Păreri Babyteeth

(2020)

Babyteeth: Prima iubire

El_KaPpa pe 09 Octombrie 2020 23:23
7,5/10
Tema, intriga, personajele si povestea, sunt lucruri pe care le-am mai vazut de multe ori in alte filme, dar castiga teren prin constructia scenariului, a scenelor si felul in care isi creeaza atmosfera prin regie,cinematografie, joc actoricesc si coloana sonora.
Momentele bazate pe muzica si pe dans sunt minunate, culorile pe alocuri sunt folosite foarte interesant, iar jocul excelent al tuturor actorilor ii dau aerul de veridicitate necesar pentru a-si trece emotiile dincolo de ecran. De retinut si titlul filmului care capata un dublu sens inspre final.

hitman78 pe 19 Septembrie 2020 15:40
In primul rand trebuie stabilit ca nu este o comedie ci o drama foarte reusita prin prestatiile actoricesti,imagine si un soundtrack excelent.Desi subiectul nu este unul nou,filme pe tema asta s-au mai facut, merita vazut fara indoiala.
Dragos.87 pe 27 Noiembrie 2020 18:53
Merita vazut
Producatorii nu au vrut sa dramatizeze prea mult filmul,desi este o drama..Filmul are o poveste care se desfasoara lent si imi place ca are o atmosfera care iti starneste interesul in fiecare moment..Merita o vizionare!