Păreri Life Itself

(2018)

Asta-i viața

user-5c0d5e5d60fb7 pe 09 Decembrie 2018 20:37
E prima data cand comentez la un film. Puteam sa il vizionez la cinema, dar am ales sa il vizionez acasa, si foarte bine am facut, deoarece cum spunea cineva intr-un comentariu, am putut sa vars cate lacrimi am vrut, in intimitate. Din cate am vazut pe net, filmul nu a fost bine primit de critici. (Cu ocazia asta, nu ma voi mai lua dupa critici niciodata si se adevereste zicala: gusturile nu se discuta). Deci daca doriti sa vedeti filmul, asteptati-va sa vedeti exact asa cum e viata, exact ca si titlul. Pentru mine e filmul meu preferat, e filmul care mia raspuns la unele intrebari despre viata, e filmul care ma facut sa vad moartea cu alto ochi, e filmul care imi aduce aminte de legaturile si importanta familiei, e filmul care imi aminteste ca iubirea si dragostea e tot ce ramane dupa noi.
dorina_sara pe 18 Noiembrie 2018 21:38
L-am vazut in seara asta si mi-a placut foarte mult. Singura problema e ca as fi vrut sa il vad acasa ca sa pot plange in voie :)) in sala a trebuit sa ma abtin. :) Are mai multe momente triste dar per total e o poveste frumoasa.
gabienescu pe 25 Noiembrie 2018 08:42
Film interzis categoric maneliștilor ! O poveste metaforă despre viață și moarte care poate răspunde multora la niște întrebări, dar totodată îi poate îngrijora și pe cei care nu și le pun .
user-59b1b3094fd73 pe 21 Noiembrie 2018 14:51
O porcarie de film... N-am mai avut rabdare, am iesit din sala. Laolalta cu multi altii. M-a indus in eroare distributia, din nou. :( Nu il recomand
zgrv pe 26 Noiembrie 2022 22:27
Wow, cel mai bun film din ultimul deceniu... si eu il vad abia in 2022! Pacat ca nu a prins la public, merita un Oscar!!! Daca ai rabdare sa treci de primele 2 "capitole" din film, nu te mai poti opri din vizionat pana la final. Iar Finalul te lasa cu gura cascata! Atat am avut de zis!
777L pe 16 Noiembrie 2020 00:41
Primele minute induc spectatorul in eroare și-l fac sa-și lase garda jos, ba aproape ca-ți vine sa renunți la a mai viziona filmul, dar întocmai precum acel autobuz povestea te lovește in plin și te poartă-ntr-un carusel cu emoții și trăiri. Sigur, puțin cam siropos și previzibil la final.
MariusCiprian87 pe 21 Septembrie 2020 10:29
Obligatoriu de văzut această poveste despre viață și moarte, despre această esență a vieții care a făcut ca omenirea să evolueze, dragostea, iubirea... ! Filmul începe exact ca un meci de fotbal, în care prima prima repriză este una anostă, fără goluri, însă ce urmează în repriza a doua, este meciul vieții! Vedem poate cea mai radicală schimbare regizorală de scenariu, cu unul dintre cele mai supreme finaluri de film, un film ce nu ar trebui ratat de nici unul dintre noi! Fabulos!!!
mihaelatb pe 05 Noiembrie 2019 17:38
Un film prea cautat dramatic ca sa mai emotioneze. Coincidentele mult prea multe ca sa poata fi veridice. Un Antonio Banderas care –si arata dorinta refulata de a fi tata, o orfana care arata in adolescenta ca
Cyndi Lauper si un baietel care s-a aflat intr-un autobuz exact cand soferul acelui autobuz nu avea nevoie sa i se distraga atentia
Filmul povesteste vietile a doi adolescenti ce nu au avut norocul sa-si aiba parintii langa ei, dar care vor infrange ghinionul si soarta si...am incalecat pe o sa...
Mult prea molodramatic si lacrimogen ca sa-mi placa

bainca pe 16 ianuarie 2021 00:28
ai o problema cu povestile de mereu repeti ,,pe o sa ''