Păreri Pixels

(2015)

Pixels: O aventură digitală

alali pe 07 Septembrie 2015 22:15
Nociv! ... si Serena Williams.
O risipa extraordinara de efecte speciale si bani (110 milioane dolari ca buget !!! ), dar cel mai dureros este ca la cat e de prost filmul poate fi incadrat cu usurinta la categoria "escrocherie". Adica sa percepi bani pentru intrarea la asa ceva este "furt calificat" sau ma rog, asa ar trebui sa fie.
Pornind de la o reteta nostalico-de succes in zilele noastre, ( succesul urias pe care il are jocul Minecraft in randul micilor si mijlociilor gameri, joc ce face o trimitere macar ca si prezentare vizuala, la vechile console), filmul incearca sa exploateze aceasta categorie de potentiali clienti folosind aceasta grafica retro gen cub - pixel, cam mare ce-i drept, dar nah, atunci nu existau LCD-ul, Plasma sau LED-ul.
Tot acest apel smecheresc, speculativ la acest trecut dar si prezent-succes nu constituie o problema in sine. Nu ar fi prima productie care apeleaza la astfel de… citeşte

nemotoujours pe 26 decembrie 2022 12:02
esti caraghios pornind o cruciada prosteasca impotriva unui reusit divertisment.
alali pe 22 aprilie 2023 08:11
Scuze daca am agresat cumva parerea dvs. Eu doar mi-am spus-o pe a mea. Si nu, nu mi-am schimbat-o nici dupa noste ani. Oricum ar fi, e bine ca ati reusit sa va bucurati de acest produs cinematografic. Probabil au fost stari contradictorii (a mea vs a dvs), in momentul vizionarii.
Movie-Picnic pe 23 Iulie 2015 12:34
Oare cand o sa ma invat minte sa nu ma mai duc sa vad un film cu Adam Sandler? Filmul arata excelent in trailer, dar sincer, e o pierdere de timp.

dido pe 23 iulie 2015 19:56
Subscriu!
Movie-Picnic pe 27 iulie 2015 13:33
Si, chestia e, ca fac parte din publicul tinta, tocmai din cauza asta am fost atat de dezamagit de ceea ce am vazut.
Sorin87 pe 15 Octombrie 2015 20:39
Un film care iti da o buna dispozitie dupa o zi de lucru intensa
xerses pe 26 Septembrie 2015 18:23
M-a impresionat originalitatea din acest film; cred ca ar reconforta pe oricine are suflet de copil.
AndreBlack pe 09 Octombrie 2015 16:28
Pixels
Foarte bun filmul . Mi-a placut foarte mult . O idee mai diferita , mai originala . Filmul are de toate (actiune , comedie etc) si este super ! Merita vazut !
codreanu.ermil1 pe 08 August 2015 19:19
Misto! Merita sa te duci la el!
Mi-a placut, efecte speciale au fost mai tot timpul, actiunea peste limite, iar comedia bunicica...
maria_hib pe 31 Iulie 2015 19:16
Mi-a placut foarte mult filmul.In special efectele si de micutul Q*bert.Finalul filmului a fost foarte awesome :)).Este un film de nota 10.
czinege_ioan_cristian pe 07 August 2015 22:18
Mi-a placut...
idee interesant si placuta, iti aduce aminte de jocurile de pe Atari.. etc... din perioada 80-90
catalin_ionut_23 pe 29 Iulie 2015 18:00
Foarte bun filmul,cu multa actiune si efecte foarte bune ,chiar nu ma asteptam la un film asa bun si distractiv,filmul este mai mult sa te incante vizual decat pentru poveste,mi-a placut mult si mingiile alea mari galbene care manca tot ce gasea. .Ps merita vazut .Il recomand,nota mea 10.
Stefan_Adrian_Iliescu pe 03 Aprilie 2018 00:14
Nu înțeleg faptul că majoritatea detestă filmul ăsta. Imo acest film mi-a depășit așteptările, efecte speciale foarte bune dar cu o poveste nici bună nici rea. Eu zic că se merită văzut.
Mihai2508 pe 02 Iulie 2016 10:44
Nu as fi crezut ca e asa de bun
Un film care mi-a depasit asteptarile. L-am evitat de multe ori, insa acum ma bucur ca l-am vazut, si chiar merita. Desi povestea este una simpla, si poate parea relativ stupida, este una care te binedispune, si am ras mai mult decat la unele comedii. Recomand acest film.
PFV pe 28 Septembrie 2015 20:27
PIXELS
O PARERE FOARTE PROASTA NU ARE NICI O LOGICA UN 4 CU STELUTA PENTRU EL, CE LE-O FI VENIT SA FACA UN ASTFEL DE FILM NU STIU, DAR CHIAR NU MERITA ASTFEL DE ACTORI IN EL, PROSTIE MARE IN CAPUL LOR, SA FACA SI PARTEA A DOUA POATE LE IESE MAI BINE, GLUMESC CUM SA MAI SI CONTINUIE ASTFEL DE IPOCRIZIE MAI DEPARTE, NU AR FI NORMALI,NUMAI SUB 4 NOTELE DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE ALE FILMULUI. NICI MACAR 10.000 DE LEI NU CRED CA MERITA !
Gabytzzzu pe 29 Iulie 2015 21:48
Singur lucru care ridica filmul ala sunt scrutele scene cand jocurile video ataca. De ce de fiecare data cand ii dau o sansa lui Adam Sandler ,ca si comediant ,ma dezamageste?
nemotoujours pe 26 Decembrie 2022 12:06
ce trebuie
filmul este ceea ce trebuie - joc in live.
foarte reusit.cine vrea povesti mirobolante si cascadorii sa caute alte genuri.
Este simpatic,traznit,joaca din joc adusa intr-o oarecare realitate.
foarte originala pixelizarea mediului.

belora pe 28 Decembrie 2015 21:35
Merge
Mi sa parut un film adresat gamerilor.In lipsa de altceva merge.Nu e nici infect dar nici foarte bun.E de mijloc.Recomand
Dragos.87 pe 18 Martie 2017 16:24
Un film mai catastrofal nici ca se putea.Jumatate din film mai mult a fost animatie pentru ca efectele au fost slabe incat m-am simtit eu ca privitor jignit de ceea ce am vazut.Pacat de risipa de bani,cu banii astia se pot face filme super bune.Intr-un cuvant,dezamagitor!
Ciurila_Emanuel pe 08 Noiembrie 2015 15:38
Obligatoriu de vazut !
Super tare filmul din toate punctele de vedere, mai ales pentru ca a avut un oaspete, pe Serena Wiliams . Bineinteles, ca ii dau nota 10 !
Kuhaylan pe 01 Noiembrie 2016 15:21
...................................................
dem246 pe 30 Noiembrie 2015 23:03
"SF"
ma uitam cu stupoare cum unele filme sunt catalogate ca fiind S.F. (gen literar și cinematografic a cărui temă principală este impactul științei și tehnologiei asupra societății) pe diferite siteuri.
daca pana si aici, pe cinemagia unde totusi aveam pretentia sa citesc ceva descrieri si incadrari in gen mai acatari, gasesc asemea aberatii cum ca Pixels sau Ant Man apartin genului SF inseamna ca BANI E NUMARU UNU, CA SA MOARA DUSMANI MEI (si da stiu ce am scris). RIP cultura.
nota 9 pentru film de genul comedie pentru 12 ani zic eu, nota 4 pentru site (sper sa ramaneti repetenti)!

zdraveius pe 08 Noiembrie 2015 01:41
Gusturile nu se discuta. Fiecare apreciaza dupa bunul plac un film.
Mie mi s-a parut ca acest film poate oricand sa fie difuzat pe Disney. Este de o simplitate teribila. Cu toate efectele speciale si bugetul urias, este o prostioara infantila.
Este apreciat pentru ca readuce in actualitate jocurile anilor 80-90. Publicul tinta sa fie cel de 40 de ani?
La 40 de ani ma gandesc ca ar trebui sa stii deja sa apreciezi calitatea, nu cantitatea.
La fel ca si alti colegi care au lasat un comentariu, sunt de parere ca Adam Sandler si-a atins limita maxima, s-a plafonat demult si persista in aparitii si performante de slaba calitate. Probabil ca Sir Anthony Hopkins a refuzat acest rol in acest proiect si l-au gasit pe Sandler.
Nu am mers la cinema, si nu imi pare rau. Am urmarit vreo 30 de minute, apoi am derulat pe repede inainte. Regret ca am dedicat o jumatate… citeşte

tedy_jackson_dennis pe 07 Martie 2015 15:07
Dupa descriere cred ca o sa fie un film frumos cu extrateresti si putin WoW
c0aja pe 21 martie 2015 16:04
esti cam mic sa intelegi ce vrea sa zica acest film.
Mr.Halloween pe 28 decembrie 2015 22:15
LOL
claudiu-daniel-lugoj pe 16 Februarie 2017 19:30
Clar nu este genul meu acest film.Sincer consider ca e pierdere de timp.Nici macar pe copii nu cred ca ai mai satisface acest film.Sincer nu merita vazut.
SYNDJ pe 19 Octombrie 2015 03:55
Ciudat film, slăbuţ şi fără acel ceva care defineşte un film de comedie bună. Chiar nu prea am râs deloc, trebuia să râd ?

Adam Sandler parcă a obosit iar ceilalţi doi grăsuţi din rolurile principale parcă sunt plictisiţi de viaţă (sau de rol).

Subiectul e original dar ilogic şi nu cred că poate fi apreciat nici de generaţia care a apucat jocurile electronice. N-aş plăti bilet să văd un astfel de film la cinema.

rafaelionita8_gmail_com pe 25 Iulie 2015 16:10
Pai..
Acting urat, neeamuzant aproape nimic bun.. numai cateva scene si efectele speciale.
rafaelionita8_gmail_com pe 19 august 2015 16:30
Imi schimb parerea ii dau unu.