Păreri Once Upon a Time in Hollywood

(2019)

A fost odată la... Hollywood

user-5d418773167b4 pe 31 Iulie 2019 15:23
Dupa cat de crect scrieti, aveti credibilitatea unui privitor de inima salbatica sau de desene animate. Va recomand niste filme cu gramatica limbii romane, cu folosirea punctuatiei.
brando pe 4 august 2019 20:48
Serios ? domnu' ce scrie - crect ! in loc de--- corect ? )))))
bogdz pe 10 ianuarie 2020 09:15
esti un mare dobitoc
Domolul pe 17 Noiembrie 2019 13:41
Și-o să-ți dau și ție : Așa și-așa !
A zis CristiBarbu si Konan foarte bine , ce mai pot să spun și eu. A, să nu uit ! Măi tată, cu traducerea aceea cu " acid" din țigara lui Brad Pitt , mi-am rupt capu pe google, ce fumau ăștia, acid de baterie? Ma rog, uitasem și am văzut un documentar despre LSD. LSD era tată , era țigare cu LSD , care se mai zicea și acid. Măi traducătorilor, care sunteți voi traducători, tot eu să vă spun?
MariusCiprian87 pe 05 Septembrie 2019 08:44
Nu înțeleg de ce mergeți la filmele lui Tarantino, dacă deja îi știți stilul regizoral, știm cu toții ca e un regizor atipic, nonconformist, care vrea de multe ori sa șocheze, sa iasă din tipar cu ceva anume, scenariu, costume, grafică, sunet, etc...si uneori da kix, ăsta e Tarantino... Si eu m-am păcălit cu câteva filme "capodoperă" marca Tarantino...!
user-5e3466292b000 pe 31 Ianuarie 2020 19:56
Vad aici multe comentarii, chiar si de la fani ai lui Tarantino care s-au plictisit la film si il considera o prostie (comparati nota cu cea de pe imbd sau ridicati privirea la nominalizari si premii). Acestor oameni le spun un singur lucru: va place Tarantino din motive mai putin relevante, pentru ca acest film poarta sufletul lui Tarantino in fiecare scena.

Dialogul este superb, personajele interesante si jucate minunat de catre actori giganti. Filmul este o poveste de prietenie adevarata, un omagiu adus hollywood-ului si o istorie rescrisa (cum a fost si Inglorious Basterds) a crimelor facute de catre adeptii lui Charles Manson in 1969. O istorie tragica transformata intr-o justitie satisfacatoare prin moartea violenta, in stilul clasic a lui Tarantino, a criminalilor din clanul Manson.

Nu inteleg de unde plictiseala? Sa nu omitem si rolul lui Brad. Jucat… citeşte

bulletneo pe 10 februarie 2020 11:26
Exista o vorba "daca un om spune ca esti beat, nu-l lua in seama, daca iti spun doi, mai exagereaza lumea, dar daca iti spun trei, atunci trebuie sa te duci repede la culcare". Cam asa este si in cazul tau. Aici au comentat foarte multi fani ai lui si oameni care au auzit de el si au facut "pacatul" sa se duca la acest film. Daca te uiti la nota, concluzia o poti trage singur (pana si pe Imdb, site unde este grosul fanilor sai, filmul are 7.7, putin fata de ce filme a mai regizat el). Nu inteleg cum "poarte suflet", l-a adus cu roaba sau ce? Da, poate aduce aminte de o perioada nostalgica pentru el, dar ceea ce spui chiar e o exagerare. Plictiseala? Cum sa nu te plictisesti cand vezi un film fara scenariu, fara noima, timp de 3 ore? Rolul lui Brad, m-a bufnit rasul cand am citit, ce mare rol a facut? El mai mult asculta cand vorbea Leo, cu un zambet tamp, mai dadea un pumn, doua si-si hranea cainele, a jucat remarcabil, ce mai. Istorie tragica, da, a fost o crima oribila, dar au mii de alte crime oribile care s-au petrecut in istorie si vad ca s-a apucat "s-o razbune" tocmai pe asta. Nu cumva sa mai bage o linguseala tipica lui, poate-poate ciupeste si el un Oscar, ca sensibilizeaza lumea si vorbeste cu amicii lui actori faimosi sa joace in filmul lui. Am mai auzit oameni care simpatizeaza pe cineva, sunt fani, dar inca imi e greu de inchipuit cum pot fi atat de subiectivi incat pot trece peste niste norme minima inteligenta si bun-simt ca sa-si sustina favoritul. La final, ma consoleaza gandul ca mai avem un film si scapam de el (sa se duca invartindu-se!), desi daca nu va lua Oscar-ul si la ala, tare imi e ca se razgandeste.
jonny17 pe 05 Ianuarie 2020 16:59
Clar nu e Kill Bill , da nu-i rău. Realizat în stilul anilor 60 ,când timpul era răbdător ,ciudat parcă-i chiar un film din anii aceia ce abia acum a ajuns la lumină, clar nu se potrivește cu modelul nou de tineri.. După cum e începutul vedeam o maturizare a lui Tarantino un alt stil mai sentimental, mai aplecat spre trăirile sufletești ale actorului acel magician ce dă viată personajului..Ei bine, finalul m-a surprins, am râs cu lacrimi. Welcome back, maestre.
vladalmond pe 17 Februarie 2020 03:26
De ce mi-a plăcut filmul lui Tarantino
Eu văd filmul în felul următor. V-a murit vreodată cineva apropriat? Nu ați visat vreodată cu ochii deschiși cum era să întoarceți timpul înapoi, să schimbați ceva, să fie lucrurile altfel?

Tarantino fix asta a vrut sa faca cu filmul asta. E visul lui cu ochii deschiși. E un "cum ar fi fost dacă?" pe care toți l-am simțit la un moment dat. Tarantino a creat o întreagă fantezie, o poveste care poate părea fără acțiune si plictisitoare, cu niște personaje al căror singur scop e de a interveni cumva în istoria reală și de a o "salva de la moarte" pe Sharon Tate (care în caz că nu știați, în realitate a fost ucisă de oamenii lui Charles Manson cu tot cu copilul nenăscut). În scena de final a redus crima la un moment de comedie, iar pe criminali la niște nepricepuți care nu sunt în stare să îl omoare nici măcar pe Brad Pitt pe droguri. A… citeşte

bovoro pe 16 septembrie 2021 22:59
Bravo! Ai punctat corect. De fapt, asta e marea problema a "comentatorilor" de 2 lei de pe Cinemagia. Ei nici macar nu stiu cine a fost Sharon Tate, cum a murit, si cum a rescris QT istoria cum a vrut el. Te astepti ca acesti cretini care isi dau cu parerea despre film sa faca minimul efort sa caute pe Google "Sharon Tate"! Doar atat.
Cinefil00 pe 18 Ianuarie 2020 22:22
Pacat ca lumea e spalata pe creier de atata CGI si filme SF facute foarte foarte prost si se poate distinge realitatea de efectele speciale. Cu atata tehnoligie si se arunca bani frumosi.
Ce nu intelegeti fani ai filmelor bune ca oameni vor numai glume cu pla pzd si futai, droguri, roboti si super eroi si mai stiu eu ce abominatii care apar pe banda rulanta ca asa e la moda acum
Cand e vorba de un film bun unde singurele cuvinte urate sunt folosite ca prepozitie ca 'de asa e limba engleza , se dau note mici, ca nu se fute nimeni in film si nu se injura ca la usa cortului si nimeni nu trage cu lasere din ochi, etc.
Vai de capul lor.

Adriana... pe 08 Octombrie 2021 10:28
Nu pot intelege nici dupa atata timp de ce este plictisitor si cel mai prost film in ochii unora…. cand este unul foarte bun, aproape nimeni nu a inteles finalul decat li s-a parut amuzant dar atat. Sunt niste comentarii cum ca nu ar respecta realitatea…pai normal ca nu o respecta… titlul filmului iti spune asta. Filmul asta a luat atatea premii pe buna dreptate, jurnalele de pe vremea lui Nea Nicu in schimb nu!
Aishor pe 06 Iunie 2020 17:05
Ce a fost asta? Film? Documentar? Nici macar nu respecta realitatea. Deci, repet...Habar n-am la ce m-am uitat timp de 161 de minute!
user-5e8b62020cc0b pe 18 Mai 2020 19:40
Unul din cele mai PROASTE filme vazute de mine in 30 si ceva de ani !!! Pacat de distributia GLORIOASA !!! Cel mai PROST film posibil facut de Tarantino...????
andystarx pe 06 Aprilie 2020 19:36
UN film foarte lung si foarte plictisitor,cu siguranta ca daca nu erau Unii dintre cei mai buni actori din lume,nu urmaream filmul asta pana la capat,inca o mare dezamagire,cu atatea premii,pacat!
user-5e8777125aac4 pe 04 Februarie 2024 20:46
Un excelent film de atmosferă!!!!Brad Pitt joacă superb și muzica e memorabilă!!mulțumim Quentin Tarantino!!
GiulianoDirt pe 17 Martie 2022 20:53
Filmul e bunicel dar..... Oscar?
Nici Oscarurile nu mai sunt ce au fost. Nota 5-6.

emy_sinaia pe 06 Iunie 2021 19:01
Cam lung dar nu m-a deranjat, atmosfera anilor 69 m-a cucerit cu tot cu actori, atmosfera si subiectul in sine.
Smrs pe 24 Februarie 2021 02:36
Mediocru
Cred că filmul e ok pentru un consumator înrăit..pentru un colecționar, nu în sensul de a vedea un film de mare calitate sau un scenariu surprinzător, dar e ceva nou, e o versiune dată perioadei romantice a Hollywood-ului și a modului în care se distrau, filmau ori se invidiau actorii și regizorii între ei, cum se făceau la grămadă filme de consum, și tot așa. Nu m-au dat pe spate niciodată filmele lui Tarantino, le-am considerat bune și cam atât, dar acesta pare mai slab decât toate. Create cu multă grijă pentru orice detaliu, fără rezerve când a fost vorba de a investi, mereu dă impresia că a căutat ce e mai bun, însă din păcate pt el, fix regia sa nu poate să treacă de un anumit nivel iar totul se transformă în risipă. De exemplu, în acest film unde avem tehnica filmului în cascadă, film inserat în film, distribuția cu niște actori fabuloși… citeşte
bovoro pe 16 septembrie 2021 22:43
Di Caprio, care e "cam la aceeași vârstă" cu Brad Pitt, e, de fapt, cu 11 ani mai tanar. Probabil ca de asta arata mai tanar decat Pitt. Zic si eu...
user-5eda0f529a449 pe 02 Februarie 2021 13:11
Brad Pitt ia Oscar-ul pt rolul sau din acest film, meritat total, DiCaprio face si el un rol bun, cei ce au zis ca nu e bun probabil prefera filmele de actiune in care un barbat bate de unu singur 8.
lavara_laiarna pe 09 Decembrie 2020 20:30
Elita așa zișilor cunoscători îl vor ridica în slăvi ca să fie bine, restul plătitorilor vor părăsi sala . . în hohote.
vasile_barbascu pe 15 Octombrie 2020 00:31
Daca mai mult de 80% din comentatori si cinefili zic ca-i prost, atunci e prost. Eu peronal, zic ca-i un mare rahat cu motz ( motzul il reprezinta actorii si multsangerosul regizor). Daca cineva doreste sa-l vizioneze, e doar alegerea lui, eu pesonal recomand sa va vedeti de cu totul alte treburi.
PiticVerde pe 04 Octombrie 2020 18:11
Nu am reusit sa-l urmaresc pana la sfarsit. Pacat de banii cheltuiti in acest film,mai bine cumparau mancare pentru saraci .
chiba_florin pe 06 Septembrie 2020 14:53
Hmmm ...
Nu înţeleg de unde atâta negatisim ... în contrast cu atâtea nomalizări şi să nu mai vorbim de premiile obţinute. În fond, interesant punct de vedere al vieţii de actor, surprinzător !
florian_sabau pe 24 Iulie 2020 21:00
Cu exceptia ultimelor 15 minute din film, și a unei secvente când personajul interpretat de Brad Pitt are o altercație fizica cu actorul Bruce Lee, în rest filmul este plictisitor. Dacă nu erau acele secvente și mai ales finalul filmului, pe HBO GO i-aș fi dat doar 2 stele. Asa i-am acordat 3 stele. Dacă doresc ca, cândva, sa revăd acest film? Categoric nu deoarece este o pierdere de timp.
user-5edc92216d755 pe 19 Iulie 2020 16:48
Un film cam lung dupa parerea mea si destul de anost. Plictisitor pe alocuri. E un film pe care nu-ti doresti sa-l vezi de doua ori.
user-5bbba239b36a0 pe 21 Aprilie 2020 20:37
Părerea mea exact ca a lui "andystarx"
Noroc de actori, altfel îl opream după 30 minute

xerses pe 19 Aprilie 2020 17:35
Foarte bun filmul, insa sa nu porneste in vizionarea lui cu nici o asteptare.
user-5e89c78921f03 pe 05 Aprilie 2020 15:36
Un film care readuce la viață Hollywood-ul de altă dată, plin de viață, cu mașini de colecție, lumini, cinematografe în aer liber, hipioți. Poate negăsindu-și loc între producțiile de azi, lipsit de efecte speciale, filmul punctează la capitolul distribuție, decor, atmsoferă, coloană sonoră. Un film axat pe actori, pe dialog, un film mai degrabă pentru o seară relaxantă decât pentru mari așteptări. Finalul, străin firului degajat al filmului, abordează un episod trist al cinematografiei anilor ‘60, acela al morții violente a actriței Sharon Tate. Nu putem schimba realitatea sau trecutul, nu ne putem opune morții decât prin artă-astfel, Tarantino “redesenează” acea seară regretabilă și ne oferă un “ce-ar fi fost dacă...”, care încheie povestea celor 3 protagoniști din film. Rămân la părerea că nu este un film care trebuie văzut cu… citeşte
myhay25 pe 05 Aprilie 2020 02:27
Neasteptat de bun! Imaginea foarte buna, filmat bine, soundtrackul, jocul actorilor si finalul in stil Tarantino, cireasa de pe tort. Cine zice ca nu e bun, sa se intoarca inapoi la duzina de filme de pe netflix.
user-5d5f196da4e46 pe 23 August 2019 02:22
Am mers cu asteptari mari, pentru distributie si regizor. Mare greseala! Sigur, Al Pacino a jucat, ca de obicei, senzational. Sa tot fi fost vreo...5 minute in film. 5 minute in 2 ore si jumatate!!! Si astea puse cap la cap! Probabil ca a avut vreo 10 replici. Maaaaxim! Nu le-am numarat, dar...pacat de talentul si de prestatia lui, ca n-au fost deloc folosite la adevarata lor valoare. Probabil ca si cand a fost la inceputurile carierei, avea roluri mai importante. Di Caprio si Pitt au jucat, de asemenea, foarte bine. Atmosfera anilor respectivi a fost foarte bine creata. Au mai fost si vreo 3-4 face comice destul de reusite. Si...cam atat. Per total a fost asa...cam ca un cadou promis demult, mult asteptat, cand primesti o cutie frumoasa, ambalata minunat, stii ca inauntru trebuie sa fie ceva fff misto, o deschizi, mai gasesti inca o cutie inauntru, tensiunea creste, speri sa descoperi… citeşte
akeem pe 1 septembrie 2019 19:56
Da, exact asa e filmul (aviz amatorilor). Bravo pentru comentariu.
tudormaier pe 26 August 2019 18:37
Un film amuzant ,plin de moda a anilor 60-70 , usor ciudate dar frumoase avandu-i ca eroi pe DiCaprio si Brad Pitt , alaturi de Margot Robbie
bovoro pe 16 septembrie 2021 22:11
Foarte multumim pentru ca ne-ai spus ce actori joaca in film! Ce ne faceam daca nu ne spuneai tu? Muream, in pula mea, prosti!
bloodthirst pe 17 August 2019 19:36
Actoriii si-au facut pe deplin datoria, coloana sonora insa a fost punctul forte! Cred ca Tarantino a vrut sa iasa iarasi in evidenta insa de aceasta data a dat gres din pacate! La ce actori au fost acolo ma asteptam la mult mai mult! Nota 7 si totusi sunt indulgent...
Sorin87 pe 03 Februarie 2020 19:04
Foarte tare filmul si actorii foarte buni, la inceput nu parea asa promitator dar la final a fost demential
lili22 pe 11 Decembrie 2019 22:33
Nu te poate lasa indiferent un film de Tarantino.Di Caprio face un rol foarte bun.Dar filmul poate fi inteles numai de cei care cunosc epoca respectiva si astia sunt putini.
777L pe 18 August 2019 21:49
Tarantino 9 cu nota 5
Muzica, atmosfera, de exceptie, ca in toate filmele lui precedente, mai putin povestea. Dupa ce a explorat cu succes lumea western, revenirea partiala la ea e obositoarea si plictisitoare, mai ales in contextul cadrelor (exagerat de lungi) de film in film care te deviaza, fara sens, de la subiect. Personajele sunt reale, intamplarile sunt reimaginate. La un moment dat ai impresia ca vezi un documentar cu Leo ( la inaltime, ca de obicei) si un road movie cu Pitt. Abia inspre final, care se lasa muuult asteptat, resimti ceva din Tarantino, pana acolo, tot astepti sa o ucida cineva pe Sharon Tate.
bovoro pe 16 septembrie 2021 22:36
Exact asta e smecheria lui QT. Te tot astepti sa se intample ce stii tu ca s-a intamplat si cand colo, isi imagineaza el alte chestii. Ca in Ingourious Basterds cu Hitler.
lapidarium pe 09 Februarie 2020 23:45
Te lasa o jumatate de film sa crezi ca a schimbat registrul, iar in cealalta jumatate ti-o da in moalele capului. Tarantino ramane rebelul Hollywood-ul si unul dintre cei mai inovatori regizori. Este un frumos elogiu adus Hollywood-ului de un regizor caruia nu-i prea pasa de Hollywood. Si inca ceva, Pitt rulzzz!
bovoro pe 18 Ianuarie 2020 23:15
Cum ar fi fost daca toata elita nazista in frunte cu A. Hitler ar fi ajuns sa fie exterminata de niste evrei intr-un cinema din Paris? Si, de data asta, cum ar fi fost daca gasca de dilii a lui Charles Manson ar fi gresit casa, si in loc sa o macelareasca pe Sharon Tate si pe ceilalti petrecareti ai ei, ar fi nimerit in casa unui actoras obscur cu dublura, catel si gagica in dotare? Si cum ar fi fost daca cei care au venit sa verse sange de oameni nevinovati, ar fi murit chiar ei in cele mai groaznice chinuri? Tarantino are chiar el raspunsul la intrebarile astea si rescrie istoria exact asa cum vrea el.
Nu e un film rau, dar nici sa te dea pe spate. E un Tarantino un pic cam obosit. Nu prea mai surprinde, nu prea mai are idei inovatoare cum avea in tinerete ca in Reservoir Dogs si, mai ales, Pulp Fiction.
Am remarcat faptul ca o latura a personalitatii lui s-a accentuat cu… citeşte

perca_mihai_marco pe 26 Noiembrie 2019 19:13
Poate este puțin cam devreme să mă pronunț cu privire la părerea mea despre film, însă chiar am făcut un efort să-l văd până la final. Chiar nu înțeleg care a fost acțiunea în acest film...
GALACTICUS pe 26 Noiembrie 2019 16:38
Film de colecție
Este un film de mare clasă și doar cinefilii adevărați îl vor savura cu o mare plăcere. Concentrarea actorilor și jocul prestat de ei m-au uimit. Umorul fin poate fi urmărit mai că la fiecare scenă. Conținutul este foarte bine închegat, iar dialogurile lungi te absorb cu totul și ești transferat cu adevărat în acea epocă. Costumele sunt bine lucrate și anturajul corespunde identic acelei perioade. Demult nu am privit un film atât de bine pus la punct. Este un film de colecție.
MariaAndreea18 pe 04 Octombrie 2019 21:48
Nu imi vine sa cred ca am platit sa vad asa ceva. A fost primul film vazut in cinema pe care nu am rezistat sa il vad pana la sfarsit.
Sunt doar niste scene aruncate random si este exagerat de lung.
As putea sa ii dau 10 pentru coloana sonora.
Si care a fost faza cu personajul lui Margot?

user-5d9112f50219d pe 29 Septembrie 2019 23:34
Un film foarte slab și extrem de plictisitor! Am făcut eforturi uriașe ca sa nu adorm...Am fost complet dezamăgită și am simțit ca am irosit, cu adevărat, timp prețios degeaba. Este pentru prima oara cand am vrut sa impartasesc parerea mea despre un film si celorlalti, tocmai pentru a nu fi pacaliti ca mine. Categoric, nu vi-l recomand!
Iulidesprefilme pe 06 Ianuarie 2020 12:10
Globuri de aur - 2019, la categoriile: Cel mai bun film muzical / comedie, Cel mai bun scenariu, Quentin Tarantino, Cel mai bun actor în rol secundar, Brad Pitt.
user-5e0dff8f1833f pe 02 Ianuarie 2020 16:39
Foarte plictisitor,se adoarme usor pe un asemenea film,desi nu puteam crede asa ceva ,fiind totisi un "fan" al filmelor Tarantino.....Pacat de timpul irosit.
bogdz pe 28 Decembrie 2019 17:14
Doar pentru fani !!! Si atat...
Incep prin a spune ca e cel mai slab film al lui Tarrantino.Un film pe care l-am considerat de vazut la cinema a fost o dezamagire crunta.Actiune putina,replici destul de expirate si un joc actoricesc mult sub nivelul celor 2 titani Pitt si Di Caprio.Iar cei care spun ca finalul salveaza filmul...NU...nu e asa.15 minute de violenta pura nu pot salva un film de 3 ore.Dar asta e doar parerea mea...
adi.lazar pe 25 Septembrie 2019 17:12
foarte bun
Mie personal mi-a placut. Este un film ce ne aduce aminte de anii 70, cu bune si cu rele, cu viata de actor, cum era sa fii celebru in acea perioada. Merita vazut.
user-5e47b0f0b91ca pe 15 Februarie 2020 10:53
Cel mai slab și plictisitor film văzut de mn intr-o sala de cinema nu recomand slab slab
dmsteaua pe 25 Noiembrie 2019 04:22
Mie,personal,mi-a plăcut foarte mult acest film, cumva m-a prins și m-a ținut lipit de ecran. Am fost fascinat de jocul celor doi actori,DiCaprio și Pitt,ei nu au nevoie de scenariu,simplul fapt să-i vezi împreună face toți banii. Dar Tarantino a țesut în această peliculă atât de multe scene,destine,idei, metafore,pare un amalgam de role lipite la întâmplare,însă,ca prin miracol,nu te pierzi,nu te plictisești,ci savurezi pe îndelete un regal cinematografic.
user-5f0d691e667ce pe 14 Iulie 2020 11:32
Mi-a placut! Tocmai pentru ca nu a respectat realitatea, mi-a placut (am citit comentarii legate si de acest aspect). Lasandu-i in viata pe Sharon si prietenii ei, Tarantino „a facut dreptate”... suntem liberi sa ne gandim la: „cum ar fi fost daca”. Frumos omagiu adus celor morti. Finalul m-a facut si sa rad, amuzant. Foarte buni Leonardo Dicaprio si Brad Pitt.
user-5eebca9407e66 pe 18 Iunie 2020 23:12
Pe departe cel mai bun film al lui Tarantino Good job!
user-5e62a779d5818 pe 18 Mai 2020 21:52
Filmul reușește cu succes sa ne introducă în atmosfera anilor 60. Nu plictisește deloc. Regizorul nu se grăbește tocmai pentru a reda cât mai bine acea atmosferă. Tarantino nu se poate însă abține de la scenele de violență explicită cu care alunecă în categoria B de fiecare dată. La fel ca in toate filmele sale muzica joacă un rol foarte important și contribuie în mod esențial redarea atmosferei dorite. Un film nou dar clasic totodată. Bun.
user-5ba3b576bcdfc pe 19 Aprilie 2020 23:52
user-5e89c78921f03, felicitări pentru comentariul tău. "Nu ne putem opune morții decât prin artă" mi se par a fi unele dintre cele mai frumoase și mai profunde cuvinte care s-au scris vreodată.
Cât desore idioții și gogomănii cărora nu le-a plăcut filmul nu pot spune decât atât: maneliști imbecili, titlul este Once upon - A fost odată... Cu alte cuvinte, e un basm și trebuie tratat ca atare. Pentru un basm, e minunat.
Troglodiții care așteaptă de la orice film explozii, împușcături și urmăriri "ca-n filme" ar face bine sa se spânzure sau sa iasă în calea coronavirusului. Oricum fac în zadar umbră Pământului.

lavvw pe 8 septembrie 2020 16:31
si mie mi s-a parut genial filmul. cat despre ailalti, nu e vina lor ca atat ii duce capul:)) adica asta e capacitatea creierului si a inteligentei lor, nu pot mai mult.
cabo1970 pe 21 Februarie 2020 22:08
Ma fac sa rad ,,marii cunoscatori si critici ai
filmelor" care ,,rade" de noi astia prostii care nu ,,intelege" filmul de arta,filmul bun.fratilor...asa porcarie de film n-am vazut de ani buni. Telejurnalul de pe vremea lu ceasca pare mai vioi.3 ore de somn pt ca inainte cu 2 min de final sa te trezeasca 3 tipete si tu crezi ca ti-au intrat hotii in casa.nu e asa.e finalul filmului.ce-ai facut mai nene tarantino.ne servisi o porcarie.

user-5d14f3787317b pe 19 Februarie 2020 16:35
cel mai PROST FILM pe care l-am văzut nota 1 nu se merită să vă pierdeți timpul cu asemenea porcărie, păcat de actori care joacă în film