Păreri Sherlock

Sherlock

PopsY pe 30 Iunie 2011 17:39
Tare e putin spus !
Miniserie senzationala in comparatie cu filmul cu Robert D.Jr ... parca se simte aerul si umorul britanic original . Actorul principal e f bun , sper sa il vedem si in alte filme bune !
Kai pe 9 ianuarie 2013 14:42
La inceput am crezut ca nimeni nu poate juca un Sherlock mai bine decat Robert Downey Jr . Aducerea personajului in zilele noastre mi s-a parut si mai ciudata ,insa dupa primul sezon am zis : who's R.D.JR ?
lauradeea pe 04 Martie 2012 20:55
i am sherlocked
genial. Benedict Cumberbatch joaca minunat.Replici pline de ironie:D.Un serial inteligent din toate punctele de vedere.BBC ramane BBC.
ira pe 04 Februarie 2012 13:11
Cand am aflat ca e o noua productie BBC a acestui duo de senzatie am stiut ca tb sa-l urmaresc cat mai repede. Am reusit sa vad cele 2 serii deja si nu mai am stare pana cand va aparea cea de-a 3 a. Benedict C. face spectacol de zile mari iar doza de sarcasm englezesc o duce la rang de arta!
steaua231 pe 08 Februarie 2012 11:32
>>>...
genial regizor....e mai tare ca prison break sau lost
RazvanRms pe 11 Ianuarie 2012 01:41
E genial
E genial acest serial recomand cu toata caldura acest serial.Astazi am vazut al-2 lea episod din sez 2 .
psihologu pe 26 Ianuarie 2012 18:05
Sherlock in 2010
Sa-i aduci pe domnii Holmes si Watson in Londra zilelor noastre - cu gadgeturi, chirii mari si razboiul din Afganistan - suna al naibii de riscant. Ai putea cadea lejer in penibil. Si totusi pilotul celor de la BBC functioneaza de minune. Sunt 90 de minute balansate perfect intre un caz nail-biting si o introducere de personaje ca la carte, totul intr-un ritm atat de sustinut incat abia la a doua vizionare ai timp sa remarci cateva detalii simpatice. Sherlock e addictive, aparent autosuficient si rautacios, iar Benedict Cumberbatch ca interpretare il nuanteaza spre creepy. Motive suficiente ca sa mergi mai departe catre celelalte 5 episoade.
cezarika21 pe 02 Ianuarie 2013 16:36
Un serial poliţist foarte bun care-l aduce pe Sherlock Holmes în secolul al XXI-lea. Scenariile sunt inteligent concepute, fără a fi totuşi strălucitoare. Acţiunea este alertă, iar actorii realizează interpretări destul de bune. Merită urmărit de fani pentru inteligenţa intrigilor rezolvate de detectiv.
aditig78 pe 06 August 2010 00:47
Serial TV nou
Impropriu spus ca l-am vazut deja ca este un serial ce de abia a inceput. Episodul 1 este bun.
pee pe 12 august 2010 10:23
am vazut primul ep si mi-a -placut mult!avand in vedere k am vazut si filmul e fain!
Gabbella pe 30 octombrie 2011 10:38
Pe 06 August nu era un serial nou. Eu il vazusem deja la inceputul lunii iunie:) Incepuse de muuult:))) Toate episoadele au fost bune:)
Gabbella pe 04 Iunie 2011 21:12
Amazing
Am vazut toate cele 3 episoade. Sunt incredibile. Merita vazute. Abia astept sa apara si altele. Sper sa nu fi fost doar 3 ptr ca intr-adevar este un serial fantastic!!!
steaua231 pe 8 februarie 2012 11:33
fiekre sezon are cate 3 episoade de 90 min.....
Gabbella pe 8 februarie 2012 17:15
Stiam:) Multumesc
VampiresOnly pe 15 Noiembrie 2012 19:20
Obligatoriu!
Este absolut minunat! Te tine in suspans pana in ultima clipa, inteligenta lui Sherlock si povestile captivante, de asemenea interpretarea lui Benedict este impecabila!
Hollow pe 09 Ianuarie 2012 20:20
genial
a aparut primul episod din sezonul doi. have fun .
Levente88 pe 24 Februarie 2012 23:41
Nemaipomenit!!!
Am ramas fara cuvinte la primul episod. Incredibil de bine realizat, modul in care ni se introduc personajele, comedia si sarcasmul de tip britanic, acest tip, Benedict Cumberbatch isi joaca incredibil rolul. Am vazut toate cele 6 episoade si astept cu nerabdare continuarea, care cu putina sansa, va aparea la sfarsitul acestui an.
puffulette pe 01 Ianuarie 2013 06:57
Unul dintre cele mai bune seriale facute vreodata... atat pot spune si e suficient, actorii, povestile, felul in care Sherlock, cu inteligenta lui, rezolva cazurile, te face sa devii dependent de aceasta mini serie
LavyBogdy pe 13 Aprilie 2012 14:12
Serial la rang de carte
Sherlock Holmes face parte din sufletul meu,mă voi uita și voi revedea cu plăcere orice despre el dar această mini-serie e absolut genială-genială.Scepticismul dinaintea vizionării ( modernismul,actorul ) m-au speriat,iar după primul episod am dat replay instantaneu.Nu cred că are vreo relevanță compararea cu PB saw Lost dar sunt convins că le depășește pe cele gen CSI,The Mentalist etc.
cosmin_kedii pe 23 Februarie 2013 08:11
transpunerea în secolul XXI este un succes, deși această alegere este îndrăzneța. Cumberbatch este absolut magnific in pielea lui Holmes acțiunea lui este cu adevărat promițătoare. Martin Freeman este, de asemenea, foarte convingător în rolul lui Watson. Nimic de spus despre personajele secundare care contribuie la farmecul din serie.Pe scurt, o serie incantatoare pentru a viziona, mult mai superioară adaptării americane
monu pe 12 Aprilie 2014 02:21
Daca vrei sa vezi un om care sa te umileasca cu inteligenta lui,la acest serial trebuie sa te uiti.Nu se compara cu filmul.Am urmarit primele 2 episoade dar vazand ca lui Sherlock nu-i scapa nimic am incetat sa-l mai vad.Imi cer scuze nu sunt fan al serialului mie chiar nu-mi place.
zumzooma pe 07 Decembrie 2012 16:59
O adaptare mai moderna si mai reusita, dupa parerea mea. E mult mai captivant si foarte bine regizat. Il recomand.
raulk pe 09 Iunie 2013 22:25
WTF
Un miniserial excelent,Benedict e extraordinar si scenariul e unul pe masura.Sbia astept continuarile.
gynexx pe 23 Septembrie 2021 12:44
Dezamagitor
Am rezistat doar 3 episoade si jumate. De mult n-am mai vazut un serial atat de plictisitor, anost, fortat, artificial. Columbo din anii '70-'80, cu Peter Falk, este capodopera pe langa asta. Ii dau totusi un 5, cu teama ca l-am supraevaluat. Il recomand cu toata inima dusmanilor.
andyy pe 25 Septembrie 2018 23:22
Exceptional serial! Mai bine spus este o serie de mai multe filme avand in vedere durata fiecarui episod si consistenta acestora.
constantina_paduraru pe 29 Septembrie 2016 21:20
Capodopera, e mirific.
Iubesc acest serial, am vazut cele trei sezoane intr-o saptamana. Nu exista o mini-serie/serial care sa ma captiveze atat de mult. Benedict il joaca foarte bine pe Sherlock, chiar foarte bine. Abia astept sezonul 4.
AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 12:43
Sherlock
radu3455 pe 18 Ianuarie 2016 16:17
un serial absolut genial nimic de reprosat,in fiecare episod e ceva care te surprinde,felicitari regizorului,sper ca si sezonul urmator sa fie la fel de captivant nota 10
mary_mariutza pe 02 August 2015 21:48
Vreau si eu sa vad serialul.Imi poate spune cineva cate sezoane si episoade are?
mari56x pe 23 Februarie 2015 17:53
In serialul asta l-am descoperit eu pe Cumberbatch, un actor exceptional, desi initial nu m-a incantat cum intra in pielea lui Holmes, avand oarecare asteptari dupa filmele cu Downey Jr. Dar s-a achitat mai mult decat onorabil.
carsley pe 05 Ianuarie 2015 20:44
Genial, pur britanic.
- Linişte nu mă pot concentra
- Dar nu am spus nimic, Sherlock,
- Gândiţi, este enervant!

dido pe 17 Octombrie 2014 19:48
Excelent!
Actiune sustinuta si puzlle-uri palpitante in aceasta productie BBC in care se regaseste din plin spiritul lui Arthur Conan Doyle iar alegerea lui Benedict Cumberbatch a fost foarte inspirata,in unele momente acesta iti da fiori de-a dreptul!Personal mi-a placut transpunerea nuvelei Cainele din Baskerville in varianta moderna,avand in vedere ca lectura cartii mi-a provocat cam aceleasi spaime precum eroii din film....Rercomand cu caldura seria!
dido pe 19 octombrie 2014 14:08
Si recomand mai ales episodul 2 din seria a treia,este spumos si hilar iar Sherlock trebuie sa se achite de sarcina absolut surprinzatoare pentru el de a fi cavalerul de onoare pentru John...Have fun!!!
Razvan600 pe 03 Octombrie 2014 14:45
capodopera
Nici n-am cuvinte sa descriu acest serial, e pur si simplu genial. O idee foarte buna de a aduce pe micul ecran un Sherlock din zilele noastre. Merita cu desavarsire nota 10+.
chrisminca pe 29 Iulie 2014 11:29
Super serialul! Si in plus, tipul asta il joaca cel mai bine pe Sherlock Holmes dintre toti. Poate doar cu exceptia primului serial, dar in timpurile noastre este cel mai bun.
learntofly pe 26 Decembrie 2013 19:13
SHERlocked
Trebuie să spun că episodul 1 din sezonul 2 m-a făcut să mă îndrăgostesc instantaneu. Atât de inteligent mi s-a părut episodul ăla.. și foarte, foarte bun! Un serial excepționaaaal! Abia aștept sezonul 3 în ianuarie. :) Pentru cine nu l-a văzut și are dubii dacă să se uite sau nu... MUST SEEEEE!
delia_andreea pe 21 Noiembrie 2013 12:28
Pacat ca are atat de putine episoade.
Dar finalul neasteptat.
Decorul, muzica, actorii te duc cu gandul la Anglia.

katy_devis pe 14 Septembrie 2013 17:27
Excelent Serial. Nu cred ca exista cineva mai bun pentru rolul lui Sherlock Holmes decat B. Cumberbatch si nimeni mai potrivit decat Martin Freeman pentru John Watson. Momentan, este serialul meu preferat si astept cu nerabdare sezonul 3. Recomand cu mare placere!
Miiku pe 26 Mai 2013 14:23
Un super serial as putea spune. Chiar m`a impresionat. Benedict se descurca minunat.
anonymous.618cfd408868e pe 18 Februarie 2019 19:12
ing3ras pe 05 Iunie 2013 12:20
Serialul asta este genial pentru cei care sunt fani filme/seriale politiste.Sper sa mai continue seria deoarece are doar 2 sezoane .Este cea mai buna adaptare moderna a faimosului detectiv Sherlock Holms.
ghalexandra pe 19 Martie 2013 23:33
Genial e putin spus
Nu ma asteptam sa-mi placa atat de mult. E bestial! Benedict Cumberbatch joaca extraordinar, iar Martin Freeman mi-a placut inca din The Hobbit. Sezonul 3 apare tocmai in toamna, din pacate, din cauza programurilor incarcate ale actorilor. Cel mai bun serial pe care l-am vazut pana acum
ScorpyaCristina pe 18 Septembrie 2012 20:56
the best
Cea mai buna ecranizare a romanelor cu Sherlock Holmes, iar Benedict cel mai bun interpret al acestui personaj, fara indoiala !