Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Feb 2012, 21:56   #541
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
Filmul Queen of Diamonds, din 1991, de Nina Menkes, nu este adăugat la filmografia acesteia de pe sit.
Malombra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Feb 2012, 23:18   #542
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Plotul actual la filmul Fleurs de sang : "Pam, o femeie copil de 14 ani, isi omoara primul amant, un barbat mult mai in varsta decat ea..."
Plotul pe care l-am trimis eu la filmul Fleurs de sang si a fost respins : "Aflata in arest,dupa ce si-a omorat amantul mult mai in varsta decat ea , o fetita de 14 ani retraieste momentele boeme petrecute alaturi de mama ei ,Lily , o dansatoare de cabaret ..Lily incearca sa creasca performantele dansului sau , de la nivelul de spectacol erotic la nivelul de spectacol de arta, tragandu-si tanara fiica dupa ea din club de noapte in club de noapte si din hotel in hotel , pierzand pana la urma custodia in favoarea statului "
No comment.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2012, 19:53   #543
antraax
Novice
 
antraax
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 11
Am vrut sa incarc la unii actori poze .Am citit regulile sa fie poza peste 300 x 300 pixeli si era de vreo 400-380 si nu mi se incarca !De ce ?
antraax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2012, 08:59   #544
marllenn
Guru
 
marllenn
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 571
A aparut DARK SHADOWS - OFFICIAL TRAILER
marllenn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2012, 17:05   #545
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Originally Posted by antraax:
Am vrut sa incarc la unii actori poze .Am citit regulile sa fie poza peste 300 x 300 pixeli si era de vreo 400-380 si nu mi se incarca !De ce ?

trebuie sa ti se aprobe mai intai
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2012, 17:10   #546
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Originally Posted by Tsunamy:
Am vrut sa va incarc niste afise filme care sunt in program si nu le au, insa acest lucru nu mai este posibil. Sper ca sunteti in cunostinta de aceasta.

Nu e blocat accesul; s-a facut proba. am uploadat afis si a mers! reincearca si da-mi de stire daca persista problema.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2012, 17:52   #547
fanfirth
Novice
 
fanfirth
 
Join Date: Jan 2006
Location: under the stars
Posts: 14
As vrea sa atrag atentia asupra urmatorului poster afisat la filmul SLEEPING WITH THE ENEMY. Nu cred ca este cel original si ar trebui scos . Este un colaj nepotrivit ca poster pentru acest film

http://www.cinemagia.ro/filme/sleepi...-1588/postere/
__________________
I like you very much ! Just as you are!!

Last edited by fanfirth : 19 Mar 2012 at 12:30.
fanfirth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2012, 14:14   #548
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
La filmul asta - 13Hrs (2010) - sinopsisul este incorect. Mai multi useri care au comentat la pagina respectiva au reclamat lucrul asta.

http://www.cinemagia.ro/filme/13hrs-461867/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2012, 18:04   #549
TheValRobert
Novice
 
TheValRobert
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 2
Ca si multe puncte dati!
Mie odata mi-ati dat 1 punct ca am contribuit cu un rezumat la un film din 1900 toamna.
TheValRobert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2012, 15:10   #550
AlleyCat
Novice
 
AlleyCat
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 2
Serialul "Community" (2009) este trecut cu toate informatiile aferente ca "In Community" (2007) - http://www.imdb.com/title/tt0929763/, un documentar care n-are nici o legatura. Trebuie o pagina separata.
AlleyCat is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2012, 12:36   #551
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Plotul la filmul Violent Midnight (1963) este evident tradus de pe IMDb , asta nu e nicio problema , si eu fac de multe ori la fel numai ca eu fac traducerea cat mai literara cu putinta ( si cu toate astea mi s-au respins cateva ploturi), dar uitati aici mostra de traducere
IMDb :An axe murderer is loose in a small New England town.
Cinemagia:Un criminal cu toporul umblă liber pe străzile unui orăşel din Anglia.
Trecand peste criminalul cu toporul ( bine ca nu e criminalul cu toporisca la brau si cainele la subrat ca il aveam pe Scully din Dr Quinn) New England este o regiune din nord estul SUA cuprinzand statele: Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island si Connecticut.Asta arata cunostintele "vaste" de geografie ale celui care a facut traducerea si ale celui care a aprobat-o.
Asta e o ineptie :sa zici ca New England e tot aia cu Anglia .Sper ca cine trebuie ,stie la ce ma refer.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2012, 09:55   #552
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
nu mi se pare că pozele de la http://www.cinemagia.ro/filme/la-org...mpiros-131896/ sunt de cea mai bună calitate. dar nah, dacă-s puse de fresie pot și să nu fie din film și tot le acceptați.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2012, 12:10   #553
Eb00kie
Junior
 
Eb00kie
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 26
Exclamation Acelasi actor - pagini diferite

Nu stiu daca si-a dat cineva seama, dar daca este sa privim singurul lucru care pare sa defineasca pagina "actorului" George Călin - filmele si rolurile din ele - ne dam seama ca acesta este efectiv George Carlin - care are deja o pagina.

Parca motivul pentru care acest proiect - minor, prin comparatie cu IMDb-ul - este cenzurat in asemenea masura de editori este din cauza ca dorim ca informatia sa fie sigura. Eventual se poate adauga o rubrica - din pacate, tot ca la IMDb - prin care oricine doreste sa adauge informatie sa explice de unde o are, surse, referinte.

De exemplu, daca va uitati, printre altele la pagina IMDb a "The Prince of Tides" http://www.imdb.com/title/tt0102713/
la rolul lui "Eddie Detreville" este George Carlin, nu Călin. De asemenea daca va uitati pe pagina IMDb a sus-mentionatului Carlin
http://www.imdb.com/name/nm0137506/
O sa vedeti ca poarta o stranie asemanare cu ce avem mai sus la tanarul "actor" roman. Cineva sa se ocupe, va rog.
Eb00kie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2012, 12:12   #554
Eb00kie
Junior
 
Eb00kie
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 26
De asemenea si Melanie Maudran si Mélanie Maudran sunt aceeasi persoana cu pagini diferite. Una joaca in Fille et mere, alta in Un baiser s'il vous plait. Daca se da cautare "Melanie Maudran" apar cele doua - dar, sunt de fapt aceeasi persoana

\http://www.imdb.fr/name/nm0560801/
Eb00kie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Apr 2012, 13:05   #555
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Vorbeam 4 posturi mai sus si 2 saptamani in urma despre felul cum sunt traduse unele ploturi de pe IMDb . Bineinteles ca nimeni din cei care ar fi trebuit sa se sesizeze , nu a zis nimic (poate ca au alte treburi mai importante , sau poate ca lor chiar le plac traducerile astea ).Acum va voi arata ce poate sa faca o minte zburdalnica , fara sa traduca ( adica sa povesteasca ea singura cu propriile mijloace un film) .Sa luam spre exemplu filmul Viola bacia tutti (1998).Ia uite ce plot frumos si aprobat ne este livrat aici: "n aceastã comedie italianã subscrisã genului road movie, trei prieteni (Rocco Papalo, Massimo Ceccherini, Valerio Mastandrea) se îndrãgostesc de Viola, o hoaţã frumoasã îmbrãcatã în fustã scurtã, şi încearcã s-o ajute sã scape atât de poliţie, cât şi de gangsterii care sunt pe urmele ei pentru a pune mâna pe cele patru monede antice de o valoare inestimabilã pe care le-a furat. Asia Argento este fiica regizorului de filme horror, Dario Argento, iar Daria Nicolodi, mama sa, interpreteazã şi ea un rol în acest film."Aflam de aici ca , comedia e subscrisa ,ca Viola este o hoata frumoasa imbracata in fusta scurta ), ca Asia Argento e fiica tatlui ei care ce e ? ce e? regizor de filme horror.)))))))))))) Pentru o tavalelala pe jos de ras e foarte bun plotul.. Oricum sunt sigur ca nici la plotul asta nu se va sesiza nimeni , pentru ca nimeni nu se sesizeaza decat cand ..... L-am pus si eu aici ca sa ne mai distram si noi.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2012, 13:23   #556
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Din ciclul , "ploturi aprobate la norma " va mai prezint un giuvaer :la filmul Voici le temps des assassins... :"Un restaurator de hale (Jean Gabin), la locul lui, e victima a doua femei machiavelice." A-ti intele ceva ? Cum nimic ? Nu se poate ca doar a fost aprobat , de niste oameni care se lupta impotriva ineptiilor.Important e ca Jean Gabin e la locul lui Sunt curios cate puncte primeste un asemenea plot

Last edited by cosmin742000 : 01 May 2012 at 23:57.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2012, 18:31   #557
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
a fost difuzat la TV. cred că se pot debloca butoanele de văzut, etc.
http://www.cinemagia.ro/filme/radio-rebel-577774/
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 May 2012, 16:42   #558
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Am inteles ca dureaza cv timp pentru contributii ( sinopsisuri, sau biografie ) , dar celelalte contributii la filme/actori ? cele cu durata, anul aparitiei, actorii care joaca in film etc, precum si locul nasterii si anul actorilor ce sunt cu ele, acelea nu se mai aproba? Am pus o multime de contributii de mult timp fac asta de vre-un an si nici nu se aproba sau nu sunt eu punctat......
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2012, 20:02   #559
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Vreau si eu sa intreb, de ce la Contributii filme actori mi s-au scazut 4 puncte aveam 1893 iar acum 1889. Am inteles ca la poze, daca pune cineva poze mai bune decat ale mele, acelea puse de mine se sterg si mi se retrag si punctele, dar la contributii.......totusi am muncit pentru sinopsisuri, la aceste contributii totusi este mai greu de pus decat la poze. Vad ca deveniti neseriosi in legatura cu aceasta problema.

Nu ca 4 puncte ar fi cine stie ce dar totusi, nu este corect. Sper sa ma lamureasca si pe mine unul din moderatori, la fel si cu problema care am pus-o mai sus la care astept si acum raspunsul.

Last edited by Manusa : 29 May 2012 at 19:05.
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2012, 01:55   #560
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Nu inteleg ce se intampla . Primesc PM ca mi-au fost respinse ploturile la urmatoarele filme:Le Skylab, Was bleibt (la asta nici nu am trimis eu plot ) ,Poongsan, Ha-shoter, Cigan ,Elles , Celal Tan, Sangue do Meu Sangue,si Veljekset , si cand ma uit la filmele respective , vad ca au fost adaugate ploturile mele (fara sa se zica ca a contribuit cosmin742000 sau altcineva la ele). In schimb mi s-au aprobat ploturile la Tao jie , La demora , Las acacias, isprava pentru care am fost recompensat cu 1 punct (pentru toate trei la un loc ).Eu dupa cum am mai zis de cel putin 3454345 ori nu vreau niciun DVD de la voi ca oricum eu am mai multe DVD uri decat tot siteul de unde se acorda premii plus ca eu am si gusturi ,Acum nici sa ma rugati sa iau DVD de la voi nu mai iau , Am si eu mandria mea , nu iau asa de la oricine orice.Sa mai asteptati ploturi de la mine .Le veti mai vedea cand o sa invatati sa apreciati munca.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:04.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells