Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Apr 2011, 11:21   #361
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
bihoreanu, bann trei zile pentru spam
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2011, 14:02   #362
EvaSergiu2011
Banned
 
EvaSergiu2011
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 7
Thumbs down pt stefano

Alo baiatu nu mi-ai răspuns la întrebarea pe care eu am puso nu cu mult timp în urmă mai aştept mult dupa tine?Sau voi răspundeţi ca şi PD-L numa la unele întrebări la care vă convine şi aveţi un răspuns şi la care nu treacă meargă să ştiu mai are rost să pun poze nu ca m_aş omor dupa un dvd de al vostru dar cand mă roade plictiseala şi nu am ce face să vă ajut şi eu să nu ziceţi că nu am făcut nimic.
EvaSergiu2011 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2011, 14:13   #363
EvaSergiu2011
Banned
 
EvaSergiu2011
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 7
akk

Observ că unor persoane care adresează întrebări tâmpite răspundeţi ex. bihoreanu, dar la întrebări normale nu prea. De fapt ce e pe aici sunteţi şi voi o apă şi un pământ dacă vă ocupaţi de tot felu de useri puţin dezechilibraţi mintal atunci nu mai am cuvinte sper să văd o reacţie din partea ta sau nu vezi numa ce vrei tu din pricina termopanelor atunci daca sunt aburite şterge-le şi mai răspunde şi la alţii, dacă nu lasă -te de meseria de moderator
EvaSergiu2011 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2011, 15:37   #364
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
mi-ai pus o intrebare aici si n-am raspuns la ea?

oricum, nici tie nu ti-ar strica sa mai umbli un pic la ton, fie vorba intre noi
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2011, 19:40   #365
EvaSergiu2011
Banned
 
EvaSergiu2011
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 7
Ştii este un proverb: "Legile sunt pânze de păianjen prin care muştele mari trec şi cele mici sunt prinse" aşa că faza asta am zis-o citind mesajele de pe forumul vostru, acesta a fost si motivul principal pentru care am decis sa postez si eu. Pe langa asta am mai scris si eu inainte si nu mi s-a răspuns, poate dacă se face o verificare mai in amanunt se observa... nu doar daca scriu in alt fel sau cu vreun alt "ton" cu toate că, intre noi fie vorba, tonul se poate constata verbal nu in scris, sau ma insel cumva?
EvaSergiu2011 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2011, 09:32   #366
EvaSergiu2011
Banned
 
EvaSergiu2011
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 7
Wink pt tsunamy

Tsunamy aşteaptă până ţi se va răspunde mult şi bine că şi eu am pus o întrebare şi nu mi_sa răspuns,numai după ce am ridicat cică la el tonu ce a vrut să zică cu asta nu ştiu ton e la o conversaţie telefonică,telefonul are ton nu scrisul în fine nu te lăsa descurajat formeazăţi o atitudine cum se zice pe aici cu TON că sa fi auzit.
EvaSergiu2011 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2011, 10:26   #367
nyuszi
Junior
 
nyuszi
 
Join Date: May 2008
Posts: 31
Bazat pe ce criterii se completeaza sectiunea "Monden"? Zvonuri? Biografii/Autobiografii oficiale? Reviste de scandal?

Sunt curioasa, pentru ca in cazul Myrnei Loy, sectiunea "Monden" e destul de ciudata. Adica, jumatate din persoanele care sunt listate ca "aventuri" sau "relatii" nu au ce cauta acolo, decat daca "relatie" inseamna altceva decat "relatie amoroasa".

I-am citit autobiografia (e actrita mea preferata), si in ea clarifica foarte multe lucruri care pana la publicarea acesteia fusesera zvonuri. Spencer Tracy, James Stewart, Clark Gable, Humphrey Bogart si Leslie Howard, printre altele, nu au avut avut nici o relatie cu ea (Tracy si Howard i-au facut avansuri, e adevarat, la fel si Gable, dar a ramas doar prietena apropiata cu acestia). Iar Paul Newman a fost suficient de tanar incat sa-i fie fiu (nascut in 1925). De fapt, cand au jucat impreuna, a jucat-o pe mama acestuia ("From the Terrace").

In plus, nu imi dau seama cum a putut sa aiba o relatie cu James Stewart in 1923, cand ea avea 18 ani iar el 15, si nici cu Clark Gable in 1922 cand ea avea doar 17 ani. Chiar daca ar fi avut o relatie cu ei, nu s-ar fi putut intampla decat dupa 1934. A fost "descoperita" de abia prin 1924 sau '25, dar nu era inca celebra. A devenit cu adevarat cunoscuta prin 1934, dupa "Manhattan Melodrama" si "The Thin Man".

PS. Nu vreau sa fiu naspa, nici sa jignesc pe nimeni, dar mi se pare ca pana si sectiunea asta a forumului s-a transformat in arena de box. Poate ar fi mai productiv sa ne axam pe problemele legate de site si continutul sau, in loc sa ne jignim reciproc.
nyuszi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2011, 12:01   #368
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
in cazul in care nu v-ati dat seama (stilul "savuros" de a scrie e un indiciu), evasergiu este clona lui bihoreanu

contul eva sergiu primeste ban permanent, banul lui bihoreanu se prelungeste la o saptamana
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2011, 12:37   #369
comedie_neagra
Banned
 
comedie_neagra
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1
Am revenit termopanule în forţă eşti smecher da nu până la capăt nu accepţi adevărul şi dai ban ruşinică ruşinică poţi să îţi f site ul
comedie_neagra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2011, 12:56   #370
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
ok

comedia neagra dispare (nicio problema, nu era de calitate), bihoreanu primeste acum bann permanent, inclusiv pe ip si adrese de mail. domnul meu, daca mai poti sa intri sa citesti chestiile astea, iti sugerez un transplant de creier. Sau poate deja ai suportat procedura, iar donatoarea a fost o gaina

@nyuszi
ca si alte detalii din biografia actorilor, cele din rubrica monden pot fi adaugata si modificate de catre useri iti multumim pentru ajutor
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2011, 11:32   #371
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Thumbs down

[b]Tinerii Nancy, Kris, Quentin, Jesse şi Dean locuiesc cu toţii pe Elm Street. Noaptea, ei au acelaşi vis—visează un bărbat îmbrăcat într-un pulovăr jerpelit cu dungi roşii şi verzi, care are pe cap o pălărie cu borurile lăsate pentru a-i ascunde faţa desfigurată, iar pe una dintre mâini o mănuşă de grădinărit cu lame de cuţit în loc de degete. Şi toţi aud aceeaşi voce înfricoşătoare…

Bărbatul îi terorizează rând pe rând în vis, unde regulile jocului sunt impuse de el, iar singura lor şansă de scăpare este să nu mai doarmă.

Dar, când unul dintre ei moare de o moarte violentă, abia atunci îşi dau seama că toate aceste întâmplări sunt reale şi că singura lor scăpare este să stea treji. Cei patru prieteni care supravieţuiesc se reunesc pentru a descoperi împreună cauza implicării lor în acest coşmar, în care sunt hăituiţi şi vânaţi permanent de omul negru. Încercând să stea treji, ei se străduiesc să înţeleagă de ce li se întâmplă asta tocmai lor, de ce acum şi dacă nu cumva părinţii lor le ascund nişte lucruri îngrozitoare.

Pentru voi administratorilor,moderatorilor dacă permiteţi astfel de sinopsisuri şi mai daţi şi puncte pentru aşa ceva nu am cuvinte fără supărare dacă ăsta e un sinopsis pe înţelesul vostru şi al meu atunci îmi scot pălăria aici se vede cum verificaţi pozele şi sinopsisurile că permiteţi astfel de descriere fără nici o noimă
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2011, 11:40   #372
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Thumbs up

A Nightmare on Elm Street este un remake al clasicului horror din 1984 regizat de Wes Craven. In aceasta poveste care arata originile teribilului Freddy Krueger, aflam cum a murit acest criminal de copii si cum s-a intors in cosmarurile copiilor de pe strada Elm. Tinta lui este o tanara pe nume Nancy, care are cosmaruri despre un individ infricosator, cu degete in forma de cutite. In scurt timp, ea afla ca si prietenii ei au aceleasi visuri si cand acestia incep sa moara unul cate unul, Nancy isi da seama ca trebuie sa ramana treaza pentru a supravietui. Descoperind identitatea ucigasului din vis, si conexiunea acestuia cu copiii de pe strada Elm, Nancy concepe un plan pentru a-l ucide pe Freddy.

Ăsta cred că e mai bun din toate punctele de vedere nu cred că se compară e mai scurt dar nu cantitatea contează ci calitatea.Faceţi o comparaţie între cele două sinopsisuri sper că o să modificaţi porcăria aia cu ce scrie mai sus.

A Nightmare on Elm Street acesta are probleme legat de sinopsis.
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2011, 11:48   #373
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Talking

Am rezolvat problema am schimbat sinopsisul cum trebuie mai trebuie aprobat
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2011, 11:48   #374
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Originally Posted by tantibus:
A Nightmare on Elm Street este un remake al clasicului horror din 1984 regizat de Wes Craven. In aceasta poveste care arata originile teribilului Freddy Krueger, aflam cum a murit acest criminal de copii si cum s-a intors in cosmarurile copiilor de pe strada Elm. Tinta lui este o tanara pe nume Nancy, care are cosmaruri despre un individ infricosator, cu degete in forma de cutite. In scurt timp, ea afla ca si prietenii ei au aceleasi visuri si cand acestia incep sa moara unul cate unul, Nancy isi da seama ca trebuie sa ramana treaza pentru a supravietui. Descoperind identitatea ucigasului din vis, si conexiunea acestuia cu copiii de pe strada Elm, Nancy concepe un plan pentru a-l ucide pe Freddy.

Ăsta cred că e mai bun din toate punctele de vedere nu cred că se compară e mai scurt dar nu cantitatea contează ci calitatea.Faceţi o comparaţie între cele două sinopsisuri sper că o să modificaţi porcăria aia cu ce scrie mai sus.

A Nightmare on Elm Street acesta are probleme legat de sinopsis.

Tii neaparat sa citesti sinopsisul de mai sus si pe acest site, desi exista identic pe inca cel putin 300 de site-uri?
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2011, 10:47   #375
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Question

Am o problemă referitoare la nişte sinopsisuri care doream să le completez la două filme care apar la secţiunea wiki ca fiind fără sinopsisuri, acestea sunt:Street King Motor City şi The Brest Fortress,când doresc să completez îmi zice că acest sinopsis nu mai poate fi modificat dar nu apare nimic la descrierea filmului dar totuşi nu îmi dă voie să completez.
Cine poate să îmi explice de ce nu merge tare aş dori un răspuns şi de ce mai sunt trecute ca fiind fără sinopsis dacă ori cum nu te lasă să îl completezi
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2011, 12:54   #376
marllenn
Guru
 
marllenn
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 571
http://www.cinemagia.ro/actori/glenn...2/poze/442121/
e alt actor fratilor corectati cat mai repede ) e omar epps in poza asta la glenn plummer
marllenn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2011, 17:21   #377
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
tantibus, am verificat cele doua fise, Street King Motor City şi The Brest Fortress, nu pare nimic in neregula cu ele, mai incearca o data sa pui sinopsisul prin wiki, si daca iti apare acelasi mesaj, vedem la programare ce se intampla.

legat de A Nightmare on Elm Street, de ce ai propus un nou sinopsis, fisa dilmului are asa ceva, si o varianta mult mai detaliata decat ai propus. La Ultimul corupt al României si Ultimele zile din viaţa lui Nicolae Ceauşescu ai propus biografiile regiyorilor, nu sinopsisul filmelor. Poti pune prin wiki biografii, dar la fisele regiyorilor, actorilor etc, nu la fisa filmului. Bine?
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2011, 17:22   #378
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
marllenn, s-a rezolvat, multumim de atentionare.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2011, 19:03   #379
marllenn
Guru
 
marllenn
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 571
cu placere
marllenn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2011, 10:55   #380
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Thumbs up

Mersi Gloria eşti o dulce )
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:57.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells