Păreri Cemetery Junction

Timpuri bune

777L pe 23 Martie 2018 11:42
Drumul spre maturizare
Vazut recent pe hbogo; nestiind de el, nevazand trailer, m-am uitat si am fost surprins placut. Cei mai buni trei prieteni, dintr-o comunitate mica, se hotaresc ca e cam gata vremea de facut trasnai si e timpul sa faca ceva in viata. Atmosfera e placuta, muzica buna, poante reusite, un film relaxant.
pisicuta1 pe 28 Martie 2012 21:07
un
fim bun ,merita vazut!....................................
axel_flavius pe 20 August 2010 02:55
Dragut de vazut
Merita vazut, o poveste despre 3 buni prieteni care traiesc intr-un orasel, au o viata modesta, si dorinta lor de a merge mai departe ca sa depaseasca starea lor spre ceva mai bun. Filmul are si comedie de buna calitate, drama,romantism, cate putin din toate, e un film care e placut sa il vezi seara inainte de culcare :-P
blacksea_rider pe 23 August 2022 17:26
Mott the Hoople,David Bowie,Slade,Roxy Music,T. Rex,Elton John si Led Zeppelin cu The Rain Song...soundtrack-ul unui film bun...anii '70,alta viata...
carmen_angelus_romila pe 08 Decembrie 2018 10:29
Cu patru tineri actori, minunati, cu o poveste romantata al anilor '70 si cu un mod destul de cinic al abordarii, filmul "Cemetery Junction", te acapareaza, vrei nu vrei, si te lasa sa visezi la..., ceva mai mult...!
RaluAlina pe 31 August 2018 01:19
Cand o clipa iti aduce tot ce ai visat intreaga viata
Un film care-ti da speranta ,care te trezeste din amorteala privitului fara scop la tv ,si-ti daruie cateva momente de bucurie ,de adevar dulce amar ..Pe alocuri,in timpul vizionarii te regasesti in locul personajelor ,unele pe langa care viata a trecut precum un tren trece printr-o gara,sau ale caror viata este intr-o continua metamorfoza ..Cu siguranta filmul te va face sa te intrebi daca alegerile facute au fost cele mai bune...Anyway..e o poveste frumoasa ,merita vazuta,o recomand!
sticky pe 11 Decembrie 2010 23:32
foarte tare filmu' si educativ oarecum :) , da un exemplu interesant
Sherlock pe 05 August 2010 12:03
Dintre toate filmele anului acesta, dintre toate filmele de genul asta, nimic nu se compara cu acesta. "Cemetery Junction" ne arata ca nu tot ce tine in viata este despre munca, cariera si de cum trebuie sa fi vazut de alti. Asta ar trebui sa ne pese cel mai putin, pentru ca, la urma urmei, o viata avem si acea trebuie traita. Din pacate si in realitate cam tot aceleasi valori le avem, dar daca reusesti sa merti un echilibru, atunci esti pe drumul cel bun !

Mi-a placut filmul ! Tot mi-a placut la el, nu i-am gasit nici un defect.

not.Who.you.think pe 03 August 2010 01:35
Usor dramatic, putin romantic si destul de amuzant. Un scenariu bun, o distributie interesanta si cu o prestatie excelenta, fiind un film britanic este si normal sa aibe o coloana sonora geniala. Ricky Gervais, Stephen Merchant acelasi cuplu ca si la The Office UK realizeaza si un film foarte bun!
Domolul pe 28 ianuarie 2011 22:17
la muzica as spune ca nu stiam de regula asta cu film englezesc muzica buna, dar stiu ca Ricky Gervais a facut ceva muzica la tinerete si am vazut ca nu ii este indiferent ce se-aude.
Ilila pe 16 Aprilie 2010 09:27
Este un film care abia il astept sa-l vad.. desi nu stiu daca va rula in Romania.
MariusCiprian87 pe 10 Iulie 2019 00:31
"Fi TU însuți schimbarea pe care vrei să o vezi în lume" un mesaj pe care acest film la transmis perfect tuturor generatiilor ce-l vor vedea...prin comedia si drama unei vieti traite din pacate de catre mulți alții prin prisma faptului ca nu schimbăm, nu decidem pentru noi și nu facem ceea ce simțim! Filmul e mai mult decat o comedie sau decat o dramă, e un Mesaj pentru fiecare !
ramonacristinamanu_gmail_com pe 19 Martie 2018 23:27
Un film excelent! O tragicomedie cu dialoguri spumoase, glume și umor negru(pe alocuri) ,tipic englezesc. Nota 9. Recomand!
lili22 pe 17 August 2017 20:16
M-am uitat la film pacalita de cele doua nume mari ale cinematografiei care apar in distributie, din pacate au doua roluri minuscule.
Dragos.87 pe 26 Mai 2017 20:52
E genul ala de film pe care nici nu stii la ce categorie sa-l incadrezi pentru ca nu e nici drama dar nici comedie,e undeva intre.O gasca de tineri care pierd vremea se gandesc cum sa isi faca viitorul in rest nimic special.
Utube pe 18 Aprilie 2012 22:09
Acest film este o comedie a cărei acţiune se petrece într-un mic sat din Anglia anilor 70 şi prezintă o perioadă din viaţa a trei tineri, respectiv acea perioadă a vieţii când adolescentul trebuie să realizeze că perioada copilăriei a trecut şi este cazul să se maturizeze. Cei trei prieteni, amici decând lumea – aspect neprezentat în film dar de înţeles, au caractere total diferite, fără greşeală posibil a fi prezentaţi ca cel inteligent, cel cuceritor şi cel tembel.

Filmul prezintă acele aspecte din viaţa celor „trei muşchetari” care îi îndeamnă să conştientizeze că acţiunile lor, (bătăile repetate în baruri, mâzgălirea panourilor publicitare, batjocorirea oamenilor, hoinăreala şi golăneala) nu li se mai potrivesc datorită vârstei pe care o au, ei conştientizând necesitatea de a realiza ceva serios în viaţă dar,… citeşte

RaluAlina pe 31 august 2018 00:35
o pelicula peliculos de peliculara :))
furceag pe 11 Ianuarie 2011 20:41
Nu m-a extaziat, totusi un film rezonabil. Poate daca ar fi fost mai scurt reusea sa ma prinda...
zpetryn pe 15 August 2010 16:47
Superb film. Pur si simplu superb. Merita vazut . Si nu doar o data .