Păreri Gone

(2012)

Dispărută

bubbles25 pe 18 Noiembrie 2011 20:28
Clar !
Daca joaca Amanda 80% sunt sigura ca va fii bun (si dupa trailer as spune asta )
spanac2015 pe 25 ianuarie 2012 10:08
Amanda Seyfried in rol de vigilante , e ca si cum ai pune un iepuras alb sa traga cu un kalashnikov :))
bubbles25 pe 25 ianuarie 2012 19:48
:))Un actor bun poate intra in orice rol :)
zincagabriela pe 19 Noiembrie 2011 21:06
deabia astept sa vad filmul , Amanda este una dintre cele mai bune actrite deci ar trebui ca si filmul sa fie bun :D
mtraianc pe 14 aprilie 2012 02:39
una dintre cele mai bune actrite ??? :))
Emperor pe 14 aprilie 2012 18:20
nimeni nu te poate contrazice! Amanda e o mare bunăciune!
Bumbilici pe 01 Martie 2012 20:54
Mi se pare chiar marfa din trailer .sper sa nu ma dezamageasca :D
claudiu-daniel-lugoj pe 06 Aprilie 2012 20:20
Mie unul mi-a placut acest film.Este un thriller care te tine foarte captiv sa vezi ce se va intimpla.Eu unul zic ca merita vazut,acum fiecare cu gusturile lui,iar Amanda Seyfried e pe gustul meu.
radu3455 pe 05 Aprilie 2012 08:05
a fost un thriler foarte bun chiar mi-a placut cum a jucat Amanda Seyfried
bella_sp pe 14 Februarie 2012 22:39
Deabia astept lansarea filmului...trailerul este foarte fantastic si cred ca o sa fie o productie interesanta...
Dacianus pe 26 Martie 2012 20:31
fain
Un film excelent pentru genul sau. Sa remarcam si ascensiunea lui Sebastian Stan de la roluri din seriale, la personaje cinematografice. Putem deja spune ca e la concurenta cu Alexandra Maria Lara si Marcel Iures pentru cel mai de succes international actor roman.
Dana04 pe 12 Aprilie 2012 18:22
Foarte fain filmul!!! Mi s placut foarte mult de Amanda este o actirita foarte buna :D:D
devilisha pe 28 Martie 2012 18:45
extrem de prost filmul
ea chiar nu s a descurcat in rolul asta, replici proaste, fara sare si piper..si lungit f mult, plictisitor...chiar nu se merita!
mtraianc pe 6 aprilie 2012 09:49
in sfirsit si cIneva de aceasi parere ca si ,, EU ,, :)
maria6632000 pe 13 aprilie 2012 14:53
da, nu "se"'merita! unde ati facut, fratilor, scoala?! Bine ca va dati cu parerea...
mtraianc pe 06 Aprilie 2012 09:57
timp pierdut
departe de a fi un film bun ..........................................
xerses pe 06 Aprilie 2012 20:12
Reuseste sa te tina interesat de deznodamant pana la sfarsit.cand credeai ca stii adevarul, aparea ceva nou care schimba perspectiva asupra lui.
nicudelles pe 29 Martie 2012 15:51
dragi domnisoare nu trebuie sa va placa Amanda ci doar filmul si rolul pe care il joaca in acest film .o sa fie fff vizionat si de azi mult mai mult
rudeboyska pe 07 Aprilie 2012 16:11
ACAB
Fuck _the _Police !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rudeboyska pe 7 aprilie 2012 16:12
:)))
liviuneagu pe 30 martie 2014 02:14
Rudeboyska_fuck! Acab_fuck! Police_not.fuck! Un thriller de zile mari.
k-rissa pe 20 Martie 2012 08:56
suna interesant, astept cu nerabdare sa-l vad!........
ki.lu21 pe 19 Noiembrie 2011 21:25
din trailer pare bun filmul ... dar daca joaca amanda nu se pune problema( ca n-ai fi
) :X \:D/

mtraianc pe 14 aprilie 2012 02:42
N-AI FI ??? nu ai fi ce ???
ki.lu21 pe 29 aprilie 2012 21:39
mtrainaic , cred ca era "n-ar fi " :))) :))))
psihologu pe 19 Septembrie 2012 10:22
Gone: nu doar un personaj e disparut, ci si o parte din scenariu
Inceput ca un thriller oarecare si continuat de un efort laudabil al Amandei Seyfried, Gone pacatuieste capital cu un final lamentabil. Scenaristul Allison Burnett nici n-ar trebui platit pentru el.

Plecand la drum cu un regizor brazilian la debut hollywoodian si cu un scenariu scris de Allinson Burnett, omul responsabil si pentru povestea din Untreaceable, nu am vizionat Gone cu asteptari majore. Thriller-ul politist e un gen pretentios, asa ca m-as fi multumit macar cu o poveste cat de cat coerenta, bine spusa si un twist de final. N-a fost cazul.

Eroina noastra – Jill – a fost rapita din pat in urma cu un an si aruncata intr-o gaura in pamant in mijlocul unui parc natural imens. A scapat miraculos. Nu, nu s-a terminat, filmul abia incepe. Daca ati fi fost in locul ei, v-ati fi relocat? Probabil ca da. Nu e si cazul ei, ea a preferat cateva… citeşte

lavara_laiarna pe 20 Noiembrie 2018 20:51
Nimic de pierdut,într-un previzibil extrem. .de vizibil.
Ciprian_2007_tl pe 24 Mai 2013 18:59
Povestea e interesanta, Amanda Seyfried a jucat foarte bine in acest rol, insa sfarsitul este unul dezamagitor, cel putin pentru mine.
dandi pe 16 Mai 2012 23:22
Un flm bun
Merita, e o poveste clasica a doua surori care se iubesc enorm de mult si ar face orice una pentru cealalata
Manusa pe 10 Mai 2012 23:09
Un film bun, dar nu este ceea ce ma asteptam. Intregul film este o continua cautare si nu este multa actiune. Are in distributie actori foarte buni si zic ca actiunea putea sa fie si mai buna. Interesant faptul ca Jill nu era sustinuta de nimeni, nu era crezuta de nimeni. Mi s-a parut o prostie faptul ca Jill cum a dat de numarul acelui tip misterios a si pornit-o la drum sunandu-l si mai mult se intalnieste cu el in pustietate, in mod normal nimeni nu ar face asa ceva.....eu sigur nu. :)
Gone – o disparitie de care nimanui nu-i pasa
[Titlu in limba romana: Disparuta]

Regie: Heitor Dhalia
An: 2012

Actori: Amanda Seyfried, Jennifer Carpenter, Wes Bentley
Genul: thriller

Niciodata nu am fost fan Amanda Seyfried. Mereu am preferat ceva mai “comercial”  precum Olivia Wilde sau Scarlett Johansson. Motivul e simplu, pe Amanda Seyfried inca nu am vazut-o intr-o postura pe care sa o consider sexy. Totusi, sa nu deviem de la subiect si sa ne concentram asupra celui mai recent film al Amandei, pe scurt – Gone.
No one believes ... citeşte

nikkolle pe 11 Aprilie 2012 20:44
ASA DA !!!
Un thriller interesant , oricum sunt favoritele mele :D ! DE VAZUT !!!!!
niciAnaniciSonia pe 29 August 2023 22:48
Exagerat de fantastic, mai ales urmaririle si mersul in padure noaptea. Totusi cine era criminalul/rapitoru/ sapatorul? Si de unde suna? ????????????
Kuhaylan pe 10 Decembrie 2016 16:22
WD 1
........................................................
H4cK3RuL pe 12 Februarie 2016 04:06
Un thriller plin de suspans de la inceput si pana in ultimul minut, iar misterul bine punctat.
Mariannaa pe 21 Aprilie 2014 19:32
Un film bun, dar care te cam face sa-ti pierzi rabdarea. Nu are chiar ceva senzational si mai este si destul de previzibil.
anonymous.6229028630c4f pe 02 Octombrie 2013 19:11
08anamaria21 pe 09 Iulie 2013 13:55
Desi sec pe alocuri, pot sa spun ca m am uitat cu placere!
mebubu2007 pe 28 Aprilie 2013 21:19
un film ok asa in mare dar pe alocuri mi s-a parut putin lungit si "tras de par".
marina.otilia pe 25 Martie 2013 15:53
Un film mediocru si atat . Poate te astepti la o poveste care sa te tina in suspans , dar nu este deloc asa .
alex_il_fenomeno pe 26 Decembrie 2012 19:23
un thriller foarte reusit, avand o poveste mult mai buna decat ti-ai putea imagina, plina de substanta, care a captivat pe toata durata sa de 94 de minute. daca la inceput nu prea stiai ce sa crezi, lucrurile se elucidau pe parcurs, insa mereu trebuia sa se iveasca ceva care sa te puna pe ganduri si sa rastoarne serios lucrurile. foarte bine gandit totul, protagonisti buni, in frunte cu tanara Amanda Seyfried, si un suspans excelent care merita tot timpul acordat. il recomand cu placere tuturor.
Bayard pe 24 Decembrie 2012 10:06
Bun film, m-a tinut in suspans pana la sfarsit :). Amanda Seyfried a jucat foarte bine. Multa multa vreme am fost convins ca totul este in mintea ei..... si din punctul meu de vedere nu te lamuresti decat la ultima scena ca totul e real, cand vedem poza cu ea legata. BIne, faptul ca se opreste sa ia medicamentele abia in ziua filmului era un argument contra teoriei mele dar asta e.... mi s-ar fi parut interesant sa fie ea criminala :))). Oricum, mi-a placut.
Sebastian96 pe 16 Decembrie 2012 23:50
Sper sa nu fie o alta "capodopera" ca The Apparition!
cl24 pe 01 Decembrie 2012 20:44
Un film de urmarit desi subiectul nu este ceva diferit fata de alte filme de gen...
eko pe 02 Noiembrie 2012 03:38
finalul este foarte stupid , putea sa iasa un film bun daca ar fi lucrat mai mult la scenariu. Amanda a jucat decent dar nu i se potriveste acest gen , mai bine ar fi mers pe Jennifer Carpenter. nota 5
madalinaXD pe 24 Septembrie 2012 22:26
destul de bun filmul...ma asteptam la mai multa actiune si mai multa drama...dar mi-a placut...inca un film bun cu Amanda Seyfried:d
rocsynicole pe 03 Septembrie 2012 19:04
Reusit, dar atat. nici nu aveam asteptari foarte mari. Amanda intra bine in pielea personajului.
misterx2002 pe 19 Iulie 2012 20:11
un thriller destul de reusit.....Amanda si-a jucat bine rolul
edy21 pe 12 Iulie 2012 15:05
Mie personal mi-a placut foarte mult,nu am mai vazut in ultima vreme un thriller atat de bun,m-a captivat extrem de mult m-a tinut in suspans are un scenariu tare bun iar Amanda Seyfried a jucat si ea foarte bine. Deci eu zic ca e un film super bun care merita vazut !
sarge pe 09 Iulie 2012 17:02
Un thriller foarte bun, insa cu un deznodamant prea rapid.
Chrisstyna pe 09 Iunie 2012 19:07
Merge
Scenariul putea sa fie mai bun, dar Amandei i s-a potrivit acest rol si reuseste sa te tina in suspans. Apreciez interpretarea ei.
MissLady pe 05 Iunie 2012 22:21
Un thriller bun, nu chiar uimitor. Dar Amanda Seyfried a fost minunată, ca întotdeauna! :)
narcis-aci pe 24 Mai 2012 21:47
bun....!!!
Un subiect interesant ...!! chiar recomand .....frumos film .....actiunea filmului e super ......si AMANDA isi joaca rolul excelent .....!!
Bulldogul pe 23 Mai 2012 15:04
Imprevizibil
Nu este o minunatie de film , dar nici nu dormi vizionandu-l. Cursul filmului se schimba de multe ori, scenariul bine facut - imprevizibil.
DPMDV un film de nota 7. Bun de vizionat.
Bafta all!

PFV pe 14 Mai 2012 06:04
GONE
NICI NU STIU CE SA ZIC, ACUM L-AM VAZUT . PENTRU UNI ESTE BUN PENTRU ALTI NU! PAREREA MEA ESTE "NU" CU SIGURANTA!?
Vorador pe 13 Mai 2012 01:31
need more thrill
M-a tinut captiv pe durata filmului in incercarea de a afla cum se termina,dar ar fi avut nevoie de mai mult thriller,putea sa fie mai bun.
AlexDaniel pe 12 Mai 2012 23:46
Amanda a demonstrat ca stie sa joace si roluri mai dure (in ciuda commurilor de mai sus ) .. Jill este un personaj care stie foarte bine sa foloseasca minciuna in favoarea unor raspunsuri din care sa afle unde sa ajunga pentru al gasi pe cel care ii facuse rau , la capitolul drama nu as zice ca se incadreaza , poate ceva actiune , asta este parerea mea
otonis pe 12 Mai 2012 00:02
Scenariul a fost slab, restul a fost bun. Ptr. un criminal atat de inteligent precum l-au facut sa para pe parcursul filmului, a fost destul de prost la final, sa nu mai spun de usurinta cu care-a fost ucis.
dj_pitika pe 09 Mai 2012 18:27
nu e un film extraordinar,dar te tine in suspans..il recomand tuturor amatorilor de thriller :D
tonymaestrul pe 30 Aprilie 2012 17:22
Un film destul de interesant care mentine suspansul pana apropae de final. Totusi finalul este putin dezamagitor. Trebuia mai multa lupta.

Film - Gone

Gone