Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Horror

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Nov 2011, 19:48   #521
CosminHorrorMaster
Senior
 
CosminHorrorMaster
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 127
Originally Posted by NightChild:
Originally Posted by CosminHorrorMaster:
Originally Posted by SkorpioNNNN:
Saw (7)
N-am vazut celelalte parti dar ultima parte e tare
Foarte destept. E ca si cum ai zice ca ai vazut Titanic 2 fara sa-l vezi pe primul.

Titanic 2 . Se scufunda si in reluare acum?

SkorpioNNN iti recomand sa le vezi si celelalte din serie, de preferat in ordinea cronologica.
Nu stiai?
CosminHorrorMaster is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Nov 2011, 14:20   #522
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
da, Titanic 2 a fost ceva amuzant. Cei de la The Asylum cu siguranta stiu cum sa faca un film bun:-P
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2011, 12:44   #523
Su27
Novice
 
Su27
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 8
Grave Encounters - (2011) - 7/10
Neasteptat de bun as indrazni sa spun.
__________________
Filme Bune
Su27 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Nov 2011, 16:00   #524
CosminHorrorMaster
Senior
 
CosminHorrorMaster
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 127
Originally Posted by Su27:
Grave Encounters - (2011) - 7/10
Neasteptat de bun as indrazni sa spun.
Hahaha de acord
CosminHorrorMaster is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Nov 2011, 14:45   #525
CosminHorrorMaster
Senior
 
CosminHorrorMaster
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 127
Friday the 13th part 2 and 3. Briliant!
CosminHorrorMaster is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Nov 2011, 15:55   #526
CosminHorrorMaster
Senior
 
CosminHorrorMaster
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 127
11-11-11 slab de tot.
CosminHorrorMaster is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2011, 19:03   #527
CosminHorrorMaster
Senior
 
CosminHorrorMaster
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 127
Friday the 13th part 4
CosminHorrorMaster is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2011, 20:42   #528
aura_iolanda
Senior
 
aura_iolanda
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 95
mirrors a fost ultimul horror pe care l-am vazut, finalul a fost destul de interesant, dar in rest a fost oarecum plictisitor 6/10

Last edited by aura_iolanda : 21 Nov 2011 at 20:45.
aura_iolanda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 14:23   #529
CosminHorrorMaster
Senior
 
CosminHorrorMaster
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 127
Friday the 13th part 5
CosminHorrorMaster is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2011, 16:24   #530
NightChild
Veteran
 
NightChild
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 219
Splice - mai mult Sf decat Horror. Asemanator cu Species dar mult mai slab.
NightChild is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2011, 21:54   #531
kakapiciu
Junior
 
kakapiciu
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 25
All the Boys Love Mandy Lane .... un film bun dar nu ma speriat
kakapiciu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Nov 2011, 00:09   #532
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Nudo e selvaggio (1985) un film italian in stilul lui Cannibal Holocaust , numai ca spre deosebire de acesta , nu este deloc plictisitor 7/10
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2011, 23:07   #533
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
am vazut mai adineauri "A' l'Interieur" . M-au taiat naduselile in cateva randuri. La prima faza in care se pregateste sa se deschida robinetul de gore (adica cand o ii face tipa rea cunostinta cu foarfecele pantecelui bombat al frumoasei adormite) simteam cum ma inmoi ca o lumanare aprinsa, ma gadeam sa-l opresc, ma gandeam daca o sa supravietuiesc si cate si mai cate nu-mi treceau prin cap in secundele alea. Dar se vinde ieftin pana la urma. N-are lichidul sugestiei psihologice in coaie, profita cocalareste de vulnerabilitatea noastra organica in fata acestor chestii... si p-aici ti-i drumul. E drept, in sensul asta e destul de satisfacator pt. amatorii de thrill-uri; ce poate fi mai irezistibil (in sensul negativ al termenului) decat tortura unei femei insarcinate nevinovate lipsite de aparare... Mi-au placut secventele ca aperitiv al masacrului - visul si halucinatia sotului intrerupta de flashback-ul aceluiasi sarutand fara voie bordul autoturismului tamponat. Ceva probleme cu verosimilitatea - dulapiarul cu care e blocata usa de la baie se intampla sa fie fix la indemana si fix de inaltimea potrivita, efectul pagubelor viscerale e mult sub-reprezentat, ideea care se dovedeste a ii propulsa actiunile maniacei lasa de dorit etc. etc. Dar cel mai mult imi pare rau de lipsa de interes pt. incarnarea unor personaje tridimensionale, umane credibile - avem in schimb doar niste carcase care sa serveasca drept suport pt foarfece si andrele...
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2011, 23:23   #534
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Trebuie sa-i dai credit totusi pentru gore-ul convingator, tinand cont ca a fost buget redus.Intradevar,se vinde ieftin dupa ce incepe destul de bine,ma speria criminala cand dadea tarcoale pe langa casa,cu o fata ca aia e chiar imposibil sa nu te sperie, insa dupa ce intra in casa incepe Mortal Kombat-ul cu fatalitati care mai de care mai sangeroase.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Nov 2011, 18:20   #535
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
ii dau bucuros. (de bugetul redus nu tin cont, ca nu ma intereseaza. si daca a fost facut cu 1 miliard de euro si daca a fost facut cu 1000 filmul e tot acelasi si asta e singurul lucru de care-mi pasa). insa hai sa fim seriosi, pe cine mai da pe spate realismul grafic in ziua de azi? oricine si-l permite. ce e mai important e realismul circumstantial. adica: mai interesanta este elaborarea unui procedeu cat ma inteligent si creativ si realist prin care mana femeii sa ajunga tintuita de perete cu foarfecele, decat realismul strapungerii carnii in sine. da, sangele sare frumos, dar lantul cauzal prin care se ajunge aici lasa adesea de dorit. in materia asta, cel mai mult mi-a placut in scena accidentului dupa ce femeia incepe sa-si revina si isi indreapta gatul si capul, cantitatea abundenta de sange care i se varsa de gura. nu am mai vazut asa ceva. de obicei actorul e manjit oleaca prin zona apoi, mai pisa vreo doua trei picaturi prin coltul gurii si aia e. dar aici...

ps: da, momentele tatonarii victimei de catre maniaca mi s-au parut si mie dintre cele mai eficiente.
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Nov 2011, 21:58   #536
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Realismul grafic a ajuns sa fie si cancerul filmelor horror.Toate il contin,insa sunt vioara intai in locul tensiunii si atmosferei.E pacat ca au devenit asa de ignorate lucrurile astea in genul respectiv,ca sa nu mai vorbesc de un profil psihologic de doamne ajuta al criminalilor prezenti in filme.Pur si simplu apar din senin,nu ai nici o idee despre ei dar stii ca spinteca tot ce le sta in cale.Horror-urile vechi se revansau pentru lipsa de sange prin atmosfera,coloane sonore care creau tensiune si exista plot pe atunci.Slasher-ele, spre exemplu,devin un specimen pe cale de disparitie din punctul meu de vedere.E din ce in ce mai greu ca scenaristii si regizorii sa puna ceva original pe masa fara ca spectatorii sa le fi vazut de cel putin 1000 de ori pana acum.De altfel,ca sa faci un horror de succes in ziua de azi,unul care sa intre in randul celor clasice deja,e o adevarata provocare.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2011, 18:06   #537
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Wishmaster(1997) un film bun,poveste originala.Andrew Divoff are voce sexy.Mi-a placut filmul.8/10
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Dec 2011, 09:02   #538
dooma
Veteran
 
dooma
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 162
Van Helsing (5), o basina sinistra, agitata si colorata ca un brad kitchos de Craciun.
Legion (6), daca nu era ideea Michael vs Gabriel, merita tot 5.
dooma is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Dec 2011, 19:45   #539
aura_iolanda
Senior
 
aura_iolanda
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 95
30 days of night, dezamagitor, pacat de josh hartnett care este unul din preferatii mei
3/10
aura_iolanda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2011, 22:27   #540
Qube86
Senior
 
Qube86
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 137
''Devil'' 2010...Mi s-a parut foarte bun chiar daca toata actiunea are loc intr-un lift...Coloana sonora,personaje,scenariu,regia,firul actiunii,dozarea momentelor...Toate acestea compun un horror destul de reusit...Merita vazut...
Qube86 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:25.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells