Păreri Paranoia

(2013)

wildinthecountry pe 20 Septembrie 2013 08:21
x
Filmul e destul de previzibil cu multe momente moarte, de umplutura si scene ilogice.
Nu prea are situatii tensionante potrivite pt un thriller de buna calitate.
Singurul aspect pozitiv legat de acest film este prestanta lui Gary Oldman.
Liam Hemsworth s-a descurcat binisor dar mai are mult pana sa ajunga la carisma si succesul fratelui mai mare.
Nici macar Ford sau prezenta sexy a lui Amber Heard ( cea care i-a distrus lui Johnny Depp casnicia) nu pot salva filmul de la esec de box-office si scor de doar 4 % pe rottentomatoes.
Nota finala 5/10 ( pt Gary Oldman) .

xerses pe 11 Noiembrie 2013 12:45
Cam dezamagitor filmul....Inconstanta in tema continutul filmului si titlul lui.
Dacianus pe 23 Septembrie 2013 20:06
Mie mi-a placut. Mai mult partea de competitie corporatista decat cea de actiune, care e, intr-adevar, cam confuza. Dar pe total un film bunicel.
Ludi_Magister pe 11 Noiembrie 2013 11:39
Un subiect promiţător, tratat superficial
Pentru numele de pe generic, m-aş fi aşteptat mai mult.
Un film slăbuţ, deşi subiectul şi distribuţia sunt din cale afară de generoase.
Prin urmare, un film comico-tragic: râzi de ăia care intră şi plângi după bani.

azrail pe 28 Septembrie 2013 22:42
Nu va duceti sa il vedeti in cinema ca dati banii degeaba
Cu siguranta cel mai prost film al acestui an . Poate chiar al acestui deceniu .
Pantaleon pe 22 Decembrie 2013 21:08
Un film decent cu final execrabil
Venind de la regizorul lui 21, ma asteptam macar la ceva de acelasi nivel, daca nu chiar mai sus, dar am fost dezamagit. Desi filmul nu te plictiseste, astfel incat sa-l opresti pe la jumatatea lui, are un final infect, un meaga-cliseu cu gaozarul simpatic ce pune la respect pestii cei mari si cu iubita care il iarta si se intoarce la el. Ar mai fi cate ceva de spus, dar, sincer, chiar nu merita risipa de cuvinte.
raulk pe 10 Noiembrie 2013 16:13
Nu e un film care sa te faca sa zici WOW.dar nici unul foarte prost. A fost o ora jumate in care ma uitam la ceas sa vad cat mai dureaza.
USCA300 pe 22 Septembrie 2013 19:41
un film incredibil un trailer oribil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cristi367 pe 23 Septembrie 2013 23:15
Cristi
ACUM AM VENIT DE LA EL , IL RECOMAND ,UN FILM BUN...
AndreBlack pe 11 Noiembrie 2013 12:28
Paranoia
Destul de bun filmul dar o tot lalaie la inceput . Pe la jumatatea filmului incepe sa fie cat de cat interesant .
mosu332 pe 09 Noiembrie 2013 13:40
Vag, sec, plictisitor... nu recomand, decat daca vreti a vedeti un film de duzina.
ruxandra_gentoiu pe 24 Septembrie 2013 13:14
Mie una mi-a placut, un final la care eu nu ma asteptam sau poate nu ma gandeam. merita vazut. :D
cosmin_kedii pe 07 Octombrie 2013 18:39
Robert Luketic a regizat filmul într-un mod foarte academic , intriga din film imi amintește de " Wall Street " de Oliver Stone
JohnnyB pe 18 Iulie 2018 12:51
Slabut
Superficial, pentru amatorii genului si ai telefoanelor mobile, de care nu se despart nici cand dorm.
Mitza_MvP pe 23 Octombrie 2016 16:52
Mi-e mi-a placut,de vazut lupta dintre giganti, atat intre imperiile lor cat si intre ei..Harrison Ford si Gary Oldman intr-o competitie in care isi scot in fata tinerele talente,pentru a lupta in interesul lor...
GoguMartalogu pe 18 Mai 2015 17:51
In opinia mea comentariile voastre care defaimeaza filmul imi par nejustificate, mie unul mi-a lasat o impresie foarte buna. Toti actorii au fost alesi foarte bine in afara de Liam, caruia nu il prea vad ca genul de spion reusit. Aparitia lui Ford si Gary, dar si a lui Amber ridica in opinia mea nota acestui film foarte mult
XShadowX pe 27 Martie 2015 14:20
Liam Hemsworth in primul sau rol intr-un film de actiune , nu prea i-a iesit si nu cred ca i se potrivesc astfel de roluri ( parerea mea ) , totusi filmul este bunicel , de vazut o data in viata insa nu la cinema ca nu isi merita banii pe bilet ;)
georgel1976 pe 27 Aprilie 2014 20:08
slabut
un film slabut. fara multa actiune. nu se merita sa pierzi timpul la el
guliver2010 pe 11 Aprilie 2014 22:22
Nu e nici filmul anului dar nici de nota 1 asa cum am vazut pe aici .Il puteti viziona fara sa aveti senzatia ca ati pierdut timpul, fata de multe alte filme de acelasi gen . Mie personal mi s-a parut interesant .
MrHolmes pe 17 Martie 2014 16:44
Paranoia
Foarte interesant filmul. Cei care spun ca e previzibil si alte lucruri proaste despre acest film sunt cei carora nu le pasa si nu ii intereseaza de fapt cum functioneaza lumea noastra.
Cat de important este sa te multumesti cu ceea ce poti face legal si sanatos...

Sorin87 pe 02 Februarie 2014 22:30
Paranoia este un film care te tine in suspans pana la final, mie mi-a placut
tonymaestrul pe 21 Ianuarie 2014 19:00
Un film cu mult suspans care te atrage si te face sa il urmaresti pana la sfarsit. Foarte misto finalul ...
johnybz pe 18 Ianuarie 2014 00:19
Slabut !
Prea ca la ei parca. Actiunea e mult prea previzibila , din punctul meu de vedere se putea specula destul de mult .... a iesit cam putin pana la urma .
dido pe 15 Noiembrie 2013 17:58
Cu usurinta se putea mai bine...
Actori buni,nume sonore,subiect ofertant...culmea:film slaaab....si prea fantastic sa poata fi inghitit!Culmea e ca l-am urmarit cu oarece placere,constienta fiind ca e prea rupt de realitate...Pe Han Solo l-au ras in cap sa para mai rau decat e...:(((
mtraianc pe 13 Noiembrie 2013 21:30
mediocru
daca chiar nu aveti alt film , previzibil , sec, mediocru , .............................................
andreea.oct pe 16 Noiembrie 2013 18:48
un film mediocru, plictisitor, pierdere de timp. pacat de actori.