2003 17:26
Nu pot sa dau stelute unui film pe care nu l-am vazut si nici nu intentionez sa il vad. Tot ce vreau sa spun ca daca ar fi sa numaram cati asa zisi artisti de pe la noi au intrat cu succes in parlament, stupid people ar fi un termen mult prea bland...
blitz43 pe 14 August 2003 15:54
Din pacate, Arnold nu poate deveni presedintele SUA, fiindca nu e nascut pe pamântul fagaduintei. Spun din pacate pentru ca ar fi fost râsul plânsului. Ar fi dovedit lumii intregi, conceptul de stupid people din sânul poporului american, concept "cântat" pe la noi de Oracolul din Damaroaia.
Va salut!

Ah, era sa uit; nu se dau steluze.

Go 1 2 3 4 5 6