Vom urmări aventurile lui Spider-Man până în 2018

de Cristina Grigore în 18 Iun 2013
Două noi filme din seria The Amazing Spider-Man au fost anunţate ieri de către Sony

Încă ocupate cu producţia lui The Amazing Spider-Man 2 pe platourile de filmare din New York, cei de la Sony Pictures au anunţat ieri că au în plan realizarea a două noi pelicule ale seriei, relatează MovieWeb, citând un comunicat al studiourilor.

Potrivit acestuia, Amazing Spider-Man 3 va ajunge în cinematografe pe 10 iunie 2016, iar cea de-a patra parte va urma pe 4 mai 2019. „Spider-Man este cea mai importantă, cea mai de succes, cea mai dragă nouă franciză”, a spus Jeff Blake, peşedintele departamentului de Marketing şi Distribuţie al Sony. "Aşa că suntem încântaţi că putem fixa aceste date de lansare pentru anii următori", a continuat el.

Reboot-ul francizei, The Amazing Spider-Man, a debutat anul trecut şi a obţinut 750 de milioane de dolari la box-office în toată lumea. Nu se ştie deocamdată dacă Mark Webb va fi păstrat la cârma seriei. Dar, cum Sam Raimi a rămas în scaunul regizoral pentru o întreagă trilogie Spider-Man, este foarte probabil să se întâmple la fel şi în cazul lui Webb.

Exploreaza subiecte similare:

The Amazing Spider-Man 2, The Amazing Spider-Man, Mark Webber, Sam Raimi

Alte știri din cinema

The Bad Guys 2: răufăcător sau erou?

Cei cinci infractori de la Dreamworks se întorc pentru o nouă poveste plină de acțiune și aventură. Dar acum băieții răi au devenit cu adevărat buni? Sau doar încearcă?

Kelley Mack din The Walking Dead şi-a pierdut viaţa la doar 33 de ani

Actriţa mai apăruse în serialele 9-1-1 şi Chicago Med

Jason Momoa dă lovitura cu Chief of War

Violenta miniserie aduce la viaţă războiul de unificare al arhipelagului hawaiian

Vara lui 2026: succese şi eşecuri la box office

Fantastic Four are parte de un al doilea weekend dezamăgitor, iar F1 devine cel mai mare succes al lui Brad Pitt

Părerea ta

Spune-ţi părerea
Cinefilul007 pe 18 iunie 2013 11:57
Gasiti greaseala din aceasta propozitie: "Dar, cum cei de la Sony l-au păstrat pe Sam Raimi pentru întreaga trilogie Spider-Man, este foarte probabil ca şi cei Sony să facă la fel."
Superbe gafele de pe aici!

Miiku pe 18 iunie 2013 12:57
Clar, cam mare diferenta intre filme..
Alex4Fun90 pe 18 iunie 2013 14:23
Cristina las-o dreaq de treaba ca nu esti in stare sa scrii niste articole , DA-TI DEMISIA !! Pai asta-i titlul : " Vom urmări aventurile lui Spider-Man până în 2018 " si apoi in text scrie : " iar cea de-a patra parte va urma pe 4 mai 2019."
cristi23 pe 18 iunie 2013 14:32
buna....fi mai intelegator.........se mai intampla sa greseasca......nimeni nu e perfect......
legolas05 pe 18 iunie 2013 21:48
Da,va aparea in mai 2018 si nu in 2019,ar trebui corectat.
cristi23 pe 18 iunie 2013 14:33
mi se pare grozav ca apar atatea filme cu spidey........dar totusi se cam grabesc......nu a aparut al doilea film inca si ei deja anunta 3-ul si al 4-lea???
graba strica treaba

legolas05 pe 18 iunie 2013 21:47
Daca vor fi la fel de frumoase ca primul film(cel din 2012) atunci va fi foarte bine,pcat ca le lanseaza la o diferenta asa de mare,puteau sa le lanseze la un an si jumatate nu doi.
Skynet.Zbenga pe 19 iunie 2013 02:06
Foarte bine

Spune-ţi părerea

Pentru a scrie un comentariu trebuie să fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.
jinglebells