Păreri Dexter

(2006)

Dexter

Toulouse pe 18 Noiembrie 2009 16:33
genial
Este un serial original, cu un scenariu deosebit. Cine ar fi crezut ca poti indragi un criminal in serie?
gogu tractoristu pe 20 Octombrie 2007 00:31
Cel mai bun serial al momentului.Punct.
98mihaela pe 17 iulie 2012 21:08
de acord!...foarte bun....pana si numele de Morgan imi pare perfect.-atit de misterios.
malina.elena pe 31 decembrie 2013 11:26
da ...pacat ca sa terminat!
rushy pe 23 Iunie 2009 19:19
cel mai tare serial :X
am vazut foarte multe seriale (bune si naspa), si pot sa spun ca asta este cel mai bun serial din toate ...
niciodata nu sti ce se intampla si cine apare.
si imi place si actorul :X

mykele33 pe 4 ianuarie 2017 17:04
probabil ca nu ai vazut 24h...
quqa pe 18 Decembrie 2007 12:12
mi se pare genial acest serial...din lipsa de prison break m-am apucat de asta si este senzational

crime pe o muzica misto >:)

ionutzoo7 pe 14 iunie 2011 00:23
si eu tot din lipsa de prison break m-am apucat de dexter.....dar dexter e mult mai bun
veronica210 pe 10 Aprilie 2011 23:43
EveryBODY has a Dexter inside...
In primul rand,genericul de inceput este genial..unul din cele mai originale seriale de televiziune ..Excelenta alegere Michael C. Hall, pentru rolul lui Dexter!..nu stii daca sa il arunci in inchisoare, sa-l executi sau sa il declari erou:))Fiecare sezon aduce niste schimbari si-l mai umanizeaza putin pe Dexter ..Abia astept sezonul 6 !:)
justiceman pe 12 Iunie 2009 10:14
Criminalist / Criminal
Actiunea serialului te atrage din prima, nu poti anticipa ce se poate intampla. "Transatul" celor vizati de personajul principal ajunge sa fie ceva normal pe parcursul serialului.Merita vazut episod dupa episod!
deea9595 pe 01 Octombrie 2010 16:21
serialul m-a impresionat inca de la primul episod pe care l-am vazut!
Michael C. Hall e facut pt rolul lui Dexter!

qazdaz pe 09 Aprilie 2009 16:04
foarte bun serialul:) merita urmarit :)
hespa pe 06 Mai 2008 14:44
O idee senzationala, un scenariu si actori pe masura,
Aprob! cel mai bun serial al momentului.

aNdu007 pe 22 Noiembrie 2009 17:32
frumos
Daca nu este cel mai bun serial care ruleaza in momentu asta, este macar in primele 3!
Edit: Michael fa-te bine cat mai repede ! :D

Lewis85 pe 19 Mai 2009 23:26
tare tare de tot...................al 4-lea cel mai bun serial din toate timpurile (dupa parerea mea) dupa Prison Breaak. The X Files si Criminal Minds
rvn pe 05 Noiembrie 2009 20:15
dexter
super serial!!!!!!!!scenariu si actori de exceptie.MICHAEL C HALL isi joaca rolul impecabil.Un rol care ii vine manusa!!!L-am remarcat in alt serial tv:Sub pamant srl,dar in dexter se intrece pe sine.Totul este mana unor oameni talentati asa cum numai americanii sunt in materie de astfel de filme!!!IInchipuiti-va o zi obositoare de serviciu terminata cu vizionarea unui nou episod din dexter...perfecta!!!
Radu47hitman pe 18 decembrie 2009 02:11
Totul este mana unor oameni talentati asa cum numai americanii sunt in materie de astfel de filme!!! Esti bou mare daca crezi
octavinspector pe 30 noiembrie 2010 01:28
Ba eu nu stiu numai de 3 "cacofonii" admise se pare ca tuh Radule ai mai inventat una....
Gooner pe 16 Iunie 2009 13:04
The Best
Genial ! Foarte bun serialul, abea astept 1 septembrie sa apara sezonul 4
emy_sinaia pe 22 iulie 2011 01:22
care sezonul 4 ca acum se filmeaza la sezonul 6 si nu se stie cand va iesi sigur
ciobanel pe 25 iulie 2011 11:51
apare pe 26 septembrie
claudio pe 28 Iunie 2009 22:51
super
cel mai tare serial,...................................................................................
galacticul pe 23 mai 2012 05:00
este un serial de exceptie,sa-l tot vezi!mult suspans michael hall joaca foarte bine rolul...
spanac2015 pe 7 iunie 2012 09:15
sau in ultima vorba a lui Dexter din sfarsit : Dumnezeule! :))
lav pe 26 Decembrie 2009 22:52
abia astept sezonul 5......:D:D...sfarsitul sezonului 4 m'a lasat in ceatza si cu un gust amar...sunt tare curioasa ce urmeaza sa se intample
lelu pe 30 ianuarie 2010 11:11
cred ca nu mai apare sezonul 5 dexter ii bolnav, dupa cum probabil stiti cu totii:(
maddox pe 26 mai 2010 05:02
salut unde ai vazut interviul?
MNarcis pe 14 Octombrie 2012 20:50
Genial, e putin spus!!!
Genial, genial (si inca o data pt ca nu ma pot abtine), absolut genial! Nici un alt serial nu a putut pune ''stapanire pe mn'' in modul acesta (sa nu imi mai pot dezlipi ochii de la tv sau monitor, atunci cand ruleaza sau apare un nou episod ''Dexter''). Doar ''Dosarele x'' mai m-au tinut in asa suspans dar eram mult mai mic de varsta............un serial obligatoriu de vazut!

P.S. Am ajuns la jumatatea sezonului 7 si pot spune ca pt mn acest serial este ''perfectiunea intruchipata'' fara doar si poate o CAPODOPERA (fiecare episod este genial, actorii sunt exceptionali, scenariul este complex, inteligent captivant, etc), cu siguranta ''Dexter'' m-a marcat pe viata (asa cum ''Dosarele X'' mi-a marcat copilaria).........mai bn de 3 luni de zile, nu am mai vizionat nici un film fiind constient ca nici un alt film nu va mai putea sa imi ofere ceva in plus fata de ce nu am vazut… citeşte

Nightprowler pe 12 Mai 2011 20:04
Bine ca s-a terminat
De cand am inceput sa ma uit la Dexter, ma culc numai dupa 12 noaptea ca sa vad cat mai multe episoade. Aproape ca ma facut dependent, ceea ce nu au reusit jocurile de calculator. Noaptea trecuta am terminat sezonul 5. In sfarsit pot sa adorm mai devreme de miezul noptii.
yoana945 pe 14 mai 2011 18:09
Exact asta am patit si eu... Eu voi mai avea parte de cateva nopti nedormite. Sunt abia pe la jumatatea sezonului 3 :D
lidia_em22 pe 24 februarie 2012 03:53
:) in aceiasi situatie!!!
puffulette pe 26 Martie 2012 22:35
Unul dintre serialele mele preferate.. defapt, serialul meu preferat... In fiecare episod este ceva nou si nu ai cum sa te plictisesti... Actorii sunt foarte buni, joaca natural si au cate ceva care ii caracterizeaza, Dexter, mereu inventiv si descurcaret care mereu gasea solutie la fiecare problema, Deb cea amuzanta si deobicei foarte relaxata, Harrison un bebe dragalas si atat de inocent, Rita, care a fost o mama iubitoare, ba chiar si Masuka cu vorbele lui perverse, adesea scarboase... toti joaca grozav facand un serial de exceptie, care desi apare cam rar, e foarte bun de privit.. sper sa aiba cat mai multe episoade si sa apara mai des :)
yoana945 pe 14 Mai 2011 18:06
Nu obisnuiesc sa urmaresc seriale. Dar acesta m-a captivat inca de la primul episod. Are un scenariu exceptional, cu totii avem o "parte intuneceta".Il recomand tuturor!
sayrre pe 02 Octombrie 2010 21:27
...
De la inceput ma atras scenariul si am ramas impresionata ; merita vazut.
a.n.d.r.e.e.a. pe 30 August 2010 00:49
Dexter e unul dintre putinele seriale la care am avut si inca am rabdarea sa ma uit. Si nu imi pare rau nicio clipa.
Are, practic, tot ce-i trebuie unui serial pentru a avea succes, desi subiectul nu e inghitit de multi, in special scenele transarilor victimelor.
E foarte, foarte bun.

SANDA45 pe 18 Decembrie 2012 19:01
genial
Asta da serial!!!!cu un scenariu bine facut,actori pe masura,"un criminal de criminali"
NOVEMBER pe 26 August 2012 09:47
Si de la inceput nu-mi placea xD
Incepusem eu odata sa il privesc,,si dupa 2-3 serii nu m-am uitat...ca eram axat atunci pe Californication,,,si uite ca a venit vara,,,un august plictisitor,,si sa ma uit eu pe la seriale,,,si imi aduc eu aminte de dexter,,,si luand in consideratie depresia mea excesiva acest serial s-a pus ca untul pe painea de dimineata :))) si uite asa in decurs de 2 saptamani ajung sa privesc 5 sezoane :) stau acum la al 6 si imi place la nebunie,,caci cam al 3-4-5 m-au cam dezamagit...dar uite ca al 6'lea ne arata un dexter mai dinamic,mai jucaush,mai palpitant,,,mai ales cand danseaza :)) Actorul e genial!!!!!!! Michael Carlyle Hall face un rol memorabil,,,,si fatza sa de ucigas se combina perfect cu acest serial....uhhh....Mersi acestui serial ca m=a scos din depresie,,, :)
vaduva129 pe 08 Noiembrie 2010 21:49
un serial plin de suspans...dupa parerea mea este in top 5 seriale perfecte ale lumii ;)
S.naicuL pe 05 Octombrie 2010 11:26
No.1 show
cel bun bun serial al momentului . Sez. 5 is rolling ^^
MariusLuca pe 26 Septembrie 2010 17:50
Cel mai tare serial din 2006 pana acum si asa cred ca va fii mereu :cel mai tare serial.
claudiu7boss pe 30 Octombrie 2009 21:51
Din lipsa de Lost m-am apucat si eu de asta si il consider genial cu exceptia cam la sfarsitul sezonului 3 can d mo cam plictisit si m-am lasat un timp de vizionat, dar in rest numai foarte bine.
Zatoichi pe 16 Octombrie 2009 19:13
nu am vazut decat primul sezon si putin din cel de-al doilea,dar a fost de ajuns sa imi dau seama ca este un serial extem de bun.umor,suspans,sange(o camera intreaga intr-un episod)si un antierou simpatic.
above_beyond pe 25 August 2009 01:23
cel mai placut serial. te atrage tot mai mult, te captiveaza, te influenteaza dar nu te frustreaza :P
justdragos_90 pe 09 Februarie 2010 23:58
dexter...
CEL MAI BUN SERIAL dupa Familia BUNDY..........................................................
trandafir_razvan pe 21 Februarie 2014 16:22
Dexter
UN serial foarte bine cotat si care a ajuns sa se termine foarte naspa !!!
n0ne pe 24 Septembrie 2013 23:59
Si s-a terminat! Unul din cele mai bune seriale, dar sezonul 8 a fost sub asteptari si ceva cam mediocru finalul, adica cam de proasta calitate! Intri in centru urganului, si dupa arata o scena ca este in viata si nevatamat! SF marca Scary Movie! Imi este dor de acel Dexter de pe la inceput, de apreciat interpretarea lui Michael C Hall, iar cum moare Debra in final iti lasa un gust amar, jalnic mod! Mai bine murea acolo pe podea impuscata de Oliver Saxon, si era altfel, luam in calcul moartea la datorie!
98mihaela pe 03 Iunie 2012 14:28
e SENZATIONAL serialul..the best ever...imi plac mult soundtrck-urile si replica:Tonight is the night.!
MsTasty pe 01 Iunie 2012 20:45
Serialul asta este ca vinul, cu cat mai multe sezoane trec cu atat mai bun este. Si jos palaria in fata lui Michael C. Hall, este un actor desavarsit, i se potriveste rolul de minune.
blueye pe 04 Februarie 2012 12:33
Pacat ca un sezon tine atat de putin si trebuie sa asteptam 9 luni pana apare urmatorul, iar tensiunea e mare. Fiecare sezon a avut ceva special dar cel cu Trinity si cel cu biserica au fost cele mai interesante, dupa parerea mea.
Qube86 pe 23 Noiembrie 2011 20:53
Incredibil de bun...Asa se poate caracteriza ''Dexter''...Michael C. Hall face un rol de exceptie si reuseste sa intre intr-un select grup de actori valorosi...Este printre putinele seriale pe care vrei sa le vezi pana la sfarsit...Este serialul care te face sa iti doresti sa aiba cat mai multe episoade si sezoane...Este insa unicul serial (dintre cele vazute de mine) in care ajungi sa te atasezi de un criminal si care te face sa fii alaturi de el de la inceput pana la sfarsit...Superb...Pentru cei care nu l-au vazut inca am urmatorul sfat: incercati-l si daca dupa 1-2 episoade nu va prinde, ma puteti numi cum vreti voi...
dany_ptc pe 08 August 2011 11:21
Cel mai fain seriala aparut vreodata, astept noul sezon in toamna.
gabristriker pe 25 Iulie 2011 23:13
sezon nou
sezonul nou sezonul 6 din dexter va veni in 2 octombrie nu-l ratati
EugenLaurentiu pe 01 Mai 2011 01:49
Ce pot sa spun , un serial cum nu mai vazusem de ceva vreme . Povestea reusita , suspans la tot pasul , ca sa nu mai vorbesc despre sfarsitul fiecarui sezon . Un singur cuvant GENIAL !
Jason Statham pe 19 August 2010 13:41
cel mai bun serial facut vreodata,foarte bine realizat,cu un michael c hall extraordinar,care isi arata talentul actoricesc.....
pokerstar1 pe 14 Iunie 2010 17:49
Wow.....extraordinar
Nu sunt multe de spus despre acest serial ...dar un lucru este de spus : GENIAL !!!
nightmare28 pe 29 Mai 2010 10:36
super tare cand era la tv nu pierdeam un episod:D:d
jamaik07 pe 02 Aprilie 2010 23:11
dexter
Un serial care te tine cu sufletul la gura.Foarte greu sa anticipezi ce urmeaza sa se intample....mi-a placut mult.
vladutz90 pe 27 Martie 2010 16:16
cel mai tare!!!!!
serialu e incredibil si fara indoiala e nr.1! sa nu mai zic de sezonu 4 care ma lasat q gura cascata la propriu!! sa continue filmarile la serial ca fac o treaba incredibila!!!
cosmin222 pe 17 Mai 2012 20:25
Exceptional
Dexter, e unul din cele mai bune seriale pe care le-am vazut si astept sezoanele. El si cu South Park ma fac dependent de calculator.Nu facebook sau jocurile.
iedutul pe 17 Octombrie 2010 22:28
:):):):)Amuzant:))Ziua politist noaptea criminal care masacreza oameni!:)))Atat de original!
iPaul pe 26 Septembrie 2010 17:19
Superb! inca cateva ore pana la inceperea celui de-al 5-lea sezon. Can't wait anymore :X
alexcretu75 pe 13 Septembrie 2010 15:53
Serial tare.Nerecomandat sub 12 sau 15 pentru cei mai sensibili.Pe UniversalChannel.
Hiiuliana pe 16 Aprilie 2010 23:02
o sa-mi fie dor de Rita. Era singura care il facea pe Dexter sa fie mai..uman.
dark56 pe 10 Februarie 2010 21:14
este un serial superb am vazut toate sezoanele , dar la naiba cum s-a terminat al patrulea , acum trebuie sa astept pana in decembrie sa vad continuarea
robbiex2 pe 9 septembrie 2010 14:47
pardon, septembrie :) pe 26 septembrie incepe sezonul 5 si ultimul...o sa fie magnific :)